Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
taką kupiliśmy i wiecie, że w sklepie wyszło tyle samo co na allegro z wysyłką... więc stwierdzam, że pojedyncze rzeczy to chyba lepiej w sklepie kupować, bo wychodzi i tak na to samo, a ma się od razu :P http://allegro.pl/karuzela-pluszowa-wesole-safari-baldachim-canpol-i1481967707.html
Niuni mnie mimo spaceru też łeb boli i brzuch trochę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki 🙂
Przepowiadam wam, ze w tym tygodniu bedziemy mialy nastepne 3 bobaski 🙂 Nie wiem, ktora zacznie, ale cos tak czuje, ze sie lada moment zacznie 🙂
Emka ciekawa jestem czy zdania nie zmienisz jesli chodzi o ta 3 dzieci :P Ja tez mowilam, ze chce 3 albo 4 ale teraz po tym wszystkim napewno dlugo bede chciala odczekac i nie wiem czy dam rade 🙂
Ja jakos doszlam powoli do siebie..Dzisiaj mam bardzo dobry humor i powoli zmeczenie mija. Takze zamierzam juz byc z wami na bierzaco, bo ostatnio nie bylam w stanie wszystkiego nadrobic.
Wlasnie doszlam do wniosku, ze nie czuje, ze bylam w ciazy.. Waga prawie taka jak na poczatku ciazy, spodnie z przed ciazy pasuja..A brzuszek juz 17 cm mniejszy sie zrobil..Akurat do wiosny bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam już od lekarza - tak, jak myślałam... za dużo się nie dowiedziałam 🤢
Zdziwił się tylko, że ja jeszcze z Bobaskiem chodzę w brzuszku (nie wiem, dlaczego - przeciez nic nie wskazywało na wcześniejszy poród:blink 🙂, no i "zbadał" manualnie i tą sondą do USG brzuszek: Synuś był bardzo, ale to bardzo mega ruchliwy, serdusio ok, no i wstawił się do kanału 🤪
Pozostaje czekać... Poinstruował mnie, ze jak odejdą wody to od razu jechać do szpitala (porównał odejście wod do odkręcenia kranu), bądz gdy będą skurcze regularne co 10-15 minut, ale takie konkretne, aż z pleców to też udac się niezwłocznie do szpitala, wcześniej nie ma sensu 😁
Nio, a gdy Dzidzia przedobrzy to 17 marca dopiero mam do niego przyjść, a zatem wszystko się może zdarzyć. Dostałam L4 do dnia porodu, po terminie zarej. się do ogólnego lekarza (na wszelki wypadek), szkoda mi bowiem macierzyńskiego.
No i od ostatniej wizyty (miesiąc temu) przytyłam......3 KILOSY 😞 a sądziłam, iż pod koniec to już trochę się zatrzyma ta waga. Eee, jakoś to zniosę 😁

Oktawia, jaki kawaler zawitał na forum 😎 Słodki 🙂

Niunia u mnie mąż zna sie na PITach, jakbyś chciała o coś konkretnego zapytac to dawaj... 🙂

A tak odnośnie spraw płacowych - nie wiedziałam, że ZUS nie odprowadza składek do OFE, jeśli się jest na L4 przez cały miesiąc 🤔 Dopiero dziś sprawdzałam sobie moje składki w funduszu a tam od pewnego miesiąca (odkąd jestem na L4) pustki... 🤢

Marta super, że jesteś 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja P już połowa tygodnia to trzeba się pospieszyć. Z 3 przez Ciebie wytypowanej można odliczyć już Monisię 🙂))) a dalej się zobaczy... dobrze, że coraz lepiej się czujesz 🙂)) i wpadaj częściej.
Gerda a co jeszcze się dowiedziałaś? Ja idę jutro i muszę zapisać o co pytać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMKa83 napisał(a):

Gerda a co jeszcze się dowiedziałaś? Ja idę jutro i muszę zapisać o co pytać :P


Właściwie niczego więcej nie wiem, bo lekarz nie "zajrzał" tam, gdzie trzeba. Badanie było właśnie takie sondowo-manualne.
Aaa dowiedziałam sie też, że po powrócie trzeba zadzwonić do przychodni i umówić się z położną, jeśli nie zdejmie wówczas szwów (o ile będa oczywiście) todo 5 doby po porodzie trzeba pójśc do lek na ich zdjęcie. Poza tym 6 tygodni po porodzie udac się na kontrolę do gin., no i z Maluszkiem do pediatry (ok 2 tyg po urodzeniu), którego się wybiera, jak przyjdzie położna do chaty, jeśli oczywiście ma on być z tej samej placówki.
No to chyba tyle... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja sobie troche pospalam 😁 I teraz czuje sie,jakbym byla pijana.Ale po tej nocy potrzebowalam tego.Teraz trzeba sie szybko za obiadek wziasc 😁 MajaP ciesze sie,ze wszystko idzie ku lepszemu.To ja sobie jedno miejsce na piatek zaklepuje,wiec dziewczyny pospieszcie sie,bo sa jeszcze 2 wolne 😁 😁 A mam 3 dziewczyny wytypowane:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to sobie pospałam 🙂 🙂
Monisia kurcze szkoda, że tego masażu nie zrobili. Czytałam właśnie o tym, że do masażu szyjki muszą być spełnione warunki, 1. czop musi odejść i 2. rozwarcie na 1 cm. Myślałam, że już nie masz tego czopu... a tu widzisz... z tym to jest różnie, ale i tak jeszcze w tym tygodniu będziesz miała córeczkę przy sobie 🙂 🙂 Ciesz się jeszcze ostatnimi dniami z brzuchem 🙂 🙂
Ajj muszę trochę sprzątnąć... A tak mi się nie chce nic robić, po tej drzemce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też sobie pospałam i ogólnie mam dzień lenia, nic nie robię.
Emka śliczna karuzela ;-)'
Gerda jeśli byś mogła to zapytaj męża, czy jeśli w zeszłym roku zmieniłam zameldowanie z Gdańska na Sopot to czy muszę wypełnić NIP 3, czy podczas malunku to już zostało załatwione. Pamiętam, że coś tam wypełniałam dla skarbówki, ale teraz nie wiem co i czy to właśnie nie był ten NIP3. Wydaje mi się, że oni już maja moje zmienione dane i chyba już nie trzeba dawać aktualizacji, ale może się mylę. Z góry dziękuję ;-*
Już nie mogę się doczekać jutra i wizyty ;-)
Szkoda, że się tak mało dowiedziałaś na wizycie. Moja gin pod tym względem jest bardzo wygadana i zawsze mam badanie na krześle i USG.
Dziś sobie powypisywałam co już można w dzienniku Pawełka, nawet wkleiłam pierwsze zdjęcie USG, nie mogę się doczekać, aż wkleję resztę ;-) Nie wpisałam tylko imienia, bo jak będzie niespodzianka i wyjdzie Zuzia? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia ja też miałam zacząć pisać, ale pomyślałam, że może poczekam na wszelki wypadek jakby jednak była Antosia a nie Antoś 🙂))
Na którą jutro masz wizytę?
Właśnie obejrzałam calutką stronę tego szpitala w Warszawie i szczęką mi opadała coraz niżej i niżej. Normalnie nie widziałam, że takie warunki można mieć za darmo. Chyba normalnie się przeprowadzę do Wawy. Jaka tam opieka w czasie ciąży jest i szkoła rodzenia i to wszystko za darmo :P a u mnie w dziurze poród rodzinny 200 pln a sali 3 osobowej... masakra.
A tu link do szpitala. Padłam normalnie. Muszę jutro zadzwonić i się podpytać czy nie muszę być zameldowana i czy jak przyjdzie termin a u mnie nic nie będzie to czy przychodzić... szkoda mi jedynie patrząc na warunki tam, że M nie chce być przy porodzie. On to nawet tam zadzwonić nie chce, bo stwierdził, że głupio skoro to ja rodzę. Wkurzyło mnie to... bo sama sobie dziecka nie zrobiłam :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja na Olcię też głosuję ;-) bo koleżanka ma w suwaczkach 3 linki do głosowania i głosuje na 3 dzieciaczków.. no i do tego na Ewcię jeszcze głosuję, bo to córeczka od koleżanki z innego wątku 😁
Marta jak fajnie, że napisałaś.. no ja też mogę się wkręcić na jedno wolne miejsce do rodzenia w tym tygodniu 😜 ale nie wiem jak to będzie.. 😉
ja to oprócz Monisi, która na pewno będzie miała Julcię już w tym tygodniu.. to stawiałabym jeszcze na Niunię, a 3 to nie wiem.. może samantka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja P mam nadzieje ze Twoje przeczucia sie sprawdza i znów w marcoweczkach sie ruszy 🙂 Ja bym tez sie pisała na jedna z tych trzech, ale nie sadze zebym to była ja... Dawidek zostane troszke przenoszony 😉 Jesli mu tam dobrze to niech sobie siedzi, ja bede cierpliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie
Dziękuje za ciepłe słowa w imieniu córci 😘 już niedługo też będziecie miały takie skarbki przy sobie 🙂 Póki co korzystajcie z tych chwil luzu, relaksujcie się po potem tego już nie będzie.
Pierwsze tygodnie to naprawdę duże wyzwanie! Cały świat staje na głowie 🙂
No to teraz odliczamy i czekamy która zacznie... 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też już zagłosowałam 🙂
Emka, co do Inflanckiej to rzeczywiście teraz po remoncie jest tam super i to jeszcze za darmo. Same plusy chociaż muszę powiedzieć, ze to dopiero od kilku mies., wcześniej trzeba było płacić za poród rodzinny i za zzo, a taraz nie 😁 Wydaje mi się że to taki "chwyt marketingowy" żeby mieć więcej pacjentek i dzięki temu dostają niezłe pieniążki z NFZ za każdą osobę. A z tego co wiem to nie musisz się martwić bo nie ma rejonizacji więc nie musisz być zameldowana zeby tam rodzić. I podsyłam Ci link do wątku Wawa http://www.brzuszek.net/forum,warszawa,114,112443.html,str=222 , gdzie wypytałam o parę rzeczy dziewczynę, która tam rodziła w połowie stycznia - była bardzo zadowolona.
A co do Twojego M. to pisałaś, ze miał z Tobą być podczas porodu, tylko miał wyjsć na II fazę. Fakt, ze jak nie chce to faceta nie mozna zmuszać - moze w takim razie zgarnij siostrę - fajnie mieć kogoś kto np. zawoła położną czy rozmasuje plecki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po raz trzeci przepakowałam torby do szpitala ;-) I na sam poród biorę tylko jedną, a drugą zaraz po przywiezie M. Ja bym nie liczyła na mnie jeśli chodzi o poród, więc zwalniam miejsce. Jutro pewnie znów się dowiem, od gin. że zaraz urodzę i wcale nie urodzę ;-) Tak jak to ostatnio bywa na tych wizytach, ciągle słyszę, że to już za tydzień, za parę godzin ;-) Mam dziś strasznie nerwowy dzień i nie wiem dlaczego, już nawet w piżamie siedzę po kąpieli (zawsze to o 22 idę się myć). Zaraz Na Wspólnej to sobie trochę pooglądam i się zrelaksuje.
Marta, a Ty zrzuciłaś wszystko tak szybko, bo prawie nie przytyłaś w ciąży, więc jak Maja i wody wyszły to zostało to co przed ciążą. U mnie tak łatwo nie będzie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulek, co do mojego M i porodu to jeśli jest możliwość by był tylko w I fazie porodu a potem wyszedł to jestem najbardziej za i on też. Zaraz sobie poczytam o tej Warszawie. Jeśli faktycznie nie muszę być zameldowana to super 🙂)) jedyny problem to fakt, że do samej Wawy mam ponad 80 km plus do tego dojazd do szpitala przez miasto. I jak zaczną się skurcze i cała akcja to nie wiem czy zdążę tam dojechać. A jak już odejdą wody to już w ogóle. Najlepiej byłoby mi być w Wawce :PPP Jutro zadzwonię i się podpytam. A Ty w końcu co wybrałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka, ja już wybrałam Żelazną a poza tym tak czy siak najpierw muszę tam bo tam są moje dokumenty - m.in. wynik GBS, jak okaże się ze nie ma miejsca to śmigam na Inflancką.
A odnośnie czasu to się nie stresuj, po prostu wyjedziecie jak będziesz miała skurcze co 15- 10 min. A jeżeli chodzi o odejście wód to jak są przeźroczyste mozna przyjechać w ciągu 3 - 4 godz. Jeśli sa zielone to rzeczywiscie trzeba od razu grzać do szpitala, ale tak to luzik. Jeśli będziecie jechać w szczycie to przeznaczcie sobie tak ze 40 - 60 min od wjazdu do Wawy, czyli łącznie ze 2 godz. Bedzie Ci trochę niewygodnie w samochodzie, ale na pewno zdążysz 🙂 Ja przeżywam bo chcę wyjść tak zeby mi nie powiedzieli na Zelaznej żebym sobie pojechała do domu - nie można być wcześniej niż przy skurczach co 5 min.
A co do Twojego M. to super ze będzie przy Tobie. II faza to już cały czas z położną więc pikuś 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...