Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
filmik naprawdę dający dom myślenia. co się dzieje z tymi rodzicami.


a wczoraj zważyłam Olka i od 9 września wcale nie przytył i jest poniżej 3 centyla. dziś chciałam jechać przepisać młodego do innej przychodni takiej przyszpitalnej ale znowu same jesteśmy i pewnie nici z tego wyjdą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
CZESC DZIEWCZYNKI NIEPISALAM BO NIE MIALAM ZBYTNIO CZASU,POZATYM NIC NOWEGO U NAS SIE NIE DZIEJE.
MALY CHODZI JUZ PO CALYMM DOMU JESZCZE NIEPEWNIE ALE DREPCZE,JE MI PRAWIE WSZYSTKO,ODPUKAC NIECHORUJE MOZE TO ZASLUGA CODZIENNYCH SPACEROW.
TERAZ SPI,BO POBUDKA BYLA O 7 MAMUSIA WYMECZYLA I SYNEK USNAL;0
ZYCZE WSZYSTKIM MAMUSIA I WSZYSTKIM POCIECHA DUZO ZDROWKA.
A WIDZIALYSCIE JUZ PIERWSZ LISTOPADOWA MAMA 2010 SIE ROZPKOWALA O MIESIAC ZA WCZESNIE ALE JUZ ,NIE PAMIETAM PŁCI ALE WAZY 2500 I MIERZY 50 CM,A PAMIETACIE JESZCZE ROK TEMU MY BYLYSMY NA FINISZU,ZA 4 DNI URODZILA SIE MARYSIA DOBRZE PAMIETAM 🙂?
JAK NIE TO MNIE POPRAWCIE.
DOBRA ZMYKAM ZAJRZE POZNIEJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi u nas też były wcześniejsze lstopadki... ale gdzie one się podziały, ech?
No a swoją drogą, tak, niedługo urodzinki malusiej Akigo. 🙂


My dziś po mega zakupach, zapasy na wiele dni... Uf. I jeszcze dla Witka nowe butki, czapeczka, rękawiczki... Ale on akurat bardziej przejęty swoim... laptopem. 🙂 Kupiliśmy mu by nasze zostawił w spokoju. 😉



Wydaje mi się w nim to fajne, że wygląda jak prawdziwy, tzn. przypomina tą ciemną kolorystyką nasze. 😉 Zobaczymy tylko czy to zadziała. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
była u nas wczoraj ta dziewczyna. dzisiaj wróciła do krakowa. dziwie się jej ale nie wtrącam się w to. myślała że chyba nie będę jej pilnować, znaczy zwracać uwagi co i gdzie robi, a tak się nie da jak jest pod moją opieką. stwierdziła że jednak ma dużo nauki i nie będzie mogła przy dzieciach się uczyć, jednak i ja i jej mama wiemy o co naprawdę chodziło. strasznie głupio było jej mamie ona starała się jej zapewnić jakieś lepsze warunki na te 4 tygodnie a na sobie zrobiła jakieś jaja tylko dlatego że nie mogłaby na dyskoteki chodzić, wracać późno itp. ja powiedziałam że nie mam jej za złe bo przecież ona chciała dobrze a córka sobie wybrała jak chciała. tam w krakowie ma ciężko pod wieloma wzgędami. kobieta u której mieszka wyrzywa się na niej, musi w nocy wuchodzić z pem o 3 nad ranem a o 4 wstaje do szkoły by dojechać. obiad ma 1 w tygodniu,baba się czepia nawet że za często cherbatę sobie robi, ma zimno zakręca jej grzejniki itp. ja jej powiedziałam szczerze że bardzo nie ładnie zrobiło swojej mamie bo ona lata, załatwia dla niej a ona się w taki sposób zachowuje. po co to całe zamieszanie było itp. powiedziałam jej kilka rzeczy na spokojnie, powiedziałam że ja jej nie wyrzucma, obiecałam jej mamie pomoc ale nie będę za nią decydować jak ona wybiera gorsze warunki. ona powiedziała że już powiedziała mamie że jednak u nas zostanie ale jej mama już po tym wszystkim powiedziała by wracała do krakowa bo za dużo zamieszania robi i tylko problemy stwarza. wstyd jej było za córkę i tyle. niby ma jutro napisać sms gdzie będzie - choć mi się już odechciało, bo ja ją potraktowałam jak rodzina, jej mama nie miała nawet by nam dać na jedzenie dla niej a my też teraz żyjemy bardzo skromnie mimo wszystko zdecydowałam się pomóc ... a ona ... hmmm ...

a co do tego 3 latka to tak dziadkowie sie nad nim wyrzywają. nie może biegać, biwić się. ciągle się na niego drą i biją go wszyscy po kolei. u mnie ma frajdę bo bawi się szaleje itp. jego mama też jest bardzo nerwowa i krzyczy na niego bez powodu, że jest ciekay świata, że jest wesoły i wszędzie go pełno .... dzisiaj był cały dzień 🙂 już mi szumiało w głowie od tego rwetesu hehe .... 🙂 ale lubie jak przychodzi 🙂 .. niech będzie miał trochę weselsze dzieciństwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i zapomniałam dodać że Maja po podłudniu spytała kiedy będzie agnieszka. ja mówię że już nie będzie jej (wczoraj dziecko wiedziało że narazie będzie u nas ) i aja się rozpłakała bo ona czekała aż wróci ze szkoły i się pobawią. ona się już wczoraj do niej przytulała itp. straszny przytulak jest 🙂 i przykto mi jej było ale cóż zrobić. nieodpowiedzialna ta dziewczyna jest. a i powiedziała mamie by ona zabrała od nas jej rzeczy, ale jej mama powiedziała że sama ma sobie je zabrać bo ona nie będzie się za nią wstdzyć. ciekawe czy napisze jutro i co napisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu nie zrozumiesz nastolatki. 😉 A tak poważniej, to może nie tyle dyskoteki co kogoś ma w Krakowie ma? Może nie chciała źle, ale różnie bywa, w pewnym wieku ludzie inaczej patrzą, maja inne priorytety. Staraj się nie brać tego zbyt osobiście. 😞 Starałaś się jak mogłaś, na siłę jej dobrze nie zrobisz. 🤨
Straszne to co piszesz o tym chłopcu. Co to za dzieciństwo. 😞
Aż mi się przypomina... u nas dużo tak się wychowywała koleżanka - sąsiadka mojego młodszego brata (jego rówieśnica). Matka od rana do późnych popołudni w pracy, tatuś nie specjalnie zainteresowany, to dziewczynka gdy wracała po szkole jadła u nas obiad, bawiła się, robiła lekcje, itd. Oczywiście jak zrobiła się starsza, dostała klucze od domu, to już nie bardzo chciała u nas siedzieć... Ech, a szkoda, też takie niedopilnowane, pogubione z niej dziecko (a właściwie już nastolatka). 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie nie ma kogoś w krakowie. 🙂 .... chodziło jej o pilnowanie. tam kobitka dawała jej klucze i nie interesowało ją gdzie jest i co robi. tutaj było by inaczej bo byłaby pod moją opieką. ja nie umiem się kimś nieinteresować. ona już w końcu chciała zostać, ale mamie było tak głupio że już sama powiedziała że ma wracać jak już namieszała. ona chyba jest zagubiona przez o wszystko i sama nie wie czego chce. 🙂 .... nie biorę tego do siebie, amm czyste sumienie chciałam pomóc, a może i dobrze się stało bo nam teraz jest ciężko i nie bardzo mogliśmy sobie pozwlić na taką pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja nei pisałam bo okazalo sie ze mam angine ropna w zaawansowanym stanie 38,5 goraczki, zaraziłam meza, szymon tez chory i przyjechała do nas teściowa nam pomóc 😞 całe szczescie bo nie dałabym rady.
oprócz choroby od tygoddnia mam miaąłm potworny ból połowy szczeki- żuchwy aż do ucha.
Po ekstrakcji chirurgicznej osemki, zrobił mi sie suchy zębodół oraz pod szwy dostalo sie jedzenei które...gniło 😞 jestem wykończona bólem 😞
na studia mam zwolnienie bo lekarka pod zadnym pozorem nie pozwoliła mi wychodzic spod kołdry!

Przedwczoraj SZYMUŚ mój kochany zrobił pierwsze samodzielne kroki 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiutroche pokręcona, zawiła historia. Tak jak napisala Paulina, może jezeli nie ma nikogo to moze jest coś o czym nie wiesz dlaczego tam chce mieszkać, albo chodzi jej o swobode. Ale skoro nie macie najlepszej sytuacji to dobrze sie potoczyło a Ty tez masz pewnie sporo obowiązków, wiec masz jeden mniej 😉
A Majka jak szybko sie przyzwyczaiła tak szybko sie odzwyczaji, przeciez ma siotre, braciszka więc z nimi może sie zawsze pobawić, i ma kochaną niezwykle troskliwą mamę do której może sie poprzytulac 🙂

KAsiu podziwiam Cie za Twoją dobroć, bezinteresownośc i poświęcenie.
Dam Ci oklask choć zasługujesz na wiele wiecej


Paulinko laptop jest super i fajniejszy od tych pozostałych, które widziałam w sklepie, właśnie dlatego, ze przypomina prawdziwy!!!!!!!! 🙂 🙃
a mogę zapytac gdzie kupiłaś, cene albo firmę, bo naprawde jest super 🙂 a nm tez by sie przydał bo mam utrapienie z małym hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko znalazłam na allegro podbny laptpo do tego od Witusia 🙂
http://allegro.pl/komputerek-laptop-z-zasilaczem-gratis-puzzle-3d-i1269566982.html

Kasiu ja też myślę ż ecos tę dziewczynę ciągnłęo do tego Krakowa ale pewno my się nie dowiemy już co:P ale musze przyznac dziewczynom racje masz "wielkie serce"

Chyba wszystkie listopadowe dzieicaczki juz dreptaja tylko nie moja Nadia 😞

Beatko zdrowiej nam, jej ja mam 3 zęby do plombowania ale ze stracuhu przed dentysta odkladam wizyte z meisiaca na miesiac a dziury coraz wieksze 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko kuruj się szybciutko! 😘 Zdrówka dla Was wszystkich!
Laptopa szukaj w Tesco - pierwszy raz je tam widziałam, pisało, że niby promocja, w każdym razie cena też nie była duża (jak na taką zabawkę), około 50zł. Mankament tylko taki, że w praktyce jest od lat trzech, więc zaprogramowane zabawy są dla starszaka. No ale samo klikanie (czy raczej walenie 😁) to już póki co dla Witka zabawa. 😉 Jest na 3 baterie AA.


Maiha ten też fajny laptop. 🙂
Nadia też lada chwila podrepta, wszystko w swoim czasie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Echh a mi się trafiło zapalenie piersi 😞 Mała sobie wybiera z której pić i do końca mi pewnie nie ściąga 😞 a ból,masakra,poszłam do lekarza dzisiaj i antybiotyk dostałam 😞

Wszystkim zdrówka życzymy 😘

Sandra dzięki,u Nas w mieście nie robią testów tak małym dzieciaczkom 😞 w poniedziałek będę dzwonić do alergologa prywatnie się dowiedzieć jak to wygląda 😞 echhh.

Kasiu jesteś wielka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu jestes wspaniala kobitka!
Przepraszam Mamusie ze tak zadko pisze ale staram sie wkoncu ogarnac magisterke...
Beatko zdrowka zycze no i gratulacje dla Szymonka!
Znalazlam calkiem fajny prezent dla naszych dzieciaczkow, napewno je zaciekawi!
http://allegro.pl/wielofuncyjna-interaktywna-kostka-edukacyjna-806-i1271445300.html
chcialam zeby chrzestna kupila Olowi jezdzik taki samochod ale ona sama nie wie nie moze sie zdecydowac wiec chyba jej to podpowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM MAMUSIE
JAK TAM PRZYGOTOWANIA DO 1 URODZIN
MY PRZELOZYLISMY NA 6 LISTOPADA A MIALY BYC 30 ALE TESCIOWA PRACUJE I NIEDALABY RADY
MOZE I DOBRZE WIECEJ CZASU NA SZYKOWANIE

A TAK OGOLNIE WSZYSTKO OK
MALY JUZ DREPCZE PO CALYM DOMU,MAMY Z NIEGO UBAW BO PROBUJE WSTAWAC BEZ ZADNEGO PODPIERANIA ALE MU TO NIEWYCHODZI I STEKA PRZY TYM 😉))

CO DO PIERSI JA JESZCZE KARMIE ,NAWET ZAUWAZYLAM ZE ZNOW ROBI MI SIE NAWAL POKARMU ALE TYLKO W JEDNEJ PIERSI,MOZE WLASNIE DLATEGO ZE NIEOPROZNIA JEJ CALEJ,ALE JAK NARAZIE ZADNE ZAPALENIE PIERSI SIE DO MNIE NIE DOCZEPILO...

MAM PYTANKO JAKI TORCIK ZAMAWIACIE NA PIERWSZE URODZINY,JA MYSLALAM O SAMOCHODIE ALE STRASZNIE DROGA CHCA PRAWIE 200 ZL I STWIERDZILAM ZE KUPIE ZWYKLY A ZA RESZTE KASY WOLE MU KUPIC ZABAWKE NIZ MIALABYM TE 200 ZL ZJESC I NIE MIEC Z TEGO ZADNEGO POZYTKU OPROCZ KOLEJNYCH 2 KILO 😉

BUZIAKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuje za dobre słowo ☺️ aż się zawstydziła troszkę 😜

a u nas ospa poki co Zuza 🙃 zaatakowana i cała w kropkach, ale dobrze bo będzie mieć spokój

oj zdrówka życzę dziewczyny - już nie pamiętam kóra o piersiach, która o anginie psała 🙂

mój kubuś też już drepta. zauważyłam że puścił się raz od półki do łóżka i wziełam go pod łóżko by do mnie poszedł i poszedł 🤪 a ile ma przy tym radochy !! tak się cieszy 🙂

mój mąż znów na delegacji więc ja sama, ale na szczęścia jest i teściowa i kuzynka blisko 🙃 więc mnie to nie martwi. martwi mnie jednak nasz dochód i myśle o poworocie do pracy. niestety jednak nie wiem jak moja szefowa jest nastawiona gdyż ostatnio nawet zwalniali. kurcze już myślę i kombinuje ale nie wiem 🤨 znaxczy ja wiem że muszę już wrócić jednak wszystko w rękach mojej szefowej i w zamówieniach, jak foirma prosperuje 🤨

mykam zająć się dzieciaczkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ano troszkę boli 😞 ale już powolutku mija,zależy jak Mała złapie,raz boli raz nie hehe.

Tak myślałam dzisiaj żeby może Vanesskę na butlę przestawić,zaczęła pić herbatkę,fakt że nie z butelki,tylko z kubeczka,ale mam mieszane uczucia 😞 tak się czuję jakbym miała Jej coś zabrać,coś co Jej się należy ode mnie 😞 głupia jestem.

Marzenko My chcemy tort ze zdjęciem ale zobaczę jeszcze,jak nie ze zdjęciem to kubusia puchatka.Drogie u Was te torty,jak oglądałam u Nas to też mieli auta i to wychodzi około 100zł.

Z nowości to kolejny ząbek się przebija i Vanesska mówi "daj" hehe.W ogóle jak katarynka nawija,i szybko teraz załapuje wszystko i powtarza.

Mam pytanie jak Wasze dzieciaczki śpią w dzień?? Bo u Nas od paru dni jest pobudka około 8,wtedy idzie w kimę około 12-13 ale śpi tylko godzinkę 😮 i do 19 lata,i wtedy kąpanie i spać na noc,nie za mało śpi w dzień??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi my jeszcze nic z przygotowaniami nie zaczęliśmy... Nawet wciąż nie wiemy gdzie je zorganizujemy. Ech. Życie i za dużo innych rzeczy wciąż na głowie. 😞


Kasiu zdrówka dla Zuzy! I dobrze, że teraz przejdzie. 🙂


Olga chyba tak. 🥴 Już stało się, trudno, pamiętaj każdemu mogło się przytrafić!


Gosiu ze spaniem u nas od jakiegoś czasu jest podobnie. 🙂 No może dłużej ciut południem śpi i czasem na niedługo komarka popołudniem przytnie. Ale ogółem nawet wolę gdy nie ma tej drugiej drzemki - wtedy szybciej zasypia po kąpieli. 😉 A kąpiemy zależnie jak już mały dotrwa - od 19.30 - do 20.30 miej więcej. 😉 Nie wiem, też wydawało mi się to mało... ale kiedy sprawiłam, że spał więcej w dzień to znów do późna harcował wieczorem... Także zostawiłam to jak jest. 😉


Mamy zaś kryzys z butelką. Już kolejny wieczór kasza z butelki jest be, ale ta sama przelana na talerzyk i podana łyżeczką cacy. Z jednej strony się cieszę, bo tak powinno być i pomału butla powinna iść w kąt... A z drugiej, (aż mi wstyd:blush 🙂 zawsze to była wygoda - dać butelkę i sam wypił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Własnie jestem w trakcie karmienia piersią mojego szkraba 🙂 a pisze z telefonu bo znów admin coś wykabinowal ze mogę pisać.Przerazilam się troszkę jak napisalyscie ze kapiecie maluchy przed 19,20,21 my o 22 zaczynamy,może i ja powinnam go wcześnie kłaść,ale wtedy to z 10razy by mi w nocy wstawal,a tak to budzi się z dwa ,trzy razy na picie lub cycucha Najgorzej jest rano jak sie obudzi i chce go odłożyć to płacze i wygina się,wtedy muszę go na rękach nosić,a jak nie to klade go na sobie i usypia,jest to troszkę meczace,ale uczucie ze dziecko moje uspokaja się w moich ramionach jest cudne!!!Własnie czy wasze dzieci tez się tak wyginaja jak im się coś niepodoba???Odwiedziła nas dziś teściowa,kupiła malemu jak zawsze zabawki i coś do ubrania,podobno ma malemu kupić rowerem,niby zima idzie ale zawsze na pózniej będzie.Mam jeszcze jedno pytanko czy jak wychodzicie na dwór z wozkiem to zakladacie spiworek na nóżki czy już nie bo ja zakładam a może Szymek już jest za duży na spiworek bo inne dzieci w jego wieku nienosza,doradzcie???Coś spóźnia mi się okres,poczekam troszkę i zrobię test,ale bym się cieszyła gdybym okazało się ze są dwie kreski,ale zawsze jak człowiek coś chce to tak niebedzie... Wybaczcie za to nieskladne pisanie ale jest już późno i oczy mi się mrurza.Mały już śpi w lozeczku ciekawe jak długo??? Zmykam dobrej nocki. Marysiu!!!!!!!!!A dla Ciebie z okazji ukończenia roczku ciocia składa ci najserdeczniejsze życzenia,wiem z E to dopiero jutro ale nie wiem czy zajrze Beztroskiego,pelnego zabaw,radości dzieciństwa i czego sobie zazyczysz by się spełniło buziaki!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
100 lat dla Marysi! Wszystkiego najlepszego kruszynko! 😁 🙂



Marzi kładź maluszka spać tak jak Wam dobrze i nie patrz na to jak inni to robią! Znam matki które kładą spać dzieci już o 6 - np. dla mnie to o wiele za wcześnie, bo taki maluch zrywa się wcześnie rano. Poza tym inna kwestia, że po kąpieli mój troszkę ożywa i lubi jeszcze pobaraszkować z nami, także tużpo to tak nie zasypia. 😉
Hm, Wić sięnie wyginą... Najwyżej popłacze, ale trudno, da sięodwrócić jego uwagę. 🙂
Co do śpiworka to zależy od pogody - dziś np. było chłodniej, nieprzyjemny wiatr, no to założyłam. I chyba już będę zakłądać bo cośnie widzę poprawy pogody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój Kuba tez śpi raz dziennie, wstaje koło 8 rani i kładzie się 12:00 , 13:00 czasem jak jest mąż to ten go położy jeszcze nawet raz czy dwa 😮 ale wtedy późno kładzie się spać.

póki co nadal mam w domu jedną bierdonkę ... zobaczymy kiedy się to reszcie powykluwa 🙃

sto lat Marysieńce !!!!

ja myślę o odstawieniu kubusia. tylko ja daje mu butle choć może nie powinnam ale on musi sobie coś possać zamiast cycka. daje też napić się z kubeczka ale to jeszcze nie popije sobie i chce ięcej więc ja narazie z butli. pamiętam Majeczce tak dawałam chyba przez jakieś pół roku, potem też odstawiłam butelke - od ssania ciężko będzie mu się tak od razu przezucić na inne picie. bardzo chętnie je łyżeczką, zpuki, czy drugie dania, czy chlebek łądnie je. ja się cieszę bo mi to akurat pasuje 🙂. a
paula jak mały chce łyżeczką jeść to nie staraj się dawać bmu butli, najgorzej przetrzymać okres kiedy jest dziecko gotowe i chętne i ciekawe nowych sposobów np jedzenia bo potem jest problem z oduczeniem. kuzynki synek ten 3,5 latek pije rano mleko z butelki 😲 dla mnie to szok. tak samo z chodzeniem a nie jeźdzeniem w wózku. pamiętam że dzieci zawsze mają taki etap że nie chcą w nim siedzieć tylko chcą chodzić. ja wtedy się zawsze umęczyłam bo pozwoliłam chodzić ale przynajmniej potem nie miałam takiego problemu by dzieci szły na nogach a nie takie wielkie w wózku jeszcze prowadzane. a wsumie ruch jest zdrowiem, dziecku jest cieplej jak samo chodzi a nie tylko perspektywa z wózka. ale to jeszcze chyba troszkę do samodzielnego chodzenia bo są maluchy. 🙂.

oki ide robić jakieś śniadanko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...