Skocz do zawartości

16 tydzień ciąży | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Capslocc szkoda, że nie udało Ci się podejrzeć płci maleństwa, no ale najważniejsze, że wszystko jest dobrze, że dzidzia zdrowa 🙂 Ja mam badanie jutro - zobaczymy jak to u nas będzie 🙂 A co do usg mam robione na każdej wizycie - średnio co miesiąc - nie wydaje mi się żeby to było szkodliwe dla dzidzi, gdyby było inaczej - to lekarz na pewno by tego nie robił. Lepiej sprawdzać często Maleństwo niż robić to za rzadko - takie jest moje zdanie i zdanie lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
co do usg to ja w pierwszej ciąży miałam badanie usg robione do 6mc raz w miesiącu w 7,8,9 co dwa tygodnie a trzy dni przed porodem codziennie...syneczek zdrowy jak rybka...tym razem chodzę do innego lekarza bo zmieniłam miejsce zamieszkania ...i ten lekarz robi mi usg raz w miesiącu...wczoraj przyznaję wymusiłam na nim usg...bo strasznie chciałam poznać płeć dzidziusia ...no i nie dało rady... 😁a do szkoły rodzenia nie chodziłam za pierwszym razem bo mi lekarz odradził no chyba że jak to on powiedział nudzi mi sie i nie mam co z czasem zrobić lub na co pieniążki przeznaczyć 🥴posłuchałam go i nie żałuje ...każdy poród przebiega inaczej i nigdy nie jest to taki miarowy rytm jak ten co uczą w szkołach rodzenia...ale to wasza sprawa ...ja tym razem też nie będę korzystała z szkół rodzenia...bo moje zdanie na ten temat się nie zmieniło...rodząc twoje ciało samo mówi ci co masz robić i pamiętaj że zawsze są przy tobie osoby które w razie co poinstruują i pomogą... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i będzie chłopiec 🙂 a tak myślałam o dziewczynce, ale cieszę się bo najważniejsze że Synuś duży i zdrowy, na razie wszystko prawidłowo się rozwija i bardzo bardzo się cieszę 🙂 A co do bóli to lekarz powiedział, że to normalne. Zmierzył mi długość szyjki - jest wszystko ok, płyn owodniowy też jest w normie. A bóle spowodowane są powiększającą się macicą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam we wtorek usg i mam nadzieję, że też wymuszę na lekarzu usg, bo mam co drugą wizytę i musiałabym czekać jeszcze 4 tygodnie, a z drugiej strony tak bardzo chciałabym córeczkę, że trochę się boję i chyba wolałabym jeszcze nie wiedzieć 🙂
jak się urodzi to będę kochać nad życie niezależnie czy będzie synuś czy córcia, ale teraz mogłabym być trochę rozczarowana i im dłużej nie będę wiedziała tym dłużej będzie nadzieja 🙂

przede wszystkim nie mogę się doczekać kiedy znowu ją zobaczę, bo też może mi nie pokazać co tam ma i dalej mieć nadzieję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już wiem i cieszę się że wiem 🙂 Bo mogę się nastawić psychicznie na przyjście chłopca 🙂 Miałam to szczęście że Mały ładnie się pokazał, w sumie lekarz stwierdził to na 90% ze wzgledu na to że wystawał "ogonek" ale powiedział też że czasami - rzadko ale jednak, ten "ogonek" to łechtaczka u dziewczynek 🙂 No ale stwierdził też żeby nastawić się na chłopca bo to raczej pewne, więc się nastawiam 🙂 A 12 listopada to potwierdzi na 100% oczywiście jeżeli Mały się wtedy nie wystawi pupą, albo się nie zasłoni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny 16 tc czytam forum juz od 7 tygdoni ale dopiero teraz zdecydowałam sie do niego dołaczyc. Mozna tu przezcytac wiele cennych informacji no i najwazniejsze ze mozna podzielic sie opiniami i doświadczeniem a przede wszystkim porozmawiać a dziewczynami na tym samym etapie ciąży. Zatem witajcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Edi tak sie zkłada ze ja etz ide dzis do lekarza na 19,00 wiec trzymajmy za siebie wzajemnie kciuki 🙂 tez chciałąbym wiedziec kto tam siedzi ale cóż moja dzidzia na badaniach prenatalnych (bo musiałam tekie miec robione) gzdie liczyłam ze sie pokaze stała na głowie przez cały czas a potem jeszcze pleckami do rodziców 🙂 moja lekarka ma zwykłe usg wiec raczej wątpie zeby zobaczyła płęć ale ja i tak nie mogę sie jak zwykle doczekać aby zobaczyc jak sie dzidzia rusza 🙂powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny trzymam za Was kciuki i za Wasze Maleństwa, dajcie znać po badaniu 🙂 Ja dziś wracając z zakupów nie mogłam się oprzeć i weszłam do sklepu dziecięcego i kupiłam mojemu Synkowi ciuszek 🙂 Oczywiście po przyjściu do domu usłyszałam od rodziny, żebym nie zapeszała i żebym poczekała z kupowaniem wyprawki... 😞 Ale to było silniejsze ode mnie 🙂 musiałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ja juz po badaniu ale niestey moja lekarka mi powiedziała ze płeć to najwczesniej ok 20 tc wiec moze przy kolejnej wizycie którą mam na 13,11. Ale i tak warto było zobaczyc jak maleństwo się wierci, rusza rączką, nóżki sobie skrzyzowało i leżało grzecznie 🤪 Lekarka w spokoju go wymierzyła całego wszystkie obwody i długosci i wyszło tak pomiedzy 16/17 tygodniem 🙂Ja jeszcze nic nie kupuje jakos tak boję się troszeczke żeby faktycznie nie zapeszyc ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie!
Dziś byłam u ginekologa, dostałam zdjęcie (trochę słabe),po wizycie wparowałam do sklepów dla maluszków i siłą powstrzymywałam się, żeby czegoś nie kupić... Już nie mogę się doczekać zakuuuupów! Nie znam płci, jeszcze kilka tygodni a pewnie się dowiem. Mamusie, czy wy też odczuwacie kłucie w lewym boku?

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny jak się dzis czujecie? mnie jakby chciała zgaga palić ale takie dziwne to uczucie, które zreszta pojawiło sie niedano jakbym miała cały przełyk pełny czegoś 😮 nie miałam żadnych dolegliwosci na początku ciąży a teraz bardzo często takie uczucie właśnie mam 🤢 Niedawno barzdo bolało mnie w podbrzuszu i nie byłam pewna czy to macica czy nie, a miałam wizyte zaplanowana w piatek w poradni parologii ciązy bo do takiej tez chodze i tam lekarka nie robiąc nawet usg przepisała mi duphaston i no-spe kazała od razu brac dużą dawke bo trzy razy dziennie duphaston i dwa razy dziennie no-spe z koeli moja lekarka prywtana stwierdziła ze bez sensu ze wystarczy jak będę brała jakis preparat z magnezem. Juz sama nie wiem co robić 🤢 Poradzcie dziewczyny czy miałyscie tez podobne bółe w podbrzuszu?(dodam ze trawy dwa dni praktycznie na okrągło po czym ustały)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja duphaston brałam do 12 tygodnia ciąży do momentu wykształcenia się łożyska, żeby podtrzymać ciążę. Natomiast nie wiem czy lek ten może pomóc na bóle brzucha. Po odstawieniu lekarz kazał mi brać nospę i magnez bo ja też miewam takie bóle brzucha o których wspominasz. Mój gin pow. ze duphaston na bóle nie pomoże żeby wspierac sie nospą w momentach gdy najdzie ból a tak to brac cały czas magnez. Nie wiem co Ci poradzić, powiem tyle że ja też zmagam się z tymi bólami - a dodatkowo teraz coraz częściej boli mnie kręgosłup w dolnej części. Tydzien temu byłam na wizycie mialam robione usg normalne i wewnętrzne - lekarz sprawdzał szyjkę macicy, płyn owodniowy i łożysko i wszystko było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha czyki raczej moja gin prywtanie miała racje bo u mnie jak zrobiła usg i tez sprawdzała szyjke i macice to mówi ze wszystko jest oki i dzidzisuia potem tez całego mierzyła i wsyztsko jest w porządku ona własnie powiązała te bóle z powiększającą sie macica dlatego tez wspomniała doraźnie tylko o no-spie a oprócz tego magnez.A tamta w poradni wielka profesroka i duphaston w 16 tygodniu przepisała a czytała ze w tym momencie to juz wiekszego sensu nie ma przepisywac 🙂 tym barzdiej ze nie ma żadnego zagrożenia dla dzidziusia 🙂 dzieki za odpowiedz przynjamniej sie upwniłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...