Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A MNIE NIE MA BO ZNOW NIE MOZNA WYSYLAC WIADOMOSCI Z TELEFONU ALE JESTEM WSCIEKLA,ALE CZYTAM CODZIENNIE,YERAZ MAM CHWILKE BO MALY SPI.
DORADZCIE MI JAK MAM GO ODUCZYC SPANIA NA REKACH ,WCZESNIEJ USYPIAL SAM A TERAZ MUSZE GO NOSIC A ON Z KAZDYM DNIEM CORAZ CIEZSZY..BEATKO ZDROWKA
CIEKAWE CO U SANDRY CHYBA DLUGO JEJ JUZ NIEBYLO?
U NAS WSZYSTKO OK ODPUKAC,MALY LAZI PRZY MEBLACH I TRZYMANY ZA RACZKI,TYLE Z NOWOSCI
DOBRA SPADAM BUZIAKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kobitki!

wyniki rezonansu dobre 🙂 🙂 🙂 podejrzewali u mnie stwardnienie rozsiane ale na szczęście nie mam tego. Mam tylko widoczną jakaś zmiane w mózgu, która powstała na skutek urazu, ale to chyba wiem od czego bo raz spadlam z dużej wysokości na beton i straciłam przytomność ja jakiś czas i jeszcze wyszło w tym rezonansie, że mam naczyniaka. Ale moj kolega, który jest lekarzem pokazal to swojemu koledze który specjalizuje sie w tej dziedzinie i chirurgowi i oboje stwierdzili, ze nie jest to nowotwór tylko powięksone naczynie 🙂
kamień spadl mi z serca ale teraz musze zrobić inne badania, które wskażą co mi dolega...

teraz lece się pakowac bo w pn już będdziemy na wakacjach 😎 😎 😜 wracamy za dwa tyg

buziaczki dla wszystkich mamusiek i ich pociech
zdrówka dla wszystkich! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko jak dobrze przeczytać, że jednak obawy się nie spełniły 🙂 i zobaczyć uśmiechniętą emotikonkę! 😉
No to teraz życzę jak najbardziej udanych wakacji! 😘


Marzi hm, nie wiem co poradzić... Może skoro chce być lulany, a Ty nie masz sił go nosić, to chociaż spróbuj go ululać w wózku? 🤨 Albo tak długo go pomęczyć aż sam padnie (u nas ostatnio ojciec mojego M tak się bawił długo z Witkiem, że ten zasnął mu...na stojąco, dosłownie! 😁).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!! 😉
Nie bylo mnie jakis czas, bo tesciowka w gosciach byla i jeszcze wujek Mii pare dni tez, wiec nie mialam okazji wskoczyc i poczytac- odpisac. Myslalam, ze wlasnie wtedy czas znajde ale jednak nie 😜 Teraz juz po gosciach ogranelam 😜 i moge zasiasc przed laptopem 🙂)

Beatko - wczesniej przeczytalam o twoich obawach i pierwsze co to SM wlasnei przyszlo mi przez mysl. Ale trzymalam kciuki aby to jednak to nie bylo i ciesze sie, ze dobre wyniki uslyszalas przed wyjazdem 🙂)) Teraz mozecie sie relaksic pelna parą 😉 UDANYCH WAKACJI!!! My jedziemy na Sycylie za 10 dni 15 godzin i 51 minut 😜 - jejciu jak juz sie nie moge doczekac 🙂

marzi- wytlumacz babci (mamie), ze jak Szymcio nie nabje sobie kilku lekkich guzow to sie nie nauczy co wolno a co nie, na co moze sobie pozwolic i jakie sa tego konsekwencje, A to, ze jak tylko zasteka i go bierze to wytlumacz jej, ze nie chcesz zrobic z niego leloka-damulke tylko malego, twardego męzczyzne wiec niech nie reaguje na kazde zakwilenie... poza tym tak jak dziewczyny pisza postaw sprawe jasno kto decyduje o zasadach i jakie sa reguly opieki nad twoim synciem!

leniuszku- my tez korzystamy z kolka - jest swietne!! kolko jest bezpieczne, bo ma kilka komor nadmuchiwanych wiec jak zejdzie z jednej to nic sie nie stanie, poza tym jest solidnie wykonane - POLECAM!!! Mia smiga w nim w basenie - nareszcie plynie w ta strone w ktora sama chce 🙂

Shati - zaraz jesien nastanie to i alergie przejda wam...

A u nas:
Mia raczkuje jak strus pedziwiatr 😉 , chodzi przytrzymujac sie mebli, gramoli sie wszedzie gdzie tylko chce potrafi oprzec sie o sciane i wstac, boi sie odkurzacza i recznej pompki do materaca heehhe nadal szczytem marzen jest zdobycie laptopa naszego pomimo ze ma swojego oraz pilotow... Codziennie rano budzi mnie jak siedzi w lozeczku i glosno klaszcze 😁 Potrafi uderzac klockiem o klocek, bawic sie w kosi kosi, robic pa-pa i wrzucac klocki do zyrafy i otworzyc klapke aby wypadly ( http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/zyrafa-pelna-klockow-fisher-price-b4253-164-krakow_4152824.html )
Nadal niestety nie mowi 😞 wiec nadal czekamy...

A teraz mam pytanka do Was mamuski:

1. Czy wasze dzieci trudno ulozyc na popoludniowe drzemki, bo co chwile wstaja w lozeczku nawet jesli sa bardzo zmeczone??
2. Czy jak karmicie dzieci butelka, lub dajecie cos do picia musicie koniecznie uzywac sliniaczkow bo w innym wypadku ubranko byloby bardzo mokre?? Zastanawiam sie czy to tylko w przypadku Mii- pijac czesc plynu wylatuje jej kacikiem ust wiec bez sliniaka obejsc sie nie da...

Uwielbia jezdzic na spacerki swoim pierwszym rowerkiem - swietna sprawa - szczerze polecam... rowerek ten moze sluzyc od 10miesiaca do 3 latek



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko dobrze, że to jednak nie SM; tak samo jak Sandrze to pierwsze co przyszło mi do głowy. Ja ostatnio miałam u siebie na oddziale kilka osób z SM, wracają co jakiś czas...
Sandra Jaś ma też taki rowerek; tylko nie ma w nim pasów. Uwielbia w nim jeździć. Jaś jak chce spać to dotyka uszka i ja go wtedy kładę i bez problemu śpi....zasypia przeważnie przy mnie, masuje mu dupkę; gładzę po włoskach....Co do picia z butelki nie ma PROBLEMU ; nie oblewa się. Może Małej nie odpowiada kształt smoczka?
Marzi nie wiem co Ci doradzić, może go 'przemęcz" z tym spaniem.


Dobra uciekam się kapać i do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra co do drzemek i oglnie spania to u nas jest ciezko bo maly pomimo tego ze jest baaarodz spiacy poklada sie na ziemi plackiem, przytula do kocykow, pieluch, ubran to i tam sam nie zasnie.
Naszemu synowi tez sie leje z koncika ust jak pije mleczko (uzywamy Aventa)
Beatko swietnego wypoczynku!
Z nowosci to Aleks zalapal do czego jest ten gryzak do owocow. A i wazy ponad 10kg. I sprawia nam tyle radosci 🙃 🙃 🙃 🙃 juz prawie mowi laki (licky) wychodzi mu na razie "aki" ciagle lobuzuje wszystko wsadza do buzi, rozwala, usowa sobie z drogi rzeczy rzucajac gdzies w bok i nie lubi wychodzic z wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂 100 lat nie pisała .Ale to dlatego że byłam pochłonięta książkami 🙂.Przeczytałam Zmierzch i wszystkie dalsze części. Jestem zakochana w tych książkach. Normalnie jest mi smutno że więcej części niema 😞.
Tak popatrzyłam Leniuszku na zdjęcie Aleksa i zauważyłam zabawkę w buzi. Moja Mania ma takiego słonia na kole i przy kąpieli też ją trzyma w buzi a raczej gryzie.ma sporo zabawek do kąpieli ale bawi się tylko tą.
Moja Marysia zasypia super popołudniu ale śpi zaledwie 10-20 minut i budzi się z płaczem. Za to wieczoram 18-19 już śpi na noc. Nie wiem dlaczego nie śpi po południu.W domu jest idealana cisza ale ona i tak budzi się szybko i zawsze z płaczem.
Moja Marysia nosi śliniak non stop. Co prawda z butelki nie wylewa ale cały czas strasznie sie ślini.
Rowerek rewelacja. 🙂
Beatko cale szczęście że wszystko dobrze! Miłego wypoczynku!
Moja Marysia to normalnie iskra. Zwłaszcza jak ktoś przyjdzie tak się popisuje że potem pada ze zmęczenia. Ona nie raczkuje ona biega na po prostu energia ją roznosi. Jest niesamowita.
Najgorsze że ledwo co drepcze i zaczyna się puszczać. Staje przy stole a potem stoi nie podtrzymując się. Mało mówi. Mówi tata,baba dada,da ,i kilka jeszcze słow . Jak płacze to woła nana. Ale mama jeszcze jej sie nie zdarzyło.Robi papa i mówi przy tym dada. Ale nie chce robić kosi kosi.Trochę lepiej zaczęła mi jeść co strasznie mnie cieszy. Fakt że zupek nie lubi. Ale owocki ,serki,chrupki , biszkopty i mleko. Zaczęła znowu lubić mleko. Nie wiem ile to potrfa może do nastepnego ząbka.
U nas dzisiaj jest koncert Iry i Bajm. Ale ja jak zwykle nie mogę iść.Ada poszła z ciotką a ja mam doła. Uwielbiam Bajm. Ale cóż muszę zadowolić się płytą 😞
Buziaki dla wszystki! Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My z M się wczoraj i dziś rozrywamy na Rock Reggae Festival! 🙂 Zaraz tam wracamy na KSU, tylko wpadliśmy coś przekąsić, he, he... 😉


Kukunari ja się śmieję, że jesienią się okaże, że mam alergię na liście, a zimą - na śnieg. 😉
Super fota! 🙂 Hm, zastanawiałam się nad takim rowerkiem... ale Witek wydał mi się stanowczo za mały (rozmiarami)! A Mia się strasznie duża na nim wydaje... 🤔
Co do pytań: 😉
1. Hm, ciężko powiedzieć. Ostatnio przez ten Zyrtec Witek przesypiał prawie całe dnie... jak nie on. W piątek odstawiliśmy, więc teraz czekamy jak to się unormuje.
2. Nie, nie dzieje się nic takiego. Choć, podobnie jak u Akigo, śliniak często nosi... bo się strasznie ślini. 😉


Akigo no bo się zastanawiałam cóż tak zaginęłaś w akcji. A Ty w książkach. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi napisał(a):
Hm, zastanawiałam się nad takim rowerkiem... ale Witek wydał mi się stanowczo za mały (rozmiarami)! A Mia się strasznie duża na nim wydaje... 🤔


Wlasnie smieszne jest to, ze Mia wychodzi o wiele wieksza na zdjeciach niz jest w rzeczywistosci... choc prawda do chudzielcow nie nalezy ale wysokosciowo to jest tak w normie ani za mala ani za duza... Shati szczerze polecam taki rowerek, spacerki z nim to sama radosc zarowno dla Mii jak i dla nas 🙂) Mia jezdzi w nim taka dumna hehehe

leniuszku- zastanawialam sie czy to nie wina smoczka - od samego poczatku uzywamy butelek Tommiee Tippee i obecnie mamy smoczek na 3-6 miesiecy wiec z dosc mala dziurka a mimo wszystko wylewa sie z buzi 🥴 Nie wiem, moze ona zbyt intensywnie ssie i nie nadaza lykac?? Chyba sprobuje z innym rodzajem smoczka- z innej firmy butelek i zobaczymy...
Najbardziej popularne sa te Aventa czy polecacie jakies inne?? A moze przerzucic ja na kubek???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM
MAM CHWILE BO MALEGO USPALAM
U NAS WSZYSTKO PO STAREMU AAAAA ZAPOMNIALABYM SZYMEK UMIE MOWIC DZIDZIA,ALE MOWIE WAM JAK TO SMIESZNIE BRZMI W JEGO WYKONANIU A JAK MOWIE JAK ROBI PIESEK TO AUTENTYCZNIE WOLA HAUU HAUUU WYCHODI MU AUUU AUUU ALE MAMY UBA
Z DNIA NA DZIEN EST CORAZ MADRZEJSZY...
ROWEREK SANDRA SUPER...PODAJ MOZE JEGO NAZWE BO MOZE SKUSILABYM SIE NA PODOBNY LUB TAKI SAM JAKBY BYL U NAS W PLOSTATNIO DZIWILAM SIE JAK ZOBACZYLAM PONOWNIE NASZA TABELKE ZE MIIA URODZILA SIE TAKA KRUSZYNKA A TERAZ CHYBA NIEJEDNEGO DZIECIACZKA Z LISTOPADOWEK PRZEROSLA PRZYNAJMNIEJ NA ZDECIACH WYGLADA JAK MALA SLODKA PYZUNIA
BEATKO SUPER ZE WSZYSTKO OK MILEGO WYPOCZYNKU
WITAJ MAMO MARYSI, MANIA JEST PRZESLODKA WIDAC ZE TO MALY ROZRABIAKA
A WICIO PREZES PRZESLODKI
DOBRA ZMUKAM BUZIAKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzi- firma Smart Trike ma w ofercie kilka modeli od clasycznych po luksusy 😉 my mamy Smart Trike Deluxe takie luksusy dla Mii zafundowane przez prababcie : 😁
Ponizej podaje strone na ktorej znajdzie rodzaje i przedzialy cenowe a na samym dole zdjecia:
http://glorius.pl/2010/04/smart-trike-rowerki-ktore-zmieniaja-sie-razem-z-twoim-dzieckiem/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje dziewczyny 😘
a jeszcze zapytam skąd podejrzewalyscie wszystkie SM? to chyba często wystepujaca choroba...

Sandro- super rowerek, niezly wypasik 🙂 dziekuje jeszcze raz za Twojego maila:0 juz go wydrukowałam, napewno sie przyda, chociaz przewodnik tez mamy;]

Do napisania za dwa tyg.
lece spać, bo o 4 rano pobudka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari może zmiana smoczka na ten dla kolejnych miesięcy pomoże? W końcu to już nie 3-6... Choć my też tego nadal używamy (i też ta firma, od początku). 😉 Ale myślę, że niedługo wymienię na te przeznaczone na kolejne miesiące.


Olga gratulacje! 🙂 To Witek goni, bo nam z dużym prawdopodobieństwem też już siódmy idzie... 🙃


Beatko udanego wyjazdu, jeszcze raz! 🙂


Witek przeżywa silną fascynację zegarami. 🙃 He, he, jak się go zapytać to zaraz je szuka i pokazuje i w dodatku tak śmiesznie mówi "tik-tak" po swojemu na nie. 🙃 Boję się tylko co to będzie jak wpadniemy do moich rodziców... mój tata kocha zegary (antyczne) i cały dom jest nimi wręcz obwieszony... przynajmniej się Witek z dziadkiem dogadają w tym temacie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co potrzebowałabym dziewczyny... ramówkę mini mini ale nie śpiącą rybkę tylko jak pływa i macha ogonkiem, nigdzie w necie nie mogę znaleźć a olek tak sobie ubzdurał że tylko przy tym je, więc 170 ml mleka je przez 40 min jak kończą sie bajki i płynie rybka czyli muszą przelecieć czasem 4 bajki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki kochana ale abecadło nie bardzo go wciąga 😞 myślę że w tym jego wariactwie też może chodzić o tą muzyczkę i rybka macha ogonkiem i śmieje się. on już wie że będzie jedzenie jak zaczynają się napisy końcowe bajki i ten co czyta mówi "wystąpili.." ale dziś na przykład kolacja przeszła na tvn 24 jak mu nagadałam: zobacz pan do ciebie mówi a na dole literki specjalnie są dla ciebie..
no a zasypia przy galusiowych piosenkach... galusia to taka maskotka naszej galerii pomorskiej a prywatnie moja bardzo dobra znajoma
http://www.galeriapomorska.pl/wydarzenia.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze szkoda ze nie mam MINI MINI
my bylismy na chrzcinach cala chata dzieciaczkow najmlodszy mial 5 mies a najstarsza 11 lat Aleks w niebo wziety (i pies tez jak wyjezdzalismy to sie zapieral lapami i nie chcial do samochodu wsiadac niezla byla komedia)
Sathi ach gdzies wyjsc z moim M... tak bym chciala ale nie mamy z kim syna zostawic... jutro nasza rocznica wiec bedziemy skromnie we trojke swietowac
Aleks dalej lobuzuje budzi sie w nocy po kilka razy. A taki jest smieszek niesamowity.
Dzisiaj mialam przykry sen ze ktos mi syna uprowadzil zukalam go wszedzie i niestety nie znalazlam... 😞 i sie we snie strrasznie poplakalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...