Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
Witam 🙂
długo mnie nie było i oczywiście czytanie troszkę miałam. Nie wiem co się dzieje, bo coraz częściej mam takie bóle, jak bóle menstruacyjne i nie trwają one minutę tak jak wcześniej tylko tak od 15 do 30minut, pewnie trwały by dłużej, ale w pewnym momencie nie wytrzymuje i biorę nospę. W weekend byłam u rodziców i w sobotę myślałam, że właśnie z tego powodu będą zawozić mnie do szpitala, ale udało mi się zasnąć, no i rano wszystko było ok. W środę mam lekarza, więc powiem mu to wszystko.. Zobaczymy co powie, no i ten twardy brzuch.. boję się troszkę, ale w środę się wszystkiego dowiem, boje się tylko,żeby w szpitalu mnie nie położono 😞

Mi lekarka powiedziala ze cos takiego moze wystapic - twardnienie brzucha - i ze wtedy mam duzo magnezu brac nawet do 6 tabletek! Chyba przepisala mi aspagin, biore narazie profilaktycznie 1-2 tabletek bo nic sie nie dzieje ale tak pomyslalam ze pewnie ci lekarz zapisze magnez. Trzymaj sie i daj znac co ci powiedzial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Domcia755 napisał(a):
Witam marcoweczki 🙂
Ostatni raz wpisalam sie tutaj 2 miesiace temu,jak to mineło 😜
Dołanczam sie do was jesli mozna oczywiscie 🙂
Napisze krótko o sobie,więc termin mam na 17 Marca 🙂
Będziemy mieć dziewczynke imie oczywiście wybrał mój chłopak 😉 Wiktoria 🙂
Mamy juz wszystko co potrzebne jedynie tylko zostaly pampery 🙂
Na szczescie mam pomoc ze strony mamy,wpadła w szał zakupowy przez ebaya 🙂
Jezeli chodzi o moje samopoczucie to jest roznie,ostatnio mam humorki nie z tej ziemi.
Bole kregoslupa mi dokuczaja teraz codziennie tak samo bole krocza..
Przez ten bol chodze jak kaczka 😜
Pozdrawiam 🙂

Witaj, ja mam termin na 18 marca i tez bedziemy miec dziewczynke - Martynke 🙂 Ja podobnie jak twoja mama tez wpadlam w szal zakupow przez ebaya - i wszystkiego mam az za duzo. Musze jeszcze tylko kupic kosmetyki i papersy i wanienke i wozek ale mam juz upatrzony tylko chyba poczekam do porodu bo jakby nam dziszus jednak niespodzianke z plcia zrobil to zeby nie jezdzil w wozku dla dziewczynki.
JEsli chodzi o moje dolegliwosci to tez mam bole w pachwinach i kregoslup dokucza jesli sie za duzo schylam. Z nastrojami narazie nie mam problemow, raczej dopada mnie czesto zmeczenie i wczesnie chodze spac.
Wczoraj tak sobie pomyslalam ze do porodu juz mniej niz 3 miesiace!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cały weekend mnie nie było ale jakoś na szczęście nie było tak duzo do czytania!
W sobotę wróciłam do swojego mieszkania! W koncu i byłam tak szczęścliwa że całe dwa dni cieszyłam sie tym i nigdzie nie wychodziłam i nic nie robiłam!
Witam nowe mamusie! 🙂 Ja też mam takie dretwienia rak, złaszcza prawej, az mnie to wnerwia bo nie moge przez to sapć, ale coż taki nasz los.
Jeśli chodzi o staniki to ja narazie kupiłam dwa u mnie w mieście na rynku. Jeden ciutkę większy!
A jeśli chodzi o kosmetyki to kupiłam z nivea, nawet jeśli malutka bedzie uczulona to oddam mojej siostrze dla chrześniaka, bo oni takie uzywają.
Do usłyszenia pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Edyta,
Dzieki za przywitanie, u mnie tez dretwieje bardziej prawa reka - ale jak piszesz taki nasz los - tylko ze teraz sie budze w nocy po kilka razy przez te rece i to mnie meczy. A co do stanika to kupilas specjalny dla ciezarowek czy normalny ale wiekszy? Ja kupilam w zeszlym tygodniu normaly ale nieusztywniany i wiekszy w obwodzie i narazie jest ok. W ogole to nie wydaje mi sie zeby moje piersi jakos strasznie urosly a jakie wy macie spostrzezenia? I jak wasze pepuszki? Moj jeszcze chwilka i wyskoczy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja również biorę magnez i właśnie mam brać 3razy dziennie po dwie tabletki, no i może właśnie przez to mi znowu stwardniał, że zapomniałam ostatnio wziąć trzeci raz.. nie wiem ale wczoraj i dzisiaj było i jest już lepiej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jedynie na razie muszę mieć troszkę większy pod biustem, bo mi brzuszek uciska ten mniejszy, ale miseczkę mam tą samą 😉 a pępuszek jeszcze normalny, jeszcze chyba nie ma zamiaru wyskoczyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
no ja również biorę magnez i właśnie mam brać 3razy dziennie po dwie tabletki, no i może właśnie przez to mi znowu stwardniał, że zapomniałam ostatnio wziąć trzeci raz.. nie wiem ale wczoraj i dzisiaj było i jest już lepiej..

to oby sie tak trzymalo ale i tak zapytalabym lekarza dla pewnosci, moze zwiekszy ci dawke? trzymaj sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
ja jedynie na razie muszę mieć troszkę większy pod biustem, bo mi brzuszek uciska ten mniejszy, ale miseczkę mam tą samą 😉

to tak jak u mnie, bo ja juz sie zaczynalam martwic ze mi piersi nie rosna i czy tam sie oby mleko bedzie zbieralo skoro nie rosna...co do pepuszka to nie wszystkim wyskakuja ale mi z tego co widze to wyskoczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczuszka82 napisał(a):
to tak jak u mnie, bo ja juz sie zaczynalam martwic ze mi piersi nie rosna i czy tam sie oby mleko bedzie zbieralo skoro nie rosna...co do pepuszka to nie wszystkim wyskakuja ale mi z tego co widze to wyskoczy...


no mnie napisano na innym wątku forum, że to dopiero po porodzie urosną, jak właśnie będziemy mieć już pokarm. tylko, że ja naprawdę nie chce, żeby mi jeszcze piersi urosły, bo mam bardzo duże..ogólnie mam miseczkę F, więc nie wiem co będzie później. Koleżanka mi pisała, że ona miała D, a później właśnie po porodzie doszła do G :/ ale teraz ponoć wszystko wróciło do normy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kupiłam staniki do karmienia piersia, ale takie zwykłe bez usztywniaczy, musiałama kupić jeden wiekszy o 1 rozmiar niż zwykle bo jednak troszkę mi urosły, a drugi o dwa bo po porodzie pewnie jeszcze troche podrosną 😁
a pepek mam narazie płaski, znaczy sie wklęsły!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no mnie napisano na innym wątku forum, że to dopiero po porodzie urosną, jak właśnie będziemy mieć już pokarm. tylko, że ja naprawdę nie chce, żeby mi jeszcze piersi urosły, bo mam bardzo duże..ogólnie mam miseczkę F, więc nie wiem co będzie później. Koleżanka mi pisała, że ona miała D, a później właśnie po porodzie doszła do G :/ ale teraz ponoć wszystko wróciło do normy 🙂

Widocznie to jest tez sprawa idywidualna, mi niektore kolezanki mowily mi ze im juz na poczatklu rosly piersi..A co do wielkosci miseczek to powiem ci ze niejedna kobieta by ci pozazdroscila, a po karmieniu na pewno piersi wroca do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam taką nadzieję, bo jak mają mi jeszcze urosnąć to to będzie masakra.. ach bo nie wiedzą co to za problem mieć taki rozmiar.. to wcale nie jest tak kolorowo jak się wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EdytaS napisał(a):
kupiłam staniki do karmienia piersia, ale takie zwykłe bez usztywniaczy, musiałama kupić jeden wiekszy o 1 rozmiar niż zwykle bo jednak troszkę mi urosły, a drugi o dwa bo po porodzie pewnie jeszcze troche podrosną 😁
a pepek mam narazie płaski, znaczy sie wklęsły!

Ja bede musiala jeszcze sie w taki stanik zaopatrzyc - zrobie to juz w nowym roku. A co do pepuszka to wychodzi na to ze moj maluch sie niezle tam urzadza i rozpycha ze mi na wierzch wychodzi..!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska to daj znac jak tam po wizycie u lekarza..Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze..A do tej srody to staraj sie lezec..CO do magnezu to ja biore juz od 16 tygodnia 3 razy dziennie, ale mi za bardzo nie pomaga..Oprocz tego lekarz mi przepisal inne leki, ktore dzialaja rozkurczowo.
Jesli chodzi o te nieszczesne staniki to widzialam wczoraj w H&M ale nie kupilam, bo mi sie one nie podobaja i sa niewygodne..Ja lubie takie grubsze staniki, a te do karmienia sa cieniutkie i nie leza dobrze 😞 Zastanawiam sie czy nie nosic poprostu zwyklego stanika.
Niunia z tymi prezentami to ciezka sprawa...My tez mielismy problem co kupic.Ale w koncu dla tesciowej wybralimsy kremy do twarzy a dla tescia sweter. Natomiast problem mam z moimi rodzicami, bo oni mieszkaja w Stanach i musze cos kupic przez internet.
A i jeszcze chcialam przywitac nowe mamy na forum 🙂 Mam nadzieje, ze bedziecie czesto do nas zagladac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak u was z odporoscia? Lapiecie przeziebienia od innych? Podobno ciezarne maja slabsza odporosc ale ja odpukac jeszcze nic nie zlapalam. Troche sie tylko dzisiaj obawiam bo siedzi kolo mnie w pracy kaszlaca kolezanka i wywalam ja do domu bo ostatnia rzecza ktora teraz chce to byc chora w swieta!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo nie choruję 😉 odpukać.. no dam znać na pewno co mi powiedział, ale to tak jak mówię dopiero w środę, chyba że do środy znowu wystąpią te bóle to zadzwonię do niego co mam robić. Miejmy nadzieję, że to nie będzie potrzebne.
No ja właśnie myślałam nad tym aby kupić zwykły biustonosz, ale może jeden kupię taki specjalny do karmienia. Ja i tak mam probem z kupieniem biustonosza w zwykłym sklepie i zamawiam przez internet, raz się odważyłam i nie żałuję, bo bałam się, że będzie za mały, ale jest ok i tak samo zamówię sobie biustonosze przez neta, a zamawiam na INTYMNA.Pl i jestem zadowolona jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To caly szczescie ze sie zdrowo trzymacie, oby tak dalej, ja ta kolezanke to naprawde za chwile za okno wywale jesli sie sama nie ruszy!
Maja_P napisał(a):
Tuska to daj znac jak tam po wizycie u lekarza..Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze..A do tej srody to staraj sie lezec..CO do magnezu to ja biore juz od 16 tygodnia 3 razy dziennie, ale mi za bardzo nie pomaga..Oprocz tego lekarz mi przepisal inne leki, ktore dzialaja rozkurczowo.
Jesli chodzi o te nieszczesne staniki to widzialam wczoraj w H&M ale nie kupilam, bo mi sie one nie podobaja i sa niewygodne..Ja lubie takie grubsze staniki, a te do karmienia sa cieniutkie i nie leza dobrze 😞 Zastanawiam sie czy nie nosic poprostu zwyklego stanika.
Niunia z tymi prezentami to ciezka sprawa...My tez mielismy problem co kupic.Ale w koncu dla tesciowej wybralimsy kremy do twarzy a dla tescia sweter. Natomiast problem mam z moimi rodzicami, bo oni mieszkaja w Stanach i musze cos kupic przez internet.
A i jeszcze chcialam przywitac nowe mamy na forum 🙂 Mam nadzieje, ze bedziecie czesto do nas zagladac.

Dzieki za przywitanie. Co do stanikow to sie zgadzam ze te miekkie nie nadaja tak ladnego ksztaltu jak te usztuwniane ale na dany moment u mnie wygoda bierze gore.
A co do zamawiania stanikow przez neta to jedkak sie obawiam ze bez mierzenia nie trafir w rozmiar ani ksztalt...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m_corazon napisał(a):
Dzień dobry mamusie
Dzięki za pomoc ze śliwkami czy Wam też ciężko już zakładać skarpetki?


Powiem tak sprawia już mi to większą trudność, ale nie jest jeszcze tak źle 😜 daje radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po weekendzie, chciałam trochę odpocząć od netu... . Tyle napisałyście przez ten czas, że po prostu włączę się "na bieżąco", bo nie zdołam ogarnąć tego bezliku stron 😜
Póki co, dzięki Bogu, czujemy się dobrze, oby tak do końca. Wiadomo bóle pleców, brzucha, który się rozciąga, nieprzespane noce, niemożność znalezienia sobie odpowiedniej pozycji, zmiany nastroju - chyba już przywykłam, najgorzej jest chyba z myciem włosów 🤔 później od schylania zawsze ból brzusia się trochę nasila, ale da się przeżyć. Muszę już zacząc psychicznie "ogarniać ból", czytałam ostatnio, iż nieakceptacja go podczas porodu bardzo utrudnia wyjście Dzidzi, a podejście: ok, teraz jest, ale za chwilę minie - daje naprawdę dobre rezultaty 😁
Pozdrawiam Was śnieżnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mycie włosów jest straszne ;/ z tym się zgodzę.. z tym, że staram się nie myć włosów zaraz przed wyjściem jak to zwykle bywało, tylko jednak jak biorę prysznic 😉 bo zdarza mi się niestety jeszcze, tak jak przed ciążą myć włosy na szybko pół godziny przed wyjściem z domu i wtedy nachylam się nad brodzikiem..a w ten sposób ból pleców i brzuszka jest silniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...