Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Co do tego dłużenia się ostatniego miesiąca ciąży to moja siostra powiedziała, że dla niej ten ostatni miesiąc trwał tyle co cała ciąża. Bardzo dobre porównanie. Powiedziała też, że jej jak czop wyleciał to lekarz powiedział, że zaraz urodzi... a ja na to, że przecież dużo wcześniej może odpaść. Ona mówi, że teraz to ona wie. A lekarz nie wiedział? Dziwne.
Niunia, co do makaronu to ja wczoraj robiłam taka zapiekankę. Poukładałam warstwami makaron (już ugotowany miałam), na to cebula i pokrojone parówki. I potem jeszcze raz tak samo. Całość zalałam sosem beszamelowym i zapiekłam. Na to można jeszcze ser i ogólnie co tam chcesz. 15 minut i zrobione plus pieczenie. A sos beszamelowy robisz tak. Na patelni rozpuszczasz 2 łyżki masła, na to dajesz 2 łyżki mąki i robisz taką złotą zasmażkę. Potem dolewasz około 1,5 szklanki mleka i na wolnym ogniu gotujesz mieszając aż zgęstnieje. Do tego sól, pieprz i trochę gałki muszkatołowej. Można bez jak nie lubisz. No i tym sosem zalewasz zapiekankę i pieczesz. Jak masz więcej zapiekanki to więcej sosu zrób, bo mi wczoraj z tej porcji to tak mało wyszło i cały makaron nie był sklejony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
A ten sos beszamelowy to dobry jest do każdej zapiekanki i jest gęsty bez jajek :P


Dobry też do cykorii z szynką i lasagni :P 🙂 A gęsty bo mąka jest 🙂 🙂 Ja miałam przepis na beszamel z jajkami, ale właśnie może wyjść jajecznica jak ktoś nie umie robić, tak jak ja :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samanta oklask za nowe zdjęcie ;-)
Właśnie sobie przypomniałam, że jak kiedyś chodziliśmy do takiego kebaba na piwo to ciągle zamawiałam taka zapiekankę: ziemniaki na to brokuły i ser starty i sos beszamelowy i to pieczone w piekarniku, pycha było. To wykorzystam przepis Emki na sos i spróbuję to zrobić sama ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SKLADNIKI:
makarnon tagliatelle
brokuly
pol piersi z kurczaka (przyprawilam go papryka czerwona w proszku i sosem sojowym)
pol cebuli
kilka zabkow czosnku (zalezy ile kto lubi)
serek topiony smietankowy (ja dalam akurat topiony o smaku sera zoltego, bo nie mialam)
szklanka smietany
wino biale 8 lyzek (ale to nie musi byc)
sol pieprz

Na patelni przyrumienic cebulke i dodac kurczaka pokrojonego w drobna kostke i czosnek..Dodac biale wino. Jak juz kurczak bedzie gotowy to wlac smietane i dodac serek topiony i czekac az sie rozpuci..Gotowac na malym ogniu, zeby smietana sie nie zagotowala.
Ugotowac brokuly, tak zeby nie byly za miekkie.
Odcedzic makaron, odcedzic wode i dodac kurczka w sosie, brokuly i wszystko wymieszac.
Smacznego.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samatka fajny brzunio 🙂)) Widzę, że nie tylko ja ślad po kolczyku w pępku noszę. Jeśli się nie mylę :P A powiedz zrobiła Ci się większa ta dziurka? Zarosła?
Co do beszamelu to ja kiedyś jadłam jakąś zapiekankę z porami pod beszamelem i też spróbuję to odtworzyć... Ale dziś to na gotowca pierogi i barszcz :P a jutro naleśniki ze szpinakiem 🙂)) o to zrobię więcej do tych porów 😁 zbieram się. Pa do potem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny ja tylko na chwilkę wpadłam się przywitac, troszkę mnie nie było bo w sumie w każdy dzień się coś dzieje, a to musze jechac coś załatwic a to na uczelnie, jeszcze znajomi nas odwiedzają - chcemy wykorzystac ostatnie wolne dni bo później już tylko dzidzia 🙂 jeszcze dzis się wybieram do koleżanki która niedawno urodziła to ja podpytam co i jak! Już sie doczekac nie mogę 🙂
wpadne wieczorkiem to Was troszkę ponadrabiam bo muszę jeszcze obiad ugotowac a poźniej na ploty! Ale widzę to dziś u Was same kuchenne tematy 🙂 fajnie sie powymieniac doświadczeniami!
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja dzisiaj obiadu nie mam, bo z mężem wstaliśmy późno i śniadanie jedliśmy przed 12., a teraz pojechał już do pracy..
samantka mówiłaś, że po wizycie u gin bolał Cię brzuch, wydaje mi się, że właśnie przez to badanie, bo mnie wczoraj też bolał, na szczęście dziś już nie.. lekarz przepisał mi furagin teva, bo w moczu dalej wyszły mi bakterie i nie chciał znowu dawać mi na posiew, bo robiłam 2tyg. temu czy trzy i powiedział, że do końca mam brać: 1 tabl.rano, 1po południu i 2 na noc 😉 ja postanowiłam dzisiaj sobie mieszkanko ogarnąć, a później powolutku pójdę sobie do apteki i kupię tą herbatkę z liści malin i gaziki jałowe do przemywania buźki dzieciątku ;-D jak się nazywał ten preparat do przemywania pępka? bo sobie nie zapisałam, a wolałabym jednak to niż spirytus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia tylko upewnić się chciałam.. hahaha 😜 😜 😜 😜
Tuśka wiem, że to przez badanie, mnie też przestało tak boleć, ale teraz to już boli mnie trochę inaczej.. i raczej nie przestanie, bo mam tak już od 2 tygodni...
Ahh ja już po prysznicu.. od razu lepiej 🙂 🙂 Nabrałam nowych sił i mogę działać :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja zaraz biorę się za sprzątanie i muszę poprać ubranka, które dostaliśmy ;-) wydaje mi się, że niektórych nie zdążymy nawet ubrać, tak ich dużo! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyna na chacie prosiła, żeby przeczytać i się wypowiedzieć:
http://www.brzuszek.net/forum,brzuszkowy_sklep_z_odzieza,17,658910.html,str=0

a no i proszę znowu o głosy dla Zuzi (można codziennie oddać jeden głos):
http://pl.lennylamb.com/#chusty/konkurs/2939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te ciuszki co kuzyn nam przysłał są zarąbiste! ;-) dużo jest H&M, a my tutaj nie kupujemy w tym sklepie, bo są dla mnie za drogie te ciuszki, troszkę mi szkoda wydać, np. 60zł na komplet kaftanik+śpioszki .. no a oni nam teraaz poprzysyłali ;-) świetne są po prostu! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...