Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Samantka fajnie ze wsz w miarę Ok
Monisia bede szczera jak zawsze - rewelacji nie ma ale i nie jest tragicznie - do wakacji zgubimy troche lobsow i bedzie super, zreszta zawsze sie pocieszam ze grubaski jak ja są szczęśliwej radosniejsi i cieplejsi od mega chudzielcow i od razu mi lepiej 🙂
Niunia elegancki garniak, czy było mu w nim wygodnie? Zastanawiam sie w co Aleksa ubrać? Chrzciny bedą latem i pewnie na garnitur za gorąco myślałam o czymś lekkim ale w szafie czeka sprezentowany garniak i tak nie wiem co tu zrobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Samantka dobrze że małej nic nie jest, mój mąż był mega chory w zeszłym tygodniu to go z naszej sypialni nie wypuszczałam jak przyszedł z pracy, a sama przeniosłam się spać do pokoju małej. Na szczęście nie zaraził nas choć trochę gardło mnie boli ale to pewnie od zimnego Karmi 🙂 Dzisiaj w nocy też jeszcze tylko we dwie spałyśmy.
Salamadra podziwiam Cię za konsekwncję w tych metodach. Chyba posłucham i zacznę stosować twoją metodę spanie-jedzenie-aktywność-spanie choć dziwi mnie że po aktywnosci jest sen bo jak dziecko rozbudzi to średnio tu sen widzę. Agatka po jedzeniu żeby nie powiedzieć w trakcie potrafi zasnąć, mam ją rozbudzać, no i aktywność z pełnym brzuszkiem? A spacer to aktywność czy spanie? Dla mamy aktywność zazwyczaj dla dziecka spanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w sloneczny poranek 🙂)))
Mojej kruszynce cos sie poprzestawialo, bo zasypia juz druganoc kolo polnocy. Ciekawe czemu?
Ten system Salamandry u nas wyszedl naturalnie. Jest spanie, potem jedzenie, pielucha i aktywnosc i znow spanie. Tylko jak brac pod uwage drzemki gdy spi 20 minut? Znow karmic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde a my od 5:00 walczymy z kupką, mała pręży się i płacze a ja już ręce rozkładam. Teraz dostała cyca i się uspokoiła choć głodna na pewno nie jest. 😞 to już 57h bez kupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg a probowalas dac espumisan? U nas ostarnio porRzadna kupa jest raz dziennie i to tez po dlugim placzu,prezeniu sie i salwie prytkow. Najgorsze, ze to malego budzi. Daje mu espumisan, ale nie wiem czy cos pomaga. Mysle o biogai. Pediatra nie zalecal, ale ja jakos mu nie wierZe. Mam wraEnie, ze zlewa swoich malych pacjentow. ostatnio nas wysmial jak pytalismy o krosty i taka plame co antek ma. Smial sie, ze chyba nic nie robimy tylko plamy dziexku liczymy i ze musi zatrudnic specjaliste od plam... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!
Samantka dobrze, ze sytuacja opanowana i wiesz, co jest Nikoli.
Niunia garniak Pawełka pierwsza klasa, cudnie. Tylko, dlaczego Ciebie nie widać 😠 Nasze Dziecko na chrzest poszło "na luzie", ale to dlatego, ze z mężem nie przepadamy za oficjalnymi (tak dalece) ciuchami. Zabawnie to wyglądało w porównaniu do innych dzieci "na biało", ale co tam. Kompletnie się tym nie przejmuję 😁

Oczy mi się zamykają..., moze się położę, PAtryk śpi, ale jak długo............ . 🤢?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam moje panie.My juz tez wstalysmy,bo szefowa zarzadzila pobudke 😉Ale i tak nie jest zle,bo zasnela o 21,karmieie o 2 i spanie do teraz 😁 Emka to wpadaj do mnie,chetnie z toba na spacery polaze 😉Salamandro mam jesze 13kg do wagi sprzed ciazy,wiec dziwne,jakbym chudo wygladala,zwlaszcza,ze zawsze mialam problemy z przemiana materii i utrzymaniem wagi 😉Ale tak jak mowisz,do wakacji mam jeszcze troche czasu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka ja jak sie obudzi po 20 min to dalej usypiam i daje cyc min po 2,5 h od ostatniego karmienia nawet jak płacze w nieba głosy bo wiem ze to nie głód.

Gerda no my tez chyba pól oficjalnie koszula sweterek bawelniane spodenki cos w teen desek 😉 Ja tez dzis po nocnym karmieniu zasnąć nie mogłam a jak zasnelam to po godzinie stekania i jeki Aleksa mnie obudziły który wyginal sie i puszczał baki.

DG bardzo Ci współczuje - u nas tez Aleksa budzi kupka co rano ale ostatecznie ja robi i to taka ze pieluchy brakuje. Dajemy mu Biogaie Debridad i Sub Simplex i kupek jest kilka dziennie. Biogaie jako probiotyk 3 pediatrow mi bardzo polecilo 4-5 kropli na dobę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pawliś wstał na jedzenie o 4 i dalej śpi, a mi cycki prawie eksplodowały, bo od północy nie ściągałam. Na rzie robię jedną pierś i mam już 260ml ;-) Ciekawe ile będzie z obu? Cieszę się, że Pawełek się Wam podoba ;-) U Nas było śmiesznie na chrzcie, bo były w sumie 3, po Mszy. I dwie rodziny ustawiły się przed ołtarzem, a My nie. Oni się na Nas gapili, że nie idziemy (tym bardziej,że na Mszy jedni chcieli Nas wywalić z ławek, bo im miejsc zabrakło, a Ja powiedziałam, że My też do chrztu i się nie ruszamy z pierwszej ), a My nie idziemy przed ołtarz. Ich chrzest się skończył, a My dalej siedzimy. Aż nagle patrzą, a o Nas przyszedł Nasz osobisty ksiądz i mieliśmy swój chrzest osobno, a to dlatego, że M. wujek jest księdzem i to On udziela wszelkich sakramentów w rodzinie ;-) Ale śmiać mi się chciał z miny tyj laski co Nas wywalała, bo chyba była oburzona ,że jej miejsca nie dałam i pewnie podczas chrztu jej dziecka myślała, że ją oszukałam ;-) U Nas było bardziej rodzinnie i kameralnie podczas chrztu niż u poprzedników, a czasami śmiesznie, bo wuj wyluzowany jest i czasami coś tam zażartował, a na koniec chrztu mówi, dobra mały jesteś już chrześcijaninem to idziemy do domu, bo głodny jestem ;-) Kurczę muszę iść po drugą butelkę, bo przeleję mleko ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoś wszystkiego naj..
Emka próbowałam Sab-Simplex i Espumisan(oba są w sumie na gazy a nie na zaparcia), od dwóch dni mała dostaje biogaję (kiedys jej lekarka kazała dawać jak dwa dni ją modyfikowanym karmiłam i wtedy też po 3 dniach kupę zrobiła) i nawet termometr w pupie był i masaż i gówno chciałoby się powiedzieć to wszystko dało ale właśnie nie dało. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia zazdroszczę Tobie tej ilości mleka w piersiach,chciałabym w obu tyle zawsze mieć, nie musiałabym dawać sztucznego i problemu kup bym nie miała. Dziwne w sumie że na laktatorze masz taką laktację mówią że jak się odciąga to powoli zanika i w dzień chyba dostawiasz do piersi.Ja przez dwa dni nie karmiłam małej a odciągałam i coraz mniej mleka miałam z tym że ręcznymk. Z drugiej strony odciąganie też pobudza.
Tak się zastanawiam czy jakbym ściągnęła w nocy pokarm to napłynęło by mi go znowu w dużej ilości. W sumie ja nie ściągam bo mała w nocy się budzi ale na pewno piersi do końca nie opróżnia.
Wczoraj małej nie dałam modyfikowanego dostała pierś przez godzinę ją męczyła i zasnęła pewnie ze zmęczenia niż z najedzenia.
Teraz jadła z pełnej piersi 25 min z wyraźnym połykaniem ,jak nacisnę jeszcze leci myślicie że powinnam resztę ściągnąć, w celu pobudzenia laktacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Slicznie ciociom z Tosiem dziekujemy. Teraz urzedujemy sobie w kuchni, znaczy msma chce synka ululac i posprzatac 🙂 oho juz oczka sie zamknely 🙂 wczoraj wsadzilam go tez w bujaczek i poszlismy do kuchni. Ja robilam obiad i gadalam mu co robie, a on grzecznie siedzial, sluchal i patrzyl jak sie mama krzata. Nie chce zapeszac, ale coraz spokojnieszy ten moj synus.
Niunia niezle z ta laska na chrzcie. Oj tez chcialabym zobaczyc jej mine.
A my wczoraj bylismy u mojej babci na imieninach. Oczywiscie nie obylo sie bez malych klotni. Najpierw moja matka zaczela robic malemu zdjecia, strzelala mu fotki z fleszem i jeszcze takim czerwonym swiatelkiem do lapania ostrosci. Maly sie rozplakal. Wkurzylam sie i powiedzialam, ze to nie jest obiekt do robienia zdjec i, ze ma zakaz fotografowania go. Nie dosc, ze mu lampa blyskala to jak spal to go krecila, ofsuwala raczke, bo sie nie ustawil tak jak ona chciala. Debilka, a moja siostra druga kretynka. Biedny Antos jak spi na mnie to raczka sie zaslania, a one mu ja odginaly. Wkur...lam sie i wyszlam do drugiego pokoju. Potem znow gadanie O czerwonych wstazeczkach. A jak moja ciotka stara panna i dewota zaczela gadac, ze mu za zimno (a maly byl caly rozgrzany, bo mi okna nie pozwolili otworzyc) to juz nie wytrzymalam i sie wydarlam, ze to moje dziecko i wiem jak je mam wychowywac. Juz nigdy wieej rodzinnych uroczystosci. Akcji bylo jeszcze kilka, ale szkoda gadac. Jestem dalej tak wsciekla, ze szok. Sory musialam to z siebie wywalic.
A w ogole ciekawe co u Tuski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka wspulczuje.Ja tez nie cierpie,jak sie wszyscy wpieprzaja w wychowanie Julki.Tyle,ze ja mam to szczescie,ze mieszkam daleko od nich i tylko przez tel moga mi potruc..Nie dawaj sie im.Dla Antosia ty jestes najwspanialsza i jestem pewna,ze ty wiesz najlepiej,co dla niego jest dobre.W koncu instynkt macierzynski robi swoje 🙂I ciesze sie,ze Antos robi sie coraz spokojniejszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry....
Antos wszystkiego naj naj naj, zdrowka, usmieszkow samych i "mlecznej drogi" 🙂 całuski od ciotki i Dawka.
Dg niestety nie potrafie Ci juz nic doradzic 😞 Moim zdaniem jesli kupka sie dzis nie pojawi powinnas isc do lekarza, szkoda zeby Agatka sie meczyła 😞
A mi Niunius spał dzis od 21 do ok 3, ale jak sie obudził na butle to oczy jak wielkie groszki i po butli od nowa usypianie 😞 A juz było tak ze tylko wypijał butle ( czesto spiac) i dalej kimał... Mam nadzieje ze tylko jednorazowo tak mu sie zdarzyło. Za to znow nie chce Nam spac w dzien 😞 Juz czasami nie mam siły na to wszystko. Powiem Wam ze opadam naprawde z sił czasami, ale wiem ze musze robic wszystko przy Nim i jakos sie trzymam.
I jakis czas temu Dawid odkrył swoje rece i zaczał je teraz wciskac do buzi, wyglada tak czasami jakby zabkował juz ( wiem ze nie), bo pcha łapki do buzki i strasznie sie slini no i marudzi 🙂
Cos chciałam sie Was jeszcze zapytac, ale juz zapomniałam 🙂 No nic zajrze pozniej Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli kochana,musisz dac rade.Zobaczysz,z kazdym dniem bedzie lepiej.A nie mozesz poprosic swojego faceta,zeby raz w tygodniu on sie malym zajmowal?U nas tak jest w soboty.Piotrek ma dyzur nad mala,ja sobie moge gdzies isc,albo wszystko spokojnie porobic i on wtedy w nocy tez do niej wstaje.Powiem ci,ze to naprawde duzo daje.Ja sobie w ten sposob bateryjke na caly tydzien laduje 😉A co do raczek,to ja juz ostatnio wlasnie pisalam,ze musze Julci przez to sliniak zakladac.Z tym,ze ja staram sie jej te lapki wyciagac i spokiem zapycham,bo raz,ze to niechigieniczne,a dwa ona czesto tak gleboko je wpycha,ze ma odruch wymiotny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Och Emcia Ty to masz się z tą rodzinką ;-(tulę na pocieszenie. Dg ja tylko ściągam mleko, nie przystawiam małego i polecam Tobie ściągać pokarm w nocy, bo wtedy cycki dostaną cynk, że maja produkować więcej mleka. A pochwalę się, że chyba pokarm wraca mi do normy i już nie daję na noc sztucznego, bo przesypia ładnie noc na moim i już nie drze się co dwie godziny o jedzenie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Ja tylko na sekundke, zeby złożyc Antosiowi zyczonka, wiec misiu wszystkiego najlepszegi i duzzzo zdróka, a dla mamy duzo wytrwałosci!
Mama sporo do zrobienia dzisiaj ale moze uda mi sie zajrzec wieczorkiem, miłego dnia kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Antosiowi wszystkiego najlepszego 🙂. My wróciliśmy z działeczki i mała jest mega dotleniona i non stop śpi 😁. Chyba czas powoli się pakować i przeprowadzić na działkę 🙂. Jest jeden minus, moi rodzice mają dwa jamniki a to są bardzo zazdrosne psy. W sumie mają klatkę, ale nie po to są na działce żeby w klatce siedzieć. A ja się boję, że mogą coś małej zrobić :/. Miłego dzionka Wam życzę, a ja zabieram się za sprzątanko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje w imieniu Tosiaczka, bo on spi sobie, a mamu ia moze zdarzy w tym czasie chalupe posprzatac, a potem na spacer.
Moj maly tez pcha lapki do buzi i sie slini. I ta lapka tak majta jakby dziasla sobie masowal 🙂
Wrzuce potem fotke z usmiechem porannym :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisiu, to jest tak ze Moj pracuje na nocna zmiane i za zwyczaj ma jeden dzien wolnego ( no czasami dwa) i nie pojdzie na taki układ bo On tez chce odpoczac ( to jego słowa). Pomaga Mi gotujac i sprzatajac w domu.Ale ostatnio tez zauwazyłam ze czesciej chce z Niuniem obcowac 🙂 Moze przeczytał moje posty jak sie Wam zaliłam 🙂 W sobote byłam u fryzjera i po raz pierwszy byli sami w domu i jakos sobie dali rade, takze mysle ze czasami i ja sama sobie wyskocze ( bede przynajmniej probowac) np na jakies zakupy 🙂
Szarla zazdroszcze Ci działeczki, tez bym chciała miec taka odskocznie 🙂
Lece pod prysznic! Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...