Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dość mam tego jej jedzenia. Raz zjada 80 ml, następnym na przykład też a kolejnym zje 210 ml i jęczy bo by chciała więcej. Wylewam tego mleka tyle, że aż szkoda. Z jedzenia co 4 godz. dziś jej wydłużyłam na 5 godz z czego kolację dam jej na śpiocha jak będę szła spać. Wyjdzą jednak 3 posiłki mleczne (mleko + kaszka do każdego) + obiadek+ deserek. Czy może być mleko x 3 zamiast x 4? Jak myślicie? Tak przynajmniej łądnie mi zjadała każdy posiłek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
witajcie kochane 🙂
Skąd Wy bierzecie czas i siły by tylu tutaj siedzieć? 😲 Podziwiam szczerze bo mi czasami nawet jak mam czas to sił brak 😞 Zamiast włączyć kompa wolę "nic nie robić" ☺️
Poczytam może trochę...

Wcale Ci sie nie dziwie Justyna 😞 Ja sie w ogole juz przyzwyczailam do tego, ze zawsze mam niedobor snu 😜 😞
Robię wszystko a jakoś przyzwyczaić się do tego nie mogę 🤪 Jak ja uwielbiam spać i dałabym chyba wszystko by chociaż na jeden króciutki tydzień być znów w ciąży i popsać, pospać... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
Dość mam tego jej jedzenia. Raz zjada 80 ml, następnym na przykład też a kolejnym zje 210 ml i jęczy bo by chciała więcej. Wylewam tego mleka tyle, że aż szkoda. Z jedzenia co 4 godz. dziś jej wydłużyłam na 5 godz z czego kolację dam jej na śpiocha jak będę szła spać. Wyjdzą jednak 3 posiłki mleczne (mleko + kaszka do każdego) + obiadek+ deserek. Czy może być mleko x 3 zamiast x 4? Jak myślicie? Tak przynajmniej łądnie mi zjadała każdy posiłek


Justyna Bebilona jej dajesz? ja też wylewam.. i tak sobie liczę łyżka do łyżki ile to pieniędzy zmarnowanych 😞 Justyna w 5-6mieś. dziecko musi wypić 720ml 🙂 jeśli tyle wypija to masz problem z głowy. Czyli to by musiało być 4x180 jakoś tak. Myślę, że mleko nadal jest najważniejsze w jedzeniu takich maluchów. No i ma wszystkie witaminy, a te obiadki tego nie mają. Kurcze właśnie ciężko wybrać odpowiedni czas na karmienie pokarmami stałymi i mlekiem, bo albo to albo to.. 🙃 to może jednego dnia podawaj obiadek a jednego deserek tak na przemian??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Kolo gdzie się szlajasz??

a co Cię to? 😜 właśnie podeszłam 😜


Jaka wulgarna no proszę 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Kolo gdzie się szlajasz??

a co Cię to? 😜 właśnie podeszłam 😜


Jaka wulgarna no proszę 🤪 😁

a co? nie wolno mi? 😜 i tak Cię Kocham 😜 🤪


Ty już się nie podlizuj !! 😎 ja muszę wszystko wiedzieć co robisz, także masz tu zdawać dokładne relacje, a nie się szlajać po nocy nie wiadomo z kim i gdzie haha! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
a u mne na kleiku jest napisane że na 200ml mleka 6-7- łyżek kleiku 😜


O matko 😮 😮 😮 😮 jakiej firmy masz? Ja Nestle ten co Milka ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Kolo gdzie się szlajasz??

a co Cię to? 😜 właśnie podeszłam 😜


Jaka wulgarna no proszę 🤪 😁

a co? nie wolno mi? 😜 i tak Cię Kocham 😜 🤪


Ty już się nie podlizuj !! 😎 ja muszę wszystko wiedzieć co robisz, także masz tu zdawać dokładne relacje, a nie się szlajać po nocy nie wiadomo z kim i gdzie haha! 🤪

a widzisz 😜 miałam dzisiaj strasznie męczący dzień 😜 ciągle na nogach... Dyśka ogółem pospała może półtorej godziny ale jest dosyć grzeczna 😉 niedawno przyszłam do domu więc musiałam obiadek zrobić ( w sumie to musiałam tylo kaszę zagotować bo mielone i sosik i buraczki Adaś miał od mojej mamy 😜) a mówią że teściowych się nie lubię 😜 Adam chyba narzekać nie może 😉 Dycha teraz leży z ojcem na kanapie i bawi się Jego włosami a On przysypia 😜 hahaha zaraz będzie kąpiel 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
a u mne na kleiku jest napisane że na 200ml mleka 6-7- łyżek kleiku 😜


O matko 😮 😮 😮 😮 jakiej firmy masz? Ja Nestle ten co Milka ma.

bobovita chyba 😜 nie chce mi sie wstawać 😜
widzisz to Ty tu na mnie nie krzycz że za dużo daję 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Kolo gdzie się szlajasz??

a co Cię to? 😜 właśnie podeszłam 😜


Jaka wulgarna no proszę 🤪 😁

a co? nie wolno mi? 😜 i tak Cię Kocham 😜 🤪


Ty już się nie podlizuj !! 😎 ja muszę wszystko wiedzieć co robisz, także masz tu zdawać dokładne relacje, a nie się szlajać po nocy nie wiadomo z kim i gdzie haha! 🤪

a widzisz 😜 miałam dzisiaj strasznie męczący dzień 😜 ciągle na nogach... Dyśka ogółem pospała może półtorej godziny ale jest dosyć grzeczna 😉 niedawno przyszłam do domu więc musiałam obiadek zrobić ( w sumie to musiałam tylo kaszę zagotować bo mielone i sosik i buraczki Adaś miał od mojej mamy 😜) a mówią że teściowych się nie lubię 😜 Adam chyba narzekać nie może 😉 Dycha teraz leży z ojcem na kanapie i bawi się Jego włosami a On przysypia 😜 hahaha zaraz będzie kąpiel 😉


No tak powinno być! 🤪 moja nadal śpi, mój był z nią dzisiaj pół dnia sam na sam 🙂 a ja 50km dalej.. ale sobie poradził 🙂 ciekawe czy jak się obudzi to będzie robić na mój widok usta w podkówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
a u mne na kleiku jest napisane że na 200ml mleka 6-7- łyżek kleiku 😜


O matko 😮 😮 😮 😮 jakiej firmy masz? Ja Nestle ten co Milka ma.

bobovita chyba 😜 nie chce mi sie wstawać 😜
widzisz to Ty tu na mnie nie krzycz że za dużo daję 😜


Hahahah! A Ty się uspokój, trza było mówić, że to na 150 łyżek 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Justyś a Ty jej dajesz już codziennie całe obiadki czy jak? Powiedz, bo nie wiem jak będę mogła z małą robić.
Kurcze sama już nie wiem. Na opakowaniu Nan jest napisane, że w 5 mies. dziecko powinno dostawać 4 x posiłek mleczny po 210 ml i jeden raz inny posiłek. Na Bebilonie tego nie ma. Jest podane 5 x po 210 ml. No ale w 6 mies. też nic nie ma o innym posiłku więc ja sama sobie wprowadziłam z tydzien temu ten dodatkowy posiłek (obiadek) zamiast jednego posiłku mlecznego. Deserek czy owoce to tak między czasie dodatkowo daję. Moja jednak za Chiny Ludowe nie wciąga 720 ml na dobę i dlatego pomyślałam, że może skoro je po 150-180 ml to może dodawać do mleka kaszki. Do każdego posiłku? Jej dzień jednak trwa od 5:00 do 20:00 czyli 5 posiłków co 4 godziny. Ona jednak co 4 godziny nie zawsze chce a jak już coś zje to bywa, że tyle co kot napłakał. I stąd dziś na próbę zrobiłam jej 5 godzinne przerwy. Jadła ładnie ale 1 posiłek wypadł. No i pytanie czy tak może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Kolo gdzie się szlajasz??

a co Cię to? 😜 właśnie podeszłam 😜


Jaka wulgarna no proszę 🤪 😁

a co? nie wolno mi? 😜 i tak Cię Kocham 😜 🤪


Ty już się nie podlizuj !! 😎 ja muszę wszystko wiedzieć co robisz, także masz tu zdawać dokładne relacje, a nie się szlajać po nocy nie wiadomo z kim i gdzie haha! 🤪

a widzisz 😜 miałam dzisiaj strasznie męczący dzień 😜 ciągle na nogach... Dyśka ogółem pospała może półtorej godziny ale jest dosyć grzeczna 😉 niedawno przyszłam do domu więc musiałam obiadek zrobić ( w sumie to musiałam tylo kaszę zagotować bo mielone i sosik i buraczki Adaś miał od mojej mamy 😜) a mówią że teściowych się nie lubię 😜 Adam chyba narzekać nie może 😉 Dycha teraz leży z ojcem na kanapie i bawi się Jego włosami a On przysypia 😜 hahaha zaraz będzie kąpiel 😉


No tak powinno być! 🤪 moja nadal śpi, mój był z nią dzisiaj pół dnia sam na sam 🙂 a ja 50km dalej.. ale sobie poradził 🙂 ciekawe czy jak się obudzi to będzie robić na mój widok usta w podkówkę.

hehe 😉 Dzielny Chłop 😜 ja w weekend do szkoły więc Adam sam z Dychą... już tak dawno w szkole nie byłam 😜 hehe ale się rozleniwiłam i mi się nie chce 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Justyś a Ty jej dajesz już codziennie całe obiadki czy jak? Powiedz, bo nie wiem jak będę mogła z małą robić.
Kurcze sama już nie wiem. Na opakowaniu Nan jest napisane, że w 5 mies. dziecko powinno dostawać 4 x posiłek mleczny po 210 ml i jeden raz inny posiłek. Na Bebilonie tego nie ma. Jest podane 5 x po 210 ml. No ale w 6 mies. też nic nie ma o innym posiłku więc ja sama sobie wprowadziłam z tydzien temu ten dodatkowy posiłek (obiadek) zamiast jednego posiłku mlecznego. Deserek czy owoce to tak między czasie dodatkowo daję. Moja jednak za Chiny Ludowe nie wciąga 720 ml na dobę i dlatego pomyślałam, że może skoro je po 150-180 ml to może dodawać do mleka kaszki. Do każdego posiłku? Jej dzień jednak trwa od 5:00 do 20:00 czyli 5 posiłków co 4 godziny. Ona jednak co 4 godziny nie zawsze chce a jak już coś zje to bywa, że tyle co kot napłakał. I stąd dziś na próbę zrobiłam jej 5 godzinne przerwy. Jadła ładnie ale 1 posiłek wypadł. No i pytanie czy tak może być?


Justyna Ty masz Bebilona 1 czy 2? bo na 1 jest napisane 180 x 4 a nie 210 hmm chyba, że Ty jakiegoś innego masz?? Pogubiłam się.. Wiesz co moja teraz ostatnimi czasy chyba na skoki ciągle je po 500-600ml 🙂 więc na dobrą sprawę można.. Na pewno nie będzie chudnąć 🙂 Gdzieś czytałam, że chyba 2-3 posiłki mleczne muszą być bez kleiku, a reszta z nim. Jakoś tak.Nie wiem kompletnie jak te obiadki podawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
witajcie kochane 🙂
Skąd Wy bierzecie czas i siły by tylu tutaj siedzieć? 😲 Podziwiam szczerze bo mi czasami nawet jak mam czas to sił brak 😞 Zamiast włączyć kompa wolę "nic nie robić" ☺️
Poczytam może trochę...


Ja mogę nie mieć siły na wszystko, ale na BRZUSZKA zawsze mam 🙂 Zastępujecie mi koleżanki, których aktualnie nie mam tutaj na miejscu, oprócz jednej, ale ona ma małą córkę to też nie ma czasu ciągle się spotykać.
Ja też mam tutaj tylko Was a jednak czasami nie daję rady 😞


Justynko Ty masz 2 dzieci 🙂 a to różnica.
ja mam też dwojeczke i naprawde czasu brak 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłam:
5mieś.
ilość posiłków 5 x 180
4 x mleko następne 2 z dodatkiem bezglutenowego kleiku 3 (mieszanka mleczna);
1xzupa (papka jarzynowa);skrobane jabłko i/lub sok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Justyś a Ty jej dajesz już codziennie całe obiadki czy jak? Powiedz, bo nie wiem jak będę mogła z małą robić.
Kurcze sama już nie wiem. Na opakowaniu Nan jest napisane, że w 5 mies. dziecko powinno dostawać 4 x posiłek mleczny po 210 ml i jeden raz inny posiłek. Na Bebilonie tego nie ma. Jest podane 5 x po 210 ml. No ale w 6 mies. też nic nie ma o innym posiłku więc ja sama sobie wprowadziłam z tydzien temu ten dodatkowy posiłek (obiadek) zamiast jednego posiłku mlecznego. Deserek czy owoce to tak między czasie dodatkowo daję. Moja jednak za Chiny Ludowe nie wciąga 720 ml na dobę i dlatego pomyślałam, że może skoro je po 150-180 ml to może dodawać do mleka kaszki. Do każdego posiłku? Jej dzień jednak trwa od 5:00 do 20:00 czyli 5 posiłków co 4 godziny. Ona jednak co 4 godziny nie zawsze chce a jak już coś zje to bywa, że tyle co kot napłakał. I stąd dziś na próbę zrobiłam jej 5 godzinne przerwy. Jadła ładnie ale 1 posiłek wypadł. No i pytanie czy tak może być?


Justyna Ty masz Bebilona 1 czy 2? bo na 1 jest napisane 180 x 4 a nie 210 hmm chyba, że Ty jakiegoś innego masz?? Pogubiłam się.. Wiesz co moja teraz ostatnimi czasy chyba na skoki ciągle je po 500-600ml 🙂 więc na dobrą sprawę można.. Na pewno nie będzie chudnąć 🙂 Gdzieś czytałam, że chyba 2-3 posiłki mleczne muszą być bez kleiku, a reszta z nim. Jakoś tak.Nie wiem kompletnie jak te obiadki podawać.
My mamy Bebilon Pepti (na receptę) a co do obiadków to głupia jestem z tym ile ona powinna tego zjadać. Czy pół słoiczka to wystarczająca ilość na obiadek? No bo i więcej nie zje to inna sprawa ale czy najada się? W ogole ostatnio nie płacze na jedzenie jak kiedyś. Niejadek w tym wieku? Nie wspomnę już o wstawaniu o 5 rano 😠 Tylko jak ją przetrzymać dłużej wieczorem skoro o 20-tej już ledwo żyje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...