Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
joanna2236 napisał(a):
hej ja po szczepieniu juz.Warzy 6160kg.A urodzil sie 3040 to przytył przez 3 miesiace 3120 kg to ok 1 kg przez miesiac to chyba dobrze co?

moja też 1 kg na miesiąc tyje póki co, bo najmniej ważyła 2490 a teraz waży 5,4 🙂 więc możemy się cieszyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
moja też w koncu zasnęła, bo teraz jak chcę ją odłożyć do łóżeczka to ryk...i zasypia mi w pionie na rękach i w dodatku trzeba chodzić, a tu ręce więdną 😉
hehe widzę że macie wesoło z chłopakami...ogrodnik i pszczelarz 🤪

chciał sobie chłopak życie oslodzić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joanna2236 napisał(a):
piotrek dzwonil i okazalo sie ze wynik nie prawidlowy.Nie chciala pani doktor nam nic mowic przez telefon mamy jutro przyjechac ok 13 to nam dopiero powie co i jak.Kurcze dlaczego mnie to spotkalo 😞 😞 😞 😞


kurcze, ciekawe co jest....słonko pomodle sie za was:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu nie martw się, czasami lekarze nie chcą mówić przez tel. bo coś wymaga dłuższej rozmowy, wytłumaczenia i to wcale nie musi być takie straszne. Wiem, że wyobraźnia robi swoje 😞 ale synek czuje się dobrze jak na razie to najważniejsze, zawsze istnieją operacje!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila Twoja mała była chudziutka jak się urodziła, dlatego musi nadrobić. Wszystkie dzieci co ważą ok. 3kg lub poniżej b. szybko nadrabiają, a te co ponad 4 to już tak mocno nie tyją. Znam wiele przypadków, gdzie tak było. Ewenementem był przecież synek mojego męża siostry 2kg na mieś. 🙂 innej koleżanki synek ważył 1,5kg i strasznie szybko nadrobił. Koleżanki córa mniej niż 3kg a teraz waży spokojnie z 7kg a jest z końcówki grudnia chyba 27. 😜 Moja na mieś. tyje 800g też dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
Blue zebym nie musiala przez to przechodzic


Miejmy nadzieję 🙂 jednak o dzieci będziemy się bały do końca życia - uroki macierzyństwa..
Moja jest strasznie marudna ciągle płacze 😠 mam jej dosyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też miałam dziś ciężki i płaczliwy wieczór
wyszłyśmy z Anastazją na spacerek o 16 i coś mnie podkusiło żeby wejść do sklepu mięsnego no i babka się tak grzebała że mi się dziecko obudziło
nie pospała nawet 15 minut

po powrocie do domku też nie zasnęła no i przy kąpaniu zaczęła płakać i marudzić
później tak się rozbeczała że nie chciała nawet jeść
dopiero suszarka ją uspokoiła zjadła i zasnęła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja szaleje na skok w 14tyg. 🤢 jest nie do wytrzymania.. i się ciągle zalewa śliną 😞 nadal ma ten cholerny kaszel. I najgorsze jest to, że oprócz tego nie ma żadnych objawów. Babcia dzisiaj mówiła, że mam ją obserwować po prostu, bo jak jej córka była mała czyli moja ciocia to się dziwnie zachowywała, była bardziej cicha, no ogólnie nie była żywotna, miała lekki stan podgorączkowy i się okazało, że to zapalenie płuc i dostała zastrzyki, bo ono jest BEZOBJAWOWE 😮 dobrze, że mam ten stetoskop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudne okresy zaczynaja byc coraz dluzsze, moga trwac az do 6 tygodni i zacząć sie juz w 14-tym tygodniu.

Dziecko zaczyna rozumieć zdarzenia, w sensie krótkich sekwencji przechodzących z jednego w inny wzór. Innymi słowy moze np nauczyc sie wyciagnac reke po zabawke, zlapac ja jedna reka, potrzasnac, przekrecic i wlozyc do buzi. Inny przyklad to fakt, ze dziecko moze laczyc dzwieki w sekwencje – np mamama, tatata.
19 tydzień:
Nowe umiejetnosci:

- Przekreca sie z pleców na brzuch lub odwrotnie
- Próbuje raczkowac
- Podpiera się na rękach i podnosi tulów
- Lubi ruszać ustami, wypina jezyk
- Może wziąć przedmiot do jednej reki i przelożyc go do drugiej
- Wkłada rzeczy, reke mamy, taty do buzi, zeby je zbadac, ugryzc
- Próbuje uderzać zabawkami o stól
- Zrzuca swiadomie zabawki na podloge
- Szuka rodziców
- Reaguje na własne odbicie w lustrze radością lub strachem
- Reaguje na wlasne imie
- Rozumie słowa
- Wymawia nowe dzwieki vvv,sss, zzz, rrr itd
- Używa spółgłosek
- Wyciąga rece, gdy chce by je podnieść
- Cmoka ustami, gdy jest glodne
- Odpycha butelke/piers gdy sie naje
- Moze przesadnie reagować np zakasłac jeszcze raz gdy rodzice zareagowali na
poprzednie zakasłanie
Kamila to się szykuj 🤪 🙃


No to się wykończę! A moje palce już chce brać do buzi, jak w jej okolicy pokażę palec to ona go łapie i próbuje do buzi wciągnąć lub nim szarpie. Ogólnie bardzo silny ma ścisk czasami to boli, bo jeszcze pazurami przytrzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...