Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam
Co do wizyt mam listopadowych na forum to rzeczywiscie bardo rzadko prowadzimy tu ostatnio jakies dyskusje,ale coz kazda ma swoje sprawy ,praca,dom,obiad itp.Ja zagladam codziennie,bo na urlop nie wyjezdzamy ,bo jak pamietacie M jest na zwolnieniu i za kierownice wsiasc nie moze a szkoda bo mamy tyle teraz wolnego czasu ze mozna by bylo gdzies pojechac...
Pozatym lapie mnie ostatnio straszna nerwowka,wszystko i wszyscy doprowadaja mnie do szalu,tak sobie tlumacze e to hormony ale nie wiem ,spytam sie gina moze rzeczywiscie trzeba porobic jakies badania...
ale co tu sie dziwic,czlowiek nigdzie nie moze sie teraz rozerwac,bo Maly daje sie we znaki calej naszej rodzince
Wszedzie chce wejsc,wszystko dotknac,w wozku nie chce na spacerze jezdzic,trzeba go nosic,a co do karmienia to juz wchodzimy sobie na glowy zeby Niunio zjadl choc troszke,bo zrobil sie ostatnio taki wybredny a maruda z niego ach...
Czytalam kiedys na forum mam czerwcowek 09 ze maluchy przechodza taki okres ze zmieniaja sie o 180 stopni i chyba w moim przypadku tak jest,ale aby do roczku a pozniej to mam nadzieje bedzie juz lepiej.
Maly jak narazie odpukac zdrowy,bylismy na sprawdzeniu i wszystko ok.
Teraz spi Pyza a ja korzystam...
Tak mi sie marzy jakis wypadzik za miasto,eby oderwac sie od tych codziennych spraw.
Ktore z was mamuski sa jeszcze na wychowawczym i do kiedy ?Pytam tak z ciekawosci
Caluje was i piszcie czesciej...Bo niektore to juz od paru miesiecy sie nieodzywaja i jestem ciekawa co tam u nich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny! My właśnie wróciliśmy znad morza... 😎 He, he, ale się stęskniłam za Wami i brzuszkiem... 🙂 Było super, mały chlapał w morzu, pływał w pontonie, wcinał wafle od lodów 😉, grillował z nami wieczorami przy piwku (tzn. my przy nim, a on przy swoim piciu 😉) i cały czas w ogóle na dworze, nawet w niepogodę! 🙂 Poznała go cała okolica bo na spacerówce miał plakietkę "prezes Witek", hi, hi i wszystkim nieznajomym po drodze poprawiał humor. 😉 A i wróciliśmy z 5ątym zębem, który też nam zaraz po przyjeździe chyba wyskoczył, ale też ledwo żeśmy zauważyli kiedy! 🤪 No i okazało się też, że z Witka mały podrywacz (chyba po mamie 😁), każdej dziewczynie nie przepuścił... A nawet wymyślił podryw na "okichanie" (najpierw panią okichał, a gdy się do niego odwróciła oczarował uśmiechem 😉). Ach... Szybko minęło... Za szybko! Witek był tam przekochany... ciekawe jaki będzie teraz? 😉


Leniuszku wierszyk o diecie dobry, hi, hi, wyśle chyba bratu, bo on w kółko na diecie, a to mu się spodoba. 😉 😜


Marzi współczuję przebojów z gorączką no i choróbska! 😞 Co do nerwów... Ech, przyznam się, że mi wróciła chyba cała moja nerwowość sprzed ciaży. 😞 Łącznie z nagłymi wybuchami agresji. 😞 Straszny raptus bywam, trwa to chwilę, a zawsze po wszystkim jest mi głupio... no i boję się by kiedyś nie wybuchnąć na Witka. Jeszcze mi się nie zdarzyło, ale nigdy nie wiadomo... 🥴
No i fakt... ciekawe co u reszty dziewczyn, które nie zaglądały tu od miesięcy... 🤨


Kasiu gratulacje dla siostry i jej malutkiej Ali. 🙂


Olga współczuję chorego uszka u malucha... 😞


Beatko fajne to kółko. 🙂


Otlesiu współczuję problemów w pracy... a remontowy bałagan widzę, że wynagrodzi ostateczny efekt. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oltesiu a ja czekam na zdjecia tych mebelkow.
Sathi fajno ze wyjazd sie udal, kurcze tez bym gdzies pojechala tak na dluzej... pewnie w przyszlym roku sie uda jak juz ustabilizuje sie u mnie sytuacja z praca.
Gosiu a jak tam u Was z praca? Lepiej?
Ostatnio zauwazylan ze Aleksowi wchlania sie naczyniak ktorego ma na prawej nozce.
A i mam pytanie jak czesto w ciagu dnia dajecie maluchom mleko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko to wypoczęta i szczęśliwa wróciłaś,oby tak dalej 🙂

Asiu trochę się unormowało 🙂 a i jeszcze teściowa się od Nas wyprowadza,bo dostała mieszkanie 😆 achhh to jest najlepsze w tym wszystkim.

U Nas cały czas pierś i Vanesska różnie pije,ale minimum 6 razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu chyba lepiej nie dawać za dużo mimo wszystko. 🤨 Sztuczne mleko zawiera różne składniki, wiadomo, ale obawiam się, że może być sytuacja analogiczna do tego jak dorośli biorą suplementy witamin - że można po prostu przesadzić. (W przypadku dzieci słyszałam kiedyś od znajomej o "przebiałkowaniu", gdy dziecko dostaje za dużo sztucznego mleka...). Co za dużo to też nie zdrowo. 🤨 Choć wiadomo, lekarzem nie jestem, więc mogę się mylić.


A ja przebrnęłam już przez wakacyjne fotosy, dodałam na aguagu, aby rodzina mojego M mogła już podglądnąć co mały nad morzem porabiał, hi, hi i pokuszę się i wrzucę z dwie tutaj: 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olga napisał(a):
co do jedzzenia mleczka to ja mam na wypisie szpitalnym jak powiniej jeść; 3 razy 180-200 ml mleka 1 raz 180-200 kaszki na mleku 1 obiadek 1 deserek

Hm, no to jak porównuję to tyle Witek nie jada... 🤨 Ale nie jadkiem wydaje mi się, że nie jest. U nas jest 1 mleko 180 - 210 ml, 1 obiadek, 1 deserek i 1 kaszka 180 - 200 ml. W między czasie przekąska typu chrupki, rozwodniona herbatka, woda (czasami sok). Sama nie wiem, mam mętlik w głowie. 🥴 Już wcześniej nad tym myślałam. 🤨 I tak w sumie muszę skoczyć do pediatry, bo skończył nam się okres brania zyrteca, teraz przydałaby się kontrolna wizyta. Chyba zapytam od razu jak to ma wyglądać. W końcu każde dziecko to sprawa indywidualna... może źle robię i nie powinnam porównywać? ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej nareszcie babeczki sie pokazaly 🙂))
Wicio super plazowy podrywacz!!! 🤪 Maly czarodziej 😉
my wprowadzilismy gluten juz dawno i nie bylo alergii ufffffff
co do jedzenia i picia mleczka... tutaj tez mi mowili, ze dziecko powinno w tym wieku dostac w ciagu doby 3 butle tak jak napisala Olga i w takich wlasnie ilosciach. Zreszta na opakowaniu mleka jest wlasnie tyle napisane. My pijemy 2 lub 3 butle dziennie zalezy od dnia, 1 kaszke, 1 obiadek zakonczony swiezym owockiem i 1 deserek owocowy - gotowy zakonczony swiezym owockiem... poza tym woda do posilkow i w miedzyczasie a czasem soczek rozrobiony z woda ale nie codziennie. Staram sie nie zapychac malej w miedzyczasie chrupkami czy ciasteczkami. Raczej stosuje w miare regularne pory posilkow, co okolo 3-3,5 godziny.

Gdzie reszta mamusiek??? Co z Iwonka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wicio super 🙂

Iwonka chyba na wakacjach już 🙂

U Nas jest cycol z 5 razy na dzień,i czasami w nocy,jak się przebudzi to zaraz do cyca chce.Obiadek nie zawsze cały,i deserek,w międzyczasie nie dokarmiam,bo Malusia nic nie chce,jedyne co to od czasu do czasu bułę pomemla.

Mój kupił dzisiaj chodzik,nie wiem po co,chciał chyba zobaczyć jak Mała się zachowa,a Ona ma wywalone na ten chodzik,woli dreptać z mamą pod paszki :P w ogóle to jest masakra,kompletnie nie chce zostać beze mnie,nawet jak do toalety idę to piszczy,łzy w oczach i patrzy tak długo na drzwi aż wrócę 😞 echh,a jak już mnie zobaczy to jeju radość jak nic.
Mam nadzieję że w końcu to minie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak tylko co zroic jezeli te dodatkowe karmienia wychodza w nocy?
moj syn ostatnio zaczal sie budzic w nocy tak po4,5 h budzil sie tylko raz a dzisiaj juz dwa razy i jest glody nie zasnie dobrze dopuki nie dostanie jedzenia... np teraz obudzi sie o 4:00 i juz 40min sie z nim mecze a on stoi w lozeczku i co go odloze to wstaje...
jutro (tzn dzisiaj) postaram sie go przetrzymac i z jedzeniem i ze spaniem, zrobie mu wiecej jedzenia bo normalnie to ypija 210ml z kleikiem ryzowym moze to cos da... oby
myslalam ze to przez zeby ale raczej nie
no dobra ide z nim walczyc dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak byliśmy w szpitalu to olek pięknie przesypiał całą noc bez jedzenia, a że w domu mało je to w nocy niestety wypada karmienie.wczotaj jadł mało dopiero ok 20 porządnie zjadł 160 kaszki ryżowej i super spokojnie spał do 4.30.potem wypił 16o znowu kaszki i spał do 7.30. teraz dam mu o 9.30. mam nadzieję że zacznie znowu jeść.wydaje mi się że znowu nie miał apetytu przez furagin,tak bynajmniej mówiła mi wczoraj lekarz gastroenterolog. wczoraj dałam mu kawałek mandarynki ,póki co to ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas nie da rady zrezygnować z chrupek, he, he. 😉 Ale one raczej są do samego aktu chrupania, niż jedzenia. 😁 😉


Gosiu z drugiej strony pomyśl jaki masz zaciekły, jednoosobowy fanklub. 😉 Ale tak serio to współczuję, może to jednak za jakiś czas minie? 😞


Leniuchu musiałabyś go przetrzymć w nocy na wodzie, zamiast mleka. Nie ugiąć się, mimo wszystko.


Witek wcina po kąpieli (czyli tak około 20:30) 180 - 210 kaszki, a potem je dopieeero około 9 rano 210 mleczka. W międzyczasie nic, tylko ewentualnie wody czasem troszkę popije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuśki 🙂

PAULINKO widze, ze wyjazd udany -super! a zdjecia bombowe 🤪 Witek właśnie ma urode małego podrywacza 😉

GOSIU- współczuje Ci 🤨 z pewnoscia ten okres minie, tylko kiedy?...hmmm no musisz poproscic swojego faceta żeby jednak z nia zostawał w miarę możliwosci często... tak mi sie wydaje

a u nas niestety nie ma regularnego jedzenia, bo szymon ma roznie drzemki, roznie chodzi spac:/ 🤨 i nie chce sie ustabilizowac, kiedys mi sie udało ale teraz znowu swoim rytmem nieregularnym żyje...
w nocy budzi sie minimum 2 razy 😞 🤨 troszke to męczące jest..

i juz drugi raz na basenie bylismy, super sprawa 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...