Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jejku neli tak mi przykro.Co do spania,to Julka jesli nie jest na dworzu,to w dzien tez malo spi.Ostatnio nie zasnela od 9do19.Z tym,ze ona w tym czasie jest bardzo grzeczna i bawi sie sama ze soba.Tak jak czytam twoje posty,to jakbym moja siostre widziala.Ona tez tak miala z Marysia i uspiala ja tylko bujajac na raczkach..A jak mala dotkela poduszki,tak zaraz sie budzila 😉Z tym,ze jej duzo maz pomagal no i ja.I tak bylo prawie do 6 miesiaca,a potem momentalnie z bujania wyrosla.Mam nadzieje,ze u ciebie bedzie lepiej.Kochana,to jak mamy spi odpoczywaj razem z nim,bo sie wykonczysz.Kurde a ja jeszcze okresu nie dostalam 😉Ale po tym,jak wy go przechodzicie to wcale nie zaluje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Martyna_czaro ja miałam dodatni. Pytali się przy wypełnianiu kwitów czy miałam robione badania. Pokazałam im i od razu na porodówce podali mi antybiotyk. W czasie ciąży nic się nie bierze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martyna_czaro napisał(a):
Dzień dobry Marcóweczki!
Mam pytanie:
CZY KTÓRAŚ Z WAS MIAŁA WYNIK GBS DODATNI? Czy dostawałyście jeszcze w ciąży jakiś antybiotyk czy dopiero podczas porodu? Nie chcę się na zapas zamartwiać, ale nie daje mi to spokoju, że mam po prostu sobie czekać.... 🤨 🤨
DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ 😉 😘


Hej!
Mnie dopiero po raz pierwszy wymaz z pochwy zrobiono jak zostałam przyjęta do szpitala ( 41 t.c, 5 dni przed porodem) i okazało się, że niestety mam infekcję - od tego czasu (czyli w ciąży przez kilka dni) podawali mi antybiotyk (na pewno m.in ampiciline): najpierw dopochwowo, po porodzie dożylnie, zaś po wyjściu do domu doustnie.
Nie troskaj się skoro lekarz widził wyniki badania i nic póki co Ci nie zalecono, to bez obaw - zaaplikuję coś w swoim czasie.

eMcia - Antoni ma przepiękny bezzębny uśmiech 😘 😘 😘

Edyta ja mam taki pamiętnik - i to na kilka lat a treści do wypelniania wcale nie są infantylne 🙂 http://www.matras.pl/to-ja-wasz-skarb-pamietnik-z-pierwszych-lat-zycia-dziecka.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neli jeśli Cię to pocieszy to ja z Agatką też lekko nie mam. W dzień to ona prawie nie śpi. Tylko ona zasypia po jedzeniu,a nawet w trakcie - śpi czasami do 40min, spacery to różnie wyglądają nie oddalam się za bardzo od domu z tym, że zawsze zaczyna się krzykiem. W nocy pobótka co 3h, nad ranem to tak od 5 to co godzinę potrafi się przebudzać. Neli są dzieci i dzieci niestety aniołeczki nam się nie trafiły. Ja po prostu mam nadzieję że z czasem będzie lepiej,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia a Ty Pawełka pieluszkowałaś? Bo my dostaliśmy w zaleceniu kładzenie na brzuszku na żabkę, noszenie na żabkę, no i przede wszystkim gimnastykę (kręcenie kółeczek). O pieluszkowaniu lekarz nic nie powiedział. A kontrola dopiero 11 czerwca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli a jak go usypiasz to jest w cos zawinięty? Ja zanim zacznę usypiac zawijam w ciepła flanele albo kocyk i jak odkładam to Aleks nie dotyka juz do chłodnej kołyski tylko lezy na tym wygrzanym przez siebie kocyku i się czasami udaje 🙂

Gerda a co jadasz? Jesteś na diecie czy wszystko jesz? Moze za mało tłusto jemy - mi sie tez wydaje ze mam mniej mleka 😞 ...ale ja jestem ciagle na tej ubogiej gotowanej diecie i wydaje mi sie ze moze mam mleko za chude......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki
Martyna ja mialam Gbs dodatni i mi podawali antybiotyk przy porodzie,a malej pobrali wymaz z ucha, ale był ujemny. Twojemu maluchowi tez powinni, jak nie to zapytaj o to pediatre ktory przyjdzie obejrzec malucha po porodzie, bo to trzeba pobrac zanim wykapia malca.
Niunia trzymam za Was kciuki, ale napewno bedzie dobrze!
Emka ale Antos ma przesliczny usmiech
I przede wszystkim wszystkiego najlepszego i duuuuzo zdrowka dla Mareczka.

Moja mala tez w dzien daje popalic, nawet czasmi nie mam czasu zjesc, dopiero wieczorem mi sie przypomina że caly dzien nic nie jadlam. Na szczescie jak juz zasnie o polnocy albo pierwszej to spi do 7 lub 8. Wczoraj sie wazyłam i schudłam kolejny kilogramczyli w sumie 15 kg. Szok diete cud mi moje dziecko zaserwowało!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 U nas noc jak zawsze super 🙂 Druga noc w łóżeczku przespana 🙂 Mała zsnęła ok 23h00 i obudziła się o 5h00... Nakarmiłam ją i dalej spała do 8h00, jak się obudziła wzięłam już ją do siebie karmić i tak sobie spałyśmy do 10h30 🙂 🙂 Teraz leży w bujaczku i się uśmiecha 🙂 🙂 a ja jem śniadanko 🙂 i albo mleka mam więcej, albo mała zaczęła mniej jeść, bo już nie opróżnia do końca cycków... :/ staram się żeby to robiła, ale w pewnym momencie się obróciła i nie chce :P
Salamandra, ja po prostu chcę już, żeby mała spała u siebie, bo jakoś brakuje nam przytulenia się wieczorem przed snem, bo mała spała pośrodku :P itp.... A jej pokoik mamy koło naszego, że widzę z łóżka jej łóżeczko więc jest ok 🙂
eMCia Antoś ma śliczny uśmiech 🙂 🙂
Niunia trzymam kciuki 🙂
A moja bioderka ma ok... badali ją już 3 razy, w szpitalu ostatnio, ale ja ją kładę na pleckach zawsze i jakoś jej samej nóżki w żabkę się układają jak śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki album: http://www.empik.com/album-malego-dziecka-opracowanie-zbiorowe,63175,ksiazka-p .. no i w sumie jest ok, tylko ja nic jeszcze nie wypełniłam.. bo jakoś nie mam na razie na to czasu 😜
Niunia trzymam kciuki aby wszystko było ok:* a na pewno będzie!
Emka po prostu prześliczny Antoś ma uśmieszek! ;*
Wszystkiego najlepszego dla Mareczka ode mnie i Alana!!
ja na razie nie byłam na USG bioderek z małym, bo terminy masakryczne i chyba pójdziemy prywatnie.. no a pediatra nam owiedziała, że da nam nr do lekarza, który takie usg robi za 30 czy tam 35zł.. jak miał badane bioderkA w szpitalu to było ok.
No a dziś idziemy do lekarza, no i mam nadzieję, że dziś go zaszczepimy.. Czy wam pediatrzy wypisywali recepty na szczepionki? Bo mama mi powiedziała, że inaczej raczej w aptece mi nie sprzedadzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mojej tez sie tak nogi ukladaja same..
Maje chyba zaczynaja dziasla swedzic, poniewaz caly czas raczke ssie, tak jakby ocierala o dziasla. Jak jej zabralam raczke to byl wielki placz. Teraz je i mam nadzieje, ze zasnie, bo musze sie wykapac.

Czy ktoras z was jadla powidla sliwkowe? Wiem, ze sliwek nie mozna, ale mam straszna ochote na bulke z powidlami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuśka bez recepty to raczej szczepionek nie dostaniesz... i nie rozumiem czemu tak na ślepo idziecie... Na szczepienia to chyba się trzeba umawiać... Ja na poprzedniej wizycie dostałam receptę na rota, bo resztę szczepionek mają i termin szczepień no i w czwartek idę na pierwsze szczepienia.
Marta, co do powideł to ja nie wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj na szczepienie idziemy... i - Tuśka, my braliśmy receptę, bo mąż kupował szczepionkę w innej aptece (w tej naszej o 50 zl droższa 😞
Mam nadzieje, że będzie dobrze. Pozdrowienia dla Mam i Maluszków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati ja karmię Patryczka Bebilonem (tylko) i choc na początku było mi źle, że nie karmię piersią to teraz chociaż jakieś słodycze słodzą mi te upojne godziny krzyków. Nasz Synuś jest już trochę spokojniejszy, ale wciąż dzień bez wycia jest dniem straconym 😁

U nas szczepionki były w punkcie szczepień, w przychodni i nikt mi nie proponował kupna z apteki;/

A u nas kupka w końcu się pojawiła 🙂 Właściwie to 3 lub 4, bo w trakcie przewijania Patryczek zasadził jeszcze dodatkowy ładunek 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Synuś zainteresowany ...Mamusią 🙂


ojoj, ale wielkie to zdjecie wyszło 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byliśmy na tym szczepieniu i szczepienie niestety się nie odbyło, bo mamy wizytę do neurologa na 19maja i pediatra powiedziała nam, ze woli poczekać jeszcze ze szczepieniem te 10dni i być pewna, że wszystko ok. Chodzi tutaj o tą tendencję do odchylania główki w tył.. a powiedziała, że to są mocne szczepionki i tu chodzi o leczenie dziecka lub zabezpieczenie go przed chorobą, a nie o to by mu zaszkodzić. A w przychodni i mają 6w1 i rota, pneumo również ale powiedziała pilęgniarka, że nie wszystko na raz, więc będziemy szczepić na 6w1 i rota, a za jakiś czas na pneumo..ale to 20maja idziemy na szczepienie.. to dopiero nasze pierwsze szczepienie, ale lekarka powiedziała, żeby lepiej zaczekać..niż potem żałować, że się nie zaczekało.. a u nas dzisiaj gorąco jak nie wiem, później jeszcze koło 17.00 pójdę z małym na spacerek, bo mniej więcej o tej zaczyna się napad histerii..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no i Gerda śliczny ten Twój synuś! ;*

no a mój się właśnie obudził, a myślałam, że sobie pośpi, bo specjalnie z wózka go nie wyciągałam 😜 a tu dupencja! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...