Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam 🙂 Zasilacz już mam więc po kłopocie moge teraz do was zaglądać 🙂 Tak sobie troszke poczytałam i nanusia ja też zaliczyłam upadek tylko troszke inny, brat robił remont u córci w pokoju i stało nie do końca jeszcze skręcone łóżko usiadłam i mi sie obsuneło, klapłam dość boleśnie na pupe, troszkę sie podparłam ręką i nadgarstek strasznie mnie bolał ale wieczorem czułam ruchy i nic złego sie nie stało.
Kurcze mi sie wydaje że z dnia na dzień mam wiekrzy brzuchol i tak mi już ciężko że niewiem co będzie potem heh, 😉
Monic możesz do tabelki dopisać wage mojego maluszka 419g 22 tc
larosanegra ja też mam problem z anemią ciągle mam gorsze wyniki i teraz musze brać 3x dziennie leki a lekarka kazała jeść szpinak, buraki i wątrubke bleee ale cóż jakoś sie staram.
buziaki kochane :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny chwile mnie nie bylo, ale jakos ostatnio za duzo sie dzieje. Mam jakies straszne nerwowki, przez ostatnie kilka dni ciagle placze 😞. Dzis naszczescie jest juz lepiej! 😉 Zmienilam wlosy z blondu na ciemny 😜 nie moge sie przyzwyczaic, lepiej sie czuje bo z tymi odrostami to trgedia byla, ale oglnie bede zpowrotem schodzic do blondu ale juz pasemkami 🙂 ale co jak co zmiany potrzebowalam.
Ewcia ciesze sie, ze juz masz ladowarke 🙂 bedziesz juz na bierzaco. Jak tam remonty ? Macie juz klucze do nowego mieszkanka ? 🙂
Larosanegra i Ewcia mam nadzieje, ze ta anemia wam szybciutko minie !!! Moja kolezanka tez biedna miala- nie dala urodzic normalnie i musieli jej cesarke zrobic bo byla zbyt slaba 😞. Dlatego 3majcie sie tam i jedzcie duzo witaminek i zdrowych rzeczy. Bede 3mac kciuki za was !!
Monic- na tabelce juz jestes, ale jak wczesniej patrzylam to nie bylo ale teraz jest juz okej 🙂
Co do tej wyprawki to ja sobie zrobilam liste czego jeszcze potrzebuje i jest ona nie mala choc spoto rzeczy juz pokupowalam. Jeszcze tylko ten tydzien do pracy i koniec 😞 nie wiem jak to zniose, ale wiem ze juz nie dam rady. Ewcia tak jak tobie jest mi coraz ciezej nie wiem jak to bedzie w 3 trymestrze ehhhh Najgorsze, ze ta kasa jest tak potrzebna. Joanna ja tak samo mam kredyty do splacania do tego wydatki jak telefon, jedzenie czynsz za mieszkanie ujjj juz sie boje za co to wszystko poplacimy 🤨 bo znowu nabierac na karty to nie sztuka....
Nic relaksujcie sie mamuski 🙂 do nastepnego :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia Ja już czuję ,że mam mniej siły przez tą anemię a co będzie później boję się pomyśleć. Moja ginekolog pocieszyła mnie ,że im dziecko większe tym będzie gorzej - bo będzie coraz więcej z nas wyciągać witaminek i cennych składników odżywczych 😞
Ewcia Ja też staram się jeść wszystko co ma dużo żelaza a le jakoś z marnym skutkiem - miejmy tylko nadzieję ,że te nasze anemie nie zaszkodzą naszym dzidzią - bo słyszałam ,że mamy z anemią rodzą mniejsze dzieci 😞 Mi też się wydaje ,że z dnia na dzień mój brzuch robi się coraz większy i coraz trudniej mi się poruszać. Mam wrażenie ,że zrobiłam się taka nie gramotna, momentami czuje się jak słoń w składzie porcelany. Ostatnio mi już ciężko się zgiąć żeby założyć buty - boję się pomyśleć co będzie w dziewiątym miesiącu 😞 Ale Kochane damy radę, nie My pierwsze i nie My ostatnie 🙂 Jeszcze tylko 17 tygodni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia i Larosanegra wyczytalam o tej anemi, ze dokladnie tak jak wy juz to robicie trzeba przyjmowac dodatkowo zelazo oraz jesc potrawy bogate w ten pierwiastek jest rowniez napisane ze wchlanianiu zeloaza sprzyja zywnosc zawierajaca duzo widaminy C i dobrze robi rano np wypicie szklanki soku pomaranczowego. Moze to pomoze szybszemu wchlanianiu sie. BEdzie dobrze dziewczynki jestescie silne najwazniejsza jest teraz psychika zeby sie nie poddawac. Trzeba dbac o siebie i oszczedzac sie !
Dokladnie Lorasanegra ja mam tak samo wczoraj zdalam sobie sprawe, ze powoli zaczynam sie nie nadawac 😜 hehehe chcialam splukac farbe z wlosow i nie wiedzialam jak musialam wolac meza zeby mi trzymal prysznic i tak bylo ciezko bo nie chcialam sie zginac i probowalam jak najmniej i mialam cale ubranie mokre :P ajjjj ale wszystko dla mojej kruszynki 🙂
Wiecie jak tak mysle, ze to wszystko nie bez przyczyny sie dzieje poprostu juz musimy odpoczywac i niestety nie oszukujmy sie nosimy w sobie juz nie malego czlowieczka ktory na pograniczu kilku dygodni podwoi swoja ciezkosc heheh 🤪 Powodzenia wszystkim !! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia - to moze bys sie nam pokazala w nowym kolorze?? ja jak sie dowiedzialam o ciazy to rowniez zmienialam z blondu na braz...ale juz odliczam czas do grudnia - ide do mojej fryzjerki i wracam do blond 🙂 znajac zycie tez zaczne od pasemek ale pewno skoncze na calych blond...jak zwykle 😁

jutro ide sie zapisac na usg 4d - nie chcialam isc ale kuzynka powiedziala ze jest to rewelacja chocby ze wzgledu sprawdzenia - czy z dzidzia wszytsko ok. Czy dobrze sie rozwija, czy prawidlowo funkcjonuja wszytskie organy...zobaczymy jakie maja terminy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też już mam odrosty na połowe głowy i strasznie sie czuje ale chyba sie nie zdecyduje na zmiane koloru bo już kie4dyś wykonałam taki eksperyment i bardzo żałowałam a zanim doszłam z powrotem do blondu to mineła kupa czasu:/ więc może jakoś sie przemęcze, jedno szczeście to takie że naturalne włosy mam ciemny blond więc różnica jest widoczna owszem ale nie tak jak przy całkiem ciemnych włoskach.
Dziewczyny może to głupie ale ratujcie... macie może taki problem jak ja?? heh a mianowicie jak by to napisać hmmm.......zaparcia......:/ cholerka jasna strasznie się męczę 🤢 probowałam już tyle sposobów i nic 😞 może możecie coś doradzić:/
Monic tez zamierzam iść na 4d ale to juz po remoncie jak będzie chwilka spokoju 🙂 Klucze odbieramy we wtorek u notariusza o 14.00 🙂 strasznie sie ciesze 🙂 Już kupiłam dużo rzeczy i mąż pokoik dla maleństwa pierwszy będzie remontował 🙂 Największa przyjemność 🙂 🙂 🙂

Nic uciekam do rodziców na obiadek potem sie jeszcze tu na pewno pojawie 🙂:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie 🙂
Jak tam u was ?
Monic zdjecie z nowym kolorem wlosow wstawilam na bloga 🙂 takze mozesz zobaczyc podaje jeszcze raz stronke www.mamma-mija.blogspot.com zapraszam !
Ewcia co do zaparc to ja mialam tak na pograniczu drugiego i trzeciego miesiaca. Okropne bo jakby tu napisac balam sie napinac tak mocno bo myslalam, ze moze cos sie stac ale tu podaje kilka sposobow i jak mozna walczyc z zaparciami.
1. Sporzywaj duzo blonnika od 25 do 35 gram dziennie ( suszone owoce, platki owsiane, swierze owoce i warzywa, rosliny straczkowe, i ciemne pieczywo (unikaj bialego pieczywa i ryzu najlepiej razowe pieczywo lub ciemne)
2. Duzo pij- zaparcia nie maja szans przy duzej ilosci przyjmowanych plynow. Dobrze robi sok ze sliwek - polecam szklaneczka dziennie
3. nie zwlekaj z wypruznianiem sie
4. Nie przejadaj sie ( jezeli bedziesz zjadac duze posilki przeciazysz uklad pokarmowy, lepiej zjadac szesc malych posilkow dziennie zamias np 3 duzych) pomaga to rwonierz ustrzec gazow i wzdec
5.sprawdz co wiareaja preparaty witaminowe i leki. Wiele dobrych dla ciezarnego organizmu preparatow (witamin prenatalnych, preparatow wapnia i zelaza) przyczynia sie do zaparc. Porozmawaj ze swoim lekarzem o mozliwych zamiennikach lekow lub o zmianie dawki, a w przyapdku preparatow uzupelniajacych o przestawieniu sie na takie ktore powoli uwalniaja sie w organizmie. Zapytaj rowniez lekarza o preparaty z magnezem gdyz pomagaja one w walce z zaparciami.
6. Postaw na przyjazne bakterie. Probiotyki (czyli te dobre bakterie) uzupelniaja flore bakteryjna ktora znajduje sie w jelitach przez co przyczyniaja sie do leprzego rozkladania skladnikow pokarmowych i pomagaja ukladowi pokarmowemu w przesuwaniu tresci pokarmowej. ( jogurty z zywymi kulturami bakteri) - mi osobiscie bardzo pomogly !
7. Zacznij cwiczyc- czyli np energiczny spacer przez 30 min. Aktywne cialo aktywizuje jelita 🙂
To na tyle mam nadzieje Ewcia ze cos znajdziesz dla siebie i mina ci te zapracia ja narazie mam spokuj, ale boje sie wlasnie zeby nie powrucily. Najleprze z tej calej listy to sok ze sliwek i jogurty z bakteriami 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia nalozylam bardzo ciemny blond 🙂 farba a dokladnie krem koloryzujacy bez amoni powinnam na 10 min zalozyc ale potrzymalam prawie 20 hehe 😉 odrost dalej torche ciemniejszy bo moj naturalny kolor jest prawie ze czarny, ale i tak juz nie taka roznica jak przy blondzie. Pewnie sie jeszcze zmyje, ale narazie sie jeszcze przyzwyczajam. Duza zmiana! Balam sie bardzo, ale wczesniej mialam zawsze ciemne wlosy to wiedzialam ze nie bede az tak zle wygladac. A jak ty sie zle czulas w ciemnych to nie farbuj wytrzymaj i zreszta naturalny masz blond wiec rzeczywiscie nie taka roznica. Rzeczywiscie do blondu ciezko jest schodzic dobrze o tym wiem. Takrze lepiej czasami nie ruszac.
Mam nadzieje, ze soczek pomoze 🙂 3maj sie ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia - ślicznie 🙂 co do zmycia sie koloru - niekoniecznie musi sie tak stac. Ja przyznam ze sama nie farbuje wlosow (wole powiezyc je zaufanej osobie) ale ten braz ktory mam aktualnie nie zmywa mi sie - mimo iz nakladalam na blond, i to dosc intensywny blond 🙂 jeszcze raz - super nanusia 🙂
mi z kolei wszczyscy powtarzaja ze najlepiej wygladam w blond - mimo ciemnej karnacji i dosc ciemnej oprawy oczu.

ewcia daj znac czy ci cos pomoglo

spadam brzuszki bo kapiel czeka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia te zaparcia to przez przyjmowanie żelaza najprawdopodobniej 😞 Pytałam w aptece czy są jakieś środki farmakologiczne które pomogą rozwiązać ten problem ale farmaceutka powiedziała mi ,że kobietom w ciąży nie wolno przyjmować takich preparatów bo przy okazji pobudzenia do pracy jelit mogą wywołać skurcze macicy. Musimy się więc ratować domowymi sposobami. Mi pomagają np. jogurty ze śliwką. Jak na Ciebie jogurty nie działają to może spróbuj zjeść suszone śliwki. Możesz spróbować pić 1 szklankę zimnej wody z miodem i sokiem z cytryny (napój przygotuj wieczorem poprzedniego dnia - pij go na czczo rano).Inny sposób to picie siemienia lnianego. Musisz zalać 1-2 łyżeczki siemienia na 2 godziny i po upływie tego czasu, wypić wraz z nasionami (najlepiej pić przed snem lub na czczo). Ostatnio w M jak mama wyczytałam ,że jest środek dostępny w aptece który pomaga kobietom w ciąży na zaparcia (wbrew temu co powiedziała mi farmaceutka) - nazywa się - duphalac. Mogą go stosować również karmiące mamy i można go podawać niemowlętom więc myślę ,że jest bezpieczny ale zapytaj się na wszelki wypadek w aptece. Mam nadzieję Kochana ,ze któryś ze sposobów Ci pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny na zaparcia ja używam czopków glicerynowych, sa bezpieczne w ciąży bo nie są wchłaniane przez organizm! Tak co kilka dni jeden czopek mozna zapodać, mi pomaga, działanie po 5 minutach i po kłopocie 🙂)) 10 sztuk kosztuje 4 lub 5 zł a ulga natychmiastowa. na mnie też nie działały żadne te wszystkie produkty ani duże ilości wypitej wody. trzymamy je w lodówce!
Nic lepszego nie znalazłam, a ta metoda się sprawdza 🙂 polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam zaparcia i to okropne na samym początku ciąży. Pomogły mi śliwki suszone. Moczyłam je wieczorem w szklance wody (tak z 5 śliwek) a rano wszystko wypijałam zaraz po przebudzeniu i zjadałam te śliwki. Nie było to zbyt dobre, ale po 2 dniach zaparcia puszczają.
Przynajmniej u mnie tak było.
Mam nadzieję, że troszkę pomogłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna właśnie tak myślałam że czopki będa bezpieczne i miałam dziś dzwonić do mojego lekarza ale skoro ty stosujesz to ja też jutro spróbuje jeśli soczek do tej pory nie pomoże 😉 bo jak narazie to dalej nic że tak powiem heh
Dzieki dziewczyny za pomoc teraz któryś ze sposobów na pewno pomoże 🙂 kochane moje co ja bym bez was zrobiła hihihi :*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Byłam dzisiaj u lekarza. Moja dzidzia waży już 588 gram i mierzy ok 25 cm 🙂 Jednym słowem kawał chłopa 🙂 Przez całe USG prostował i podkulał sobie nóżki i wkładał rączki do buzi 🙂 Fajnie tak zobaczyć swoje maleństwo - bo stęskniłam się już za nim od ostatniego USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny 😉
Widze ze ostro o wyprawkach gadacie i o tej nie milej rzeczy czyli zaparciach 😞
Ja w srode ide na usg i zobacze maluszka wkoncu i moze wreszcie bede wiedziec kto mi sie w tym brzusiu chowa 😆
Zaparcia to dla mnie trudny temat i musze powiedziec ze co jakis czas mecza mnie i to ogromnie. Mi osobiscie pomaga jablko albo gruszka i moment mam z glowy 😜
Pozdrawiam i zycze duzo zdrowka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczatka 🙂
Jednak to prawda, ze kazda z nas jest inna- na kazda dziala co innego jezeli chodzi o zaparcia 😉
Mnie mianowicie ostatnio czyli tak od 3 dni pieka bardzo brodawki 😞 nie wiem czy to jest normalne czy nie ?? I wogle w niektorych miejscach na piersiach tak jakby mi pekaja naczynka krwionosne. Martwie sie troche bo nie wiem czy to od tego ze dosc duzo i szybko mi urosly piersi cy poprostu cos sie dzieje ? Dajcie znac czy u ktores tez sie tak dzieje bo jak nie to chyba zadzwonie do mego lekarza. Pozatym jeszcze do piatku i koniec mojej pracy- troche sie ciesze z jednej strony bo naprawde czuje ze juz nie dam rady i ze niektorych rzeczy juz definitywnie nie powinnam robic 😲, ale jak se mysle, ze bede musiala siedziec sama w domu bez samochodu to chyba zwariuje !! 😜 No nic jakos to bedzie bede spac calymi dniami wykorzystam to bo po porodzie napewno juz sie tak spokojnie nie wyspie 😜
Aha dziewczyny czy myslalayscie juz co spakowac do walizki ktora zabierac bedziecie do szpitala na porod?? Bo ja juz powoli chyba zaczne 😉 heheh
Mania 🙂 mam nadzieje ze w koncu poznasz kto sie tak kryje w twoim brzusiu 🙂 powodzenia! Ewcia mam nadzieje, ze szykowanie mieszkanka idzie pomyslnie 😁
larosanegra- gratuluje, ze wszystko na wizycie okej 🙂, ale wam dobrze wy co miesiac widzicie swoje dziubki ja nie wiem kiedy bedzie nastepny raz kiedy zobacze moja kruszynke....
Nic 3majcie sie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂 ja wczoraj skusialam sie na usg 4d 🙂 jejku ten moj Filipek to przystojniak 😁 ale najwazniejsze ze wszytskie organy wyksztalcily sie prawidlowo, ze serducho dziala tak jak powinno i wszytsko rozwija sie dobrze 🙂 a to ze sobie go poogladalam to byl dla mnie takie gratis 😁

tabelka zostala zaktualizowana 🙂 mania - podaj dane z tabelki to ciebie rowniez dpoiszemy 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i ja witam. Dawno mnie tu nie było, a postów sie nazbierało do czytania że szok 🙂

Mój patent na leniwy brzuch - szklanka wody z sokiem z cytryny + jabłko na czczo i w ciągu dnia ze 2-3 jabłka - odkąd tak kombinuję, żaden zastój mnie nie spotkał 😉 To tak apropos postów wcześniej. 😜
We wtorek za tydzień idę na usg i mam nadzieję, że dzidzi nie wykręci się i pokaże co tam ma 😜 Bo dalej kurcze nie wiem czy córka czy synuś 😜

Monic fajnie Ci 🙂 Gratuluję przystojniaka 😘
Pozdrawiam lutówki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 No monic zazdroszcze ci hehe tez bym chciała tak moje maleństwo pooglądać ale musze poczeka,ć az ta przeprowadzka i remont sie skończy bo nie dość że pochłania to czas to jeszcze kupe kasy:/ a z ciekawości że zapytam ile płaciłaś?? i masz filmik tez??
No laski ze mną lepiej hehe ale dopiero jak czopek wziełam jak pisała joanna pomogło.
Nie zrezygnuje jednak z soczków, jogurtów i jabłek bo nie chciałabym cały czas czopków używać moze teraz będzie lepiej heh 😉
Co do walizki do szpitala to wiem o tych najpotrzebniejszych rzeczach ale zastanawiam sie co jeszcze więc piszcie wszystko co wy zabieracie i wtedy napewno każda będzie miała wszystko bo jedna drugiej o czymś przypomni 😉
Nic uciekam narazie bo jeszcze mam pare formalności do załatwienia z mieszkankiem a po południu mąż będzie malował pokoik synusia 🙂 :* buziaki kochane:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...