Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

na pewno sobie poradzisz! 🙂 też już bym chciała sobie na spacerek wyjść z moim małym, a on jeszcze w brzuchaczu siedzi i ani mu się śni wychodzić! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w końcu doczekałam się badania...
szyjki brak, rozwarcie 4cm!!!!!!!! 😲 tak też czułam, że może być już kiepsko na porodówkę mnie na razie nie przekazują mam nie brać Fenetorolu, żeby skurczy nie hamować,bo przy takim rozwarciu to zbyt długo nie można pozostać ze względu na bakterie które mogą się dostać. Max. tydzień, ale lekarz powiedział, że długo to nie powinno trwać
Kurczę może dam radę do jutra, powiem wam szczerze że jeszcze zjem tabletkę na 13:00 muszę wszystko omówić z mamą i mężem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy chcecie biegać po schodach, nawet seks z mężem próbujecie, a ja tylko do kibelka chodziłam i tak to postępuje. Co dziwne nie mogę sobie mojej kruszynki nawet wyobrazić nie śni mi się w ogóle, ani ona, ani poród tylko że biegam za mężem i seksu chcę .. i nawet w śnie dupa blada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też się ogólnie poród nie śni, ani dziecko.. ponoć wszystkim kobietom pod koniec śni się dziecko, poród i w ogóle, a mnie nic a nic.. w ogóle mnie ostatnio się nic nie śni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju P chyba każda z nas chciałaby być teraz w twojej sytuacji ... pierwsze lęki masz już za sobą opanowane karmienie , wózeczek i spacerek to już szczyt marzeń !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003, głowa do góry! Zobaczysz, że wszystko będzie dobrze! 🙂 Twoja Agatka ma juz 36 tygodni, czyli jest już gotowa do przyjscia na świat. nawet jesli wagowo byłaby malutka, to jest już najprawdopodobniej w pełni ukształtowana. Tu jedna Mamusia z forum urodziła Dziecinkę niewiele większą niż 1kg i Dzieciatko jest zdrowe i ładnie przybiera na wadze. Moja kolezanka mniej więcej w tym samym czasie urodziła córeczkę 1200g i też Dziecinka jest zdrowa 🙂 A u Ciebie 36 tygodni, czyli już dzieciątko ukształtowane! Na pewno będzie wszystko dobrze. Gdyby nawet przez chwilkę Ci Jej nie dali, to tak naprawdę może to spotkać każdą z nas, bo często tak się dzieje po cesarce.
A... i jeszcze powiem Ci, że choć nie mogę się do Ciebie porównać, bo ja lezałam "tylko" od listopada do skończenia 37 tygodnia i to w domu a nie w szpitalu, to chcę Ci napisać, ze przy dobrych chęciach wcale nie ma tragedii z odzyskiwaniem kondycji. Na początku jest ciężko, bo człowiek zasapany i zmęczony nawet krótkim staniem, bolą kości, ciąży brzuch, no i człowiek się wścieka, że nie da się tego przyspieszyć, ale z kazdym dniem można ciut więcej.
Ja na przykład dzisiaj chcę wyjść z siebie, bo taka piękna pogoda, a rodzina nie pozwoliła mi samej wyjść z domu (bo mogłabym zasłabnąć, co tak naprawdę nie jest tak mało prawdopodobne) i muszę czekać aż mąż wróci z pracy, a wtedy już będzie ciemno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Ja znowu sobie pospałam, ale o 3 dopiero zasnęłam.. :/
U nas już była 2 próba z seksem i nic... Ja myślę, że trzeba sobie odpuścić, bo i tak Matka Natura wie lepiej i po co w to ingerować... Tuśka bóle w kroczu przy chodzeniu to z pewnością nie jest skracająca się szyjka... bo ja to już bym miała pełne rozwarcie w takim razie, a mam na 2 cm :P.. To główka dziecka, która uciska kości miednicy i szyjkę macicy, z tąd te kłucia... Wczoraj gin mi powiedziała, że przy 1 dziecku to normalne... Ja też myślałam, że to szyjka się skraca, ale nie... Ja to się jeszcze 2 tyg muszę przemęczyć w niepewności, bo jak nie urodzę, to wtedy poznam datę wywoływania... No i znając życie wytrzymam.. hehe.. mama się wczoraj ze mnie śmiała, bo u nas wszystkie w rodzinie przed terminem i zawsze jakieś problemy z szyjką czy czymś tam, a ja twardo trzymam i mogę wszystko robić :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI JESPERE ZA DODANIE OTUCHY!
Agatka może witać się ze światem już na pewno wszystko ma wykształcone na plucka dostałam w 31 tyg. zastrzyk także lekarz mówił że mogę rodzić, ale wiesz kochana jak to jest
"chcę ale się boję"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI JESPERE ZA DODANIE OTUCHY!
Agatka może witać się ze światem już na pewno wszystko ma wykształcone na plucka dostałam w 31 tyg. zastrzyk także lekarz mówił że mogę rodzić, ale wiesz kochana jak to jest
"chcę ale się boję"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zauważyłam że niestety lista którą dostałam tą listę w pliku którym mój komp nie obsługuje może któraś z was przesłać mi tą listę po prostu w treści maila,albo chociaż jeden numer tel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam Dziewczyny 🙂
Tylko tak wskoczyłam na chwilke sie przywitac i zobaczyc czy już ktoras urodziła, ale widze ze nic nie ruszyło 😞 No nic zajrze jeszcze pozniej do Was... Miłego dnia Wam życze !!
Maju P zazdroszcze troszke ze juz na pierwszy spacerek sie wybierasz, ja patrze na wozeczek dla Dawidka i tez bym chciała go juz wyprobowac 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Dzięki temu słoneczku za oknem jest tak cudowanie optymistycznie, od razu mam lepszy humor. Jespere, ja te z chętenie wyszłabym na spacerek ale muszę warować w domu i czekać na przesyłkę z firmy - potwierdzenie ubezpieczenia żeby mnie wpuścili na porodówkę 😁

Maja, napisz jak było na spacerze z malutką. Dzień wybrałaś naprawdę fajny, zrobiło się tak wiosennie. A czy wcześniej werandowałaś małą?

Edyta - ja mam termin na jutro ale zwolnienie wystawił mi do 11 marca. Czy mozesz spróbować przedłużyć u lekarza rodzinnego? Gdzieś czytałam, chyba na styczniówkach ze tak ktoś zrobił.

Dg3003 - z tego co pamiętam Twoja córeczka waży ok 2700 g, to tak jak moja siostrzenica która urodziła się na początku 37 tyg. Teraz jak ma 10 lat jest najwyższa w klasie i brakuje jej tylko 10 cm żeby przerosnąć cioteczkę 😁 A stan emocjonalny pt. "chcę ale się boję" znam doskonale - szczególnie w ostatnim czasie. Wiecie, właśnie sobie uświadomiłam ze czuję się jak przed maturą 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziewczyny ja sobie wyszorowałam całą kuchnię i łazienkę.. podłogi ze szmatą na kolanach 🤪 a teraz chwilę odpoczywam póki nie wyschnie podłoga w łazience, bo wyniosłam z łazienki kosz na pranie na przedpokój.. no a tylko zostało mi zamieść i umyć podłogę w przedpokoju 😉
a mąż dzisiaj coś sobie za długo śpi 😜 15.00 a On jeszcze nie wstał? 🤢 nieładnie! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIULEK 2700g to moje marzenie, wg USG z pn mała miała 2450g. - zawsze można liczyć na błąd szacunkowy 🙂
Ja należę raczej do średniaków i to drobnych więc córcia pewnie po mamie będzie. Kurczę kopniakami zapodaje non stop, a ja ciągle nie mogę uwierzyć, że ona niedługo będzie już z nami 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katee gratuluję to wspaniale ! Mam nadzieję też na taki szybki poród czego sobie i oczekującym życzę, a zapomniałaś jeszcze napisać, że bezbolesny był 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...