Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wlasnie wrocilam z Ikei, kupilismy przebierak,pojemnik na zuzyte pieluchy, wanienke. We wtorek facet przychodzi i zaczyna robic pokoik dla dziecka 🙂 Mam nadzieje, ze do konca stycznia wszystko bedzie juz gotowe i spokojnie bede mogla odpoczywac.
Tak poza tym to mam koncert w domu..Mieszkamy w rynku i wlasnie skonczyl sie koncert Kamila Bednarka i zaczal spiewac jakis inny zespol..Glosno strasznie, laski piszcza za Kamilem. Z domu sie nie da wyjsc, bo przed klatka rozdaje autografy..Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ech eMKa nawet nie myśl tak, chociaż ja też miałam takie właśnie dni, że myślałam, że gdyby nie dzecko to.. U mnie też ciągle jest gadane, że nic nie robię, ale jemu czasem ciężko aczynia do zmywarki włożyć ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja mi się podobał Bednarek ;-) Idź dla mnie po autograf ;-) Taki młodzieniaszek by się przydał ;-) Nie ma to jak świeże ciacho ;-) Mój też ma problem z wynoszeniem kubków do zmywarki, albo wyniesie i wstawi do zlewu ;-) Skarpetki na pralce zostawia a obok stoi kosz na brudne rzeczy. U mnie też mały syf w domu, le nic nie robię bo jutro ma być kończone malowanie i bez sensu teraz sprzątać. Zagonię miśka do roboty, wiem, że będzie marudził, ale Ja strasznie cierpię po sprzątaniu. Dziś go zagonię do prasowania ;-) Maja Ja wczoraj byłam w Ikei i ledwo tam chodziłam. To była moja ostatnia wizyta przed porodem. Strasznie się męczę w tych sklepach, a u Nas Ikea ma dwa poziomu i naprawdę jest dużo do łażenia. Kupiłam tam wczoraj drugi śpiworek do spania, bo promocja była. A dziś kupiliśmy rolety. Mały będzie miał nad sobą teraz rolety, bo miałam do tej pory żaluzje, ale w nich jest tyle kurzu, że wywalam je.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niedługo i mnie czeka wizyta w Ikei 🙂 Mam już całą listę tylko nie wiem czy przewieziemy to wszystko samochodem, bo mamy zamiar kupić tam wszystkie meble dla Malej, szafa, przewijak, łóżeczko, dywanik itp. Niunia myślałam, że każda ikea ma 2 piętra, u nas to na parterze są te drobiazgi, szklanki kubki kwiatki świeczki itp, a na górze po prostu showrooms... Ja jak narazie nie mam za bardzo problemu z chodzeniem, więc mam nadzieję, że dam radę... już nie mogę się doczekać 🙂 Ale niestety 1 tygodniówka idzie na wózek... :/
Buziaki dla Was i nie dołujcie już się tak, ja sama jeszcze godz temu miałam doła, ale na szczęście szybko mi przeszło... ogólnie to nastroje mam zmienne, nie wiadomo czego można się spodziewać za godzinę :/
Patrzę, że niektore z Was to już prawie wszystko mają dla dzidzi, a ja prawie nic hehe.. Ale niedługo nadrobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Przykro mi, że niektóre z Was mają "takie przeboje" ze swoimi facetami. Wielkim szczęściem jest mieć szczególnie w tym ważnym dla nas okresie oparcie i po prostu ... poczucie, że nie jest się z tym wszystkim samą. I tu OKLASK dla mojego męża kochanego 😘

MajaP mam pytanie, jaki pojemniczek kupiłaś na te pieluszki, dasz mi linka? My w zasadzie mamy już wszystko dla Małej i rzeczywiści większość kupiliśmy w Ikei łącznie z niestandardowymi wymiarowo pościelami 😉 Łóżeczko i wózek to już inna historia (kiedyś dawałam już linki nabytych przez nas tychze asortymentów 😜).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja osobiście też chciałam kupić ten pojemnik, ale pilnowałam dziecka i właśnie oni mieli taki i powiem wam, że trzeba często go opróżniać, bo nawet gdy jest zamknięty to jednak kupkę czuć... no to praktycznie nie jest zamknięcie tylko klapka. Rodzice dziecka zamontowali mały pojemnik, w którym się mieściło tylko kilka pieluch, bo jak mówiła zanim duży się napełnił to trochę potrwało, a zapachu nie mogła znieść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ale się oczytałam ...co do tego popijania przez naszych facetów to tez jestem totalnie przeciw...mój mąż juz sam stwierdził że jak ma znosić później moje gderanie to woli nie pić...wprawdzie napije sie raz na dwa tygodnie ale ja mam osobisty wstręt do alkoholu i nawet wtedy mam do niego takie pretensje jakby co najmniej pił codziennie...przerąbane ma ze mną ..dla mnie może wypić jak jest większa okazja..ale wiadomo jak to panowie potrafia ...brak okazji też okazja... 🤢 mi zapach alkoholu zawsze przeszkadza a tym bardziej strawionego 😮po sylwestrze ciągnął sie za moim mężem jeszcze do następnego dnia...hahaha teraz mąż sie przyzwyczaił że jak wypije śpi w drugim pokoju...bo raz że mi śmierdzi totalnie to na dodatek chrapie...a za jakie grzechy mam to znosić? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie porodu samego w sobie nie boje.Jakos tak pozytywnie jestem do niego nastawiona.Bardziej sie boje tego,co bedzie po porodzie,pologu,pierwszego kapania i karmienia.Ale wiem,ze damy rade.Nie my pierwsze i nie ostatnie.Chociaz jak dzis kupowalismy ostatnie rzeczy dla malej,to wpadlam w panike,jak mialam wybrac smoczek i butelke.Jak dla mnie to za duzo tego jest do wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny, u mnie dzisiaj swieciło słoneczko i pojechaliscmy zwiedzic pobliski zamek i troche sie dotleniłam i słonko nastawiło mnie pozytywnie. Wydaje mi sie ze te humorki to tez z tego ze tak mało słonka, ruchu i swieżeego powietrza, ale juz niedługo bedziemy na sweizym powietrzu z maluchami spacerowac w słonku wiec jeszcze troszeczke wytrzymamy 🙂
Ja stwierdziłam, że nie będę kupowała pojemnika na pieluchy, bede wyrzucała do normalnego kosza na smieci - ten jest czesto opróżniany wiec nie bedzie problemy z zapachem.
Samantka, ja tez nie mam jeszce wielu rzeczy dla maluszka, dopiero bede kompletowała w II połowie lutego i jakoś nie mam presji jak narazie...
Co do mężów to ja na mojego nie moge narzekac, raczej trzyma porzadek chociaz zdarzaja sie nam spieca na ten temat jak kazdej parze 🙂 Ale teraz sie bardzo stara i dzielnie znosi moje przynies wynies pozamaitaj chociaz musze uważac zeby nie porzegiąc. Gdyby było inaczej, na pewno porozmawiałabym z nim na spokojnie, ale bez nerwów i krzyku powiedziała jak jest i co czuje - u nas to działa 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mojego moge pochwalic 🙂 Przygotowal mi kapiel, wymasowal i teraz leze sobie zrelaksowana a on pije piwko. Mi to nie przeszkadza. bo on nigdy nie byl za alkoholem takze nie upija sie ani nic takiego.A spimy oddzielnie, wiec zapach mi nie bedzie przeszkadzal.
Dziewczyny a kupujecie laktator wczesniej? Czy dopiero po porodzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂 Troszke mnie nie było, ale widze ze jest poruszony temat piwkowania naszych mezczyz 🙂 Moj tez sobie wypije od czasu do czasu jakies piwko, na poczatku mnie to troszke drazniło, ale stwierdziłam, ze przeciez gdybym nie była w ciazy tez od czasu do czasu to piwko bym wypiła i nie moge sie Biedaczka czepiac. Może bardziej na to zwracamy uwage, bo teraz nie powinnysmy pic alkoholu .... Przynajmniej takie jest moje zdanie 🙂 A tak ja tez nie moge na niego narzekac, wczoraj pomogł mi troszke przy sprzataniu a wieczorem zrobił masaż stóp, mruczałam jak kotek tak mi dobrze było 🙂 Kochany jest, choc nie powiem ze czasami mi cos tam nie pasuje, ale to chyba jak w kazdym zwiazku ... Gdyby było idealnie, strasznie by było nudno 🙂
Ja dla Naszego Synka mam juz prawie wszystko, zostało pare rzeczy,natomiast dla siebie do szpitala nie mam nic 😞 Jakos nie moge sie zmobilizowac do zakupów ... Pojemnika na pieluszki nie kupuje, bo koleżanka mi odradziła ... A laktator zakupie prawdopodobnie jeszcze przed porodem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale wam dobrze 🙂 My miesliśmy relaks o poranku - mąż rozmawiał z brzuszkiem i patrzył jak się rusza 🙂
Maju ja kupiam laktator aventu - manualny tutaj link :http://www.philips.pl/c/avent-karmienie-piersia/scf300_20/prd/
będzie przydatnly jesli będę musiała wyjsci i zostawic małą, chociaz nie sądze ze to sie stanie bardzo szybko, w tej internetowej szkole rodzenia mowili żeby nie dawac dziecku butelki jak sie karmi opiersia bo moze piers odrzucic ale przeciez przez cały okres karmienia nie bedziemy non stop z naszymi pociechami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...