Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Któraś pytała jeszcze o zakładanie pieluch tetrowych 🙂 Na stronie pieluszkarnia.pl jest instrukcja jak składać takie pieluchy i ja taki sposób stosuję. Powstają takie jakby majteczki, mam jeszcze specjalną zapinkę (wcześniej używałam agrafki, za każdym razem drżąc żeby nie ukłuć Uli, teraz mam ten problem z głowy 🙂 ) i na wierzch zakładam tzw. otulacz, czyli taką nowoczesną "ceratkę" z oddychającego, nieprzemakalnego materiału, zapinany na rzepy, więc bardzo wygodny w użyciu, też się go co jakiś czas pierze, razem z pieluchami. Niestety te dzisiejsze tetry są strasznie cieniutkie, wręcz przezroczyste. Nam udaje się z nimi sobie radzić (zaopatrzyłam się też w innego rodzaju wielorazowe pieluchy), ale widziałam, że są dostępne też o większej gramaturze.

Pozdrawiam wszystkie Mamuśki 🙂 Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No właśnie już wiem, dlaczego napisałaś wysadzanie w cudzysłowu 🙂 poczytałam troszkę o tym, ale na pewno się zagłębie w temat i być może spróbujemy z Blanką tej metody 🙂

Monic wracaj do zdrowia szybko!!! Biedulka pewnie się nie wyspałaś 😞 powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawa metoda wierze, ze dziala bo moja Ala jak lerzy to ciezko jej zrobic kupke, a jak tylko podnise ja do pionu albo lerzy na lerzaczku i jest deliktnie w pionie to odrazu zaraz latwiej jej idzie. tkaze napewno cos w tym jest. Tu w Usa sa specjalne pieluchy nazywane "cloth diapers" Sa juz odrazu zrobione specjalne majteczki na rzepki lub guziki. Sa specjalne sklepy tylko z takimi pieluchami do tego kupuje sie specjalna torbe na brudne i specjalne detergenty zeby ladnie sie wszystko spieralo http://www.youtube.com/watch?v=8KoKxVu4nzE tu jest filmik jakby ktoras miala ochote zobaczyc jak to wyglada. Ciekawe i napewno w rozciagnieciu na czasie bardzo oplacalne. Ja bym sie najprawdopodobniej skusila tylko ta pralka mnie powstrzymuje. Bo jak sie pierze to trzeba pierw nastawic cykl pluczacy a potem dopiero pranie. Ja jak musze placic za pralki to mi to sie nie oplaca poprostu. Zreszta pewnie jak bym sie uparla to by dalo rade, ale jakos nie moge sobie ze wszystkim poradzic.
Pozatym doszlam do wniosku ze Ala ma kolki. Zawsze o tej samej godzinie cos ja zaczyna meczyc, steka i sie prezy, a puzniej nagle przestaje i jest wszystko okej... 😞 nieciekawa sprawa. Dzis znowu nie spalam od 2 ehhhh
Przez to ze mala ostatnio przez problemy z brzuszkiem malo jadla ja nie sciagalam mleka bo bylam poprostu wykonczona i mi bardzo produkcja sie zanizyla. Piersi jak flaczki 😞 Dzis musze na powaznie sie tym zajac i troche posaciagac bo bedzie zle !!! Tak to jest jak cos sie zaniedba- nie wiem co ze mna jest, nie moge sie za nic zabrac- ciesze sie kocham ja 🙂, ale widze troche jak zycie ze mnie ucieka...
Do tego nie wiem czy wam mowilam, ale po tym calym stresie poporodowym ipo tej naglej cesarce i traumie jaka tam przezylam zaczelam miec siwe wlosy 😲 🥴 i to sporo nie wiem co sie dzieje, bo jeszcze wcale nie powinna miec siwych wlosow. A jednak stress wykanacza ludzi...
Monic zdrowiej i uwazaj zeby Filipek sie nie zarazil- wlasnie dlatego dobrze jest wziac szczepionkke na rotawirusy i pneumokoki, zeby niunie nie chorowaly!! 🙂
3majcie sie mamuski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
Jakby ktoras miala ochote zobaczyc moja coreczke to zapraszam http://www.youtube.com/watch?v=JTqpmGlVZ84 zgralam kilka slajdow z kazdego tygodnia 😁


Nanusia, córeczka piękna. Filmiki super. Tylko pozazdrościć talentu reżyserskiego 🙂 Oklaski dla Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj MOnic 🙂 Witajcie mamusie, co tak cicho od wczoraj:> tak maluszki daja popalić? Ja dzisiaj do Blanki 5 razy wstawałam:/ coś ostatnio dziwnie je, ma chyba mniejszy apetyt, je rzadziej i mniej ale potrafi się budzić w nocy co godzinę, a jak daje cyca to szarpie i płacze i nie chce jeść :/ może to przez te kupki, co 3 dni jedna kupka z moją pomocą to nie jest najlepiej:/ podobno dzieci karmione piersią mogą kilkanaście dni kupy nie robić i że to normalne!! Słyszałyscie o tym? Ja jakoś nie mogę się do tego przekonać :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Mój Borys ma różnie, robi ze 3 kupki dziennie, ale strasznie męczy się z bączkami zanim kupka ....Ostatnio mi całą noc przestękał przez sen... a z kupką udało się dopiero rano...

Ostatnio nie wiem co sie dzieje, ale jest ciągle głodny ! Chce jeść co 2h a nawet częściej. Wczoraj przed spaniem zjadł 120 bebilonu i z 60 mojego mleka... masakra :P Wogóle jest straszliwie zły i niecierpliwy jak jest głodny. Zawsze jest straszny wrzask, a jak dostanie butle, to tak szybko ją łapie i łapczywie ciągnie, ze mam wrazenie, że za chwile połknie ją w całości !
No i jednak te pudełko 800 bebilonu starcza mi równo na tydzien..

A i wrzuce fotke mojego pampuszka, coby się też pochwalić trochę 🙂

Nan słodka ta Twoja Ala, aż mi się łezka w oku zakręciła jak oglądałam filmik 🙂 Ogromna różnica jest między tym jakie były nasze bobasy na początku a jakie są teraz, prawda ??



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic pozwoliłam sobie pooglądać Twoje dzieciątko na nce, świetny jest 😁

nanusiu Twoja Ala też świetna 😁 zadziwiła mnie że w 3 tygodniu tak długo główkę sobie trzymała i patrzyła, moja Ula jeszcze teraz (1 miesiąc i 5 dni) tak "zrywami" ją podnosi, tylko na troszkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie 🙂
Gabb to prawda Aa na drugi dzien w szpitalu juz inaczej wygladala hehe szybko sie zmieniaja 🙂
Dziekuje wszystkim Asiul te podnoszenie glowki to 2 tydzien byl ona jest bardzo silna teraz ostatnio jak ja kladlam na piersiach to opiera sie juz ladnie na raczka i patrzy mi prosto w twarz 😁
Joanna wlasnie widze ze doswiadczasz tego samego co ja ostatnio !! Ciezko bedzie jak tak ci bedzie robic ja sie zamartwiam ze za malo je 😞 wogle nozki jakies chudsze sie zrobily. Wczoraj mnei nie bylo bo wlasnie sie tym zajelam. Od rana sciagnelam mleko z piersi zeby dac Ali butle zeby zobaczyc ile je. Sciagnelam ponad 3 uncje i zjadla 2 z wielkim placzem bo nie lubi butli strasznie sie denerwowala patrzyla mi w oczy i tak jakby chciala mi powiedziec "nie chce butli dawaj cyca" i odwracala glowke ciagle do mnie. W kazdym badz razie przerazilam sie ze tak malo je bo powinna juz 4 uncje spokojnie. Wiec postanowilam ze ten dzien bede sciagac i dawac jej butle zeby rozszerzyc jej rzalodeczek. Bo pewnie sie skurczyl i temu mi co godzine chce jesc i w nocy sie tak czesto budz bo z cyca nie dojada bo zasypia i tak juz sie przyzwyczaila 😞 Puzniej przetrzymalam ja troche i dalam juz z butli 3 uncje to na pol spiaco zjadla pol butli ladnie potem sie obudzila zorientowala ze to butla i wrzask, ale jakos zjadla te 3 uncje i potem jeszcze cyca dalam na 10 min 🙂 takze sie uspokoilam bo wiem ze pojadla i jzauwazylam odrazu ze zaczela czesciej w dzien kupy robic jak wiecej je. Puzniej jeszcze kilka razy sciagalam mleko i dawalam z butli ale juz sie nie dalo mala plakala az byla cala spocona o jak dawalam jej cyca to odrazu spokojna. NAszczescie te pare butli w ciagu dnia troszke powiekszylo jej apetyt i wiecej zaczela jesc z piersi dlatego dzis juz nei bede jej meczyc zobaczymy jak to bedzie. CO najgorsze to mala zaczyna byc bardziej kumata i jak bierze mojaj piers to sie nia bawi oblizuje udaje ze lapie puzniej sie smieje 😁 Takze Joanna obserwuj ja z tym jedzeniem. Powodzenia!
Gabb moja Ala tak okolo 5 rano zaczyna stekac i to czasem przez 2 h non stop nie da sie wytrzymac i to na caly dom!!! Doszlam do wniosku ze to baczki ja mecza bo tez myslalam ze kupa, ale zawsze jak widze ze sie prezy i steka daje jej 0,5 ml wody koperkowej "grape water" i zaraz baczki ladnie wychodza. Pozatym slodki twoj synus 🙂 swietne ma wloski 🙂
No i co najgorsze to Ala ma jakas infekcje mi sie wydaje bo w sumie w nosku nic nie ma ale tak jakby w gardelku miala cos i wczoraj odkrztusila mi troszke flegmy 😞 dalam jej kropelki na bazie solnej dla dzieci i odciagam co sie da aspiratorem. I przechodzi takze nie wiem co to jest bo goraczki nie ma... nie wiem czy dzwonic do lekarza. Czy ktorej bejbki wasze tak maja ??
Gabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia obsrwuje właśnie cały czas ją i próbuje załapać o co jej chodzi i znalezc rozwiązanie. Na szczęście dzisiaj rano i po południu przed wyjściem na dwór zrobiła kupki, tą drugą to wilelką i widać było odrazu ze jej ulżyło, bo az sie zaczeła cieszyć i od tamtej pory juz nie marudzi i ladnie je 🙂 takze mam nadzieje, ze ten kryzys przeszedł i teraz bedzie jak dawniej! zobaczymy jak bedzie w nocy....

śliczny borysek, nadaje się na okładkę jakis czekoladek dla dzieci 🙂

a jeśli chodzi o głowkę to Blanka cały czas trzyma w górze od początku i w ogole jej nie opada, wszyscy sie boją ją na ręce brac bo wygina tą szyjke w tył na lewo i prawo, sama sie bałam na początku ale juz sie przyzwyczaiłam 🙂 silne są nasze lutowe dzieciaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ciesze sie Joanna ze wszystko juz okej i zeby tak zostalo. U mnei tez jak byl zastuj z kupa i jak puzniej Ala w koncu ja zrobila to odrazu widac bylo ulge. Twarz az jej sie zmienila heheh Dziewczyny ponoc te problemu z brzuszkami u malenst to do 3 miesiac. ponoc po 3 miesiacu wszystko jak reka odja 😁 OBY !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Witaj MOnic 🙂 Witajcie mamusie, co tak cicho od wczoraj:> tak maluszki daja popalić? Ja dzisiaj do Blanki 5 razy wstawałam:/ coś ostatnio dziwnie je, ma chyba mniejszy apetyt, je rzadziej i mniej ale potrafi się budzić w nocy co godzinę, a jak daje cyca to szarpie i płacze i nie chce jeść :/ może to przez te kupki, co 3 dni jedna kupka z moją pomocą to nie jest najlepiej:/ podobno dzieci karmione piersią mogą kilkanaście dni kupy nie robić i że to normalne!! Słyszałyscie o tym? Ja jakoś nie mogę się do tego przekonać :/

tak kochana słyszałam już o tym że dzieci karmione tylko piersią potrafią nawet kilka dni się nie załatwiać bo przyswajają całe mleko nawet ostatnio coś czytałam na ten temat bo my mamy właśnie problem z kupkami ( tylko że ja karmię mieszanym mlekiem)i jakoś tak mi się ten artykuł nawinął 🙂 a powiedz mi jedno ta Twoja pomoc to na czym polega???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alwo ja też karmię mlekiem modyfikowanym i piersią i mały czasem nie robi kupki cały dzień (tak jak np dzisiaj). Słyszałam, że dzieciaczki mogą nawet z 3-4 dni kupki nie robić. Jak się nie prężą, nie mają problemów, to wszystko jest ok. Jak mają problem - stękają, prężą się itp to można pomóc wkładając końcówkę termometra do pupki, czasem pomaga, choć u Miśka nie pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo napisał(a):
Joanna1984 napisał(a):
Witaj MOnic 🙂 Witajcie mamusie, co tak cicho od wczoraj:> tak maluszki daja popalić? Ja dzisiaj do Blanki 5 razy wstawałam:/ coś ostatnio dziwnie je, ma chyba mniejszy apetyt, je rzadziej i mniej ale potrafi się budzić w nocy co godzinę, a jak daje cyca to szarpie i płacze i nie chce jeść :/ może to przez te kupki, co 3 dni jedna kupka z moją pomocą to nie jest najlepiej:/ podobno dzieci karmione piersią mogą kilkanaście dni kupy nie robić i że to normalne!! Słyszałyscie o tym? Ja jakoś nie mogę się do tego przekonać :/

tak kochana słyszałam już o tym że dzieci karmione tylko piersią potrafią nawet kilka dni się nie załatwiać bo przyswajają całe mleko nawet ostatnio coś czytałam na ten temat bo my mamy właśnie problem z kupkami ( tylko że ja karmię mieszanym mlekiem)i jakoś tak mi się ten artykuł nawinął 🙂 a powiedz mi jedno ta Twoja pomoc to na czym polega???


Lekarz powiedział, żeby bez pieluszki jej podgiąć nóżki zgięte i przytrzymać przy brzuszku, tak żeby lekko ściskały ten brzuszek, oczywiście jak się uspokoi żeby była skupiona, wtedy będzie się wysilać i powinna pójść kupka, jeśli nie to naoliwkować końcówkę termometru i na ok 1 cm włożyć w pupkę i kilka razy powtórzyć. U Nas pomogło odrazu, najpierw z termometrem, a pozniej bez termometru z samymi nóżkami do góry. A i nie po jedzeniu po uleje na pewno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...