Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
sylvianka3 napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
sylvianka ladny wozeczek ja tez mam koloru czerwonego 😁 uniwersalny zarowno dla chlopca jak i dziewczynki 🙂


Gosiu ,a Ty właściwie znasz płeć Serduszka swojego?Czy chcesz się dowiedzieć dopiero przy porodzie? 🙂


chcialabym wiedziec ale u nas to kosztuje i nie masz 100% pewnosci wiec sobie darujemy. niespodzinka wyjdzie w maju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny.Wlasnie wrocilam ze szpitala.Masakra prawie 6 godzin tam spedzilam.Najpierw zrobili mi ktg.Na szczescie malutkiej serduszko bije mocno i czesto i duzo sie lobuziara rusza 🙂I to tyle dobrych wiadomosci.Niestety mam potwierdzona cholestaze ciazawa.Zapisali mi tabletki,witamine k,zelazo i masci do smarowania na swedzenie.W piatek bede miala usg bo nie mieli wczesniejszego terminu.No i od teraz musze 2 razy w tygodniu przyjezdzac na ktg do szpitala,raz w tygodniu na krew no i usg bede miala co dwa tygodnie robione.I tak do 37 tygodnia.I wtedy najprawdopodobniej beda mi porod wywolywac,bo po tym terminie istnieje duze ryzyko urodzenia martwego dziecka.No i caly czas mam sprawdzac,czy mala sie rusza.Jezeli zauwaze jakies zmiany to mam natychmiast jechac do szpitala 😞 😞Ja jednak jestem dobrej mysli i wszytsko musi byc z malutka ok.Dziekuje kochane za slowa wsparcia:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loli napisał(a):
Bagira ja nie wiem czemu ty czasem masz takie zle doswiadczenie o tej opiece tutaj???

Ja moge sie wypowiedziec w jak najlepszych relacjach! Mi sie wydaje ze to wszystko zalezy w jakim szpitalu rodzisz i jaka masz opieke....
Bo u mnie bylo wszystko na TAK w 100% extra!

Loli, a jakie mam miec zdanie, jak trzymaja 6 godzin na triage bo twierdza ze mam zapalenie pecherza a nie poród a po chwili urodziłam małą, gdzie zostawiaja na 9 tygodni bez opieki, w czasie silnych i bolesnych skurczy polozna dzwoni na pogotowie bo nie wie co mi jest, gubią wyniki, po silnej anemii i krwotoku który spowodowała, zaniedbują i doprowadzają do kolejnej twierdząc ze mam dobre wyniki, wybacz ale chyba mam powody do narzekania. Nie wspomnę o tym ze 3 lekarzy odmówiło nam wydanie recepty na rotawirusy a do Pl po to nie pojade bo szczepionkę sie podaje w 6 tygodniu. Skandal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzisiaj mialam spotkanie z polozna, mocz w porzadku ale jak badala mi serduszko to tak strasznie gniotla mi brzuch szukala chyba dziecko (znalazla glowke:P) i dlugo sluchala serduszka. Powiedziala ze wszystko dobrze, ale pozniej szybko wyszla i jak wrocila to powiedziala ze wiecej powie bo badaniach 3 lutego w szpitalu. Boje sie ze jak jestem taka drbna to dziecko moze byc za malutkie lub cos moze byc nie tak. Chcialabym juz byc po badaniach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Bagira dziekuje 🙂A co sie dzieje z twoja malutka?Przeciez tak ladnie przybierala na wadze.Co sie dzieje??

Syn był chory i niestety po mimo moich usilnych starań mała się zraziła. To jakis strasznie zjadliwy wirus bo od razu pojawia się mokry szczekajacy kaszel i dopiero po nim katar. HV mowiła ze nie ma co isc do lekarza ale byłam na tyle zaniepokojona ze dzisiaj poszlismy i wyobraź sobie ze w ciągu dwóch dni tak zaatakowało ze mała ma zapalenie oskrzeli 😞 Dostała Amoksycylinę a to dość silny antybiotyk. Przez katarek stale wstrzymuje oddech a ja wraz z nią, normalnie płakac mi się chce jak widę jej cierpienie. Jadła moze ze 4 razy więc na pewno zjedzie po chorobie a ja się obawiam ze mi mleko zacznie zanikac więc ogulnie jest nie za wesoło 😞 Tak ze trzymajmy za nas wzajemnie kciuki oby było dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
sylvianka a gdzie mieszkasz? bedziesz miala jeszcze jakies panstwowe usg czy to juz bylo ostatnie Twoje?


Gosiu ja mieszkam w Torquay Devon , mam jakieś 1,5 godzinki do Bristolu... miasteczko turystyczne na oceanem.
A niestety jeśli chodzi o USG to było moje drugie i ostatnie 😞(( ale dzisiaj i tak musiała jeszcze mi zrobić te usg pochwowe ,bo Kubuś się tak ułożył ,że nie mogła wszystkiego sprawdzić normalnie i nas trochę pomęczyła !
A Ty za to będziesz miała niesamowitą niespodziankę!Sama tak z jednej strony bym chciała się dowiedzieć już jak się urodzi ,ale z drugiej strony no zniosłabym chyba jajko z ciekawości! 😉

Bagira ja życzę bardzo duuużo zdrówka dla Twojej Maleńkiej Niuni i na pewno wyzdrowieje i będzie wszystko dobrze!!! Tak i Ty Moniś nie zamartwiaj się również mocno ,bo Twoja kruszyna to będzie odczuwać razem z Tobą,a my 3mamy kciuki za Was 🙂
No i jeszcze Ty Gosiu na pewno gdyby było coś to bardzo poważnego to nie powiedziałaby Ci położna ,że jest wszystko dobrze! Mi tez raz pobierała dodatkowo krew ,ale mówiła że jest wszystko ok i faktycznie i było w porządku!Więc nie zamartwiajmy się na zapas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira ja mam tego samego wirusa. Zaczelo sie lekkim bolem gardla a na drugi dzien juz mokry, lepki kaszel i tak juz ponad tydzien. zadnej goraczki... mialam isc do lekarza, ale stwierdzilam ze i tak mi nie pomoga. modlilam sie tylko byle nie zaczac rodzic...
trzymam kciuki by malej przeszlo jak najsszybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to uprzejmie donosze,ze ostatni dzien w pracy mam zaliczony 🙂 🙂Ale mi sie dluzylo.To teraz zostalo tylko jezdzic na kontrole do szpitala i czekac na moja kochana wiercipietke 🙂 🙂Kurcze ,ale mi was szkoda,ze sie pochorowalyscie.Wracajcie szybciutko do zdrowia.Bagira jak tam malutka?Lepiej juz po antybiotykach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam pytanie bo nie wiem czy ja to mam bo jestem chuda czy wszytskie tak maja :P polozna do tej mojej magicznej zielonej karty o ciazy wkleila mi taka kartke z wykresem ile powinno wazyc mniej wiecej dziecko i pomiar brzucha co ile powinien byc robiony od 26 do 28 tyg. no i na tym wykresie mam 3 linie 2 grubsze a jedna miedzy taka slabsza. i wychodzi na niej ze dziecko w 25 tyg powinoo wazyc 4200 gram? to nie za malo? a ze ja bylam w 24 tyg jeszcze u poloznej to mi chyba wynika ze nasz dzidzius wazy 3700 gram. Troche mnie to niepokoi bo dla mnie to za malo, ale polozna tego wykresu mi nie wytlumaczya to sa moje wnioski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
Gosia dzieci z taka waga to sie rodza 🤪


wiem zauwazylam ze cos zle pokapowalam ale takie rzeczy sobie wbijalam do glowy patrzac na ten wykres ze dopiero moj parntner mnie otrzasnal :P ale zdrowie dziecka jest najwazniejsze ae chyba moje bezpodstawne zamartwianie sie do niczego nie doprowadzi dobrego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia, konował cholerny postawił źle diagnozę i teraz jestem z mala w szpitalu. Wczoraj zaczęła mi sinieć i się dusić i pojechaliśmy na pogotowie. Okazało się ze ma bronchiolitis a tego sie nie leczy lekami a juz na pewno nie antybiotykiem ! Po zbadaniu jej musieli podłaczyć kroplówkę i podać tlen, tak ze maluśka leży pod aparaturą a ja się nie modlę o nic więcej jak o zdrowie dla niej. Teraz chyba nikt nie powinien się dziwić mojej niechęci do tutejszych lekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku Bagirka tak mi przykro !!! Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze i oczywiście życzę Maleńkiej jak najwiecej zdrówka i oczywiście jestem z Wami duchem!!!!
I wcale nie dziwie się co do Twojej opini na temat słuzby zdrowia bo posiadam taka sama !!
Debil jeden za przeproszeniem!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje Dziewczyny za słowa otuchy 😘 Oby nigdy żadna z Nas nie musiała byc w tym miejscu gdzie jestem teraz. Same maluszki ze mną sa na oddziale ale tylko moja pod kablami. A tak pieknie przybierała 😞 a teraz zjedzie bo lekarz zabronił mi ją karmic na zawołanie tylko jak będzie bardzo głodna. Mąz chciał dzisiaj zrobić malej fotkę a ja powiedziałam ze takich pamiątek nie chcę. Na tego debila trzeba napisac skargę bo naprawdę kiedyś czujeś dziecko może mieć mniej szczęścia.
Monisia a Ty a właściwie Wy jak się czujecie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...