Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja tam sie w ogóle nie boje porodu. I wiem ze u nas nie mozna np rodzić na siedząco czy stojąco czy kucąco, u nas sie lezy i już, nie ma innych mozliwości, sprzetu. Jak sie juz rodzi to jest wszystko jedno jak, tylko zeby juz było po. I ja mam takie podejscie, jest mi obojetne jak bede rodzic, czy rozetną czy nie, byle zdrowe maleństwo urodzić i juz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam termin na 25 stycznia , ale z usg wychodzi, ze chyba troszke wcześniej. Ja jestem z tarchomina. Jesli chodzi o szpital to wstępnie bralam pod uwage Karową i Inflancką, chociaz slyszalam tez dobre opinie o Bródnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szpital musi oferować wszystkie rodzaje porodu inaczej to nie szpital 🤔 Znajoma rodziła w wodzie, ponoć mniej boli 🙂 A ja chcę na siedząco i gdzieś przeczytałam, że jak "twoja" położna nie chce pozwolić byś tak czy siak rodziła i namawia do porodu leżącego to powinno się ją zmienić 🙃 Płacę to żądam! więc tak jak chcę tak ma być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zazdroszczę cesarki - sama też bym chciała taką mieć, tylko cc nie zależy tylko od wagi dziecka, niektóre położne każą urodzić te 5kg 🙂 może bardzo szczuplutka byłaś i masz jakąś chorobę? Bo mi na pewno by kazali normalnie urodzić 5kg dziecko, 6 to może już nie hehe 🙂 Jestem szczupła, ale mam szerokie biodra, bo 90cm (to by oporów przed tym nie mieli)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie tez jestem z pragi poludnie mieszkaja tam rodzice od dwoch lat mieszkam na bielanach oficjalnie na karowej nie rodzilam ale wiem ze dobry szpital maja sprzety i wogole ja rodzilam na inflanckiej znieczulenie porod rodzinny darmowy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niedawno wróciłam od gina, ogólne wyniki mam dobre i nareszcie mogłam posłuchać serduszka mojego szkrabeczka - oj normalnie jakby pociąg jechał 🤪
BlueLagoon chyba nie dosłuchasz się serduszka przez stetoskop, lekarz powiedział mi że ok. 24 tc można już coś usłyszeć 🙂 ale co tam nie zaszkodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To juz dzis ide zobaczyć moja maleństwo, jestem taka szcześliwa 🙂 Mam nadzieje ze wszystko jest ok. Nie wiem tylko czy mój mąż sie wyrobi z pracy, ja nie bede musiała iść sama 😞
A zaraz ide do lasu na grzybki, pospaceruje sobie troszke 🙂
Milutkiego dnia mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lekarzom już nie wierzę 😁 gadają, że pierworódki nie mogą czuć szybko ruchów dziecka dopiero ok 20tyg. a ja pierwsze bąbelki poczułam w 15tyg. i 4dniu, a później to już była jazda, która trwa do teraz 🙂 także wiesz.. może mam cieńsze powłoki skórne to uda mi się trochę szybciej 😁 Wczoraj w nocy była taka burza, że aż się obudziłam i zestresowałam, po chwili maluch też się obudził i zaczął kopać chyba z 10 razy (wyczuł, że się denerwuje) 🤨 a tak padało, że hoho.. jakaś nawałnica była.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dlatego nie mam zamiaru brać sobie do serca to co oni mówią, jedne kobiety przez stetoskop słyszą po 30tyg. inne w 17, inne po 20 🙂 Tutaj to akurat loteria. 😁 Nie zrażam się, ważne, że kopie to wiem, że żyje. Chociaż ostatnio myślałam nad tym jak będzie wyglądało usg z moim małomównym specjalistą, położę się a on będzie milczał przez 30min. 😁 Obym tylko nie zapomniała zapytać się z wrażenia o płeć.. Chociaż oni chyba dają zdjęcia płci 🙂 Bynajmniej niektóre dziewczyny takie dostały. Ciekawe czy sama coś zauważę, mam już tyle filmików i zdj obejrzane, że powinnam bez problemu odróżnić płeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie takie podejście do sprawy, bo jednak się płaci za to i nie mało 120zł (za zwykłe usg) a on i tak NIC nie mówi, tylko robi swoje, niektóre filmiki z usg są takie fajne, bo lekarze mówią co widać, czy jest prawidłowo zbudowane itp. a ja się muszę domyślać! Wy też macie wrażenie, że wasze dziecko kopie was w pęcherz? No wczoraj dosłownie co chwilę miałam takie dziwne kopniaki w głębi. Aha i robię sobie na śniadanie hamburgery haha! Przytyłam ok. 4kg (chyba,że ta waga źle waży) podam dane konkretne jak pójdę na ważenie do położnej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o kurde wywołałam duże podniecenie tym stetoskopem, a tylko napisałam co mój powiedział, mnie to tam wiesz - jak masz to czemu nie używać choćbyś miała usłyszeć dopiero w 24 tc, ale dla własnej satysfakcji. Wiadomo, że jedne kobiety będą czuły ruchy w 16 drugie w 22 tc, to samo może być z sercem i innymi sprawami, a każda z nas interpretuje swoje spostrzeżenia inaczej.
🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesa to masz szczęście, Twój gin wykonuje Ci jednocześnie zapewne badania. Moja nie potrafi robić usg gen. itp. dlatego muszę chodzić do specjalisty. Fajnie jak ktoś ma lekarza 2w1, że ma certyfikaty i może robić takie badania przy okazji. Ja to się ograniczam tylko do porad lekarskich, nic więcej. Nawet serca mi nie dadzą posłuchać - dosłownie NIC 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...