Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no nie dziewczynki ja też będę spała z moim maleństwem, aż taka okrutna nie jestem 😉
ale skoro pokoik czeka specjalnie na maluszka to można go już urządzić i np. w dzień tam będzie sobie drzemało.
toć ja bym zawału w nocy dostała jakby było gdzie indziej, przez 1 rok to ja chyba będę czuwać żeby sprawdzać czy oddycha 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Przez detektor tętna to byś posłuchała używany kosztuje od 50 do 100zł a nowy do kilkuset zł zależy jaki producent, a stetoskop to te zwykłe słuchawki co mają lekarze do badań 🙂 Czytałam, że od 17 tyg. można posłuchać, ale ja na razie nic nie słyszę, niektóre dziewczyny pisały, że przez stetoskop słyszały dopiero po 30tyg. 🙂 ale ja się nie zrażam 😁 Detektor tętna to raczej dla osób, które nie czują ruchów dziecka/mają ciążę zagrożoną lub są naprawdę jakieś spanikowane, ja wolę tego nie kupować i się nie stresować. Wystarczy mi jak maluch agresywnie zaczyna mnie kopać 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez myslalam o detektorz tetna 🙂 ale pomyslalam ze zwariuje jak raz zaloze i nic nie uslyse, bede sie zamartwiac na smierc. no i stwierdzilam ze nie kupuje. wczoraj wrocilismy z mezusiem z imprezki okol 12 w nocy i on od razu zasnol a ja czytalam ksiazke i dzidzia dala mi fajny popis 😁
Zazdroszcze wam strasznie, ze macie pokoiki dla swoich maluchow. ja sie rozgladam za mieszkaniem do wynajecia dopiero i straszne ceny sa brrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to ze wszystkim będzie dziewczynki 🙂 Najlepsze jest to, że czytam niekiedy artykuły na temat 18tyg. i tam pisze, że czuć można lekkie łaskotanie lub motylki, bo na porządne kopniaki to jeszcze za wcześnie, dziwne, ale ja to odbieram inaczej, jako "małe agresywne kopniaki" czuję, że uderza nogą o fałdy skórne, fakt to nie boli, ale to już nie jest lekkie uczucie, to normalnie można wyczuć przez rękę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie na odwrót często z prawej, z lewej rzadko i co jakiś czas po środku heh 🙂 też jestem głodna, muszę iść do sklepu coś kupić, kurde chodzi za mną salceson 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Wszystko co dobre szybko się kończy to i mężulek do pracy po urlopie wrócić musiał 😞 A szkoda

Ja z pralką walczę. Jakiegoś pecha chyba mamy. Dopiero co komp teraz pralka cieknie. Spec już był teraz sprawdzam czy nie taki jak z usterki 😉 Tylko coś mi pralka zamiast prać to pobiera wodę i odwirowuje. Na każdym programie. A tylko ciekła 😞 Szlag by to trafił!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny,,,, moja Klarcia ostatnie 3 dni to nie zaluje sobie i ostro juz mamusie skopala,,,obojetnie czy to noc, czy dzien........
BlueLagoon.......... moze to cie pocieszy,,,moja kopie z lewej , nie z prawej 😉 ..no ale najczesciej na dole -po srodku...
mama-justyna........ u nas w marcu padl telewizor, pozniej kosiarka,pralka, laptop meza,nastepnie moj laptop,teraz niedawno telefon ,a i zauwazam ze lodowka cos szwankuje,aa! 2 dni temu tv w sypialni .... do techniki rok jak cholera 😠 ........ale co tam,,,jakos i wydatki na nowe malo bola,jak wiemy ze mam pod serduniem dzieciatko,,,i nie technika najwazniejsza............ teraz wiec jak juz cos nam sie popsuje to tylko sie smiejemy 🙂 coz nam pozostalo 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 😁 też mam kurę, osła itp. w drodze ze sklepu zjadłam 1 pączka i wypiłam sok, teraz wcinam 2 bułki z masłem, na deser mam paluszki, drożdżówkę i deser toffi 🙂 oho maluch już kopie po środku (zjadłam przy okazji witaminy Prenatal, a duże to diabelstwo tfu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mow,,,moga powiednac? ...do ktorego etapu doszlas? ..ja jestem na 12 ...i sie wkurzam sama na siebie, bo zamiast sie uczyc testow na prawo jazdy ,to ja farmeruje.
zapisalam sie na prawo jazdy zanim dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy,,,idzie mi to jak przyslowiowa '''krew z nosa'' ,ale musze je zrobic-jakos 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co siedzę dziś sobie i ładnie pracuję i czuję takie delikatnisueńkie jakby kopnięcia 🤪, tylko jest to tak lekkie jakby mięśnie mi drgały gdzieniegdzie i jestem ciekawa czy to to na co czekam 🙃czy właśnie jakieś drgania mięśni....
bo prawdziwe ruchy to pewnie jeszcze pare tygodni, ale może to już dobrego początki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila najpierw czułam bąbelki, a potem drgania mięśni po środku i po bokach macicy, takie szybkie - jednorazowe 🙂 teraz także czuję kopniaczki jako mocne-szybkie drgania z tym wyjątkiem, że one już wypychają skórę do góry (tzn. nie widać tego mocno, ale idzie poczuć) 😁 Wieczorem się wsłuchaj w brzucholka 🙂 jak będziesz leżeć, bo za dnia to można z czymś pomylić, a wieczorem to pewność 100% 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnie dwa dni siadam pol-lezaco ,podnosze bluzke i obserwuje brzuch,,,,,,,,, czasami tak mnie moja maluska kopnie, ze az przez brzuch widac jak sie rusza,,, moj maz to ma z tego ucieche i radosc.,,ja tez moglabym calymi godzinami tak lezec i obserwowac ........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Femmka chyba nasze dzieciaczki mają długie nogi, albo są już naprawdę duże ☺️ jestem ciekawa jak wzrostowo zaprezentuje się mój malec na badaniu czy termin porodu się przyspieszy czy opóźni wg wzrostu. Chociaż wiadomo, że lekarz już dokładnie dziecka nie zmierzy, bo się wierci i porusza ciałkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...