Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Czesc Dziwczynki!

Godzinke temu wróciłam od gina! Wszystko jest okej, dzieciątko żywotne bardzo! POMACHAŁO do nas!!! łezki mi poleciały jak zobaczyłam nasze Maleństwo! Piękności. Fotkę wstawię później.

Jesli chodzi o alkohol to niby można w śladowych ilościach ale ja nie jestem za tym! Choć też mnie do Redsa ciągnie 🙂

na Nk można mnie znaleźć wpisując Kompot, Murowana Goślina :P

Miłego wieczoru!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczka, a chodzisz na NFZ? Bo ja tez na NFZ nie dostaję, dzis specjalnie poszłam prywatnie (do tej samej gin). Swoją drogą bardzo drogie zdjęcie 😜 Ale warto! A następne wizyty mam na NFZ i bez USG pewnie, bo nie ma takiej konieczności. Pewnie dopiero koło 22-23 bedzie z USG.

Oto moje Maleństwo:

[img size=460]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/maluch_2.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny
Ale się rozgadałyście ni nie ma co.. , cięzko nadązyć
Ja ostatnio nadrabiam zaległości z pracy i zaglądam tu czytam sobie ale chwilowo się nie udzielam 🙂
byłam niedawno u lekarza i słyszałam serduszko 🙂 no i wszysyko ok
jeśli chodzi o alkohol to lepiej nie pić tym bardziej jeśli przed ciążą sie nie piło, ale z drugiej strony, jeśli jednorazowo napijesz się lampkę wina to nie zaszkodzi napewno, pod warunkiem ze to nie jest nawyk
Idę spać bo juz późno, dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akompf śliczna ta Twoja dzidzia i jaka duża 😉
Jeśli chodzi o usg,to ja chodzę prywatnie.Każda kosztuje mnie 150 zl i zdjęcie dostałam tylko raz.Za pierwszym razem przyznam szczerze,że byłam tak przerażona tym,że mój dzidziuś jest słaby,że nawet o tym nie pomyślałam.Drugą wizytę miałam refundowaną,bo ciąża zagrożona,ale zdjęcia nie dostałam,ale na trzeciej już się upomniałam.
Na ogół przeprowadza się trzy wizyty w ciągu całej ciąży.
Zgryz,cieszę się,że z Twoim Maleństwem wszystko dobrze 🙂
Uciekam spać śpijcie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lece, pewnie dzisiaj sie juz nie pojawie 😜

Widze,ze sloneczko swieci, wiec zapowiada sie dobry dzien 🙂

A tak pozatym , czym sugerowalyscie sie , wybierajac imiona? Poprostu wam sie podobaly, czy po babci, dziadku, ciotce? A moze znaczenie dla was mialo kim byl Świety?
Ostatnio mój M. powiedział ,że Antosia nie bedzie jak bedzie chlopiec tylko Emanuel 😞 na poczatku mi sie tez podobalo ale jednak przezucilo mi się na Antosia, Stasia... 😜

Milego dzionka zycze 🙂 ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczka, prywtanie płaci się taką kasę że nie darowałabym, gdybym nie dostala zdjęcia! Ponadto, u mnie jest tak, że na prywatnych można tez z mężem przyjść - mój męzunio widział nasz skarbek. Na NFZ u mnie nie można z mężem... a uważam, że to wielki błąd, bo to moim zdaniem bardzo wpływa na świadomość faceta, jak zobaczy poruszające się małe ciałko - przestaje ciążę traktować abstrakcyjnie.
Imiona: Konrad - od zawsze chciałam takie dac mojemu synkowi, na drugie Antoś bo mąż się upiera maksymalnie. Jak będzie dziewczynka to będzie Konstancja 🤪 albo Alicja, ale raczej Konstancja 🙂
może Marianna będzie na drugie (obie babcie mojego męża miały tak na imię) ale raczej nie sugerujemy sie imionami rodzinnymi 😉

Wg USG jestem w 12 tyg i 3 dni czyli właściwie 13tc, a pokazuje jeszcze, że 12 tc 😞 - nie wiem jak to sie liczy tutaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Akompf dzięki za zaproszenie już przyjęte 🙂 aaa i dzidzia cudowna 🙂 ja idę dziś na usg i mam nadzieję że też dostanę zdjęcie,napewno się o nie upomne :P Zgryz a co ty się tak chowasz 😞 mało Cię widać... Co do imion to nie sugeruje się żadną rodziną chociaż podoba nam się Adaś,ale teściu tak ma na imię i boję się żeby mojemu tacie nie zrobiło się przykro,więc dylemat dalej jest 🤔 a dla dziewczynki jest Emilka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobitki
MitkA, ni jakoś się chowam, albo żle się czuję, albo jak teraz nadrabiam zaległości w pracy, no a pozatym to komputer jest blokowany albo przez męża, albo przez córcię, cięzko się tu dostać 🙂
Ciesze się że wszystkie dzidziusie i mamusie czują się dobrze,
Fredeczka, chyba nie ma potrzeby robić usg przy każdej wizycie, ja miałam ostatnio dwa razy w miesiącu tylko dlatego , ze miałam badania prenatalne, a teraz ostatnio w przychodni to już nie miałam tylko serduszko słyszałam i to mi w sumie wystarczy 🙂 a co do imienia to mamy duży problem, jak miała sie urodzić moja córka to nie miałam wątpliwości ze to będzie Oliwia ( wtedy jeszcze nie tak popularna), A teraz za dużo osób chce wybierać imię no bo jeszcze moja corka 🙂Ja myślę ze jak bede znać na 100% płeć to łatwiej będzie wybrać ale myślę o imieniu Jagoda, Julia, albo Filip, moj mąz chce Bartosz
cięzko się zdecydować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!
Ja dzisiaj kiepsko się czuję,serduszko mi tak mocno bije,a wrażenie mam takie jakby mi ktoś siedział na klatce piersiowej 😞

Jeśli chodzi o imiona,to imię dla dziewczynki ja miałam wybierać i pewnie byłaby Natalka lub Emilka,a dla chłopczyka miał wybierać Tatuś i wymyślił Wojtka,Jureczka lub Bartoszka.Ja to zawsze marzyłam by mieć Tomeczka,ale tak ma na imię Tatuś Maleństwa i On nie chce by syn miał na imię tak jak on...
Mittka,napisz zaraz po wizycie co tam i koniecznie wklej zdjęcie,może dowiesz się jaka jest płeć 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny:-)

Nie było mnie 2 dni bo kurcze się przeziębiłam.Tak mnie gardło boli i katar mam że szok.Wczoraj to jeszcze mnie tak głowa bolała a dziś na szczęście już nie ale to gardło mnie rozwala.Byłam wczoraj u internisty i antybiotyku mi na razie nie przepisywała bo powiedziała że nie ma takiej potrzeby tylko jakiś płyn do płukania gardła i tantum verde do psikania gardła.Aaa ... no i żeby tego było mało to jeszcze wczoraj mnie wysypało na twarzy:-( Coś mnie uczuliło i nie wiem czy słońce czy truskawki bo tylko na twarzy mam takie czerwone plamki ale dziś już widzę bledną.

Ja tak samo jestem przeciwna alkoholowi!! Przed ciążą paliłam papierosy ale tak jak Wiolka jak tylko zobaczyłam dwie kreski na teście ciążowym to koniec palenia.Czasem mnie ciągnie ale na myśleniu o fajce się kończy:-)

Akompf, cudne maleństwo:-)

A co do imion, to dla chłopca jeszcze nie ustaliliśmy bo w tej kwestii jakoś nie możemy się z mężem dogadać ale dla dziewczynki jednogłośnie: Marta:-)

Wskakuje teraz na nk Was poszukać ale pewnie mi się nie uda Was wszystkich znaleźć:-( Mnie można znaleźć: wiatka, miasto Wrocław, czekam na Was na nk:-)

Buziaki dla Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Coś mi dzisiaj ta strona nie wchodzi. Ja dzisiaj też mam bardzo kiepski dzień, moje wstrętne sąsiadki (k...wy) tak mnie zdenerwowały, że przez pół dnia ryczałam, chociaż normalnie tego nie robie tylko się wydzieram, aż mnie zaczął boleć brzuch i akurat zadzwonił mój mąż z drugiego końca świata i jak się dowiedział co sie stało to tak się wkurzył, że podzwonił po tych wszystkich k... i teraz sama nie wiem jaka jest sytuacja.Niepotrzebnie i on się zdenerwował. Mówie wam mam ochotę się spakować i wyprowadzić w tym momęcie, chwała Bogu, że za tydzień jade do PL to sobie odpoczne od tych starych wstrętnych bab (poprzeklinałabym tu sobie ale nie wypada :P )
Akompf zapomniałam Ci wczoraj napisać, że masz śliczne maleństwo i śliczny brzusio 🙂 Jak duża jest Twoja dzidzia?
Mittka ty tez koniecznie wrzuć zdjęcie 🙂
Słoneczko często mam tak smo, połóż się i odpoczywaj.
Znowu się rozpisałam jak potłuczona jakaś ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie działa forum, teraz udało mi się wejść ze str. głównej, a w ogóle co za dzień jestem podenerwowana i mam wszystkiego dosyć.

Co do imion to w sumie jeszcze nie mamy, dla chłopca bardzo nam się podoba Cyprian no i tylko nam bo u mnie w rodzinie nie podoba się nikomu 😞 a dla dziewczynki ostatnio podoba mi się Julia ale nie żadna Julka. a jeszcze zobaczymy.

jutro wizyta u gin i strasznie się boję tego USG genetycznego, ale mam nadzieje że będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka i Agusia_w - dziękuję bardzo za miłe słowa i za zaproszenie na NK. Maleństwo nie jest maleństwem juz :P ma aż 58 mm 😉 hahaha, sie śmiejemy z mężem, że jakiś wielkolud z niego 😜

Słoneczko odpoczywaj, leż sporo a jak głowa boli, to zrób sobie okład. Mnie tez coś takiego ostatnio dopadło ale nie zapytałam się gina o to na wczorajszej wizycie (głupia sklerotyczka ze mnie).

Emmax - wizyty u gina to najprzyjemniejsza rzecz na świecie! hahaha ja je traktuje jak spotkanie z moim skarbeńkiem 😉 jakby na kolonii było hahaha 🤪

Zgryz - faktycznie coś nas zaniedujesz 😜 hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...