Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 331
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Skoro w sumie robi ci te badania prawie ze państwowo 🙂 to lepeij dopytac bo ja chodze prywatnie i państwowo do lekarza i widze róznice jak prywatnie to co wizyta jakies skierownaie w rece mam a jak państwowo to najlepiej jest jej jak mi zerknie w wyniki robione prywatnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on własnie twierdzi że idzie mi na rękę bo badania robię za darmo w szpitalu którym on pracuje wyników nawet nie musze odbierać bo sami mu przynoszą bo daje mi skierowania jak z przychodni w której nigdy nie byłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ja jak do tej pory badanie na cukier miałam robione dwa razy i to tylko dlatego że po jedzeniu strasznie opadałam z sil...okazało sie że cukier mam podniesiony ale jeszcze w normie więc podejrzewam że w grudniu będe miała dla kontroli ponownie to badanie...glukoza jest okropna a najgorzej jak jest jeszcze ciepła...bleeeee...a potem te trzy kucia...pierwsze przed i dwa po wypiciu...godzinę i dwie godziny po... 🤢ogólnie każda kobieta w ciąży koniecznie musi sprawdzać cukier pod koniec drugiego trymestru...i w trzecim po prostu profilaktycznie ...jeżeli niestety cukier jest za wysoki wtedy trzeba wprowadzić specjalną dietei wogóle żyć wedłóg ścisłego rygoru...a więc lepiej nie chorować na cukrzycę ciążową choć niestety często nie da sie tego uniknąć...ja w pierwszej ciąży cukier od początku do końca miałam idealny...niestety tym razem jest inaczej...zobaczymy co będzie dalej... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a teraz pytanie z innej beczki 😜 pijecie w ciąży kawę?bo mi ostatnio strasznie ciśnienie spada i ogólnie tylko kawka mnie ratuje... 🥴 ale zastanawiam się czy powinnam ...w pierwszej ciąży nie piłam bo na sam zapach mnie mdliło a teraz nawet mi pachnie!!!no i wychodzi prawda że każda ciąża inna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
capslocc napisał(a):
a teraz pytanie z innej beczki 😜 pijecie w ciąży kawę?bo mi ostatnio strasznie ciśnienie spada i ogólnie tylko kawka mnie ratuje... 🥴 ale zastanawiam się czy powinnam ...w pierwszej ciąży nie piłam bo na sam zapach mnie mdliło a teraz nawet mi pachnie!!!no i wychodzi prawda że każda ciąża inna...



Ja nie pijam wogole kawy bardzo sporadycznie przed ciaza a teraz wogole ale slyszalam ze jedna jakas slabsza kawke raz na jakiś czas mozna sobie zafundowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to fakt ja zaraz po wstaniu już jestem głodna że konia z kopytami był wciągnęła a jak siedzę w tej przychodni i czekam praktycznie ponad dwie godziny na zakończenie badania to po prostu przeżywam koszmar...myślę tylko o tym jaka głodna jestem... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

capslocc moje ciśnienie przed ciążą to 90/50 a nawet czasem w porywach mniej, w ciąży 100/70 i powiem szczerze ja bez kubeczka kawy rozpuszczalnej z mlekiem nie funkcjonuję, czasem nawet dwie małe a przed ciążą zdarzało się nawet 6-8 ale to bardziej przez prace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
capslocc moje ciśnienie przed ciążą to 90/50 a nawet czasem w porywach mniej, w ciąży 100/70 i powiem szczerze ja bez kubeczka kawy rozpuszczalnej z mlekiem nie funkcjonuję, czasem nawet dwie małe a przed ciążą zdarzało się nawet 6-8 ale to bardziej przez prace.

dzieki kochana pocieszyłaś mnie że nie jestem sama z takim nawwykiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmmm... Tak sobie czytam, bardzo rzadko macie robione badania krwi. Ja mam robioną morfologię i mocz co miesiąc i do tego jeszcze sprawdzają co dwa miesiące czy nie wytwarzam przeciwciał ponieważ mamy z mężem konflikt serologiczny. A co do mdłości... też je mam. Ostatnio dość często jak jestem głodna mam najprawdziwszy odruch wymiotny... Kawa? owszem. słabiutka, rozpuszczalna z mleczkiem i ogromną ilością cukru. Raz na dwa tygodnie mi się zdarzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
capslocc ja kazdy dzien od kawy zaczynam.Pije taka slaba i duzo mleka leje.Nie dalabym rady bez niej funkcjonowac.Pytalaam sie na poczatku mojej poloznej i ona uznala ze 1 slaba dziennie moge wypic bez szkody dla malenstwa.I ze jak pije kawe,to mam sie ograniczyc z cola i innymi rzeczami zawierajacymi kofeine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też codziennie zmagam się z ogromną ochotą na colę - to jest tak silne że staram się nie chodzić nawet po sklepach bo wtedy czuję mus kupienia choćby puszki coli. Ogólnie mam zwiększoną ochotę na napoje gazowane, nie mam ochoty na soki - ale cola u mnie przebija wszystko 🙂 oczywiście jak już nie mogę wytrzymać to robię to potajemnie przed mężem - bo jakby zobaczył że piję colę - to nie było by ze mną dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Pocieszylyscie mnie bo myslalam ze tylko ja mam bzika na punkcie coli. I Musze przyznac ze slabo ja ograniczam 🤢 Nie potrafie sie powstrzymac.. niby zawsze lubilam ale nie mialam jakiegos specjalnego pociagu do niej. A teraz !! Moglabym pic NON STOP. Zreszta, jakos w ciazy mam wieksze zapotrzebowanie na napoje gazowane, jak tu ktoras z Was juz wczesniej rowniez stwierdzila. No ale zeby nie bylo to zawsze przy okazji zaku[pow kupuje sobie soki, tak dla niepoznaki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...