Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

kurde eMKa to dziwna ta Twoja mama.. 🤢 ja nie rozumiem takiego czegoś, bo moja mama nigdy się nie wtrącała i choćby coś jej nie pasowało w moich chłopakach, to przemilczała to. Za to mama męża wiecznie ma dużo do powiedzenia ;/ ile my mieliśmy kłótni przez nią ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Oj Emka (przytul) dziwna jest ta Twoja mama, ale najważniejsze, żeby Cię M. wspierał, bo to z nim będziesz żyć, a nie z matką. Wiadomo, że zawsze jest przykro jak rodzice tak się zachowują, ale nie przejmuj się za bardzo, bo Antosiowi zaszkodzisz. Przytul się do misia i razem sobie poleżcie to może Ci przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to jakoś przeżyje... najbardziej w tym wszystkim to żal mi Taty.. on ją ma na co dzień :P i wcale się nie dziwię, że tyle pracuje, a matce odwala, bo non stop sama w domu siedzi :P ja jak będę się dobrze czuć to na imprezkę pójdę, a Tatę poinformuję jaką ma kochaną żonkę 😁
no, a wiecie co to mogło być w tym moim badaniu ginekologicznym? chodzi o to, że na opuszek i zamknięte... bo nie wiem...
no i dziękuję Niuniuś i Tuska za przytulenie i pocieszenie 🙂)) kochane jesteście :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ja już nie mogę, sprzątam jeden pokój i nie umiem skończyć co chwilę przerwa, bo tak już mi ten brzuchol ciąży ;-) tyle czasu i nawet jednego pomieszczenia nie posprzątałam, a muszę dziś skończyć, bo ciocia pewnie przyjdzie jutro na kawę o 10. A nie chcę wstawać o 8. z miśkiem, żeby dokończyć.. Chyba, że maluch nie da mi pospać tak jak w tą noc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa sytuacja nie za ciekawa... Ja to nawet sobie nie wyobrażam, żeby moja mama powiedziala "Ty nie przyjeżdżaj, bo zaczniesz rodzić i zamieszania narobisz"... Przykra sprawa i dziwna... widocznie Twoja mama należy do grupy osób, które też lubią się wtrącać... ojej znam taką babę.... tzn to jest teściowa mojej teściowej... normalnie jak posłuchałam, co mi mojego Artura mama o niej mówiła to myślałam, że padnę... Ale nie przejmuj się kochana... masz Miśka i Synka 🙂 🙂
Marta carbonara wyszła pyszna... bardzo nam smakowała, super przepis, (oklask) 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwarcie pewnie na opuszek palca, bo ja mam właśnie rozwarcie na opuszek, a jeszcze inaczej wytłumaczył, że na ciasny palec 😉 a zamknięte to nie wiem co ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej już jestem ale padam ze zmęczenia.... duzo się dziś dowiedziałam na temat porodów w szpitalu w którym chce rodzic 🙂 i jedno wiem - muszę sobie wynając prywatną położną! Jest u Was taka możliwośc, bedziecie brały? U nas kosztuje 500zł ale jest przy Tobie calutki czas, tylko tobą się zajmuje i po porodzie też, tak że ja się chyba zdecyduje - koleżanka była bardzo zadowolona!
Emka to rzeczywiście się troche nie za fajnie Twoja mam zachowała, nie rozumiem jej - przecież jesteś jej córką i powinna chciec dla Ciebie jak najlepiej a ona Cie tylko dołuje!! Nie przejmuj się, ważne że masz partnera który Cie wspiera, to przecież z nim przeżyjesz resztę życia a nie z matką!!!
Co do opuszka to właśnie ja też nie wiem jak to jest - przecież każdy ma inny rozmiar palca! Mi lekarz mówił że mam rozwarcie na 0,5cm więc to takie mniej więcej stały rozmiar 🙂 bo u każdego 0,5 cm to 0,5cm a nie inaczej! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic Kochane ja już dzisiaj nie będę zaglądać, postanowiłam już wyłączyć laptopa, bo mnie trochę oczy już bolą pomimo tego, że nie siedziałam przed laptopem non stop 😉
dobrej nocy i oczywiście jak najlepiej przespanej Dwupaczki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnej i przespanej nocy 🙂 ja jeszcze nie chce iśc spac bo później nie bede mogła a o 23 wraca mąż z pracy to mu bede musiała jakąś kolacje jeszcze zrobic!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka przykro mi, ze mama Cie tak potraktowala. Mam nadzieje, ze jej przejdzie. Najwazniejsze, ze Twoj M. wspiera Ciebie i to jest najwazniejsze.
A z tym rozwarciem to ja sie pytalam swojego lekarza jak to jest..bo tez sie zastanawialam, ze przeciez kazdy ma inny palec...On mi powiedzial, ze jest przyjete, ze jezeli rozwarcie jest na 1 palec to jest to 1.5 cm...z tego co slyszalam opuszek palca to 0,5 cm.
Matlega_S ja juz sie umowilam z polozna i jak sie porod zacznie to mam do niej dzwonic i spotykamy sie w szpitalu..A rozliczam sie z nia poprzez "cegielke" i daje ile uwazam..Ale wiem, ze w kazdym szpitalu jest inaczej..We Wroclawiu ok 600 zl.
Samantka ciesze sie, ze Ci smakowalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tą położna sie zdecyduje, lekarz mi mówił że w marcu jest wielkie buuum na porodówkach, są zatłoczone i wezmę ją żeby cały czas przy mnie była. Poza tym ona cały czas jest przy tobie, podaje wodę, robi masaże, wyciera czoło. Ja coś czuję że mój mąż nie wytrzyma napięcia i bede sama! a z położną wyłącznie do Twojej dyspozycji będzie lżej 🙂 poza tym co miałam dac na znieczulenie dam na położną - skoro i tak nie mogę go wżiąśc! Niby zawsze to 500zł na coś innego by się przydało ale trudno - to dla mojego wewnętrznego spokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny.Ja dzis rano wyszlam na ktg i dopiero wrocilam do domu 😉Na ktg mnie dosc dlugo przetrzymali,bo mala dzis szalala jak najeta i nie chciala sie uspokoic.Ale wszystko jest ok.No i opuscila mi sie jeszcze bardziej,bo jest na 2/5 hs.Wiec to chyba dobrze 😁 No a potem bylam u siebie w pracy,bo sie za ludzmi stesknilam i z siostra na zakupach.I tyle sie nalazilam,ze szok.Chyba z 5 km przeszlysmy spacerkiem jak nie wiecej 😁 😁 Emka przykro mi z powodu twojej mamy.Ale najwazniejsze,ze z twoim M ci sie uklada.W koncu to z nim spedzisz cale zycie.Dziewczyny jak to jest w Polsce?Jak sie nie wynajmie poloznej to kto wtedy w szpitalu na was uwaza?Bo tu normalnie ma sie pokoj dla siebie i polazna 24 na dobe.
P.S.Polozna mi dzis powiedziala,ze mam pic herbate z liscmi malin,bo zmiekcza szyjke macicy i mam duzo chodzic i biodrami ruszac,zeby mala nisko schodzila i to moze porod przyspieszyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMKa przykro mi, że Mama tak nie-mamowo się zachowała, trzeba chyba brać poprawkę na to, że jak piszesz - samotność domowa, czy brak towarzystwa nakręca Ją do wymyślania 🤨
Póki co raduj się ostatnimi chwilami, gdy Antoś jest tak bliziutko Ciebie, wkrótce da Ci popalic od drugiej strony 🙃

Jutro rano idę na badania, trochę sie boję, bo u nas pada śnieg i jest zimno i ślisko i w ogóle mam nadzieję, że nic mi nie będzie (strach przed tymi omdleniami:dry 🙂, ech...

Dobrej nocy Wam zyczę - śpijcie spokojnie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monisia u nas w szpitalu jest tak że w 1 fazie porodu praktycznie chodzisz po korytarzu, jak weźmiesz położna to masz do dyspozycji taki jej pokój z łazienką, jest się tam samemu z mężem np i masz do dyspozycji piłki, drabinki itp. Bo jeśli jej nie masz to musisz skakac na piłce po korytarzu czego ja sobie nie wyobrażam! 🙂 Te z położną mają podobno też pierwszeństwo do prysznica. Chore to wszystko jest! Trzeba miec kasę, a co z pozostałymi których nie stac na położną!? Niech się męczą!!! Taka rzeczywistośc! Trudno!

To się dziś nachodziaś pięknie - może tym sposobem poród przyspieszysz 🙂 tego Ci życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Wam. Ja już się przyzwyczaiłam, że moja Mama to nie jak Mama... za to Tata nadrabia za dwoje 🙂)) w ogóle to doszłam do wniosku, że ona po prostu była zazdrosna o to, że więcej uwagi mi ktoś poświęcił a nie jej... ciężki z niej przypadek... może też dlatego nigdy ze mną na temat ciąży nie gada... ehhh... ale powiem Wam szczerze, że to jest typ człowieka jak te stare baby co nie puszczą w kolejce ciężarnej tylko będą udawać, że nie widzą, a jak coś to stwierdzą, że ciąża to nie jest choroba i nie ma nigdzie przepisu o ustępowaniu ciężarnym... nieźle, no nie??? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka moze faktycznie zawsze byla w centrum uwagi,a teraz ty odebralas jej cala slawe.Smutne to,ale moze byc prawdziwe.Mojej mamy juz niestety od prawie 1,5 roku nie ma,ale za to tesciowa mam cudowna i stara mi sie za moja mame nadrobic.Naprawde kochana kobieta 🙂
Matlega jestem po prostu w szoku.Razem z mezem sie zastanawialismy,jak to moze byc,ze masz za cos takiego placic??I jak moga ciezarna na korytarzu trzymac?Paranoja.Tu w UK moze prowadzenie ciazy jest moze w stylu ze tak powiem zlewajacym,ale pod wzgledem opieki w szpitalu nie mozna narzekac.Tu na normalnej porodowce masz swoj pokoj,maga byc przy tobie 2 osoby non stop.Masz swoja polozna i taka ogromna wanne do ktorej mozesz sie wejsc odprezyc no i wszelkie znieczulenia sa tu za darmo.Fajnie jest tez rodzic w birth centre,ale niestety tam nie bede mogla w zwiazku z cholestaza.Tam w ogole jest full wypas,bo jest pokoj normalnie jak w domu,mozna w wodzie rodzic i partner moze byc z toba do momentu wyjscia ze szpitala(czyli jakies 24h 😜).Wrzucam linka do birth centre tego szpitala gdzie ja chce rodzic.Mozna sobie zobaczyc jaki przytulny pokoik jest 😁
http://www.whittington.nhs.uk/default.asp?c=8159
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
Emka moze faktycznie zawsze byla w centrum uwagi,a teraz ty odebralas jej cala slawe.Smutne to,ale moze byc prawdziwe.Mojej mamy juz niestety od prawie 1,5 roku nie ma,ale za to tesciowa mam cudowna i stara mi sie za moja mame nadrobic.Naprawde kochana kobieta 🙂
Matlega jestem po prostu w szoku.Razem z mezem sie zastanawialismy,jak to moze byc,ze masz za cos takiego placic??I jak moga ciezarna na korytarzu trzymac?Paranoja.Tu w UK moze prowadzenie ciazy jest moze w stylu ze tak powiem zlewajacym,ale pod wzgledem opieki w szpitalu nie mozna narzekac.Tu na normalnej porodowce masz swoj pokoj,maga byc przy tobie 2 osoby non stop.Masz swoja polozna i taka ogromna wanne do ktorej mozesz sie wejsc odprezyc no i wszelkie znieczulenia sa tu za darmo.Fajnie jest tez rodzic w birth centre,ale niestety tam nie bede mogla w zwiazku z cholestaza.Tam w ogole jest full wypas,bo jest pokoj normalnie jak w domu,mozna w wodzie rodzic i partner moze byc z toba do momentu wyjscia ze szpitala(czyli jakies 24h 😜).Wrzucam linka do birth centre tego szpitala gdzie ja chce rodzic.Mozna sobie zobaczyc jaki przytulny pokoik jest 😁
http://www.whittington.nhs.uk/default.asp?c=8159


W takim razie ja chcę rodzic za granicą 🙂
ja bede w państwowym szpitalu rodzic i niestety takie tu warunki i zasady, trzeba się z tym pogodzic! Może w innych szpitalach w polsce jest inaczej ale ja niestety gdzie indziej mam za daleko i jestem skazana na ten szpital! Choc tyle że opiekę teraz w ciązy mam dobrą - poród to tylko 1 dzień więc jakoś przeżyję 🙂 po porodzie już podobno ok jest 🙂 choc jeśli masz położna to też warunki inne! Ale do Twoich standardów to mójemu szpitalowi niestety daleko! Najlepsze że podobno w marcu maja porodówkę remontowac więc ciekawe czy zdążę urodzi przed remontem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to kochana musisz sie spieszyc.Masz jesze 11 dni 😁 😁 Szpitale maja tu fajne,ale za to opieka jest taka nijaka.Jesli ci nic nie dolega to masz tylko 2 usg i wizyte u poloznej raz na 3 tygodnie..A o badaniu ginekologicznym mozna tylko pomarzyc 😉 Dopiero jak wykryli u mnie ta cholestaze,to zaczeli sie mna interesowc i teraz dla odmiany prawie mieszkam w szpitalu 😉Bo mam 2 razy w tyg ktg,raz na tydz krew,usg i wizyta u lekarza co 2 tyg..Ale i tak w Polsce opieka w czasie ciazy wydaje mi sie duzo lepsza.A co do porodu masz racje,to tylko jeden dzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...