Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nam tez pepek odpadl w 14 dzien.
Emka ja tez mam straszny apetyt i caly czas sie wkurzam, bo mam dosyc takiego jedzenia..Mam ochote na to co nie mozna !!
Jedyny plus karmienia butla to jest wlasnie, ze mozna jesc co sie chce 🙂
Dg powinnas slyszec, ze dziecko polyka pokarm..Moja jak robi przerwy to wtedy tak slodko sapie 🙂
Ale sie zmeczylam...od 7 walczylam z Majka i dopiero teraz usnela. Mama wybyla z domu i nawet nie mam jak obiadu zrobic, bo w lodowce pusto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! My wróciłyśmy z ważenia i mierzenia i moja Malutka przybiera prawidłowo na wadze, jutro skończy 3 tyg, a urosła 4 cm. i przytyła do 3360, a w szpitalu waga jej spadła do 2840... tak więc jest super, myślałam, że moje mleko jest może za chude, albo jest go za mało, ale pielęgniarka powiedziała że wszystko jest tak jak trzeba...
Powiem wam, że ten olejek z nasion kminku pomógł, Mała jest spokojniejsza i już się nie napina tak przy kupce, rano zrobiła taką, że szok!!! i żółta była 🙂 i poszło jej to bez większego wysiłku 🙂 🙂
Pytałam też dlaczego wczoraj od 17:00 do 1:00 w nocy Nikola co godzinę chciała cyca, a ona powiedziała, że jak dziecku coś dolega to najchętnij ciągle by było przy cycu... Albo może być też tak, jeśli maluch przespał cały dzień bez karmienia i wieczorem nadrabia...
Co do bólu sutka... dg (chyba ty o tym pisałaś) zrób sobie przerwę w nocy i karm tylko tą nie bolącą piersią, a tą bolącą nasmaruj tłustym kremem, maścią, ja tak robiłam jak bolało, i rano już mogłam dać tego cyca 🙂
Co do karmienia to ja karmie na żądanie... chociaż jak już pisałam, nie wszystkim dzieciom to służy... Z resztą i Marty Maja ma ograniczenia :P
A co do spania, to moja przesypia jak na razie najwięcej 6 godzin jednorazowo... i raz się budzi tylko na karmienie... chyba, że ją brzuszek boli tak jak wczoraj to zasypia później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
A właśnie jak z tym piwem jest? Po karmieniu zaraz jakbym szklaneczkę wypiła??? To kiedy to jest w pokarmie i ile czasu? Bo szukam i nie mogę nigdzie znaleźć.

Marta mówi ła, że jedzenie po 24godz, a z alkoholem to nie wiem... ja to nie moglabym i tak wypić, bo tylko cycka daje 😞 wytrzymam 🙂 czego się nie robi dla swojego maluszka 🙂 🙂 🙂

Hehe teraz to ja święta jestem, nie piję nie palę.. hehe zdrowo się odżywiam.. haha, to prawda, że dziecko wywraca życie do góry nogami... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie chyba sprobuje zmienic mu mleko, bo to moim zdaniem az nie normalne... Ale troszke sie boje, bo nie wiem za bardzo jak mam to zrobic, a poza tym tutaj jedyne polskie mleko to bebiko a inne to juz angielskie i nie wiem co mam poczac z tym 😞
a nam pepuszek odpadł w 9 dniu ... 4tyg to chyba za długo na utrzymywanie sie tego kikuta....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli i ile malemu mleka dajesz?Bo 3 dni temu byla u mnie health visitor i powiedziala mi cos bardzo,ale to bardzo madrego.I podejrzewam,ze u ciebie jest tak samo.Powiedzialam jej,ze Julka w nocy nie cce spac,czasem 4-5 godz i czy to normalne.A ona od razu zapytala ile mala je.Dawalam jej wtedy 120 jak bylo na opakowaniu.I teraz zdradze ci ten sekret 😉Nie sugeruj sie tym,co jest na opakowaniu,kazde dziecko jest inne.Jesli robilas malemu 120 i on zjadal to cale 3-4 dni pod rzad,to rob mu teraz 150ml.Bo dziecko powinno jesc tyle ile potrzebuje,a nie ile mu kaza.Karmiac cyckiem dziecko samo sobie dozuje,ale z butelki to juz jest nasz obowiazek,zeby je odpowiednio nakarmic.Ja poszlam za rada tej pani,Julcia zjadla 130ml i spala 4-5 godz.I tak juz nam spokojnie 2 oc minela.Wystraczylo glupie 10ml,zeby moje dziecko nie chcialo spac,bo czulo sie niedojedzone.Sproboj i ty tego sposobu
A co do mleka,to ja uzywam angielskiego SMA i nie narzekam.Chce jeszcze teraz w przyszlym tyg sprobowac cow&gate i zadecyduejmy,przy ktorym zostaniemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka zaraz po karmieniu mozna wypic malutkie piwo lub lampke wina pytalam sie lekarza..Ja wypilam ostatnio pol szklaneczki i nic sie nie dzialo.
Dziewczyny czy wasze zwierzatka tez sa tak zazdrosne o dzieciaczki? Moj pies sie telepie jak galareta, ucieka od Mai i chowa sie jak ona placze..a na spacerze strzela fochy i nie chce isc. Wczesniej to pies byl oczkiem w glowie a teraz jest zazdrosna jak cholera...Wzielam ja teraz na troche, zeby sie poprzytulac, ale dalej sie trzesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja karmię średnio co 3 godziny (mleko moje i bebilon 1), dg my mieliśmy podobnie, Patryk wisiał przy piersi ponad godzinę a przybrał 20 g, zobacz może, ile masz mleczka w piersiach laktatorem, albo posłuchaj, czy Dzidziuś połyka, nam Synek zasypiał przy karmieniu przez co nie dojadał 😞 Aktualnie jest już lepiej a jak obudzi się szybciej niż na karmienie - to herbatka 🙂

Ja też jestem wciąż głodna, wymyślam różne substytuty słodyczy, np: galaretki, kisiele, budyń, kaszka, drożdżówka, rogaliki drożdżowe z budyniem, pampuchy z jogurtem, wafle ryżowe z dżemem... - choć zjadłabym - bajaderkę 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
nam pępowina jeszcze nie odpadła dzisiaj mijają już 4 tygodnie
Do mam karmących piersią. Jak długo i jak często karmicie maluszki? Cały czas ruszają żuchwą, skąd wiecie że np.dziecko już nie je tylko się bawi. Je u was z otwartymi oczyma. Ja już załamuje ręce karmiłam małą wczoraj z 40 min, a waga przed i po karmieniu wzrosła 15g. Martwię się że moje dziecko to niejadek. W nocy walczyłam by jadł aktywnie z 15min a trwało to 1h.

Dg u mnie Mała się najada w 15 min... wcześniej wisiała z godzinę przy cycku... teraz jej ssanie jest efektywne... w nocy czasami lubi pół gdziny possać, a na ogół zaczyna z otwartymi oczami, pod koniec karmienia już przysypia i jak ciąga to czuję, że mleko leci, słyszę jak mała połykaa i sapie... a poznaje tez po tym, ze potwornie mi sie chce pic, jak ona je... a jak juz sie bawi to ssania nie czuje tylko mala rusza delikatnie buzia... a jak sie najada to na ogol sama wypuszcza cyca... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie i Brzuchatki pzrepraszam za milczenie ale oczywiscie nie wzięłam kartki z numerami tel. To na tyle z tłumaczenia sie. A teraz najważniejsze: 25.03 o godz 11.25 przyszła na świat moja ukochana córeczka Martynka. Waga 3050 i 52 cm. Porod wywoływany - o 6.30 kroplówa, o 8 skurcze (masakra!!!) o 11.25 mała na świecie! Jest przeurocza. NIestety walczymy ze wzdęciami, mała sie bardzo męczy - ma gazy i az sie serce kraje jak widze jak cierpi. czy któras ma podobny problem?
Niestety nie jestem w stanie nadrobic zaległosci w czytaniu postów, powiedzcie kto ostatnio urodził a kto jeszcze zapakowany?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
dziewczyny mój mały nie umie kupy zrobić,a ja sama w domu i nie wiem co robić,bo co chwile ryk jest i tak strasznie sie prezy 😞

Tuska my mielismy wczoraj ten problem.6 kropli espumisanu do mleczka i po 5 minutach bylo po klopocie.Kupa poszla taka,ze az z pampersa poleciala i trzeba bylo mala kapac i przbierac 😁
Kaczuszka jeszcze raz gratulujemy!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka gratulacje, otóż, ja mam problemy z gazami u małej.. tzn dzisiaj lepiej, bo daje jej olejek z nasion kminku i pomogło... (odpukać)... Widzę, że Twoja Niuńka się urodziła tylko 10 gram lżejsza od mojej 🙂 Tylko, że moja była mniejsza 49cm 🙂 Szybko Ci poszło rodzenie:P A skurcze, fakt masakra, a ja się 10 godz z nimi męczyłam 🤪
Tuśka weź uprasuj myjkę i ciepłą przyłóż do brzuszka, tylko uważaj, żeby nie poparzyć... zostaw tak tą ciepłą myjkę i masuj po niej zgodnie ze wskazówkami zegara, tak ok 5-10 min i póżniej zginaj nóżki do brzuszka, na przemian, a później 2 na raz... powinno pomóc, ja tak wczoraj robiłam i małej troszkę ulżyło, mała kupka była 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to dzisiejszy uśmiech mojej Małej po jedzeniu :P Nie ma to jak wykrywacz uśmiechów w aparacie:P inaczej chyba nigdy bym nie złapała :P 🙂
[URL=http://img825.imageshack.us/i/dsc02384ts.jpg/][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/1756/dsc02384ts.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję 🙂 Samantka a jak sie podaje ten olejek z nasion kminku? A espunisan to krople? Muszę dzisiaj cos małęj zapodac bo normalnie nie moge matrzec jak cierpi.
A co do wagi to kruszynki te nasze maleństwa, na moją prawie wszystkie ciuszki za duże! Skurcze w 1 fazue porodu trwały jakies 2,5 godz, 2 faza - parcie jakies 30 min. Ogólnie to poszło nieźle chociaż mi się wydawało ze te skurcze trwają całą wieczność! Podziwiam i chyle czoła mamusiom które sie długo męczyły mi się wydawało ze nie dam rady juz ani minuty dłużej. Ale człowiek nie zna swoich możliwości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaczuszka w aptece popros o te nasiona i koniecznie podaj wiek maluszka.. u mnie te kropelki to sie nazywają BALY FEN, ale w pl to nie wiem czy sa i ja podaje 2 kropelki na kg cialka czyli 6 kropelek co 8 godzin, ale to już jak na ulotce napisane...
działanie olejku: przeciwskurczowo w obrębie przewodu pokarmowego, poprawia trawienie, działa wiatropędnie, sokopędnie, mlekopędnie, bakteriobójczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...