Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
przepisała mi tylko TARDYFERON FOL
Ja nie biore zadnych witamin teraz. Brałam PRENATAL CLASSIC ale po nich bylo mi nie dobrze, wieczorami wymiotowałam i przestalam ich brac.


to tak jak ja tez zaczelam brac ale nie wiem jak ty bedziesz sie czula bo mnie cos zoladek pobolewa po nim i nie wiem czy to normalne 😞

Alexia ty jak zaczelas brac zelazo to wszystko bylo ok nic nie odczówałaś ?? o i mam pytanie kiedy przyjmujesz to zelazo o jakis wyznaczonych godzinach przed jedzeniem czy po ??

Ja znoszę dobrze, ale dużo ludzi ma mdłości i jeśli Cię mdli to powiadom lekarza, powinien kazać Ci odstawić. Mi kazał brać pół godziny przed posiłkiem 2 razy dziennie. Mi nic ono nie pomaga - może należę do tych co nie przyswajają żelaza w tabletkach. Pewnie dostanę dożylnie przed porodem bo z takimi wynikami to mi rodzić nie pozwolą, bo mogłabym się wykrwawić 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
przepisała mi tylko TARDYFERON FOL
Ja nie biore zadnych witamin teraz. Brałam PRENATAL CLASSIC ale po nich bylo mi nie dobrze, wieczorami wymiotowałam i przestalam ich brac.


to tak jak ja tez zaczelam brac ale nie wiem jak ty bedziesz sie czula bo mnie cos zoladek pobolewa po nim i nie wiem czy to normalne 😞

Alexia ty jak zaczelas brac zelazo to wszystko bylo ok nic nie odczówałaś ?? o i mam pytanie kiedy przyjmujesz to zelazo o jakis wyznaczonych godzinach przed jedzeniem czy po ??

Ja znoszę dobrze, ale dużo ludzi ma mdłości i jeśli Cię mdli to powiadom lekarza, powinien kazać Ci odstawić. Mi kazał brać pół godziny przed posiłkiem 2 razy dziennie. Mi nic ono nie pomaga - może należę do tych co nie przyswajają żelaza w tabletkach. Pewnie dostanę dożylnie przed porodem bo z takimi wynikami to mi rodzić nie pozwolą, bo mogłabym się wykrwawić 🥴


ide 23 po samo zwolnienie wiec najwyzej powiem jej ze mnie zoladek boli ja tez staram sie przyjmowac 30 min do 1 h przed posilkiem i np wczoraj mnie nie bolal a dzis mnie znowu boli 😞 a ja ci powiem ze mimo ze zoladek mnie boli to jakos lepiej sie czuje po tym zelazie A jak teraz robilas sobie badanie to mowilas ze ci spadlo i ile masz teraz ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
przepisała mi tylko TARDYFERON FOL
Ja nie biore zadnych witamin teraz. Brałam PRENATAL CLASSIC ale po nich bylo mi nie dobrze, wieczorami wymiotowałam i przestalam ich brac.


to tak jak ja tez zaczelam brac ale nie wiem jak ty bedziesz sie czula bo mnie cos zoladek pobolewa po nim i nie wiem czy to normalne 😞

Alexia ty jak zaczelas brac zelazo to wszystko bylo ok nic nie odczówałaś ?? o i mam pytanie kiedy przyjmujesz to zelazo o jakis wyznaczonych godzinach przed jedzeniem czy po ??

Ja znoszę dobrze, ale dużo ludzi ma mdłości i jeśli Cię mdli to powiadom lekarza, powinien kazać Ci odstawić. Mi kazał brać pół godziny przed posiłkiem 2 razy dziennie. Mi nic ono nie pomaga - może należę do tych co nie przyswajają żelaza w tabletkach. Pewnie dostanę dożylnie przed porodem bo z takimi wynikami to mi rodzić nie pozwolą, bo mogłabym się wykrwawić 🥴


ide 23 po samo zwolnienie wiec najwyzej powiem jej ze mnie zoladek boli ja tez staram sie przyjmowac 30 min do 1 h przed posilkiem i np wczoraj mnie nie bolal a dzis mnie znowu boli 😞 a ja ci powiem ze mimo ze zoladek mnie boli to jakos lepiej sie czuje po tym zelazie A jak teraz robilas sobie badanie to mowilas ze ci spadlo i ile masz teraz ??

bida 10,4 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
przepisała mi tylko TARDYFERON FOL
Ja nie biore zadnych witamin teraz. Brałam PRENATAL CLASSIC ale po nich bylo mi nie dobrze, wieczorami wymiotowałam i przestalam ich brac.


to tak jak ja tez zaczelam brac ale nie wiem jak ty bedziesz sie czula bo mnie cos zoladek pobolewa po nim i nie wiem czy to normalne 😞

Alexia ty jak zaczelas brac zelazo to wszystko bylo ok nic nie odczówałaś ?? o i mam pytanie kiedy przyjmujesz to zelazo o jakis wyznaczonych godzinach przed jedzeniem czy po ??

Ja znoszę dobrze, ale dużo ludzi ma mdłości i jeśli Cię mdli to powiadom lekarza, powinien kazać Ci odstawić. Mi kazał brać pół godziny przed posiłkiem 2 razy dziennie. Mi nic ono nie pomaga - może należę do tych co nie przyswajają żelaza w tabletkach. Pewnie dostanę dożylnie przed porodem bo z takimi wynikami to mi rodzić nie pozwolą, bo mogłabym się wykrwawić 🥴


ide 23 po samo zwolnienie wiec najwyzej powiem jej ze mnie zoladek boli ja tez staram sie przyjmowac 30 min do 1 h przed posilkiem i np wczoraj mnie nie bolal a dzis mnie znowu boli 😞 a ja ci powiem ze mimo ze zoladek mnie boli to jakos lepiej sie czuje po tym zelazie A jak teraz robilas sobie badanie to mowilas ze ci spadlo i ile masz teraz ??

bida 10,4 🤨


zobaczymy jaka ja bede miala w styczniu ciekawe czy cos sie polepszy czy tez nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Cześć dziewczyny. Wróciłam od lekarza i dupa. Miał mi tylko dać L4 a zbadał i powiedział że szyjka macicy mi się skraca i grozi mi przedwczesny poród. Mam dużo leżeć i odpoczywać. Ale mam stracha. Mam nadzieję, że mój stały lekarz w środę trochę mnie uspokoi 😞 Cała jestem w stresie. Pytał o to czy brzuch mi często twardnieje - powiedziałam że od czasu do czasu - i się zmartwił a ja mało na zawał w gabinecie nie zeszłam 😞

Ech - Tutliputli - widzisz co my to mamy. Teraz musimy na siebie uważać (chociaż ja tak nie szalałam z porządkami) i nawet dobrze się czuję.
Matylda - nie wiem w którym momencie Chirurgów jesteś, ja na bieżąco a teraz jest przerwa do 6 stycznia. Twoja reakcja sugeruje że to koniec sezonu ostatniego jest. No dosyć smutny odcinek.

Teraz trochę rzadziej będę na forum. Trzymajcie kciuki za mnie i maluszka.

Buziaki.



ojjjj Wiolu oszczędzaj się, mnie też się wydawało ze wszystko w porządku, że dobrze się czuję a widzisz mi też gin. powiedziała ze grozi mi przedwczesny poród a nawet poronienie jak tak dalej będe wiecznie w biegu, jak się nie będę oszczędzać
może ci się wydawać ze się dobrze czujesz, ale każde zakupy, stanie przy zlewie, garach, robienie ciast 😉 itp. może to być już za dużo dla organizmu, więc uważaj na siebie i maleństwo
trzymam kciuki za was 🙂 🙂 🙂 😘
odezwij się co jakiś czas co tam u was 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co dziewczyny zaniedbujecie to forum i mnie przede wszystkim 😠
ja wszystko rozumiem, rodzina, ciasta, zakupy, mężowie, chłopaki firanki a ja co nie liczę się ale dobra pogodzę się z tym jestem skazana na samotność- niestety 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola, trzymam za Ciebie mocno kciuki: obyś wytrwała w spokoju i lenistwie 😁 najlepiej z dobrym jedzonkiem u boku 😉 😉

W temacie glukozy:
ja miałam na szczęście 50-tkę, z tym, że ja robiłam prywatnie tak że nie musiałam sobie kupować: przyniosłam tylko swoją połówkę cytryny, której zabranie bardzo polecam. Jak wyjaśniła mi pielęgniarka, nie dość, że cytryna sprawia, że jest to łatwiejsze do połknięcia, ale witamina C sprawia, że nie będzie się wymiotowało. No u mnie się sprawdziło 🙂 po 2 godzinach zapomniałam o glukozie i badaniu 🙂
Tylko że pomiędzy jednym a drugim pobraniem nie wolno nic jeść ( ew. woda mineralna ) a potem to taki ssak się człowiekowi włącza że słonia by zeżarł 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże padam na twarz! Wylazłam w końcu do miasta po te piekielne prezenty.. Ceny głupich małych zabawek dla dzieci wprawiły mnie w osłupienie.. Moja mała kuzynka, 2l. zażyczyła sobie jakiegoś chomika na baterie za jedyne 60zł 😮 oszalała chyba. Nie wydam tyle pieniędzy, za coś, co rzuci zaraz w kąt - i po zabawie. Jutro daje sobie ostatnią szanse na znalezienie ostatniego prezentu. 😠

Stojąc w gigantycznej kolejce w POLO, pan przede mną miał cały kosz zakupów.. kasjerka to nabiła, Pan się elegancko zapakował, poczym kasjerka poinformowała go, że popełniła błąd i musi nabić to wszystko raz jeszcze 😠 Myślałam, że ich tam pozabijam! Stałam w zimowej kurtce, szaliku.. zgrzana, bo wyskoczyłam tylko po przyprawę do pierniczków, a za mną stała pani, która preferowała naturalny zapach kobiety 😮 i śmierdziała dodatkowo czosnkiem i starym olejem z frytek.. 🤢

A na to wszystko, chcąc zapłacić kartą okazało się, że transakcje odrzucono, bo problemy z terminalem 😁

i wiecie co... spaliłam pierniczki ☺️
i idę spać, bo jutro z rańca pędze na badania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która preferowała naturalny zapach kobiety i śmierdziała dodatkowo czosnkiem i starym olejem z frytek..
piękne zdanie nigdy nie wiedziałam jak to ująć
ja się zbieram do wyjazdu ale coś marnie mi to idzie, pies się na mnie patrzy takim miłosiernym wzrokiem chyba wie że spędzi na zewnątrz cały dzień
będę wieczorem mam nadzieję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dopiero przed chwila wstala ale o 8 mialam pobudke bo moj przyszedl z pracy wiec cos zjadlam napilam sie herbatki i poszlam dalej spac 😁 😁 a teraz zmykam na chwilke do sklepu ale i tak na forum pewnie beda pustki wiec nie bede sie spieszyla 🙂 Kurde wogole tego zelaza nie moge brac wczoraj wzielam znowu tabletke i zoladek mnie tak bolal i wogole cale jelita musze dzis zadzwonic do swojej gin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
ja dopiero przed chwila wstala ale o 8 mialam pobudke bo moj przyszedl z pracy wiec cos zjadlam napilam sie herbatki i poszlam dalej spac 😁 😁 a teraz zmykam na chwilke do sklepu ale i tak na forum pewnie beda pustki wiec nie bede sie spieszyla 🙂 Kurde wogole tego zelaza nie moge brac wczoraj wzielam znowu tabletke i zoladek mnie tak bolal i wogole cale jelita musze dzis zadzwonic do swojej gin 🙂

Dużo osób tak ma, że im niedobrze po żelazie. Odstaw i nie bierz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Cześć dziewczyny. Wróciłam od lekarza i dupa. Miał mi tylko dać L4 a zbadał i powiedział że szyjka macicy mi się skraca i grozi mi przedwczesny poród. Mam dużo leżeć i odpoczywać. Ale mam stracha. Mam nadzieję, że mój stały lekarz w środę trochę mnie uspokoi 😞 Cała jestem w stresie. Pytał o to czy brzuch mi często twardnieje - powiedziałam że od czasu do czasu - i się zmartwił a ja mało na zawał w gabinecie nie zeszłam 😞

Ech - Tutliputli - widzisz co my to mamy. Teraz musimy na siebie uważać (chociaż ja tak nie szalałam z porządkami) i nawet dobrze się czuję.
Matylda - nie wiem w którym momencie Chirurgów jesteś, ja na bieżąco a teraz jest przerwa do 6 stycznia. Twoja reakcja sugeruje że to koniec sezonu ostatniego jest. No dosyć smutny odcinek.

Teraz trochę rzadziej będę na forum. Trzymajcie kciuki za mnie i maluszka.

Buziaki.

Wiola trzymam mocno kciuki za Ciebie i malutką! Teraz leżeć i bardzo pozytywnie myśleć, a mała napewno urodzi się w terminie. Ściskam 😘
Ja mam dzisiaj wieczorem wizytę i zobaczymy co z tym moim łożyskiem..jak nie ma poprawy to będę leźeć plackiem do porodu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej.. Dziewczyny.. trzymam za Was kciuki 😘

a ja dziś poszłam do fryzjera, zrobiłam się na człowieka, oko pomalowałam..
poszłam na babskie ploty i humorek mam super 🙂 właśnie wstał Mój i stwierdził, że ślicznie wyglądam hehe 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no nie tylko jedna str mialam do przeczytania 🙂 ja juz jestem piekna 🙂 Wkoncu wygladam jak czlowiek.. i czuje sie rowniez super,humor dopisuje, mam nadzieje ze nikt go tylko nie zepsuje :]

Przestancie dziewczyny wkoncu sprzatac i lazic po tych sklepach. Tesknimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...