Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja oczywiście też gratuluje 🙂 ....

a co pieluszek to od 3 kg to chyba są ok bo dzieci w terminie jak się rodzą to chyba 2800, 2900 najmniejsze, lżejsze są tylko wcześniaczki, a taka książkowa waga to 3600 donoszonej ciąży.

a mi przyszedł ten baldachim, ale to nie jest jeszcze to co ja chce zatem będę przerabiać po swojemu - u mnie to norma 😁 .... mam już takie cóś co mi się do tego przyda z podobnego materiału i dokupie jeszcze warstwę koloru z 5 metrów mi będzie trzeba by troszkę to zagęścić i powiększyć. męża nie ma to już to przykleiłam na mocnej taśmie :P bo bnie wytrzymałam jak to będzie wyglądać a jak przyjdzie będzie wiercić :P wyboru nie ma hehe ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no właśnie tak myślałam co nam ta iwonka tak nie piszę a to malowanie 🙂 mnie też jeszcze czeka ... ale po wypłacie - jak wkońcu mój przyniesie, bo miał kilka miesięcy przerwy niestety 🤨 ... ciągle jestem w niepewności bo nie wiem czy go zatrudnią na poważnie, robi kilka dni :/ cała moja nadziej a w tym 🤨

co do chusteczek, to wszystkie są dobre 🙂 kwestia zapachu jaki nam pasuje, bo nawet z biedronki spełniają swoje funkcje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko ano Szymonek to zalezy od jego humoru czasami kopie rano ,ze nie moge spac ,czasami w nocy daje popalic ze niemoge usnac :P :P :P

Apropo chusteczek wlasnie wiekszosc z nich ma tak okropny zapach ze az mnie odrzuca,jedna z sierpnioweczek polecila mi chusteczki Bambino sa tanie i mowila ze jest z nich zadowolona ,dopytam sie jeszcze i cos moze kupie...

Wiecie co zauwazylam ze pieluszek w supermarketach dla noworodkow prawie nie ma,patrzylam wczesniej zanim chcialam kupic niebylo i teraz tez tylko te 1 znalazlam...

Mam do was pytanie biore witaminy Prenatal complex,za dwa dni powinnam zaczac nowe opakowanie a w zadnej aptece nie moge ich dostac,mowia ze brakuje w hurtowniach i nie wiem czymam kupic Prenatal Classic czy wstrzymac sie pare dni az wroci moj ginekolog i jego sie poradzic?
Doradzcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka moim zdaniem nic sie nie stanie jeśli przestaniesz na troche brać witaminy albo jeśli kupisz classic. Ja wczesniej brałam tez prenatal jak skończyo mi sie opakowanie przestałam brać, pytałam sielekarza czy mam kontynuować, powiedział, ze wyniki mam dobre i nie musze- wiec nie kupiłam tabl.
Niedawno okazało sie, że mam małe problemy z tarczycą i przepisał mi lekarz prenatal bo tam jest dużo jodu, ktorego mi brakuje.
Także skoro ja mogłam na zmiane brac, nie brać i znowu brać i wszytsko okey, to u Ciebie pewnie tez sie nic nie stanie jeśli kilka dni nie bedziesz jadła witamin albo jezeli kupisz classic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pomozcie...
Myslalam ze mnie to nigdy niebedzie dotyczyc,ale dzis mam taka zgage ze hej,co mozecie mi poradzic zeby to przeszlo?

A i jeszcze jedno czy mozemy jesc paprykarz szczecinski?

Moj synus tak dzis wirowal na spacerze ze az brzucho bolalo 😉)

Straszne pustki u nas na forum,halo gdzie jestescie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi ja bralam najpierw Pretanal Complex a jak sie skonczyl to kupilam Pretanal Classic sa tansze i na dluzej starczaja. Pretanal Complex 60 tabl - ok 30zl ale starczyly tylko na 1 mies bo bralo sie je rano i wieczorem a Pretanal Classic za 100tabl zapl tez ok 30 (byla promocja na Wschodnim) i bierze sie 1 tabl na dzien. No i jak porownalam te dwa opakowana to Classic ma w wiekszych ilosciach te same skladniki i mineraly.

A co do paprykarzu to coz kupilam sobie raz bo mialam ochote ale jak sprobowalam to oddalam wszystko mezowi 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko gratuluje zdanego egzaminu!!! Mam nadzieje ze sie zbytnio nie stresowalas.
Dzieki za odpowiedzi w sprawie tych moich owieczek na razie praca stanela w miejscu.
Wiecie co... zrobilam wczoraj wieczorkim pierwsze pranie ciuszkow synka i dzis rano byly juz prawie such ale pomyslalam sobie ze jak wystawie je na balkon to fajna swierzoscia beda pachniec. Wystawilam i pranie i posciel zeby wywietrzala i pojechalam z mezem na zakupy. Bedac w sklepie na dworzu zrobilo sie czarno i zaczelo lac. Taka ulewa ze lepie nie mowic!!! Jak jechalismy to fonatnna spod samochou siegala 3 metrow!!! No i biegiem do domu! Jak juz dojechalam to zaczelo sie przejasniac 🤢 a ciuchy i posciel coz ☺️ mozna bylo wyzymac i woda z nich leciala 🤔
A maz sie tylko ze mnie smial 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewuszki, mam wyrzuty sumienia bo nawet nie mam kiedy wejść na forum...
Rybę można jeść ale nie pange i chyba mintaja. Z paprykarzem nie wiem. Ostatnio mam zgagę po smażonym - nawet jajku;/

Ostatnio mam takie dziwne coś pod prawym żebrem - jak siedzę normalnie, albo pochyle się ku przodowi to mi tak dziwnie tam brzęczy, jakby prąd był podłączony - wkurza mnie to okrutnie... i muszę siedzieć odchylona do tyłu. Brzuszek mi już urósł, że przeszkadza mi w schylaniu - co prawda nie wystaje dużo, ale już widać, nawet jak mam luźną tunikę.

Beatko GRATULACJE ZDANEGO egzaminu 😘

Też Wam mocno leci krew z nosa? bo ja miałam ostatnio takich parę dni, że zaczęłam się tym martwić... wiem, że to normalne, ale krwawiło mocno. NO nic uciekam poczytać, młode się wierciło, ale chyba też już śpi bo cisza.
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej : któras napisała że nie powinno się ejść minataj a ja mam go włąsnie dziś na obiad więc poszperałam w necie i znalazłam coś takiego:

Ryby.
Ryby są smacznym i wartościowym składnikiem naszego pożywienia. Niestety, pewne gatunki, nie są zalecane w ciąży. Mogą zawierać one metale ciężkie oraz inne pierwiastki pochodzące z zanieczyszcznonego środowiska.
Ryby, których należy unikać:
okonie
szczupaki
sandacze
miętusy
wątróbki z dorsza, innych ryb
węgorze
surowe owoce morza
ryby zimnowędzone oraz wędzone, niewiadomego pochodzenia, niezbyt świeże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny 🙂

Justyna jedyne co biorę na ból głowy to również apap.

Beatasz gratuluję prawka! 😁

Marzi ja na zgagę wcinam migdały. Nawet pomagają. 😉 Mleko nie pomagało... wręcz odwrotnie. I unikać smażonego.

Ostatnio odkryłam taką "zabawę" z brzuszkiem. 😉 Kiedy poleżę chwilę przykładam dwa złączone palce i tak kilka razy (2-3) leciutko rytmicznie uciskam (nie za mocno, delikatnie) na brzuszek: raz np. z lewej strony, czekam i po chwili przychodzi "odpowiedź" z wewnątrz -" puk, puk", po chwili z prawej i to samo ze środka po prawej - "puk, puk". I tak sobie leże i "rozmawiam" z małym. 🙃 (Mój M się zaś śmieje, że jak tak leżę i uśmiecham się do brzuszka to wyglądam słodko i pociesznie. :laugh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem
Ja wstalam o 10 ,oczywiscie dzionek zaczelam od sprzatania,odkurzylam,umylam podloge,wytarlam kurze to juz jest moj nalog robie to codziennie 🙂
Ciekawe jak to bedzie jak Szymonek sie urodzi kto posprzata,az sie boje ze zarosnemy brudem 🙂 🙂
Wlasnie zjadlam sniadanko,ide sie wykapac,bo ma o 13 wpasc do mnie znajoma z ciuszkami na plotki,a pod wieczor idziemy na grilla,moj M oczywiscie juz wymyslil ze wypije sobie ze szwagrem,i jutro tez mamy grilla u innych znajomych i tez ma zamiar cos wypic no wiecie ,a nam z Szymonkiem co zaoferuje;moze KFC(taka mam ochote na twistera i kolbe kukurydzy)a i na chinczyka tzn.kurczaka w ciescie z ryzem smazonym jejku ale bym sobie zjadla:P :P :P :P

Leniuszku a w czym pralas ubranka? Ja kupilam Lowela ale niepomyslalam zeby kupic ten sam plyn do plukania tylko ze jak patrzylam w Tesco jest on strasznie drogi jak proszek prawie 20zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mam proszek i płyn do płukania Lovela ale nie pamiętam ceny.
Zamówiłam właśnie na allegro naklejki do pokoju... ciekawa jestem jak to bedzie wyglądać..

Sathi i co wybierasz sie na targi? My jedziemy 🙂 już zamówiłam wczoraj nocleg we Wrocku 😆

dzieki wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko gratuluje zdanego prawa jazdy 🙂

Moje maleństwo kopie ale nie aż tak często-wczoraj była u mnie koleżanka i jak mnie zobaczyła to była zaskoczona i zpaytałą czy ja napewno w ciąży jestem heheh 🙂 spodziewała sie że będę miała ogromny brzuch a ja no ja mam bardzo malutki :P

No MArzenko masz rację czas tak szybko leci-jescze zostało około 13 tygodni do porodu-na początku wydawąło mi się ze czas za wolno biegnie a teraz boję się czy ze wszytskim zdążę-z remontem i z wyprawką:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach sama bym się na takie targi wybrała, skzoda ze nie są one w Katowicach, choć do Wrocławia mam 2-3 godziny jazdy samochodem około 200km hmm ale rczej nie namówię męża tym bardziej ż ejutro idziemy an urodzinki mojego siostrzeńca i w niedziele mój mąż może być na lekkim kacu:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko gratuluje prawka 🙂 Ja mam takiego lenia, że nawet pc nie chce mi się włączać 🙂 Mój synuś miał dziś od samego rana czkawkę, więc wstałam dziś już po 8, bo brzusio cały "chodził" Życzę Wam miłego dnia, nie wiem czy jeszcze dziś zajrzę na forum, bo mam "parę rzeczy" do zrobienia; a praca idzie mi tak mozolnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko wciąż nie wiem na 100%... i chyba zadecydujemy o tym z moim M dopiero dziś późnym wieczorkiem - czyli jak dotrzemy do Wrocławia. Ale w związku z tymi targami to nawet moja mama do mnie dzwoniła :laugh: - bo usłyszała o nich w radiu i mówiła, że mogłabym się wybrać i w ogóle, że to może być fajne. :laugh:

Marzi nie martw się sprzątaniem - może Twój M Ci pomoże? W każdym razie ja liczę na to, że wszelki bałagan będzie mi po porodzie przeszkadzał mniej niż zwykle. :P Powiedzmy, że będą inne, ważniejsze "sprawy". 😉 Oczywiście nie mam zamiaru jak to określiłaś "zarastać brudem" - w razie czego to mam choć tyle szczęścia, że mój M to typ porządnego faceta - nie pedanta, ale też nie bałaganiarza.
U Ciebie już 29 tc.... zaraz 30 będzie! 😁 W sumie powiem wam, że mi też coraz trudniej uwierzyć jak patrzę na kalendarz. Dla mnie to niedawno się kończył I trymestr... A za niedługo skończy się II! Szok! 😮 🙂

Mam do was takie pytanie: czy słyszałyście może o takim zwyczaju, że to dziadkowie kupują dla wnuka wózek?(!) Dziś mi wspominała o tym mama przez telefon, że ktoś jej to mówił - a ja szczerze mówiąc pierwsze słyszę. 🤨 Dlatego pytam czy ktoś się już z tym spotkał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi ja o takim zwyczaju nie słyszałam, nie mniej jednak moja mama zamierza mi kupić wózek-to znaczy to będzie jej prezent na chrzciny-ja wybiore sobie wózek a ona mi go kupi 🙂

Mój mąż też się zdeklarował że jak już sama nie będę mogła uporac się z porządkami z powodu braku sił:P to ona za mopa tez się chwyci więc nie jest źle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...