Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jejku ale bym poszła do lumpka, tez dzis dostawe maja, zawsze w poniedziałek najlepsze rzeczy. No ale cóz musze siedzieć w domku. Ale i tak dziś robie normalny obiadek bo juz nie wytrzymuje nie mogąc gotowac, ale to tylko zupka to sie nie nastoje przy garach, samo sie gotuje hihi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny!!!!!!!!!!!!!
Ależ jestem podjarana. Znaleźliśmy wczoraj cudne mieszkanko. W nowym bloku, świetnie zrobione. Boziu zakochałam się. Już na jutro umówiliśmy się na podpisanie umowy przedwstępnej i zapłatę zaliczki. Kurcze w nocy spać nie mogłam. Aby jeszcze tylko kredyt dostać. No i do końca listopada tutaj bo im się też dopiero nowe mieszkanie wykańcza i na 1 grudnia się umówiliśmy jakby co na przekazanie....


Co do l4 to w ciązy nacie na pewno B cyzli ciąża (płatne 100%) i 2 czyli można chodzić (w ciąży wskazane chociażby spacery) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panie 🙂

jak ja sie ciesze, ze dostane po mojej siostrzenicy cały karton ciuszków dla dzidzi, ona ma ich tyle, ze prawie połowa to nowe, nieuzywane, nie zdążyła przechodzic 🙂

ale ja sobie nie odmówie tej przyjemności i troszke ubranek tez kupie 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna super z tym mieszkankiem 🙂 my tez szukamy na wynajem. musze sie do agencji mieszkaniowej w pazdzierniku zapisac...
co do kombinezonow to dostalam od kolzeanki 4 po jej dziewczynach i wszystkie male, wiec i tak cos duzego trzeba bedzie kupic. czekam na grudzien, bo tu sa wyprzedaze nie z tej ziemi.
Mialam dzisiaj isc na lumopy ale kaszle jak cholera wiec stwierdzilam, ze jeszcze dzisiaj poleniuchuje.
staje wczoraj na wage i przerazenie,a moj maz mowi do mnie bym stanela jescze raz bo ta waga ma tak ze pierwszy odczyt jest bledny i rzeczywiscie stanelam drugi i trzeci i czwarty i nie jest tak zle 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mieszkanie fajne i czyste. Można wchodzić i mieszkać 🙂 I dlatego ten 1 grudnia tak nie przeraża. Tylko aby akurat analityk co będzie zajmował się naszym wnioskiem kredytowym, że ciąża to nie stan co to człowieka powala na wszystkich płaszczyznach 😠

Niusia to ile Ci wyszło? Ja mam jak nic 5 kg do przdu z rańca 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂 fajnie Justynko że znaleźliście fajne mieszkanko, trzymam kciuki żeby przyznali wam kredyt 🙂 co do ubranek to mam dużo po Marcelu więc tylko kupię 3 kompleciki do szpitala i jest git 🙂 kombinezon po Marcelku mam 68 ale będę kupowała na 62 bo na 56 na długo nie wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przytylam chyba kolo 5 kg chociaż jak ważyłam sie w szpitalu to niby 3 kg, ale ja czuje ze troche więcej. To nic, jestem szczesliwa ze moge w ten sposób sobie przybierac na wadze. A wiem jak pozniej wszystko szybko wraca do normy 🙂 takze moga mi kg lecieć, nie odmawiam sobie kalorii. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niuśka jak tak Cię męczy to raczej zrezygnuj z leczenia się na własną rękę. Przede wszystkim skonsultuj się z lekarzem – ginekologiem lub internistą, który cię zbada. Jeśli infekcja będzie niegroźna, zaleci ci prawdopodobnie domowe sposoby leczenia lub zapisze niegroźne dla płodu leki objawowe (witaminę C, Rutinoscorbin). Aby rozrzedzić wydzielinę zalegającą w oskrzelach i ułatwić jej pozbywanie się, lekarz zaproponuje ci zapewne wykrztuśny syrop lub pastylki homeopatyczne np. Stodal czy Homeovox (ten rodzaj lekarstw jest bezpieczny dla rozwoju płodu). Może także zalecić leki ziołowe (syrop prawoślazowy) lub tabletki z propolisu.
Jeśli okaże się, że twój kaszel jest skutkiem czegoś poważniejszego, np. zapalenia oskrzeli, zapisze ci leki dozwolone dla kobiet w ciąży. Mogą to być nawet antybiotyki – niektóre z nich działają miejscowo, a inne, choć przedostają się do łożyska, to jednak nie wpływają negatywnie na płód.

Apteczka babuni
Aby ograniczyć ilość przyjmowanych leków (nawet tych niegroźnych dla dziecka), warto wspomagać się domowymi sposobami. Herbata z sokiem z malin na przeziębienie to najlepsze rozwiązanie. Uważaj jednak z tym napojem w ostatnich miesiącach ciąży, bo działa rozgrzewająco i może wywołać akcję skurczową. Na kaszel doskonały będzie miód i preparaty z propolisu (ich olejki eteryczne działają wykrztuśnie, zaś substancje antybakteryjne walczą z wirusami i bakteriami) oraz syropy – z cebuli, kopru włoskiego czy owocu anyżu.
Ponieważ kaszel często nie daje nam usnąć, warto w nocy spać wysoko, czyli na kilku poduszkach. Dobrze też zadbać o to, by powietrze w pokoju było odpowiednio nawilżone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie też rozłożyło, wspomagam się herbatką z cytrynką i mlekiem z miodem i czosnkiem. Na śniadanie zrobiłam tosty nacierane czosnkiem, ale ja akurat nie muszę nigdzie dzisiaj wychodzić więc mogę śmierdzieć. Na zatkany nos powąchałam sobie chrzan, zaraz mnie odetkało. Na razie jest poprawa, a jak się pogorszy to zadzwonię do lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje przepisy są na blaszki 30x25cm
PLACEK NA MAŚLANCE Z OWOCAMI
CIASTO:
1szkl maślanki
2 jajka
1 szkl cukru
1 cukier waniliowy
1/2 szkl oleju
2,5 szkl maki
3 łyżeczki proszku do pieczenia
KRUSZONKA:
3/4 szkl mąki
1/4 szkl cukru
1/2 kostki masła
do tego OWOCE dowolne najlepsze są jabłka lub wiśnie ale próbowałam też śliwki, rabarbar i jagody

Cukier, cukier waniliowy i jajka ubić mikserem, dodać maślankę i olej. Mąkę z proszkiem do pieczenia dodać powoli przesypując przez sito (niekoniecznie). Cisto gotowe.
Wyłożyć na blachę. Posypać gęsto owocami, jabłka najlepiej pokroić w drobną kostkę.
Masło utrzeć mikserem z cukrem, dodawać mąkę tak aby powstały grudki. (w zależności od masła może okazać się że trzeba dosypać więcej mąki). Kruszonkę wyłożyć na owoce. Piec ok 50 min w 180 stopniach ( w piekarniku elektrycznym najlepiej zacząć góra i dół a gdy kruszonka zacznie się rumienić wyłączyć górę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MURZYNEK Z JABŁKAMI
4 jajka
1 szkl cukru
2 szkl mąki
1/2 szkl oleju
1 mały proszek do pieczenia (3 łyżeczki)
2 łyżeczki cynamonu
2 łyżki kakao
4 duże jabłka i paczka rodzynek

Białka ubić, dodać cukier, żółtka, olej, kakao, cynamon, mąkę, proszek do pieczenia. (powstanie dość geste ciasto). Jabłka pokroić w kostkę, rodzynki sparzyć gorącą wodą. Dodać do ciasta. Wymieszać. (ciasto będzie wyglądać tak jakby tylko kawałki jabłek były lekko oblepione masą ale spokojnie zakalca nie będzie 🙂 )Piec w 180 stopniach około 40 min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...