Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Było tylko, że czekali, żeby zobaczyć czy to jakoś samo się unormuje czy nie,... bo jak trzeba operować to muszą to zrobić zanim mała zacznie chodzić i żeby nie miała problemów z butami w przyszłości... A jeśli paluszki same się zmniejszają to ok... Już kiedyś Monisia była z tym u chirurga.. teraz druga wizyta, zobaczyć czy są postępy, czy nie.... Miejmy nadzieje, że wszystko będzie ok 🙂
Ja uciekam spać, dobranoc :*:*
PS. Kurczę, ale my to na prawdę ze sobą jesteśmy blisko... jedna za drugą może odpowiadać :P hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja sie mecze z tym odciaganiem, koszmar jakis, nie wiem jak dotrwał do 30 butelek. Nic nie chce lecieć, odciagam ręka trudna i zlatują po 3 nawet krople a przykladam laktator i dupa ledwo sie jedna uzbiera po trzech pociagnieciach ;( mam Medeli czy to kwestia laktatora czy ja cos robie zle? Miałam plan odciagac to czego Fasol nie dojada ale tam juz laktatorem praktycznie nic nie leci i jedyne efekt laktatorem jest gdy odciagam pełna pierś. Ale nie wiem czy nie okradam tym samym Fasola z pelnowartosciowego obiadku, bo czy ona sie dopelni z powrotem w 3 h????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jestem na siebie zła!!! Zasnęłam przy karmieniu i nie ściągnęłam reszty z piersi, a ostatnio zawsze mi się udawało ściągnąć przynajmniej przy pierwszym karmieniu koło 2-3, a dziś spała do prawie 4 i i tak dałam plamę 😞 Zawsze w dodatku miałam z tego z 45ml i mogłam podać w godzinach kryzysowych.
Salamandra ja mam Medeli ale elektryczny i jest fajny na twoim miejscu to bym sobie sprawiła silniczek do tego bo słyszałam że w Medeli można jedną część wymienić. Tym ręcznym to się zajedziesz na twoim miejscu bym się w elektryczny zaopatrzyła zwłaszcza że masz zamiar tak długo karmić piersią. Minusem Medeli elektrycznej jest jej głośność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mam Medeli reczny i faktycznie jak nim sciagam to tylko wtedy jak jest pelna piers. Jak juz nie jest pelna to ten laktator nic nie sciaga, a jak reka sama to robie to leci jeszcze duzo.
Kurcze boje sie jutra. Nie szczepienia, ale wazenia. Ostatnie bylo 6 tygodni temu, wiec Antek powinien conajmniej 1200 przybrac... Boje sie, ze bedzie za mali. Wy piszecie, ze Wasze maluchy juz tyle waza, a moj Antos to chucherko jest i jak sie zlosci to mu az zebra widac 😞( denerwuje sie tym .
W ogole to wszystkiego najlepszego dla Dzieciaczkow w Dniu Ich Swieta. Rosnijcie zdrowe, radosne i szczesliwe,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamandra napisał(a):
A ja sie mecze z tym odciaganiem, koszmar jakis, nie wiem jak dotrwał do 30 butelek. Nic nie chce lecieć, odciagam ręka trudna i zlatują po 3 nawet krople a przykladam laktator i dupa ledwo sie jedna uzbiera po trzech pociagnieciach ;( mam Medeli czy to kwestia laktatora czy ja cos robie zle? Miałam plan odciagac to czego Fasol nie dojada ale tam juz laktatorem praktycznie nic nie leci i jedyne efekt laktatorem jest gdy odciagam pełna pierś. Ale nie wiem czy nie okradam tym samym Fasola z pelnowartosciowego obiadku, bo czy ona sie dopelni z powrotem w 3 h????

Salamandra a jak tak ściągniesz po karmieniu to rozumiem że dużo nie wyciśniesz to zlewasz z jednego odciągania do drugiego, bo ja tak robię a gdzieś przeczytałam że nie można z tym że ja w ciągu 24h to podaje Agatce. A z pełnej piersi ile ściągniesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jakich butelek używacie chodzi o firmy. Bo ja kupiłam Lovi zachęcona aktywnym smoczkiem z książki "Mamo tato co ty na to" i powiem szczerze że w ogóle nie jestem zadowolona, a wręcz denerwuje mnie ta butelka. Plastik jest jakiś miękki ciężko zakręcić.Mam Medeli od laktatora samą butelkę i ta jest taka fajna sztywna niestety Medela nie ma normalnych smoczków. Możecie mi coś polecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIEGO NAJWSPANIALSZEGO DLA NASZYCH DZIECI

buziaki ode nas, szczególnie dla dziewczynek od Patryczka 😎 😉

Och..., kupka już zrobiona (na szczęscie) i teraz z niecierpliwością czekam aż udamy sie do pediatry, ciekawe co tym razem w niej dostrzegnie 😠 A później na poczte - znowu miąłam awizo, choć byłam w domu i odebrałam paczke dla sąsiadów!!! Koniec z tym, miarka się przebrała!!!

Pati a moze "potnij" ten filmik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich brzuszkowych kochanych maluszków z okazji ich święta duuuuuużżżżoooo zdrówka, uśmiechu nieustającego, apetytu wspaniałego i radości, radości, radości. A dla mamusiek - tego samego z troszkę mniejszym apetytem... 😉
Pozdrawiamy z Hanulką
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/828/haniak.jpg/][IMG]http://img828.imageshack.us/img828/1557/haniak.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego Najlepszego dla Naszych kochanych milusinskich w dniu ich święta!
Monisiu trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę, zeby było dobrze!
Niunia i Gerda za Was tez trzymam kciuki, dajcie znac jak poszlo!
Dorotkoja mam z aventa i bardzo ja sobie chwale! Moja przyjaciółka tez ma z lovi i jest bardzo nie zadowolona i kupila z avent i spodobala sie jej i malemu co najwazniejsze!
I obiecane wczoraj zdjecie ze spacerku w spacerowce:

Emka ja bylam wczoraj z mala mimo upalu bo w parku bylo chlodniej niz w domku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj zostawilam na lozku lusterko a mala w tym czasie lezala na rogalu i zobaczyla siebie w odbiciu zrobilam jej szybko zdjecie. Zobaczcie jaka zdziwiona byla:

I od strony lusterka:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Salamandra a jak tak ściągniesz po karmieniu to rozumiem że dużo nie wyciśniesz to zlewasz z jednego odciągania do drugiego, bo ja tak robię a gdzieś przeczytałam że nie można z tym że ja w ciągu 24h to podaje Agatce. A z pełnej piersi ile ściągniesz?


DG ja wszystko sciagam do jednej buteleczki, która caly czas stoi w lodówce i czekam az sie uzbiera 150ml i wówczas przelewam do woreczków Lnsolin (polecam bardzo wygodne) i do zamrażary. Pozwalam sobie żeby to zbierane skrzętnie mleczko stało w lodówce do 2 dób. Z cysia po jedzeniu odciągnę jak dobrze pódzie 10 ml choć czuje ze tam jest więcej to laktator tego za chiny nie wyciągnie a ręka mi sie tak nie chce długo walczyć, a z pełnej to ciągnę od 20 do 50 ml (w zaleznosci ile juz mleczko stoi i ile potrzebuje do dopelnienia) i reszte zostawiam zeby fasolekowi starczylo na jego posilek. Mam na razie 9 posiłków odciągniętych - jeszcze 21 - nie ma pojęcia jak ja tego cudu dokonam...... 🤪
A jeszcze mówisz że nie wolno mieszac dwóch odciagnięć?????

Wychodzimy w upały i to na cały dzień bo w domu jest też okropnie a na dworze chociaz jakis wiaterek i powietrze sie rusza a nie stoi ale najchetniej w miejsca gdzie duzo drzew i cienia.

Ja mam buteleczki i cały komplet ze sterylizatorem tommee tippee - bardzo fajny, polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny.
No to wszystkiego najlepszego naszym dzieciaczkom 🙂 🙂
Ja też mam laktator z medeli ręczny, ale nie wyrabialam i poprosilam w polsce o elektryczny to mi przyslali z canpol babies... jest super cichutki, mocno ciagnie, ma 3 stopnie regulowania sily i rodzaju ssania... mleka mi mnustwo wyciagal ze ja sie dziwilam ze z cyca moze jak z kranu leciec... i kosztuje tylko ok 200 zl... a i ma nakladke masujaca, 2 buteleczki w ko mplecie i moze byc na prad i na baterie 🙂
Co do mieszania mleka, ja sie kiedys pytalam o to poloznej i powiedziala, ze mozna je mieszac np te ktore sie teraz sciagnelo z tym sprzed 3 godzin itd...
butelki mam z aventu... bardzo dobre 🙂
Zdjęcie Kornelci z lusterkiem świetne!!!! Hehehe jaka super minka 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey kochane.Ja tylko na moment.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA NASZYCH KOCHANYCH DZIECIACZKOW,A TAKZE DLA ICH MAM,KTORE W GLEBI SERCA ZAWSZE BEDA DZIECMI 😁 😁
Samantko my jeszcze nie bylismy u lekarz,bo mamy wizyte w Great Ormond Hospital.Podobno to jest najlepszy szpital w Europie i dlatego tyle tam sie czeka.Ale masz racje,to dzis zadecyduja,czy operowac,czy nie.Edytko zdjecie z lusterkiem powalajace.Dobra,ja znikam,odezwe sie potem.Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozmowa klienta i ubezpieczyciela...
Klient: Kupiłem samochód, ale ja nie chcę waszej polisy, mam w PZU.
Ja: W takim razie ma pan możliwość wypowiedzenia tego ubezpieczenia.
Klient: To co mam zrobić?
Ja: Proszę wysłać do nas wypowiedzenie polisy, którą pan dostał kupując samochód.
Klient: Aha, to ja dzisiaj napiszę i wyślę. To mam tylko napisać – wypowiedzenie polisy?
Ja: Tak, należy wysłać wypowiedzenie polisy, z podaniem numeru polisy, którą pan wypowiada, danych pojazdu i pana danych.
Klient: Aaaaaa… to nie wystarczy napisać tylko: – wypowiadam polisę i że nie chcę mieć waszego ubezpieczenia?!
hahahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postępu u Agatki nie zauważam jeśli chodzi o podnoszenie główki. Tak samo podnosi jak miesiąc temu a dzisiaj na macie edukacyjnej obróciłam ją na brzuszek i jej się spodobało dopóki główka jej nie zleciała i nosa sobie nie zbiła.Dobrze że sobie nie złamała. Pod matą mam piankowe puzzle które leżą na drewnianej podłodze. Na łóżku wolę ją kłaść na brzuszku ale z drugiej strony to na miękkim ciężko się opierać. Moja córcia zresztą jak ją obrócę na brzuch to zaraz robi kołyskę i chce się obracać a jak jej nie wychodzi za długo (czyli jej nie pomogę) to w bek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EdytaS napisał(a):
Tuska czy na Alanka mamy dalej glosowac bo ja z przyzwyczajenia weszlam a tam patrze tylko 2 pkt z moim 3 i dopiero skumalam ze to juz czerwiec!


Ja też dzisiaj głosowałam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...