Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
Zazdroszczę Samanta pogody, Ja ostatnio Pawła znów w zimowy kombinezon ubrałam, niby dziś jakieś nieśmiałe słońce był, ale jak szłam do kościoła to w bluzie i kurtce ;-(

Oj jakbyś była u mnie to chciałabyś żeby było troszkę chłodniej :P 🙂 No ale żeby wyciągać kombinezon, to szok :P:P Ale dzisiaj znajomy przyjechał z pod Opola i mówił, że w środę śnieg padał... A tutaj Karaiby :P:P:P haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra napisał(a):
Niunia jak Ty to wszystko ogarnelas?????? A co w tym czasie robił Pawełek?? Zajmował sie nim ktos??


Wstałam rano i robiliśmy z mężem pomału, później 1,5 h babcia była na spacerze, potem spał, potem była babcia i Ja poszłam do kościoła, potem Paweł leżał i czasami smoczek trzeba było mu dać ;-) On się długo zajmuję sobą sam. Gada sobie, śpiewa, ogląda. Już kiedyś pisałam, że mam kochane dziecko, nie kłamałam ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia powodzenia jutro! W ogole to wszystkiego najlepszego dla Pawelka z okazji 2 miesiecy 🙂
a moj maly dopiero zasnal. Musze go do lozeczka wlozyc. Boje sie, zeby sie nie obudzil znow. Nie wiem co mu jest, ale ostatnio jest bardzo marudny tak od godziny 15.00 i chce tylko byc na rekach... Ja tam moge go nosic, ale m na mnie krzyczy za to, ze antos to terrorysta, a ja jestem naiwna myslac, ze mu sie cos dzieje... Moze i tak, ale nie moge patrzec jak moj maly zanosi sie placzem... I te lzy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMka dzisiaj przeczytałam, że nie można ignorować płaczu dziecka... Ono nie udaje... Jeśli płacze to znaczy, że się coś dzieje... i jakbyś nagle zostawiła płaczące dziecko, to ono nie rozumie czemu mama, która dotychczas była obok i tuliła go, nagle przestała to robić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, dopiero skończyliśmy ze wszystkim. Nie mogę sie już doczekac tego chrztu 🙂 Ja pazurki umaluję juterko (znaczy dziś), bo już nie mam siły.

Ja to już czasami nie wiem jak interpretować ten płacz Synka - niekiedy potrafi bowiem być z nami, wszystko ok a tu nagle łe łe łe - płacz coś komuniuje, ale ja nie wykluczam w naszym wypadku chęci odreagowania nadmiaru energii w ten sposób. Także Pati łączę się z Tobą no i z eMKą (choć Antek chyba grzeczniejszy niż Aleks i Patryczek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chrzcie dzieci są pnoć grzeczniejsze więc może Gerda synek przestanie bez powodu płakać. 🙂 Życzę wam obu udanych chrzcin i ładnej pogody bo słyszałam że znowu ma być chłodniej.
U nas kupy dalej nie ma 😞 , za to dzsiaj chociaż mleka dużo w piersiach i to chyba zasługa Karmi. To chyba działa tylko w większych iloŝciach. Piłam wcześniej jedno czasami ale jakoś popawy nie widziałam, wczoraj popołudniu wypiłam dwa i około 21 jedno i ok. 00:00 już twardawe piersi miałam. Musiałabym to spróbować od rana pić bo po południu jest problem z mlekiem tylko komu od rana chce się tyle piwa pić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka to nie jest tak, ze ja go ignoruje. Po prostu nie biore go na rece, ale jestem przy nim. Bujam go, spiewam, czytam, glaszcze i nic nie pomaga. A jak tylko wezme na rece to sekunda i juz cisza.
Gerda Niunia ja tez zycze, zeby wszystko udalo sie jak najlepiej.
Dg u mnie pomaga ten system 5 3 1. Dawno juz nie musialam mleka odciagac.
Zycze milej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
no wstepie zecze udanych chrzcin Niuni i Gerdzie 🙂
chciałabym sie o cos was zapytac, czy miałyscie juz 1 okres po porodzie i jak dlugo u was był??bo u mnie juz 8 dzien 😞 i zamiast słabnac to sie nasila 😞 nie wiem czy to normalne???????
Monisia jak Ty to zrobiłas ze dostałas te 500 f ??? i bebefity?? mi sie chyba tylko nalezy chiled tax credit....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka mam do Ciebie pytanie..Wiem, ze masz identyczny fotelik jak ja..Powiedz mi czy Twoja Nicola lubi w nim jezdzic?
My wczoraj wracalismy do domu z Wroclawia i Maja sie tak darla, ze musialam ja wyciagnac z fotelika..wiem, ze nie mozna, ale probowalismy sie zatrzymac i ja uspokoic i sie nie dalo..strasznie sie poci jak w nim lezy. Sciagnelam jej bluze i byla w samym body i dalej byla mokra...cala glowka i plecy.Jak tylko ja z niego wyciagnelam to od razu sie uspokoila.. No i chyba ten placz ja wymeczyl, bo zasnela o 17 i spala do 21...Zbudzilismy ja, zeby ja wykapac i zaraz potem zasnela i obudzila sie o 7.30...Normalnie szok 🙂
Poza tym nie wiem co mam zrobic, zeby Maja polubila butelke. Sciagnelam wczoraj mleko, zeby dac malej jak bedziemy poza domem i nie chciala z butelki a tylko jej dalam cyca to zjadla..Nie wiem jak ja nauczyc, bo przeciez musze czasami wyjsc gdzies, to maz musi ja nakarmic..Ah, ma to moje dziecko charakterek..
Niunia i Gerda zycze udanego chrztu i zeby wasi chlopcy sie spisali w kosciele 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli Ja miałam okres 9 dni i był moim koszmarem, lało się ze mnie. Potrafiłam 3 razy w nocy się przebierać, masakra, ale ponoć to normalne, więc się nie denerwuj.
Paweł wstał o 7.30 i mnie zbudził, ale nie płaczem tylko tak opał się w łóżku, że całe latało i piszczało ;-) zresztą dalej leży i kopie i nawet nie domaga się mleka, więc spokojnie mogę się ściągnąć ;-)
Może wie, że dziś chrzest i trzeba być grzecznym ;-) Jeszcze tylko pomidory z mozzarellą i bazylią zrobię i potem tylko podgrzeję wszystko i będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia dziekuje za pocieszenie, juz myslałam, ze cos nie tak sie dzieje ... Pawełek to grzeczny chłopczyk i napewno bedzie sie dobrze sprawował! 🙂 opowiesz Nam juz po jak było 🙂 My dopiero we wrzesniu lecimy do PL i wtedy bedzie chrzest .... Podziwiam Was dziewczyny ze dałyscie rade przygotowac przyjecie w domu...
Marta a moze sprobuj innej butli... Jaka teraz masz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta z czasem się nauczy, moja Agatka najpierw w szpitalu przez jakiś czas była karmiona butlą i umiała pić, potem piersią i jak po tygodniu karmienia piersią przez 2dni nie mogłam jej karmić to też z butli nie potrafiła pić. Jak zacęłam ją dokarmiać to opanowała to, ale bałam się jej dłużej butlą karmić i zaczęłam z zalecenia konsultantki laktacyjnej SNSem Medeli. Oczywiscie w przypadku wyjscia mamy tylko butelka zostaje. Ja mam problem bo Agatka w ogóle nie chce smoczka kupiliśmy kolejne modele ale nic to nie dało. A jak chce sobie possac to się wydziera że chce cyca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmmm ... to moze sprobuj jej podac kilka kropelek z butli zeby zobaczyła ze tam jest mleczko, moze sie boi ze chcesz jej wcisnac cos zamiast mleka 🙂 Moze jak bedziesz ja przystawiac do piersi to miej butle pod reka i jak otworzy buzke to ciach jej buteleczke ... A co do smonia to Moj Synek czesto ma tak ze musze mu odglosem pomoc zeby zassał 😁 Cmokam tak jak bym ssała monia 😁 i wtedy łapie 🙂 Nie wiem co moge Wam jeszcze podpowiedziec, pomysłow brak ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
Udanych chrzcin dzieciaczki 🙂
Marta, ja nie mam problemu z sadzaniem malej w foteliku, wręcz przeciwnie zasypia w nim... ale jak była wkładka redukcyjna to się wierciła, wyciągnełam ją i jest ok 🙂
Ja jadę zaraz z małą do szpitala, bo mi kaszle i my jesteśmy przeziębieni, wszyscy na raz 😞 😞 😞
DG ja też wczoraj wypiłam 2 karmi i ok 00;00 miałam twarde piersi, więc może pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dizekujemy za dobre słowa. My już oczekujemy wyszykowani na gosci i za godzinke będziemy śmigac do Kościoła.
Ja to sie bardzo denerwuję,to takie wazne wydarzenie. Mąż więc zaproponował, bym weszła na brzuszek i się trochę odstresowała. 😮
Dobra Kochane pewnie wejdę wieczorem... Dobrej niedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samanta mam nadzieje, ze bedzie wszystko w porzadku u was i malutka nie jest chora.
Co do tego fotelika to ja caly czas mialam ta wkladke i myslalam, ze nie moge jej wyciagnac, bo inaczej jest tak gleboko..ale skoro mowisz, ze Ty wyciagnelas to i ja sprobuje. Dobrze, ze jest to forum to mozemy sie dzielic wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Samantka to nie jest tak, ze ja go ignoruje. Po prostu nie biore go na rece, ale jestem przy nim. Bujam go, spiewam, czytam, glaszcze i nic nie pomaga. A jak tylko wezme na rece to sekunda i juz cisza.
Gerda Niunia ja tez zycze, zeby wszystko udalo sie jak najlepiej.
Dg u mnie pomaga ten system 5 3 1. Dawno juz nie musialam mleka odciagac.
Zycze milej niedzieli 🙂


U mnie naawet n rączki nie pomaga 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do fotelika to ja mam Maxi cosi i mała też na początku zawsze płacze potem w czasie jazdy się uspokaja i wczoraj jak włożyłam ją do niego w samym śpioszku i body to też się spociła. Dla mnie te foteliki to tylko do przewożenia, nie wykorzystuje go jako środka transportu wolimy ładować gondolę do samochodu, bo trudno mi uwierzyć by dziecku mogło być w tym wygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny.Jestem spowrotem i udalo nam sie w koncu auto kupic 😁 😁 Ale jestem zadowolona 🙂
Gerda,Niusia udanych chrzcin i dobrej zabawy zyczymy.
Marta u nas Julka uwielbia dla odmiany fotelik.Jak ja do niego wlozysz,to moze tam cale dnie spac,wcale nie musi byc w aucie 🙂Z tym,ze my ta wkladke ze srodka wyjelismy,bo malej bylo niwygodnie
Samantko trzymam kciuki,zeby nic malej nie bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...