Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Kolo a mojej nie zrobili szczepienia bo pediatra stw że za mało waży 😁 😁 😁 4,7kg to za mało w 6tyg. i kazała przyjść za 4/5tyg. jak będzie ważyć ponad 5kg 🙂

No właśnie pamiętam jak się "chwaliłaś" jakiego masz pediatrę 😜 i bałam się że moja też mi powie że nie można zaszczepić ale widzisz nie było żadnych problemów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Boże moja znowu ma skok rozwojowy jest marudna, ciągle płacze, nie chce spać w swoim łóżku jak ją kładę na swoje i leży obok to jest cicho, zwariować można!! 😞

Moja ma to sama 😉 jeśli Cię to pocieszy to nie jesteś sama 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Blue a jaką Twoja miała główkę jak sie urodziła? moja tylko 33 😜


36 główka i 33 klatka, tylko, że w ciągu 3mieś. obwód główki powinien się powiększyć o ok. 6cm. więc jak jej urosła o 3,5cm w 6tyg. to w kolejnym mam nadzieję, że urośnie też o maks 3cm. Tak żeby było książkowo 😜

no to widzisz mojej już 5cm urosła główka 😮


No, ale teraz jak urosła 5cm to może zwolnić 🙂 i urosnąć o maks 2cm.

Noworodek ma obwód głowy większy od obwodu klatki piersiowej, jednak wraz z kolejnymi miesiącami życia obwód klatki piersiowej zaczyna przekraczać obwód głowy. Średni urodzeniowy obwód głowy u dziewczynek wynosi 34,3 cm, a u chłopców 35 cm. Przez pierwsze 3 miesiące życia obwód głowy powinien powiększyć się o około 6 cm, a przez kolejne 3 miesiące (czyli w przedziale wieku 3-6 miesięcy) o kolejne 3 cm. Potem przyrost obwodu głowy jest jeszcze wolniejszy. W wieku 12 miesięcy obwód głowy u dziecka wynosi średnio 46,3 cm u dziewczynek i średnio 47,3 cm u chłopców.

Czyli moja pobija średnią statyczną w obwodzie głowy o jeee! Jak ona miała taką dużą głowę to pewnie będzie mieć te 47cm 😁

Piszą że noworodki mają większą głowę niż klatkę... moja jest wyjątkiem potwierdzającym regułę... miała 32 głowę i 34 klatkę ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
To wychodzi na to, że moja ma na razie największą główkę? 😁 no cóż ma po kim buahaha!


mój głowa 39 cm (85 centyli)
klatka 41,5 cm (95 centyli)
długosc 58,5 cm (75 cent.)
waga 5450 (75 cent.)


Wszystko sporo ponad norme. rośnie mi synek jak na drożdzach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milkaslask napisał(a):
widzę,że temat podobieństwa na tapecie.U mnie niestety też wygląda na to, że będzie cały tatuś. Wesa a Ty już karmisz tylko butlą? Też chętnie bym zastosowała jakąś dietę, bo stanęłam na 55 kg i ni huhu w dół 😞 Ale ćwiczę nogi i cm ubywa więc już coś 🙂
A jak nauczyłyście ciągnąć smoka? Natalka póki karmiłam z nakładkami to nie było problemu, a teraz nie ma opcji. Niby chce cyca, łapki wcina cyca wypluwa i herbatkę też a smoka nie weźmie.


Tak ja juz tylko na butli jakos od tygodnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Blue a jaką Twoja miała główkę jak sie urodziła? moja tylko 33 😜


36 główka i 33 klatka, tylko, że w ciągu 3mieś. obwód główki powinien się powiększyć o ok. 6cm. więc jak jej urosła o 3,5cm w 6tyg. to w kolejnym mam nadzieję, że urośnie też o maks 3cm. Tak żeby było książkowo 😜

no to widzisz mojej już 5cm urosła główka 😮


No, ale teraz jak urosła 5cm to może zwolnić 🙂 i urosnąć o maks 2cm.

Noworodek ma obwód głowy większy od obwodu klatki piersiowej, jednak wraz z kolejnymi miesiącami życia obwód klatki piersiowej zaczyna przekraczać obwód głowy. Średni urodzeniowy obwód głowy u dziewczynek wynosi 34,3 cm, a u chłopców 35 cm. Przez pierwsze 3 miesiące życia obwód głowy powinien powiększyć się o około 6 cm, a przez kolejne 3 miesiące (czyli w przedziale wieku 3-6 miesięcy) o kolejne 3 cm. Potem przyrost obwodu głowy jest jeszcze wolniejszy. W wieku 12 miesięcy obwód głowy u dziecka wynosi średnio 46,3 cm u dziewczynek i średnio 47,3 cm u chłopców.

Czyli moja pobija średnią statyczną w obwodzie głowy o jeee! Jak ona miała taką dużą głowę to pewnie będzie mieć te 47cm 😁

Piszą że noworodki mają większą głowę niż klatkę... moja jest wyjątkiem potwierdzającym regułę... miała 32 głowę i 34 klatkę ;D


u nas tez głowa 34 a klatka 36 była przy urodzeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
Kurczę coś mi się popieprzyło, to ja miałam głowę 33 przy urodzeniu a Judyta 32 wię już jej o 6 cm urosła 🥴 a klatka o 4,5 😜 bo miała 34 😉


A który u twojej to teraz tydzień 6 czy 7 ? bo ja już nie pamiętam jak to z dniami było. Lekarz nic na ten temat nie mówił? zresztą u mnie nie patrzył nawet na to. Pielęgniarka mierzyła i wpisała to do książeczki to ciekawe czy ona sprawdzała centyle. Mojej nie zmierzyli i pewnie nie zmierzą, a przecież wzrost jest tak samo ważny jak waga. To ona ma głowę blisko 90centyla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
To wychodzi na to, że moja ma na razie największą główkę? 😁 no cóż ma po kim buahaha!


mój głowa 39 cm (85 centyli)
klatka 41,5 cm (95 centyli)
długosc 58,5 cm (75 cent.)
waga 5450 (75 cent.)




Wszystko sporo ponad norme. rośnie mi synek jak na drożdzach 🙂


U mnie też klata urosła o 5,5cm 😜 A Kolo córka ma 63cm to dopiero baba! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Boże moja znowu ma skok rozwojowy jest marudna, ciągle płacze, nie chce spać w swoim łóżku jak ją kładę na swoje i leży obok to jest cicho, zwariować można!! 😞

Moja ma to sama 😉 jeśli Cię to pocieszy to nie jesteś sama 😜

ja też się przyłączam,jak tak dalej pójdzie to osiwieje. Teraz dostała flaszkę to zjadła 30 i dalej łapkę wcina i ani jeść ani spać tylko marudzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milkaslask napisał(a):
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Boże moja znowu ma skok rozwojowy jest marudna, ciągle płacze, nie chce spać w swoim łóżku jak ją kładę na swoje i leży obok to jest cicho, zwariować można!! 😞

Moja ma to sama 😉 jeśli Cię to pocieszy to nie jesteś sama 😜

ja też się przyłączam,jak tak dalej pójdzie to osiwieje. Teraz dostała flaszkę to zjadła 30 i dalej łapkę wcina i ani jeść ani spać tylko marudzi.


Moja to samo 🤨 myślałam, że jest głodna to jej zrobiłam 30ml a ona nie chciała, potem myślałam, że może chce kupę to zdjęłam pampersa i była cicho leżała sobie na łóżku to ją przebrałam i położyłam do łóżka to w ryk.. potem do wózka to znowu płacz aż w końcu zasnęła i się niedawno obudziła dostała 60ml i poszła spać na razie jest cicho, kilka godzin nie spała 😞 i spała na raty mi na rękach jak ją bujałam z bezsilności. Dzisiaj przegina. Już widzę jaka noc będzie owocna 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joannawisn napisał(a):
A ha Blue nasza encyklopedio KOCHANA 🙂masz może coś o tych skokach do poczytania? 🙂


Joasiu, bo ja lubię wszystko wiedzieć i wszystkim się martwię w domu się śmieją, że mam iść za lekarza albo sama diagnozy stawiać, po co mi pediatra 😁 w ciąży było to samo.. jak szłam na wizytę to sama za lekarkę odpowiadałam a ona przytakiwała hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link o skokach, ale to jest praktycznie to samo co wysłała kiedyś Milka 🙂
http://dzieci.pl/breedingAid,11510849,page,2,title,Niemowlece-skoki-rozwojowe,wychowanie_artykul.html
Dzisiaj moja wkracza w 8tydzień, więc to musi być to, bo wyje bez przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę się położyć dziewczyny 🙂 dzisiaj śpię sama w łóżku, bo mój chory przyszedł i będzie spał w salonie żeby małej nie zarazić, ma 37,8 gorączkę ehh biedak jeden. Mam nadzieję, że od tego mała się nie rozchoruje w sumie nie wiem czy u niego to przeziębienie czy coś innego, ale stał się strasznie taki "marudny" znaczy jak dziecko się zachowuje, użala się nad sobą i teraz mam 2 dzieci w domu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
youmit napisał(a):
HEJ MAMUŚKI!
Tez się melduję, właśnie karmię małego, potem idziemy na spacer bo jeszcze jest ładna pogoda 🙂
Na ile czasu chodzicie na spacerek?

Ja wczoraj byłam 2,5 godzinki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagoona w 9 tydzień wchodzimy 😜
7.01-14.01 1 tydzień
14.01-21.01 2 tydzień
21.01-28.01 3 tydzień
28.01-4.02 4 tydzień
4.02-11.02 5 tydzień
11.02-18.02 6 tydzień
18.02-25.02 7 tydzień
25.02-4.03 8 tydzień
5.03........ jak nie wiem co zaczyna się 9 tydzień, 8 już się skończył 😎
a ja dziś idę do fryzjera, czekam na tą godzinę jak na coś wyjątkowego, 2 m-ce nie byłam w galerii 🤪 tak chodziłam 2 razy w miesiącu heh
u nas już pogoda się zepsuła więc spacerku nie będzie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...