Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U nas dziś pierwsza kolka. Tak nam się wydaje, ze to było to. Mały strasznie płakał, troszkę się prężył, zaciskał rączki, nie chciał jeść, nic Mu nie pasowało. Strasznie się tym zdenerwowałam. Szczególnie, że to moja wina, bo 2 dni temu zjadłam brokuły nie myśląc o tym, że mogą powodować kolkę. A podobno po 2 dniach wychodzi w mleku co zjadła matka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Dajecie maluszkom te krople Sab Simplex? W jakich ilościach? Od kiedy to można stosować? Można zapobiegawczo czy tylko w czasie kolki?


Małamyszko Ja nie daje zapobiegawczo, szkoda malutkiego żołądka...stosuje się od 3 tyg życia, dawka to 15 kropel przed jedzeniem, ale można zacząć od 5 kropel...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
U nas dziś pierwsza kolka. Tak nam się wydaje, ze to było to. Mały strasznie płakał, troszkę się prężył, zaciskał rączki, nie chciał jeść, nic Mu nie pasowało. Strasznie się tym zdenerwowałam. Szczególnie, że to moja wina, bo 2 dni temu zjadłam brokuły nie myśląc o tym, że mogą powodować kolkę. A podobno po 2 dniach wychodzi w mleku co zjadła matka.


Ojjj to współczuje 😞 ja się boję jutra bo w sumie zjadłam trochę innych rzeczy, np. sos z łopatki, dużo ciasta i czekoladę, rosół - a ostatnio miała rozwolnienie chyba od rosołu... najgorsze jest to, ze muszę z mężem z rana na 2 godzinki małą zostawić bo jadę zbadać tarczycę, bo mojej lekarce sie nie podoba :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malamyszka napisał(a):
Dajecie maluszkom te krople Sab Simplex? W jakich ilościach? Od kiedy to można stosować? Można zapobiegawczo czy tylko w czasie kolki?

zapoiegawcz mozesz ja podaje malemu tak jak w ulotce 15 kropel do kazdego karmienia, (tylko ze on ma kolki dostal w 4 tyg.) i powiem szczerze jestem zadowolona ale tylko niemieckie u mnie egzamin zdaly. mozesz je podawac od 3 tyg zycia 🙂 bez obaw brak skutkow ubocznych a u mnie kolki obnizyly sie do minimum jeden atak trwa byc moze 15 min ale nie krzyczy tylko poplakuje, a takto oddaje gazy i steka tylko przedtem krzyczal jakby go ze skory obdzierali. Sab simplex polecam 🙂 mam nadzieje ze szybko mina bo szkoda mi mlego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to muszę jeszcze poczekać z tym podawaniem, bo Michałkowi leci teraz 2 tydzień. Postaram się jeść mądrzej i może jakoś przeczekamy ten czas do 3 tygodnia.
Wczoraj tak mnie psychicznie wymęczyła ta kolka, że jak mały zasnął, to ja też odpadłam i spałam z nim 3 godziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
Ewcia ja mam dokladnie takie same krwawienia, a zadnych na zakrzepy zastrzykow nie dostalam. A skrzepy mi moze z 4 razy wylecialy. Wystraszylam sie troche. Zauwazylam, ze jak karmie piersia lub sciagam mleko to wtedy krwawie mocniej. KasiaW a powiedz mi czy ta twoje rozciecie jest troche takie zgrubiale jakby w srodku spucniete, a moze bylo na poczatku ?? bo sie zastanawiam czy u mnie wszystko z ta blizna okej. Cigle mam szwy znaczy taka tasme 9 ide na wizyte i jak same nie odpasna to beda mi zdejmowac...
Dziewczyny dzis snilo mi sie ze 3malam niunie na rekach a w brzuchu czolam ruchy i zkaopwalam sie ze tam jeszcze jedno dziecko zostalo :P heheh Dziwny sen. pozatym znowu hormony mi powracaja, plakac sie chce. I powiedzcie mi czy jak spicie po te 2h wtedy kiedy maluchy spia to czy sie wysypiacie. Bo ja dzis juz chodze i cos majacze i zdaje sie pospie troche, ale jestem jak nie z tego swiata!!! Szok normlanie. Moja mala jak to Alowo napisala zreszta trafila w samo sedno heheh to GLODZILLA !!! Ciagle chce jesc czasami zje butle potem cyca a za godzine znowu do cyca trzeba przystawac. Jestem juz tak bardzo zmeczona !! Chcialabym sie wyspac tak chociaz z 4 h ciagle. bo takie budzenie sie i zasypianie to nie jest dobre bo faza snu nie dociera do tej glebokiej i mozg sie nie regeneruje jak trzeba. 🤢 Ciekawe kiedy to nastapi, ze mala przespi wiekszosc nocy ? hmmm 🙂 tak czy siak warto czlowiek przetrzyma wszystko. !
Kurcze moze i ja herbatki juz powinnam dawac. Musze cos pokupowac dziewczyny powiedzcie w jakich proporcjach dajecie ta koperkowa ??


Mam tak samo, rozcięcie jest takie zgrubiałe i w środku też. A jak lekko przyciskam to w środku w ogóle jest grubszy ten zrost po cięciu i wszystko jest wciąż bardzo wrażliwe. Ale jestem po pierwszej kontroli i wszystko ok a druga 29 marca.

A z krwawieniem to już myślałam, że koniec bo w zasadzie to już tylko plamienia miałam, a tu wczoraj znowu trochę mocniej i krwiste. A kiedy w ogóle kiedy dostaje się okresu po cesarce? A i już nie karmię bo nie mam mleka, tzn. ja ściągałam ok 100 i do butli a mały cały czas był od porodu na sztucznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pawełek na początku spał od razu jak tylko się go nakarmiło. Od tygodnia niestety w nocy mimo, że poje to trzeba go usypiać i to najlepiej na rękach, czasem pół godziny a czasem godzinę lub więcej.
Dopajam go herbatką Hipp z koperku włoskiego i widzę, ze mu smakuje. Położna mówiła, że można też zwykłą przegotowaną wodę dawać.
A co do wagi to ja przed ciąża byłam strasznie chudziutka, niektóre ubrania to w rozmiarze 34 nosiłam przy wzroście 175. W ciąży przybrałam 13 kilo a spadło mi już 10. Brzuszka praktycznie już nie mam, ale wyglądam lepiej i teraz to w stare jeansy już w ogóle się nie mieszczę i pewnie rozmiar 38 będę nosić . Ale czuję się dużo lepiej i można powiedzieć, że nabrałam kobiecych kształtów szczególnie w biodrach. A i został mi rozmiar D stanika 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a czy wasze pociechy tez sie bardzo poca na glowce?? jak ja biore malego to zwykle ma bardzo mokro glowke - a tak to calutki jest suchy.
Przez to porobilo mu sie troche potowek na buzce 😞 od kilku dni bardzo go pilnuje jak spi - odslaniam glowke,sprawdzam czy plecka ma suche ale ciagle sie poci 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też się Michałek poci, wiecznie wygląda jakby miał mokre włoski, ale na karku suchutko i taka normalna temperatura.

Mam do Was pytanie. Kikutek pępowiny odpadł już dawno. Wszystko było ok, a tu dziś zauważyliśmy zaschniętą krew wokół pępka. Myślicie, że to normalne? Że się jeszcze goi? Wizyta położnej dopiero jutro. Nic nie śmierdzi, nie jest zaczerwienione ani zaropiałe. Tylko ta krewka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Też się Michałek poci, wiecznie wygląda jakby miał mokre włoski, ale na karku suchutko i taka normalna temperatura.

Mam do Was pytanie. Kikutek pępowiny odpadł już dawno. Wszystko było ok, a tu dziś zauważyliśmy zaschniętą krew wokół pępka. Myślicie, że to normalne? Że się jeszcze goi? Wizyta położnej dopiero jutro. Nic nie śmierdzi, nie jest zaczerwienione ani zaropiałe. Tylko ta krewka.


Może spróbuj oczyścić pępuszek dokładnie gazikiem Leko, rób to przy każdej zmianie pieluszki i obserwuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małamyszko u mnie podobnie u małego też ma krewke ale nic złego sie nie dzieje ja mu wacikiem czyszcze i jest dobrze. Jutro deo lekarza na pierwszą wizyte strasznie jetsem ciekawa ile waży mój Dominiś bo przytył na pewno hehe widze po buźce i nóżkach 🙂 No my dziś walczyliśmy z brzuszkiem od 6 rano do 15:/ teraz spi oby już nie bolało...

Kochane wychodzicie już na spacerki bo ja wzoraj i dziś byłam z małym tak po 20 minutek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂
kilka dni mnie nie było ale już nadrobiłam 🙂 Byliśmy już na pierwszej wizycie u lekarza jak nasz maluszek skończył miesiąc wtedy przytył kilogram ale teraz już wydaje mi się że więcej waży, rośnie jak na drożdżach już ubranka 56 są takie na styk:p Co do karmienia karmię go moim mleczkiem ale ostatnio zaczęłam dokarmiać go modyfikowanym, chociaż mam straszne wyrzuty ale to chyba przez presje innych, też tak macie czy tylko na mnie wywierają taki nacisk?? Już od ponad tygodnia chodzimy codziennie na spacery a już teraz nawet trwają one 3-4 godziny nasz maluszek je bardzo lubi śpi na nich tak spokojnie 🙂 Ja miejsca w których łuszczyła się skórka smarowałam oliwka a oprócz tego kąpie w oilatum i robię to od pierwszych dni w domu naszego Piotrusia. Dziewczyny czy wsze maluszki też są niespokojne po wit. D i K?? bo mój najwidoczniej tak, jeden dzień zapomniałam mu ich dać o o niebo spokojniejszy był nie wiem już sama...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ja od wczoraj wychodzę na spacery, mała w srode skonczy miesiąc. Na razei tak pol godz, ale bedzie coraz dłuzej o ile pogoda si e nie popsuje.
Blance tez krewka zaschnieta sie pojawiala jak odpadl kikut, takze to normalka, teraz nie ma sladu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie lutówczki 🙂
Na wstępie chciałam pogratulować dzieciątek, widzę, że wszystkie wcześnie się rozpakowały 🙂
Na Waszym forum jestem nowa i mam do Was kilka pytań jako, że jestem mniej doświadczona i czasami mam wrażenie, że robie coś nie tak 🥴
Mam problem z karmieniem a karmie z cycka i modyfikowanym, dlatego,że mojego pije za mało, często zasypia przy karmieniu potem znowu się domaga i tak trace czasami 2 godziny na karmienie czy to normalne? Właśnie odnoście spacerków kiedy pierwszy spacer? ile tygodni musi mieć maluch? czy mogę już z dwutygodniakiem? teraz jest tak ładnie na dworze, aż chce się wyjść z wózeczkiem 😉
Edzia moja córcia dostaje wit. D+K raz dziennie zaraz przed karmieniem i wtedy tak się nie denerwuje 🙂
Co do łuszczącej skorki, właśnie miałam taki problem ze skórą na szyjce i pod paszkami, po prostu po kąpieli a kąpie w płynie emolium stosuje dużo oliwki, zaczęło pomagać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
[quote

Mam do Was pytanie. Kikutek pępowiny odpadł już dawno. Wszystko było ok, a tu dziś zauważyliśmy zaschniętą krew wokół pępka. Myślicie, że to normalne? Że się jeszcze goi? Wizyta położnej dopiero jutro. Nic nie śmierdzi, nie jest zaczerwienione ani zaropiałe. Tylko ta krewka.


jak najbardziej normalne 🙂 najlepiej nie mocz pepuszka akrew usun spirytusem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...