Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
I ja bym chciała Monisia dowiedziec sie jak to zrobiłas???????????????? Ja musze do wrzesnia schudnac, bo do PL lece i chce byc laska na chrzcinach Niunia 😁 Byłam dzis u lekarza i zapomniałam sie zwarzyc 😞 No ale jeszcze napewno niebawem bede miała okazje, dostałam tabletki na zatrzymanie krwawienia, ale mam zaczac od niedzieli lub poniedziałku je brac jak nie przejdzie samo. No i skierowanie na pobranie krwi czy anemii nie mam ....
Bardzo fajny lezaczek i tez chciałąm kupic Dawidkowi ale nie mam pewnosci czy bedzie spedzał tam czas, bo to wybredny chłopczyk 🙂 I za zwyczaj takie lezaczki sa do 9 kg a Moj juz pewnie bedzie miał ok 6, wiec nie wiem czy sie opłaca, bo zaraz z niego wyrosnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc dziewczyny i maluszki
Przede wszystkim sto lat dla Nikusi, duuzo zdrowka i cycusiów pełnych mleka!
Moja Kornelak spala dzisiaj od polnocy do 10 rano, jak sie obudzilam i zobaczyłam ktora jest godzina to byłamw szoku, musialam wybudzic ja zeby zjadła!
Salamanra ja niestety nie widze tych zdjec, ale moja tez robi takie zielonkawe jakby troszke sluzowate i mi doktor kazala kupic w apterc takie krople delikol (ktore pomagaja tez na kolki) bo zawiera enzym laktazy. To pomaga w przypadku uczulenia na laktaze i mojej malej sie poprawiło, czasem zdarzaja sie zielone, ale czesciej sa żółtawe. A za nim zaczela brac te krople to były tylko zielone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikosia jeszcze raz dziękuje wszystkim ciociom dzisiejszym uśmiechem 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/546/dsc02769f.jpg/][IMG]http://img546.imageshack.us/img546/4720/dsc02769f.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/718/dsc02770ex.jpg/][IMG]http://img718.imageshack.us/img718/4402/dsc02770ex.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba za grubo ubieram mojego małego na spacerki, ale to przez to, że boję się, że zimno mu będzie 😞 dzisiaj miał tylko bodziaka i pajaca, no i czapkę założyłam, a i tak mu było gorąco..ja muszę mu jakąś chustkę albo coś, bo w czapac to mu za gorąco, jeszcze z tą jego czupryną!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raczej spaceruje ;-) a pod klatką mam ławkę, więc po spacerku siadam jeszcze chwilkę przed blokiem na ławce i poczytam sobie jakąś gazetę póki mały nie zacznie się wiercić;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spaceruje i to po dziurach chodniki równe niemile widziane przez moją Agatkę normalnie na krawężniki muszę najeżdżać!Postoje całkowicie zakazane. Zazwyczaj spaceruję koło domu dzisiaj udało mi się być z małą 45minut potem już tylko ryk i do chaty. Nigdy nie wiadomo ile to potrwa. Po karmieniu znowu wsadziłam ją do wózka i wjechałam na taras mamy z desek także wyskoki też się znajdą niestety nie okazała aprobaty, zasnęła teraz na kanapie a ja na taras sobie wyszłam. Chociaż chwilę posiedzę bo już patrzeć na siebie nie mogę taka blada jestem. Opalony człowiek zawsze trochę lepiej się czuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
ja spaceruje i to po dziurach chodniki równe niemile widziane przez moją Agatkę normalnie na krawężniki muszę najeżdżać!Postoje całkowicie zakazane. Zazwyczaj spaceruję koło domu dzisiaj udało mi się być z małą 45minut potem już tylko ryk i do chaty. Nigdy nie wiadomo ile to potrwa. Po karmieniu znowu wsadziłam ją do wózka i wjechałam na taras mamy z desek także wyskoki też się znajdą niestety nie okazała aprobaty, zasnęła teraz na kanapie a ja na taras sobie wyszłam. Chociaż chwilę posiedzę bo już patrzeć na siebie nie mogę taka blada jestem. Opalony człowiek zawsze trochę lepiej się czuje.


haha rozśmieszyłaś mnie tymi dziurami i krawężnikami :P:P:P Ja to idę na ławeczkę, biorę gazetę i wodę i siedzę czytam.... a jak mała wstaje to idę do domu, bo zazwyczaj budzi się z głodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałam czytania...

Ammi - mój Patryczek tez ma przepisany debridat - 3 razy dziennie po 2 ml na 15 minut przed posiłkiem, ciężko jest jak wyje, bo jest głodny a ja jeszcze muszę go przetrzymać ten kwadrans, niemniej jednak pomaga. No i zaczął działać po kilku dniach od podania (niekiedy kupki nie ma nawet 3 dni, ale z brzuszkiem wówczas wszystko ok).

Patrycja ja karmię mlekiem modyf, ale jak karmiłam moim to kupki Patryczek robił identyczne (zabarwione zielono, ze śluzem i nitkami) - podobno jak dłużej poleży kupka w pieluszce to się zabarwia. Pytając położną, jak u dzieci wygląda biegunka usłyszałam, że niczym woda...

Monia, co Ty jesz, ze tyle schudłaś? Ja też muszę!

My na spacerze raczej chodzimy, jak tylko stanę, to Patryczek od razu 🤪 krzyk.

Marta mi pediatra tez tłumaczyła, iz jak dziecko wyje to musi mu coś być - szczerze ja w to zaczełam wątpic, ajk widze zachowanie naszego Synka - po prostu ma taki film i już... (cieżko to racjonalnie wytłumaczyć, ale tak jest. Nic go nie boli, jest nakarmiony, czysty, tylko w ten sposób rozładowuje energię, której w inny sposób nie potrafi przekształcić na aktywnośc, a jest nad wyraz ruchliwy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samanta moja mama mi mówiła weź sobie gazetkę zrób kawkę usiądź na tarasie a ona niech sobie na świeżym powietrzu śpi. Jak przyjechała pomóc mi z Agatką to się ździwiła.
A druga babcia jak poszła z nią na spacer to przyszła prawie z językiem wyciągniętym do ziemi bo Agatka powoli po dziurach też nie lubi jeździć 🙂
Całą ciąże mi mama mówiła bądź spokojna bo z dzieckiem sobie nie poradzisz. Byłam spokojna pogodna szczęśliwa i nawet jak trafiłam na dwa ms do szpitala to byłam tam spokojna w sumie kilka razy płakałam. Agatka w nocy mamie spać nie dawała i już wtedy sobie pomyślałam że urwis z niej może być. Na Ktg to zawsze najwięcej ruchów miałam, pomiary na badaniach usg tylko ze zdjęć. Myślałam że to jej przejdzie w sumie miesiąc była aniołeczkiem mamusi, teraz mamy ten trzeci miesiąc i czekam na poprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u nas też mały nie dawał mamusi w nocy spać i powiedziałam, że da nam popalić.. no ale na szczęście w nocy śpi, jedynie budzi się na jedzenie i spowrotem zasypia. No a w dzień daje popalić, ale co tam i tak go kocham! po prostu taki jest urok dzieciaczków 😜 Zaraz uciekam na spacerek, bo jak nie pójdę to zacznie się ryk i tyle z tego będzie..
a no i mój mały zawsze jak jeździliśmy autem to buszował w brzuchalu, myślałam, że nie będize lubił jeździć autem, a tu wręcz przeciwnie ... śpi jak zabity 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja z kolei w ciązy byłam nerwowa, ciągle płakałam, przez te cholerne hormony i mnie wszystko drażniło... Mama mówiła, że Nika taka będzie, że właśnie będzie mi marudzić i wyć jak się nie uspokoję, a ona aniołek :P 🙂 Więc to się nie sprawdza przynajmniej w moim wypadku... Tak samo w nocy nie dawała mi spać, a teraz przesypia ładnie nocki tylko co się sprawdziło... miała fazy aktywności w brzuszku 3-4 w nocy i o tej budziła się na jedzenie... ale się już przestawiła, bo je ok. 5-6 nad ranem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Puściutko tu dzisiaj... 😞 Ja zaraz biorę się za robienie obiado-kolacji dla A. bo za półtorej godziny wraca.... mmmm i czuję przez okno, że ktoś grilla robi :P:P:P A u mnie dzisiaj gotowane mięsko, puree ze szpinakiem i brokuł w sosie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no puściutko...taka pogoda, więc wszystkie pewnie na spacerkach! 😁 ja byłam aż 45min.bo mały się obudził i minka do płakania..siadłam koło bloku na ławce, ale zaraz zaczął płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczynki za raduy o kupie 🙂 Uspokoiłam sie troszkę.

Ja zakładam taką cieniutka czapeczkę przewiwną prawie przzroczystą z materialam na uszkach i zawiązywaną, chociaz najchetniej nuc bymnie zakładała ale boje sie tego zapalenia ucha.

A jak długo wasze dzieciaki jedzą (pytam o te karmione piersią) bo Fasol to minimum 40 min i dalej by chciał, wkurza się i sobie rączki do buzi wklada i marudzi ze by jeeszcze zjadl !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja juz wrocilam,ale i tak bylam 5 godzin.Ja jak z mala wychodze to glownie chodze,ale to dlatego,ze lubie a nie ze musze.Neli a nie masz kogos w okolicy,kto ma male dziecko z bujaczkiem?Moglabys wtedy sprawdzic,czy maly bedzie grzecznie siedzial.No ja lece do Polski na koniec czerwca,wiec tez musze schudnac.Samantko tabletki nazywaja sie orlistat i powoduja,ze czesc tluszczu z jedzenia nie wchlania sie do organizmu tylko wydalany jest z kupa.I raczej odradzam jedzenie tlustego na tych tabletkach,bo rozwolnienie murowane.Ja jem w miare normalnie,tylko wykluczylam tluszcze i slodycze no i slodkie napoje.Na sniadanie jem kanapke z brazowego pieczywa,obiad normalny,tyle,ze jem malo ziemniakow,glownie surowke.No i wszystko staram sie bez tluszczu zrobic.No,a na kolacje jem jakies owoce,albo jogurt czy kanapke.A w ciagu dnia jak jestem glodna to przegryzam jablkiem albo pomidorkami 😁 I jak widac,efekt jest.Sama wczoraj bylam w szoku jak na wadze stanelam 🙂 🙂Czulam,ze schudlam,ale nie sadzilam,ze tyle.Tuska glosik oddany 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska na spacerze Fasol wytrzymje od 2h do 4 najdłużej ale pod warunkiem że zaśnie bo jak sie obudzi jak dziś to albo musze robic szybki comeback albo pobawi się z pół godziny i zaczyna płakać o jedzonko. Gdyby mój M był chociaz w weekendy w domu to planowałam zrobić wyjście na cały dzień na spacer z biwakowaniem w parku i jedzeniem na miejscu 😉 ale bez niego nie mam ochoty tak samej i pozostaja mi osiedlowe uliczki trasa S8 i 2 godzinki w zgiełku miasta 😞 .....

A to Fasol po kąpieli zanim wpadł w szał zastanawiał sie jaki by tu numer na wieczór rodzicom wykręcić - nie był zbyt oryginalny poprstu zaczął wyć jak co dzień 😉


Fasol tak wystąpił na Wielkanoc w koszuli i ogrodniczkach pilota nawet skarpety miał z samolotami 🙂 Synek Tatusia 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...