Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

i kupy dalej nie ma, a mała płacze. Gorzej niż po bebiko bo wtedy to kupa popołudniu była a wzoraj modyfikowanego zjadła tylko 75ml.
Któras z was chwaliła sobie espumisan na problemy z kupką.Ale czy to można stosowac u dziecka i w jakich dawkach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emka do wagi urodzeniowej czy do tego spadku? Bo moja po tygodniu jak wychodziliśmy ze szpitala to miała 2410g teraz ma okolo 3800 ale jest starsza no a licząc do wagi urodzeniowej to jest jeszcze mniejsza różnica.
A Fasol tak na mamy mleku przybiera? To w szoku jestem, pediatra nie mówiła że to za dużo? może rzeczywiście jest różnica w jakosci mleka mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia26 ja mam taki termometr i dobrze mirzy temperaturę http://allegro.pl/termometr-elektroniczny-babyono-do-czola-i-ucha-i1580180027.html. Jest niedrogi a solidny. A co do karmienia dziecka piersią to moja ginekolog ostatnio powiedziała mi, że najważniejsze są pierwsze 3 miesiące dla dziecka i warto się przemęczyć do tych 3 miesięcy 🙂. Więc teściówka niech nie naskakuje, Twoja sprawa 🙂. Moja dostaje dziennie teraz około 90 ml modyfikowanego. Jak się urodziła to ważyła 3610 gr, a 28 kwietnia ważyła już 5200 gr. Pediatra powiedziała, że ulewa z przejedzenia. No ja się nie dziwie jak jej ulubione zajęcie to "wiszenie" na cycku. Najważniejsze, że przybiera. Gorzej by było jakby nie przybierała 🙂. Dobra dziewczyny życzę miłego weekendu. My pakujemy się w samochód i uciekamy na działkę, bo szkoda tak ładnej pogody 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia może ten link http://www.mamabebe.pl/product-pol-10566-Baby-Ono-Termometr-elektroniczny-do-czola-i-ucha-116.html . Jak nie wejdzie to jest babyono termometr do czoła i ucha. Na allegro oczywiście tańszy niż na tej stronie 🙂. Uciekam, papa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Tak czytałam jak wasze Pociechy zasypiaja i zazdroszcze kazdej z Was, bo Nasz Synek niestety bez mojego udziału nie zasnie 😞 W dzien musze go bujac w wozku a wieczorem po kapieli na raczkach. I jesli poloze go łozeczka to po 30 min sie budzi i płacze, takze od dwoch nocy spał w wozku i budził sie tylko na butle. Ale ma ta swoja godzine o ktorej sie budzi, bez wzgledu czy jest wyspany, najedzony , a jest to niestety 5 😞 Wiem, ze to po czesci moja wina z tym spaniem, bo jak odstawiłam go od piersi to brakowało mi bliskosci z Synkiem i lulałam go na raczkach a teraz mam za swoje. Ale powiem wam ze narazie nie mam sumienia go oduczac tego, bo jak płacze to mi serce peka ... Najpierw musze ja dojrzec psychicznie do tego...
Espumisam na Dawidka wogole nie działa, stosuje Infacol, ale mam wrazenie czasami ze to tez jest do bani ...
Co do termometru to słyszałam ze Brauna do uszka jest dobry i wiele Mam go poleca, ja nie mam narazie zadnego takiego, tylko zwykly pod pache. Probowałam dwa razy zmierzyc nim temperature Synkowi ale nie daje, jest placz ... wiec bede musiała zakupic taki ulepszony 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny co do wtracania w zycie i wychowanie,to badzcie konsekwentne i zlewajcie to.Ja od poczatku tesciowej i reszcie powiedzialam,ze Julka to moje dziecko i chowam ja tak jak mi sie podoba,a nie im.Na poczatku jeszcze wszyscy cos marudzili,ale szybko przestali,bo ja mam na to zlewke 🙂Zycie jest zbyt krotkie,zeby sie wszystkimi przejmowac 😁 Co do wagi to Julka jak wychodzilismy ze szpitala,to wazyla 2600 a w zeszlym tyg miala 4.92 czyli przybrala 2,32kg w ciagu 2 miesiecy,a to podobno jest w normach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do termometru my kupiliśmy też do ucha i czoła. Mierzymy na czole i ja w sumie używamy go codziennie. Nie przykładamy się do tego za bardzo bo trzeba mierzyć w odpowiednim miejscu a w sumie działa ok. Jak na te elektronicze to majlepszy jaki miałam wsadzanie termometra do pupy wg. mnIe niewygodne i w użyciu i dla dziecka, ja nawet do ucha nie wadzam tylko z czółka. Linka nie wkleje bo w komórce niemam możliwości. Jak mała skończy jeść to sprawdzę co to za model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam z calpola do ucha.Mierzy temperature w 2 sekundy,ale nie zawsze jest dokladny 😞 W przyszlym tygodniu ide kupic taki jak ma moja siostra z silvercresta.Mozna mierzyc nim w uchu i na czole.Dodatkowym plusem jest,ze nie trzeba dotykac dziecka,wystaczy przylozyc go ok 1cm od dzieciaczka.Dobre to jest jak sie ma wiercace dziecko. no i ma jeszcze opcje mierzenia temp wody 😁 😁 Bardzo fajny,tylko strasznie ciezko go dostac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr elektroniczny cyfrowy do ucha i czoła - za 65zł- sprzedaje go allegro_20091 nazywa się SNOW BEAR ale nazwy nie ma w tytule aukcji - polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Kurcze to moj Antonio dalej chudzielec, bo od porodu w 6 tygodni przybylo mu 1400 gr. Ale mysle, ze juz taki jego urok... Po tatusiu dlugi i chudy 😁 i problem z przytyciem. Czego zazdroszcze. Dlugich nog tez :P


Emka 1400 to chyba idealnie bo wychodzi około 1 kg miesięcznie czyli b. Dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje dziecko opróżniło mi właśnie drugiego cyca do następnego jedzenia na pewno nie napłynie za dużo mleka i cholera będę musiała dać modyfikowane, ale chyba skoczę do sklepu znowu po bebiko i espumisan przy okazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiedzialam,ze cos jeszcze chcialam napisac.Dg3003 ja dawalam Julci espumisan dla dzieci.Od 1 miesiaca daje sie 10-20 kropel 2 razy dziennie.My wczoraj 1 raz od miesiaca mielismy problem z kupka.Dalam jej 10 kropli do mleczka i co prawda nie zrobila od razu kupy,ale przestala sie prezyc.A po 4 godzinach to urodzila taa kupe,ze hohoh 😁 Neli infacol i espumisan maja taki sam sklad.To jest to samo tylko pod inna nazwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
100 lat Pawelku!!!!!!!!

Dg na cysiu tylko i wyłącznie 🙂 W czwartek pediatra nic nie mówiła wiec chyba OK. Ciekawe jak Capslocc dawno jej nie było a rodzilysmy rownolegle.

Ja mam termometr w smoczku i bardzo polecam. Powinien byc na ebay'u do kupienia. Mój jest ze Stanów, nie wiem czy są w Polsce, jakbyscie znalazły dajcie znac.

Uciekam sie szykować na dalszy spacer, zabieram Fasolka na spotkanie z Chopinem do warszawskich Łazienek z Dziadkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...