Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a jeszcze jedno dziewczyny.teraz to już jestem trochę mądrzejsza i przy drugim dziecku zupełnie inaczej będę postępowała,chodzi mi o to że jeśli dziecku pojawi się jakaś wysypka to samemu nie będę podejmowała żadnej diety a tym bardziej nie będę chodziła do poradni laktacyjnej,zwłaszcza poradnia laktacyjnej tylko od razu do szpitala na zrobienie dziecku testów płatkowych,nic nie bolą a bardzo pomagają i mamie i dziecku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Olga dobrze, że już jesteście na właściwej dordze co do zdrowia maluszka...
Mam pytanie - te testy płatkowe to robi się z polecenia lekarza, czy można się samemu zgłosić?


Nasz Witek złapał katar... Kolejny dzień walczę jak mogę: tetrisal, nasivin, maść majerankowa, odciąganie glutków, czosnek, opukiwanie... I chyba i tak jest coraz gorzej. Poradzcie dziewczyny - bo ostatnio udało mi się zwalczyć katarek po jakimś tygodniu przy pomocy tego wszystkiego... Kiedy jednak powinnam się zgłosić do lekarza? ☺️ ☺️ 😞 Może to głupie pytanie, ale teraz jakoś nie jestem pewna czy przejdzie. 🥴W nosku mu mocno chlupie, źle mu się oddycha, a co dopiero z jedzeniem i piciem. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko a ja na katar używam nasivin 3 razy dziennie i gentamycynę (pomimo, iż do oczu; świetnie sprawdza się na katar do noska.) 2 razy

Co do lekarza, ja idę nawet z katarkiem, jak mu mocno spływa...wolę, żeby go dr osłuchała... zawsze jednak kończy się na powyższych lekach, ale przynajmniej ja jestem spokojna.

Kasiu ślicznie wyglądacie 🙂

Mam pytanko Wasze Maluchy myją ząbki? Jaś uwielbia myć...jak widzi szczoteczkę to się bardzo cieszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kasiu rewelacyjnie wygladasz!!! Oczywiscie Twoje cory tez 😁
co do mycia zabkow coz czasem mi sie zdazy pieluszka przejechac kilka razy... a co do szczoteczki to jaka uzywacie? bo slyszalam ze pasty do zebow nie mozna
co do kataru no to ja uzywalam Nasivin ktory mi polecilyscie i mucosolvan (bo mial kaszel) ale u lekarza nie bylam bo balam sie ze cos gorszego slapie od innych chorych dzieci, no i oczywiscie opukiwanie a osluchala go moja sasiadka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu śliczne kiecki miałyście. 🙂 W ogóle dziewczynki wyglądają w nich rewelacyjnie!

Otlesiu też mamy Nsivin... już 5 dni używaliśmy i nic. Wysmarowałam go na noc Pulmex Baby, lepiej spał, dziś rano też go posmarowałam... ale nosek nadal zawalony. Będziemy dziś dzwonić do naszej lekarki. 😞
Co do ząbków to tylko je "odświeżam" wodą póki co, przecieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bym była osrożna z nasivinem, otrivinem itp nie powinno się ich zbytnio stosować a tym bardziej bez konsultacji. mogą mieć niestety niefajne skutki uboczne. jeśli nie ma poważnej konieczności mój lekarz w ogóle nie karze mi stosować żadnych preparatów tylko woda morska i odciąganie kataru.

a ja znów po badaniach i wyszło mi białko w moczu :/ ... 13,2 .. czy jakoś tak jutro mam powtórzyć badanie i ide na usg brzucha 😞 ..... stracha mam :/ .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki,Kasiu ślicznie wyglądałyście 🙂 oczywiście mężczyźni Twoi również :P
Paulinko współczuje choróbska,mam nadzieję że szybko przejdzie 😘
Olga cieszę się że jest poprawa u Olka 🙂

A My już wróciłyśmy,ale ciężko jest 😞 płakać mi się chce co chwilę 😞 nie mogę ogarnąć 😞 Mój Tata ciężko to znosi 😞 echhh nie mogę,wymiękam,jak ochłonę trochę to wlecę.

Buziaczki dla Wszystkich 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 🙂

OLGA- dobrze, ze juz wiesz co jest grane i mozesz w koncu podjąć jakieś sensowne dzialania 😘

PAULINKO- wspólczuje kataru:/ moze idzcie do lekarza i poradzi cos skutecznego... 🤔
fajne oczka ma Twój słodziaczek, takie błekitne 🙂

KASIU- wszyscy świetnie wyglądacie ale Ty.... rewelacja! trójke dzieci urodzilaś i taka figura 🤪 jak Ty to robisz? dawaj przepis na cudowną diete albo superćwiczenia!

GOSIU- rozumiem Cie doskonale.. trzymaj sie a ode mnie masz oklask za wrażliwość i za to, że jesteś taka uczuciową kobietą 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pochwale sie 😜 obroniłam prace licencjacką na 4+ 😜

kupiliśmy Szymonkowi wózek parasolke- delti dot, taka jak ma Hania, tzn Nadia HAni 🙂
kolejny zakup to krzesełko do karmienia, posiada chyba wszystkie mozliwe funkcje, bardzo fajne, właśnie teraz karmie mojego łobuza.

Szymon stoi i zaczyna demolować nam mieszzkanie. Dvd juz zaczał rozbrajać, kupiłam tez różne zabezpieczenia, bo zaczał juz bawic sie drzwiami przy szafie , chwila nieuwagi i nieszczescie gotowe...
wazy dobre 9kg a zeby powoli sie wychodza i wyjsc nie moga, jest bardzo marudny i czasem ciezko to wytrzymac hehehehe wszystko jest beee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem dziś załamana ...Wczoraj byłam na nocce i ok 23 dzwoniła do nas koleżanka, że nasza kochana koleżanka z pracy poroniła. Całą ciążę leżała w szpitalu. Termin miała na 14 listopada. Łożysko przodujące, poszła do wc siku i pępowina jej wyleciała, wywoływali jej poród. Był chłopiec. Starała się 2 lata; ma 1 córkę i bardzo chciała syna.... W czasie ciąży rosło jej CRP; ostatnio miała ok 450% ponad normę.... Jej organizm traktował dziecko jak coś obcego jakiegoś pasożyta...Rozmawiałam z nią w niedzielę, wyglądała okropnie (chuda blada); ale szczęśliwa że jest w ciąży; 24h później już nie miała synka pod serduszkiem....Jak sobie pomyślę; że rok temu zaczęłyśmy czuć nasze Maleństwa...pierwsze silnego kopniaki...Bardzo mi jej szkoda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko gratulację...

Oto mój Jasio w baseniku
[URL=http://img812.imageshack.us/i/lato1.jpg/][IMG]http://img812.imageshack.us/img812/2896/lato1.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://img408.imageshack.us/i/lato2g.jpg/][IMG]http://img408.imageshack.us/img408/9150/lato2g.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko widze ze jestes pozytywnie nastawiona! Super i gratuluje!
Otlesiu to straszne nawet nie potrafir sobie tego wyobrazic...
Basenik swietna sprawa ja tez wlasnie chce kupic na wyjazd 😁
Ja tez mialam kupic ten wozek delti dot ale wkoncu kupilam Coneco traffic cena podobna bylo duzo gratisow wlasnie dzisiaj przyszedl i bylismy na pierwszym spacerku. Olek siedzial cala droge ciocho podobalo mu sie tylko jak stawalam to marudzil
Ciagle chodze na ta rehabilitacje ale niestety nadal mnie boli noga... chyba przejde sie do neurologa niech mi zrobia rezonans i zobacza co tam sie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasivin więcej nie dawałam niż te 5 dni (a w trakcie dostawał dziennie max. 2 krople). Jednak nie pomagał.

Mieliśmy iść do tego lekarza... ale Witkowi lepiej. Mam wrażenie, że to zasługa tego, że maść rozgrzewającą wprowadziłam (Pulmex Baby). Też kąpiel z kilkoma kropelkami olejku eukaliptusowego. Apetytu i humoru przez cały czas nie stracił. 😉 Nie gorączkował też w ogóle, nawet kiedy się "wypacał".Psikamy do noska teraz tylko tetrisal i czasem Euphorbium (to lek homeopatyczny). Do tego cały czas witamina C i calcium no i odciąganie glutków. 😉

Kasiu daj znać co Ci z tym brzuchem powiedzieli... Oby to nic poważnego!... 😞

Gosia82 głowa do góry! 😘

Beatko dzięki. 😉 To po moim M ma, bo ja mam zielone. 😜
Mogę podpytać jakie konkretnie krzesełko kupiliście? 🙂

Otlesiu smutne. 😞 Biedna kobieta, strasznie współczuję... 😞
Zdjęcia śliczne. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu wiem, ostatnio też nawilżaliśmy powietrze, teraz też to robimy. Jednak to raczej nie od tego. Tak czy siak, nawet jak mu już całkiem minie to pójdę z nim (i przy okazji sobą) do lekarki, żeby go obejrzała. Teraz kiedy nie ma szczepień i brak takiej stałej kontroli to myślę, że mimo wszystko warto się kiedyś wybrać. I odrazu może popytam o parę rad na wakacje. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko- Krzesełko firmy BAMBI, BABY DESIGN 🙂
mi mówia, że oczy mam zielono- niebieskie 🙂 ale ja mysle, ze to bardziej kolor szaro -niebieski 🙂
a zdjecie krzesła wstawilam na nk 😜

Karola- straszne to co napisalas, nie moge sobei nawet tego wyobrazic.
A Ty masz niezly zachrzan-praca i dziecko, dom... nie dziwie sie ze jestes taka zmeczona. Fajnie zdjecia Jasia w basenie 🙂

Kasiu- idz sie przebadaj dokładnie, Szymon tez miał bardzo długo białko w moczu :/


Bylismy juz na spacerze w nowym wózku- fajnie, podobało nam sie 🙂
szymonkowi podobaja sie bańki mydlane- polecam 😁 chce je złapac 🤪hehe

musze sie znowu pochwalic- SZ przeszedl dzis około metra przy meblach 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...