Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

Kolo a byłaś już na usg połówkowym? bo mi się coś wydaje, że nie zaczynasz jeszcze 20tyg. z tej racji, że ja też bym musiała wtedy sobie wmawiać także 20 tydzień, jak mam dopiero 18.. bo liczę od ost. @ a nie od terminu usg na poród 🙂 bo usg oblicza to wg @ co 28dni (a ja mam np. 30) i rozważa termin porodu względem centymetrów malucha 🙂 Jak pójdziemy teraz na usg to zobaczysz, że znowu inaczej będziemy miały terminy porodu, albo później albo wcześniej z czym, że największy nacisk powinno się kłaść na 1 usg (ponoć najmniej się myli). Aha no i jak byłam na 1 usg to byłam w 12tyg. i 6dniu a usg pokazało 13 tydzień i 4dni 🙂 a przecież nie mogłam zajść w ciążę 5dni przed @ skoro miałam zawsze regularne co do dnia. I @ była taka jak zawsze. Także ja tam wierzę tylko w obliczenia od ost @ 😁 😁 😁 Aha i chciałam dodać, że położna także liczy wszystko od terminu @ - jak mnie zapisywała na 20tydzień to kazała podać ost. @ a nie np. termin usg. A ja ruchy czuję od 16tyg. i są takie jak zawsze, wręcz mogę powiedzieć, że się nasilają, bo są z rana, popołudniu i wieczorami (to dziecko chyba rzadko śpi) 😁 😁 😁 Na miejscu dziewczyn co już raz rodziły nie martwiłabym się ruchami, macie przecież już wyluzowane mięśnie brzucha, inaczej ułożone łożysko (może i więcej tłuszczyku) więc cichoooooooooooooo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ale to tylko liczymy od dnia @ w rzeczywistości maluchy mają po 2 tygodnie do tyłu, więc masz prawo nie czuć dziecka 🙂 Zależy jak u Ciebie jest z łożyskiem, tłuszczem(mięśniami) i ilością wód płodowych. Brzuch masz już wypukły czy płaski? Jutro jedziemy nad morze 😎 mam nadzieję, że coś opalę dekolt i ramiona znowu, bo nie chcę wyglądać jak trupek.. Zapomniałam dodać, że ost @ miałam 10 kwietnia (pamiętna data 🙃 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie możesz mieć początek 19tygodnia, widocznie maluch był mniejszy. A wiesz, że możemy jeszcze zahaczyć o grudzień ? 😁 Tylko, że ja nie chcę rodzić jeszcze w tym roku.. 🤨 U was też tak jest ciepło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadim? to imię chyba rosyjskie prawda? 🙂 Mi się także podoba Lena, ale znając życie wybiorę jakieś oryginalne, mało spotykane imię dla córki, a chłopiec dostanie raczej zwykłe (chyba, że trafię na jakieś niespotykane ładne imię)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nusia a co ile miałaś cykle? regularne? Pamiętasz może ewentualny dzień zapłodnienia jak dziewczyny hehe? Wywnioskujemy potem co ja mogę mieć za dzidziola, to może razem będziemy rodzić 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz sobie odpocznie na długie 9mieś. 😁 😁 😁 A mnie w nocy obudził znowu ból nerki (jak zwykle prawej) 😞 Poszłam od razu do wc się załatwić, wróciłam.. ale nadal bolało, później jakoś przeszło i nad ranem powtórka z rozrywki znowu bolało (bo miałam trochę jednak moczu w pęcherzu) ja pierniczę ciekawe co tam mam.. czy bakterie czy kamienie a może reflux mi się odnawia.. wzięłam żurawit zobaczymy czy pomoże 🤔 Dzisiaj jedziemy nad morze to sobie wypocznę 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarna macica uciska moczowody, zwłaszcza prawy. Zalegający tam piasek może się teraz dawać we znaki (tak samo jak złogi mineralne w nerkach). W ciąży mogą się więc ujawnić nieprawidłowości, które wcześniej pozostawały w ukryciu. Dlatego silne jedno- lub dwustronne bóle w okolicy nerek są wskazaniem, żeby zrobić USG.

To już jestem w domu 🤨 lekarka też o tym wspominała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi raczej wizyta u gina nic nie daje oprócz tego, że sprawdzi szyjkę i brzuch 🙂 dzisiaj miałam okropny sen 🤨 pierwsza seria to to, że cofnęłam się do lat szkolnych i byłam na matematyce 🙃 a druga, że mój luby miał kochanicę haha 🙃 no dosłownie paranoja, może przez to, że burza w nocy była.. maluch wczoraj wieczorem był aktywny jak zawsze kopał i się wiercił, ale to co mi zafundował to przechodzi samo siebie.. no to jako iż jestem uparta w niektórych kwestiach postanowiłam co kilka dni słuchać stetoskopem czy czasem nie słychać jego serca, tak się skupiłam, że nie zwracałam na nic uwagi no i ono z całej siły musiało się rzucić ciałkiem albo dwiema nogami, bo był taki dosyć szeroki kopniak oczywiście w stetoskop to dostałam prawie zawału!!!!!!!!!!!!! Nie spodziewałam się takiego zagrania z jego strony, serce zaczęło mi bić jak oszalałe i się po prostu zlękłam.. taki dreszcz przeszedł, widzicie jakie mam niesforne dziecko? potem mój chciał go podręczyć no i dostało mu się za swoje z 2 razy prosto w palce 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi tez sie takie głupoty sniły ze szkoda gadac.
A co do gina to tez jak durna odliczam dni i to już jutro HURRAAAAA!!!!!!
A człowiek kiedyś sie bał iść rozebrać, teraz sama wchodze rozbieram sie siadam, nie trzeba mi mówić hehe.
A dziewczyny kiedys juz byłam na brzuszku jak byłam z Maja w ciąży i tam poznałam dużo fajnych dziewczyn, i właśnie kolejna tez jest w ciązy znów, chyba do nas dołączy na brzuszek hehe. Ale fajnie spotykac tu mamy które wtedy tez pisały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
blueLagoon czyli nie tylko ja mam usg co którąś wizytę 🙂
a ja siedzę w pracy i wymyślam jak będzie wyglądał pokoik jeśli bedzie dziewczynka lub jeśli pojawi się chłopiec, ehh na razie myślę a do czynów przejdę dopiero w październiku lub listopadzie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesa ja się nie mogę doczekać połówkowego 🤨 dość już mam domyślania się płci, bezosobowej gadki o dziecku 🙂 Chciałabym już wymyślić imię i tak do niego/niej mówić 🙂 Wczoraj znowu oglądałam zdj malucha z usg gen. 🙂 teraz to już będzie dużo dużo większe 🙂 oby tylko z tym łożyskiem było wszystko ok. a jeśli czuję jego kopniaki po środku (kilka cm od pępka) to znaczy, że łożysko się podniosło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila moje na razie będzie spało ze mną w pokoju 🙂 a jak podrośnie to potem oczywiście będzie miało własny pokój, bym się bała zostawiać je same np. do roku czy 2 🙂 tylko później będzie pewnie płacz i lament jak będzie miało samo spać hehe to najwyżej lampkę będę palić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak łozysko juz jest tak troche pod pempkiem, juz napewno sie podniosło ci, musiało, każdemu sie podnosi. hihi
A co do pokoju to maja jest jeszcze z nami w pokoju ale jak małe sie urodzi to juz bedzie w drugim pokoju juz bedzie miała dwa latka także da rade. Oczywiście bede do niej zagladac. Juz bedzie spała na normalnym łózku, łóżeczko odstąpi dzidzi hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...