Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Smarowałam wieczorem balsamem i też swędziało. Ale naszczęście już jest lepiej. A co do skurczów to się nie przejmuj. Jeśli nie są bolesne i z szyjką nic się nie dzieje to macica poprostu ćwiczy. Ja mam te braxtona kilka razy dziennie, ale gin powiedział że szyjka się nie rozwiera więc nie ma co się martwić. Kazał mi no-spę brać 3 razy po 1 tabl, i więcej polegiwać a mniej łazić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm to mnie na razie brzucholek nie swędzi zbyt mocno, a smaruję raz dziennie...
ja też nie miałam jeszcze glukozy, ale czytałam że wykonuje się pomiędzy 24 a 28 tc, więc jestem spokojna, pewnie da mi po następnej wizycie...
Femmka ale już duża Twoja kluseczka, zawsze to mamy jakiś odnośnik do Twojej miary 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila ... w 23tyg. wazyla ok,600gram 😉 ....a glukoze bede miala robiona za 4 tyg. czyli w 29tygodniu.........
wiecie, wczoraj zapisalismy sie z mezem do szkoky rodzenia,,,smieje sie , ze moja chlopina bedzie uczys sie rodzic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milka,,,weszlam na galeriusa.... ale ty masz juz duzy brzuch!! 😆
ja to nie moge sie juz doczekac wielkiego balona...chociaz mysle ,ze teraz wlasnie bedzie rosl coraz szybciej,,,,,raz ze swedzi,tzn ze rosnie,,,a dwa dziecko idzie w mase wiec, bedzie wszystko rozciagac i wypychac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ponoć maleństwa najszybciej rosną w 3 trymestrze więc jeszcze wszystko przed nami. pod koniec 2 trumestru będą miały ok 30 cm, które urosły w 6 miesięcy, a w 3 miesiące urosną jakieś jeszcze 20-25 cm to się nazywa tępo. Mnie też właśnie brzuchol swędzi więc wygląda na to, że jeszcze pęcznieje 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam zaparcia,,,ale jak wepcham w siebie pare owocow i na noc wypije siemie lniane na mleku , to jest ok 🙂 .... zreszta staram sie teraz codziennie na kolacje pic te siemie lniane,bo generalnie ja mleka nie pije,a trzeba...wiec to jakis tez sposob
wczoraj mialam napad glodu,rzadki zreszta,ale byl..... jadlam frytki z majonezem i dzemem ,zagryzajac arbuzem 😁 moj slubny kladl sie ze smiechu 😁

a co do porodow-to ja nic nie czytam...nie zadreczam sie ,,,e tam, nasze babki,matki ,sasiadki,funfele porodzily,,,to co,my rady nie damy ? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja funfela opowiadla mi ostatnio, ze pierwsze dziecko rodzila naturalnie- meczarnia nie z tej ziemi........ drugie-przez cesarke...bylo ok,,ale meczyla sie dlugo po porodzie.....a trzecie urodzila naturalnie z pomoca gazu rozweselajacego....I twierdzi ze to byl najfajniejszy, najmniejbolesny i najsmieszniejszy porod 🙂 Twierdzi, ze jak jej przydazy sie czwarte, to tez by chciala rodzic na ''gazie'' 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no popatrz, nie wiedziałam o takiej możliwości. Dziewczyny powiedzcie mi pytać o poród i szpital i w ogóle o wszystkie dręczące mnie zagadnienia ginekologa? Bo ja nie chodze do położnej. W ogóle jak to jest, muszę się z jakąś położną skontaktować czy nie jest to obowiązkowe. A jak obowiązkowe to czy płatne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jak jest w polsce wiec, na ten temat nie bede sie wypowiadac...
ale ja bym pytala o wszystko ginekologa,,w koncu ma tez placane za wizyte ,,a jak ty mu nie placisz, to kasa chorych mu placi i tez za udzielanie wszelkich info ciezarnej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze no ciekawe. Bo chciałabym się zapytać czy mogę sobie podczas porodu wybrać pozycję, czy wcześniej, a w razie czego czy mają piłki, drabinki i inne dziwne gadżety które mi pomogą urodzić. W ogóle chciałabym móc zobaczyć porodówkę i sale porodowe zanim się wszystko zacznie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swoja polozna pierwszy raz zobacze sie dopiero za miesiac-w szkole rodzenia,,, wiem , ze wlasnie w szkole rodzenia pokazuja sale porodowe itp,itd...ale tak jest w niemczech...
najlepiej jak potpytasz lekarza, on pewnie tez da ci namiar do jakiejs poloznej,,,a ja juz pozniej zadreczysz pytaniami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdaję sobie sprawę, że zadaję dużo pytań, ale tak było zawsze jak coś mnie ciekawiło 🙂 Kurcze przeczytałam jakiś tam artykuł, a pod nim komentarze. Babeczki pisały, że niby w polsce jest możliwośc wybrania sobie pozycji ale one były zmuszane do pozycji na plecach na łóżku i "przeszkadzały" położnym. Jedna pisała, że położna kazała jej przestać się wydzierać, bo ją głowa boli 🥴 Nierozumiem, przecież położne same są kobietami i kiedyś rodziły dzieci..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...