Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja wlasnie kupilam dzisiaj plaszcz w C&A na dziale dzieciecym 🙂 Nie wiem jak to jest mozliwe 🙂 Jeszcze nie mam duzego brzuszka ale w tym plaszczu jest sporo miejsca na brzuch a jednoczesnie bede go mogla nosic po ciazy. Mozesz jeszcze sprawdzic sklep http://www.mama-delicious.pl/ . Niedlugo beda mieli sklep internetowy, a teraz maja duzo ciuszkow na allegro..I sa naprawde fajne. Chodzilam po roznych sklepach z ciazowa odzieza ale nigdzie nic ciekawego nie ma..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 331
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Siemka
Byłam wczoraj wreszcie na tym wyczekanym usg. No i udało się - w moim brzuchu mieszka wytęskniona dziewczynka ! Ma niecałe 25 cm, waży 512 gram i jak powiedział doktorek jest śliczna i zdrowa a po krwiaku nie ma najmniejszego śladu...normalnie aż się żyć chce. Dopiero teraz czuje sie jak prawdziwa mama 😜 mam ponad 15 minutowy film z całego badania, także mam sie czym katować w jesienne wieczory 😉 Mała szalała równo, pokazała nam język, machała łapkami, wsadzała sobie stopę do buzi, raz nawet sie uśmiechnęła 🙂 Niesamowite przeżycie zobaczyć ten mały cud w moim brzuchu. Mąż siedział jak zahipnotyzowany 🙂 A ja z zaczerwienionymi oczami wsłuchiwałam sie w bicie małego serducha...no po prostu słów brak. To niesamowite uczucie 🙂
Także cała w skowronkach lecę piec kolejną szarlotke 😜 - moje ostatnie uzależnienie.
pozdrawiam i buziaczyska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja dzis juz zmeczona. Skonczylam chate sprzatac. Bylismy na zakupach i najbardziej mnie cieszy ze 5 listopada ide na usg 3D 🤪 Jejku zobacze tak dokladnie moja kruszyne 🙂
Diuna to gartulacje 🙂 🙂 🙂
Ja sie nie umiem doczekac i nie wiem jak wytrzymam te 9 dni do tego usg. Moj sobie az wolne zalatwil na ten dzien pewnie jak wrocimy to plytke bedziemy ogladac zamiast filmow 😁
Ja wam powiem ze mam ostatnio problem bo jak zobacze napoleonke gdzies w sklepie no to zawsze kupie i to nie jeden kawalek ino dwa dla siebie i jeden dla mojego chociaz czasem bywa ze nawet moj nie chce i zjem 3 🤔
Ide sie plusknac i do wyrka na jakis film.
Pozdro Brzuchatki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dzięki 🙂
Ten kto wymyślił usg trójwymiarowe był geniuszem 🙂 zobaczyć dzidzie przed narodzinami to coś niesamowitego 🙂 dzis mamy z mężem kolejna rocznicę ślubu więc mała dała nam najlepszy z możliwych prezentów 😉
pozdrawiam, smigam do wyrka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez pochlaniam slodycze w duzych ilosciach...Mam ochote na wszystko zaczynajac od ciast, batonikow, czekoladek itd.
Ostatnio mam bardzo duzy apetyt...caly czas chodze glodna..juz nie mam pomyslow co mam jesc..
Moze macie jakies pomysly na cos dobrego...(mam dosyc owocow i warzyw).
Mania a co do USG to szybko zleci... 🙂 Ja mam wizyte 8 listopada, wiec moze uda mi sie zrobic 3D, bo 2 dni temu jeszcze bylo za wczesnie i nie bylo wyraznie widac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Diuna gratuluje córeczki! Rzeczywiscie lepszego prezentu z okazji rocznicy ślubu chyba nie mozna dostać, będzie co wspominać jak malutka podrośnie!
Zazdroszcze Wam tego że już macie Usg 3D za sobą lub niedługo bedziecie miały Ja dopiero po wszystkich świętych mam zadzonić do mojego lekarza i się umówić, mam nadzieję że nie bedzie trzeba zbyt długo czekać!
Jeśli chodzi o coś pysznego do jedzenia to ja mam ostatnio obsesję na punkcie rogalików drożdżowych z różnym nadzieniem, z budyniem, z marmoladką, z nutelą itd, itp. Jeśli kóraś z Was dziewczyny ma ochotę mogę podać przepis, robi się szybko i są smaczne!
Do usłyszenia! Znaczy do napisania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przepis na rogaliki drożdżowe
Składniki na ciasto:
-500 g mąki
-40 g świeżych drożdży
-250 ml kwaśnej smietany
- 2 jajka
-100 g cukru
-80g masła
A na nadzienie w zależnościu od gustu co tam się lubi!
Drożdże należy rozetrzeć z cukrem, potem dodać śmietanę i dokładnie wymieszać. Dodać mąkę, jajka, rozpuszczone i przestudzone masło oraz szczyptę soli. Wyrobić ciasto, włożyć do miseczki przykryć np . ściereczka do naczyń i odstawić na 1 godzinę w ciepłe miejsce. (Najlepiej koło kuchenki, podczas gotowania np wody lub obiadku 🙂) Po godzine jak ciasto wyrośnie, podzielić na porcję i rozwałkować, potem pokroić nożem na trójkąty, w zależności jakie chcecie żeby duże były. Wstawić do piekarnika na 10- 15 min. na 180 st. Moja babcia podpowiedziała mi żeby najpierw nagrzać na 150 i przez pięć minut piec na tej temperaturze potem zwiększyć na 180 i poczekać aż bedą złociste!
Życzę smacznego!
Ja zrobię w sobotę znowu tym razem z budyniem waniliowym!
Pozdrawiam pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 😘Ja się dołączam do tych gratulacji dla Diuny 😘I jak moja poprzedniczka Edytka pisała też Wam zazdroszcze usg 3d 🥴
Ja teraz miałam zwykłe usg i u mnie w przychodni jest tak że niestety usg robi mi inny lekarz niż prowadzący 😠A ten co robi usg to niestety straszny gbór 😠Nawet bym napisała że to usg było nieprzyjemne ale w końcu dowiedziałam się że z dzidzią wszystko dobrze a to przecież najważniejsze 😁
Ja to nic nie zobaczyłam nawet 😞Za to mąż widział dzidzię...widział jak bije serduszko i tak fajnie się uśmiechał zza głowy tego nieszczęsnego lekarza 🙂
Naszej dzidzi też się ten gbór chyba nie spodobał bo odwróciła się pleckami i za nic nie chciała pokazać co tam ma między nóżkami 🙃
Czujemy niedosyt po tym usg dlatego po wszystkich świętych wybierzemy się na lepsze...tym bardziej że wszystkie tak tu zachwalacie 🙂
Musicie tak kusić takimi przpisami 😜Też mam chętki na słodkości 😁
Mam do Was też dziwne pytanie 😉-czy podczas wizyty usg musiałyście również zdjąć bieliznę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Edytka fajny przepis i spisalam sobie go 😉
Oktawia powiem ci ze ja tez mialam obawy co do prowadzenia ciazy i usg teraz wrzucilam na luz i stwierdzilam ze sama sie zadowole i pojde na usg 3 d gdzie lekarz bedzie myslal tylko o mnie i dzidzi i cale skupienie bedzie na nas 😉 Co do bielizny 😮 Ja jestem badana u gina potem ubieram sie i ten robi mi usg i powiem ci ze nie spotkalam sie jeszcze z tym zeby ktoras z kolezanek tak miala. Dziwny lekarz 😲
Uciekam sie ubrac bo kumpela zaraz wpada 😉
Milego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny!napiszcie mi prosze czy macie moze podobne dolegliwosci....brzuszek moze nie boli tylko to jest takie wrazenie jakbym chyba ze 100 brzuszkow zrobila...w nocy tez mam takie wrazenie a jak wstaje rano to na brzuchu mam wrazenie jakbym miala straszne zakwasy na calym brzuchu.jak sie rozchodze to wszystko jest juz ok.czy Wy swoje dzidzie czujecie co dzien z taka sama czestotliwoscia?czy w niektore dni mniej szaleja???prosze o odpowiedz!pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny.. Jak sie dzisiaj czujecie? Mi wreszcie zaczyna rosnac brzuch..Przez ostatnie 2 dni jakby sie powiekszyl. Chociaz moja kuzynka byla wczoraj u mnie, nie widzialam sie z nia dwa miesiace i powiedziala, ze dalej nic nie widac, tylko wyglada jakbym sie najadla. Powoli tez zaczynam odczuwac, ze jestem w ciazy: bola mnie plecy, nogi i ogolnie robi sie ciezko. Malutka czuje codziennie o roznych porach, zaczyna kopac coraz mocniej.
Powiedzcie mi czy tez caly czas myslicie o ciazy i dziecku? Ja chyba czasami zanudzam swojego meza..Nie wiem czemu ale nie mysle praktycznie o niczym innym.
Buziaki kochane, milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Pare dni mnie nie było i tyle czytania 🙂 , ze teraz nie wiem od czego zacząć 🙂
Diuna Gratuluje Córeczki 🙂
Apetyt mam na wszystko, tutaj nic sie nie zmieniło, ale tak samo jak u Was dziewczyny jem troszke częściej, bo brzuch sie domaga 🙂 Nasz synuś ostatnio bardzo aktywny, dziś np. strasznie sie rozpychał i czułam sie jak chodząćy balonik 😁 Po mnie to już nawet bardzo widać, że jestem w ciąży 🙂 ale ja sie bardzo ciesze 🙂
Do Gościa : Takie bóle brzucha jak zakwasy są moim zdaniem całkiem normalne ponieważ brzuch sie cały czas rozciąga i mięśnie tak samo, ja osobiscie nie miałam takich ale pewnie tych mięśni nie posiadałam 😉
Nidgy racuchów nie jadłam, ale przeczytawszy przepis i ja sie chyba skusze, te z nutella bardzo mnie zainspirowały 😁
Pare dni temu przeczytałam w książce o lodach pistacjowych i pozamiatane, musze je mieć 🙂 Na moje nieszczęście nigdzie nie mogę ich dostać..... Chyba powoli zaczynaja sie typowe zachcianki kobiety ciężarnej 🙂
Pozdrawiam Was serdecznie Dziewczyny!!! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dzięki jesteście kochane że mi tak odpowiadałyście na moje dziwne pytanie 🙃
Jak byłam u lekarza to wyszła taka dziwna sytuacja bo musiałam zsunąć tą bieliznę i przestraszyłam się że nie będę miała usg na brzuszku tylko to drugie 😲W gabinecie byłam z mężem i raczej takie usg jakie miałam robione na początku ciąży byłoby dla niego niezręczne ale na szczęście to było zwyczajne usg i myślę że poradziłby sobie lekarz gdybym była bardziej ubrana 🥴Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi 😘
Dziś moje maleństwo mocno kopie ale troszkę pochodziłam i musiałam przejechać autobusem więc chyba mu się to nie podobało 😆
Do "gość"-ja miałam takie bóle jak zakwasy i takie napięcie jak mi brzuszek wyskakiwał i też się martwiłam ale to się rozciągał na pewno 🙃
Idziemy z dzidzią coś zjeść i musimy troszkę sobie poleżeć 🙂Pozdrawiam Was i życzę miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Witam w 22 tyg 🙂))
U mnie brzuszek też już się pokazał, zwłaszcza wieczorem po jedzeniu to wystaje, że hohoho 🙂) ale niestety bóle pleców się zaczęły i bóle brzucha też, ale myślę, że to z powodu zaparć... Macie z tym problem? Jak sobie radzicie?

przez zaparcia chyba wszystkie przechodzimy dużo pij
suszone śliwki
kefiry jogurty
owoce warzywa
zresztą wpisz w wyszukiwarkę zaparcia w ciąży to metod jest w brud próbuj a jakaś na pewno się sprawdzi
powodzenia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka ... Miałam zaparcia ale w pierwszych 2 miesiacach i tak jak napisała Alwo bardzo duzo piłam i jadłam nabiału, pomagało aaaaaa i jeszcze piłam kawe zbożowa 🙂
Mi dokuczają bóle pleców, ale od stania w pracy na nogach przez długi czas i nogi mi zaczęły troszkę puchnąć, ale wszystko rekompensują ruchy Naszego Synusia wieczorkami 😁 To daje mi tyle radości!!!! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie też strasznie bolą plecy, czasami nawet nie mogę się obrócić z jednego boku na drugi ;-(. Kupiłam sobie taką piłkę rehabilitacyjną (jak na fitness) i sobie na niej siedzę i skaczę troszkę pomaga. Ale chyba w całości nie da się pozbyć tego bólu. Ja mam strasznie duży już brzuch a bóle pleców i ud są naprawdę uciążliwe ;-( Ale jeszcze tylko 4 miesiące ;-) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...