Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam 😉
pare dni mnie nie było i prawie 90 str w plecy 😜 pewnie już tego nie nadrobie..
Samanta śliczny pokoik. Oklask.
Dzisiaj byłam rano na badaniach, tyle było niemowlaków.. akurat miały po tygodniu 😉 jejku takie słodkie bobaski , nie mogłam się napatrzeć. I pomyśleć że za niedługo takie maluszki będą z nami.
Maja do szpitala to ja mam taka średnia torbe, mam nadzieje że tam wszystko pomieszcze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny, jak tu gwarno od samego rana 🙂
Samantka, eMka sliczne pokoiki az serducho sciska ze teraz jeszce lozeczka puste ale juz niedlugo...!
U mnie nocka taka sobie, troche sie budzilam bo mi rece cierpna no i nie czuje sie jakas wyspana ale coz takie uroki mamusiez z brzuzszkami 🙂
Maja ja tez do szpitala biore torba a nie walizke, mam w domu to i to i jakos torba mi bardziej odpowiada...
MonisiaD moja mala tez ostatnio caly czas aktywna bardzo - co mnie cieszy ale tez sie wczoraj zastanawialam kiedy ona spi - a ponos powinna zapadac w drzemiki co 40 min...zsa to ddzisiaj jak wstalam to spala jeszce i do[piero po fodzinie zaczela sie ruszac no i czkawke miala wiec chyba jednak troszkw spi 🙃
ja juz sie nie moge dosczekac az bedziemy pokoik urzadzac - tak jak pisalam na poczatku bedziemu u rodzicow wiec moj pokoj z dziecinstwa przeksztalce w pokoik dzieciecy a potem jak juz sie wprowadzimy do mieszkanka to zaszaleje 🙂 juz sie nie moge doczekac zwlaszcza ze slysze ze wy juz orawie wszystko macie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ile kupujecie podkładów i majtek poporodowych? bo kurde nie wiem w jaką ilość się najlepiej zaopatrzeć.. zamówiłam ostatnio 20 szt. jednorazowych majtek popor. i 2 szt wielorazowe, mam nadzieje ze to mi wystarczy 😜
mój maluszek wczoraj miał czkawke.. i mało się rusza, co mnie troche niepokoi ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka to moja sobie drzemek nie robi.Od 3 godzin non stop sie wierci i kopie.Przed chwila ja za noge lapalam 🙂 🙂Juz nawet lekarza sie pytalam,to mi powiedzial,ze to normalne.Ze po 25 tyg dzieci wykazuja indywidualna ruchliwosc i ze nasz skarb jest po prostu bardzo aktywny 🙂No i powiedial,ze po porodzie mam sie na to samo nastawic 🙂A jesli chodzi o spanie,to ja tez dzis cala noc przespalam i tylko 2 razy siusiu wstawalam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie!
Mega szybko piszecie, ale jak ciekawy temat to nie dziwota!
Ja dziś w miare dobrze spałam bo wkoncu w swoim łóżku! 😁
Samantka, Emka super pokoiki,(jak da rade to dam po oklasku) ja mam też pomalowany na filoletowo, z żółtymi szablonami wymalowanymi na scianach. Chciałabym dać zdjęcie ale standardowo nie moge!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maju ja do szpitala teraz brałam mała walizke i powiem Ci że wydaje mi sie ze lepiej bo po dwóch dniach przenieśli mnie na inna sale, meza wtedy nie było, wiec mogłam tylko pociagnąć walizke nie musiałam dzwigać!
Ale rzeczy dla malutkiej spakowane mam w małą torbę bo nie mam dwóch walizek (takich małych). Wiec mam i to i to!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chyba tez spakuje rzeczy do malej walizki, bo latwiej mi bedzie wszystko znalezc 🙂
Teraz tak mi sie przypomnialo...czy moglybyscie mi powiedziec jaki obwod glowki maja wasze maluchy na ostatnim USG? U mnie lekarz mowil 2 razy, ze glowka jest wieksza w stosunku do reszty ciala az o 2 tygodnie. Nie jest to jednak nic zlego powiedzial, ale chcialabym porownac mniej wiecej wyniki z innymi dzidziusiami.
Aha, i czy wam tez wyskakuja pryszczyki? Mi wyskoczyl jeden taki bardzo bolacy na samym dole brzuszka i 2 takie wielkie na pleach. Mam nadzieje, ze to przejdzie po ciazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam z badań i źle się czuję boli mnie strasznie w kroku, chyba małemu się nie spodobało ranne wstawanie mamy i chodzenie po klinice. Ale już leżę i się nie ruszam. Czekam na łóżeczko, bo mam status, że wydane kurierowi ;-) Maja Ja mam stanik 85-90 C. Nie mam siły wstać po centymetr, żeby się zmierzyć, więc jak będę przy okazji siusiania wstawać to się zmierzą. Mój wątek ruszył!!!! Ale mam tam super koleżankę, która rodziła w tym szpitalu co Ja chcę ile informacji napisała, Gerda Ty pewnie też skorzystasz, bo chyba w całym Trójmieście podobnie jest. Ja mam spakowane dwie torby, bo się nie mieszczę w jedną, a nie chce kupować specjalnie do szpitala nowej. Mój Pawełek oststnio mało ruchliwy jest, tylko się cały czas wypina, kopniaki to już rzadko czuję, wczoraj miałam kwadratowy brzuch ;-) No ia w kroku mi majstruje coś, bo cały czas go czuję ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Samantka i eMKa, śliczne pokoiki 🙂 eMKa, ja właśnie tez zamówiłam sobie wersalkę do pokoju Małego, bo tak sobie myślę, że w ewentualne nieprzespane noce Synka nie będziemy przeszkadzać
Mężowi, żeby mógł się jakoś w miarę wyspać do pracy.

Maja, moje koleżanki własnie doradzaja mi walizkę na kółkach - wygodnie, no i w walizce nie robi się takiego bałaganu jak w torbie. Ale jeszcze zobaczę, bo walizkę na kółkach mam albo małą albo wielką...

Ja dzisiaj wyjątkowo po przespanej nocy 🙂 Ale w tym celu zrobiłam w sypailni lodówkę. Aż się zdziwiłam jak wstałam, że tak zimno 😉 Mój Mąż to jednak dzielnie wytrzymuje. No i standardowo obudził mnie kurier (drobiazgi kosmetyczno-higieniczne).

Niunia, ja też mam przeboje z łóżeczkiem 😞 Odpakowaliśmy w sobotę i okazało się, ze jeden bok jest uszkodzony 😞 No i nie mogliśmy poskładać, a taką miałąm ochotę zobaczyć, jak to wszystko będzie wyglądać... 😞 Na szczescie włascicielka sklepu, jak do niej zadzwoniłam (a zamawiałam na allegro ze swojego miasta) powiedziała, że jutro rano do mnie przyjedzie, odbierze felerny bok i pojedzie do hurtowni wymienić.

A propos Twojego samopoczucia po badaniach, Niunia, to ja isę w sobotę aż popłakałam tak mnie to jakoś wymęczyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A myslalam,ze tylko mnie tak badania mecza.Na pocieszenie wam powiem,ze ja musze do szpitala na kontrole 2 razy w tygodniu chodzic i zazwyczaj spedzam tam pol dnia 😞 Jutro tez mnie to czeka.A potem jeszcze wieczorem do szkoly 😞Masakra,ale damy rade.Juz naprawde niewiele do konca nam zostalo.Oklaski dla was dziewuszki na pocieszenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maju moja mała w 31 tygodniu miała obwód głowki 301,55mm co odpowiada 33 tydzień 3 dni a brzuszka 289,36mm co odpowiada 32 tyg i 6 dni.
Jeśli chodzi o prycholki to ja mam ich chyba z piec (takich bolesnych) na twarzy i kilka na plecach!
Normalny koszmar!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia ty mnie nie strasz bo jak moja mala bedzie taka aktywna po urodzeniu jak jest teraz to o spaniu nie ma mowy. A ja sie z nia umowilam ze bedzie grzecznie jadla i duzo spala 😜
Ja tez mam wypryski na twarzy - w ogole mam wrazliwa cere a teraz jeszce gorzej, w ogole nie moge sie malowac a jeszce do pracy chodze, te hormony mnie wykoncza...!
Maja sprawdze jak bede w domu na zdjeciach z usg wielkosc poszegolnuch czesci ciala i dam ci znac - jesli mi sie uda odczytac co jest co bo te informacje niektore to sa tak zakodowane ze hej!
Niunia co ci robili za badania i jak wyniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja sie witam 🙂 Noc przespana także jak narazie humor dobry, zobaczymy co bedzie sie dziac pozniej 🙂 bo wahania sa 😁 Co do pakowania, to ja chyba torbe bede musiała wybrać, bo nie mam takiej mniejszej walizki 😞 Główka niemowlecia zawsze jest wieksza z tego co mi wiadomo ... i mysle ze pekanie zalezy od elastycznosci kazdej z Nas tam na dole 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka nawet w poradnikach jest napisane,ze po 25 tyg ujawniaja sie indywidualne cechy charakteru.I nie martw sie,ty sobie chociaz co 45 minut pospisz a ja to chyba juz w ogole 😉 Mojej siostry corka tez tak szalala,a po urodzeniu przez rok czasu w domu nie spali 😁 😁 Znajac moje szczescie to ja tez tak bede miala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczynki. Ja dziś spałam jak zabita do 11.30 😜 Może starczy powera na resztę dnia.
Mój synek w 31,4 tyg. miał HC 294 mm co odpowiadało 32,3 tyg. ale na tym etapie każda dzidzia rośnie w swoim własnym tempie. Z tego co pamiętam np. do wyznaczenia najbardziej wiarygodnej daty porodu bierze się pod uwagę USG z 11 - 14 tyg.
Zresztą przy porodzie główka chyba dostosowuje się do kanału rodnego, ale tak jak napisała neli czy będzie bardziej lajtowo zależy od elastyczności tkanek. Czy planujecie coś na uelstycznienie? Co sądzicie o masażu krocza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też jak się dowiedziałam, że głowa duża, to od razu ppomyślałam sobie, że nie będzie lekko urodzić... Zobaczymy. Ciekawa jestem jak będzie z wagą Synka przy porodzie. Bo jak będzie wazył tyle co jego przyszły chrzestny (czyli mój brat) - 4,6 kg - to cesarka i wszystkie ciuszki co kupiłam na 56 pójdą w odstawkę 😉 Ja wazyłam 3,5 kg, a mój Mąż 4,3, także też nie był malutki. Zobaczymy.
A... moja mama podobnież po moim urodzeniu modliła się o chociaż jedną przespaną noc 😉 No i mówi, ze już miała odruch bujanaia ręką przez sen 😉

Fajna stronka z ubrankami:
http://www.mamitati.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...