Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Emka może tak razem urodzimy, kto wie ;-) Ale nie pozwalam Ci pić nic z alkoholem!!!!!! Zrób sobie drinka bez %, później sobie odbijesz ;-) Czy Wam też drętwieją tak strasznie palce u rąk. Kurcze ledwo mogę pisać ;-( Idę wziąć prysznic i poczytam trochę. Już obejrzeliśmy pół filmu mamo tato co Ty na to i powiem Wam, że mi się mąż wzruszył jak zobaczył niemowlaki ;-) Nigdy tego nie robiła a tu proszę ;-) Ale nie płakał ;-) za to Ja tak ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

weszłam na forum sprawdzić która się rozpakowała, a tu dalej brak postępu..

Ammi słodziak dziewczynka!

Co do odcinka "ostrego dyżuru" to ja niestety miałam okazję poznać dziewczynę której dziecko w 36tc. nagle umarło, teraz jest też w ciąży i ma tak zwany obciążony wywiad i często ją monitorują, w 35 tygodniu będzie już leżeć w szpitalu by móc sprawdzać dziecko częściej. Jak mi to powiedziała to sobie pomyślałam, że w takiej sytuacji to może serce pęknąć z rozpaczy, bo przecież fakt, że w czasie porodu rodzi się dziecko, ale przecież przez te 9 miesięcy miłość do niego. Ona też rodziła siłami natury i powiedziała że nie chciała widzieć synka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem wam ze z ostatniej miesiaczki na tez miałam termin na 9 marca, wiec moze we 3 bedziemy rodzic 🙂
Emka wspołczuje takiego nerwa juz pod koniec ciazy 😞 Ja jestem z Warszawy, ale niestety co do szpitali to sie nie orientuje, pamietam ze Moja Mamusia Brata rodziła w szpitalu Bielańskim ... ( ale to było prawie 14 lat temu) ... Niestety nie potrafie Ci pomoc, mam nadzieje jednak ze urodzisz przed remontem w szpitalu ktory sama wybrałas !!!
Niunia ja miałam pare dni temu bardzo spuchniete palce i tez nie mogłam ich zginac ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już dawno kupiłam tę książkę choć skończyłam czytać dopiero wczoraj, a płytę dzisiaj obejrzałam, niektóre rozdziały ciężko się czyta - opisy podnoszenia, przewijania wydają się skomplikowane ale w tym płyta świetnie uzupełnia ją. Fajnie oglądać te dzieciaczki od razu ciepło się robi na serduchu gdy człowiek sobie pomyśli że niedługo to on będzie starał się to wszystko zrobić ze swoim dzieckiem. Mój mąż też przeczytał tą książkę a po obejrzeniu filmu stwierdził że super, że będziemy mieli naszą Agatkę 🙂


Ja dziś miałam robione USG i trochę byłam rozczarowana bo się okazało, że mała ma 2450g, a dokładnie dwa tyg. temu miała 2135g. Ostatnio było ponad 200g. na tydzień, spodziewałam się że będzie koło 2600. Choć za pierwszym razem jak robiła pomiar lekarka to wyszło jej dziś jeszcze mniej 2350. Najgorsze że już na 100 % w środę odstawią mi Fenoterol i nie wiem czy tą moją kruszynkę w brzuchu jeszcze zatrzymam. Jutro mam badanie gin. to sinę dowiem jak tam z moim rozwarciem tydzień temu było 2,5cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Ja mam termin na 10 marca i bede rodzic w Wawie na Karowej, to moze sie spotkamy Emka 🙂
A tak w ogole to u mnie absolutna cisza, mimo ze zaczelam nagle gotowac, spacerowac, itd.
Ammi, sliczna coreczka!
Przy okazji czytania opisu porodu Oktawii przeczytalam tez inne opisy. Niektore sa niezle przerazajace...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ta opuchlizna to jakaś masakra. Przyszła dziś czapeczka pszczółka dla Pawełka, ale śliczna jest ;-) z tej aukcji allegro co Nam ktoś kiedyś polecał ;-) Dobra uciekam się położyć i czytać. Dziś pewnie szybciej zasnę bo poszłam późno spać po przebojach w szpitalu i wcześnie wstałam na badania, to muszę nadrobić sen ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg to jest tylko waga szacowana,wiec nie masz co sie tak bardzo nia sugerowac.No to moja torba sprawdzona i mozna rodzic:P No coz,jesli nie jutro,to w czwartek juz napewno sie przyda.Tak czy siak juz naprawde blisko konca jest 😁 😁 Powiem wam,ze boje sie jak cholera,ale mysl,ze moze to wywolac moj porod sprawia,ze jestem bardzo podekscytowana 😉Pewnie dzis w nocy nawet nie zasne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też myślałam o kupnie tej książki, ale potem stwierdziłam, że znając siebie to zacznę czytać, a potem i tak stwierdzę, że co ma być to będzie i w zgodzie ze swoja intuicją jakoś sobie poradzę... może to głupie, ale zawsze wolałam praktykę niż teorię :PPP hie hie hie
Dg 3003 nie martw się maluszkiem. Moja siostra urodziła córeczkę po terminie i ona ważyła niecałe 2700. Po prostu taki jej urok. Teraz ma 16 lat jest zdrowa, wysportowana, a mała jest dalej. Po prostu takiej drobnej budowy 🙂
Mój synek też ma być nieduży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jespere napisał(a):
🙂 Ja mam termin na 10 marca i bede rodzic w Wawie na Karowej, to moze sie spotkamy Emka 🙂
A tak w ogole to u mnie absolutna cisza, mimo ze zaczelam nagle gotowac, spacerowac, itd.
Ammi, sliczna coreczka!
Przy okazji czytania opisu porodu Oktawii przeczytalam tez inne opisy. Niektore sa niezle przerazajace...

Jak się dowiem o który szpital chodzi to Ci powiem 🙂)) i może się spotkamy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
dg to jest tylko waga szacowana,wiec nie masz co sie tak bardzo nia sugerowac.No to moja torba sprawdzona i mozna rodzic:P No coz,jesli nie jutro,to w czwartek juz napewno sie przyda.Tak czy siak juz naprawde blisko konca jest 😁 😁 Powiem wam,ze boje sie jak cholera,ale mysl,ze moze to wywolac moj porod sprawia,ze jestem bardzo podekscytowana 😉Pewnie dzis w nocy nawet nie zasne


Spij kochana, bo to może ostatnia przespana noc ;-) Trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niusia wlasnie w tym problem,ze nie bardzo mam kogo o to poprosic.A spac to mi sie akurat nie chce,bo chyba adrenalina swoje robi.Ale znikam troche z mezem polezec.Jak cos to napisze jutro do was smsa jak tam sprawa u mnie wyglada.A wam zycze szybkiego rozpakowania dzisiejszej nocy.Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś mi się wydaje, że Misiek wypije wszystko co kupił... 😞 no pięknie... a mi powiedział, że nie da, bo się może w nocy coś zacznie :/ ja to i tak nie chce, ale to jak się ma coś zacząć to czemu on pije??? To pytanie retoryczne. Zresztą... on i tak nie będzie przy porodzie... ogólnie to nie wiem czemu, ale zaczyna mi się wkurw na niego :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie martw się. Ja też. Cały dzień mnie nie było i się doczekać nie mogłam jak wrócę do domu i tu zajrzę 🙂
Kurcze strasznie mnie głowa boli, a on gra przez skype'a i mordę drze i ja już nie mogę!!!!!
I nie mam ochoty dziś nikogo przytulać... poza kotem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To powiedz mu, że Cię głowa boli i żeby przestał się drzeć. Mój Misio też właśnie gra ;-) ale bez krzyczenia, no może jak mu coś nie wyjdzie to krzyczy k...a ;-) Dobra spadam na serio. A co do głowy to od kilku dni mnie bolała, ale dziś przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wpadam wieczorkiem bo cały dzień spędziłam z rodzicami - znowu wyciągnęli mnie na mega długi spacer, teraz trzeba się troszkę uaktywnić 🙂 Pisałyście na temat tego co dzieje się jak minie termin - w moim przypadku mam pojawić się w przychodni przyszpitalnej na KTG dopiero 8 marca, czyli 5 dni po "dniu 0 😁".
Dziewczyny w 40 tyg. - czy do Was też zaczynają już wydzwaniać i podpytywać czy sytuacja się rozwija? Moja teściowa zapowiedział mi, ze będzie do mnie dzwonić codzinnie podpytać jak się czuję 😮 Tak naprawdę bardzo ją lubie, ale mam nadzieję ze teraz będziemy rozmawiać rzadziej bo takie kontrolowanie przez innych mnie bardzo wkurza i stresuje.

Emka na razie nie stresuj się szpitalem do 9 jest jeszcze sporo czasu - ale dobrze ze szukasz alternatywy. Jeśli ten drugi o którym piszesz jest beznadziejny nie ma sensu się męczyć i jedź do Wawy. Ja chcę rodzić na Żelaznej http://www.szpitalzelazna.pl/ - tam jadę w pierwszej kolejności. Jeśli nie będzie miejsc to śmigam na Inflancką http://www.szpital-inflancka.pl/, która jest stosunkowo blisko i chwalą sie tym, ze nie odsyłają pacjentek. Oba szpitale mają bardzo pozytywne opinie, choć ja wolę Żelazną bo tam rodziłą moja siostra, jej kilka koleżanek i stamtąd jest mój lekarz prowadzący. Jespere pisała o Karowej - świetny szpital Ginekologiczny - mają bardzo profesjonalną opiekę dla maluszków, ale też zdarza się ze odsyłają z powodu braku miejsc a do Inflanckiej jest już trochę dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie będę nic mówić, bo tak w sumie to pytał mnie wcześniej i się zgodziłam. A teraz się czepiam, bo mnie ten łeb boli i w sumie tylko dlatego. I jeszcze sernik sobie ukroiłam i się cały z talerzyka spieprzył na ziemię... taka jestem zgrabna :/// a ogólnie to jest sernik na zimno z torebki i mi wcale nie smakuje... taka ze mnie dziś maruda 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...