Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
to posmaruj cytrynkę tym kremem na rozstępy dla kobiet, on jest delikatny 🙂 nie podrażni suchej skóry po goleniu, ja tak robię 🙂 oczywiście całej nie smaruj, zakamarki oszczędź 😁

hehe no do środka sobie nie wcisnę- ty ale jak mi się wygładzi po tym kremie na rozstępy????????????
ojej własnie sobie to wyobraziłam

jak Ci się wygładzi to potem na twarz położysz, na zmarszczki jak znalazł 😁

e no dobre, dobre
a poważnie to na pewno czymś się posmaruję bo nie lubię tak na świeżo z resztą zaraz po goleniu wyjde na mróz a to na mnie źle działa, z resztą ja już nie wiem dziś wychodzi na to że będzie badanie ginekologiczne ale pewności nie mam bo ten lekarz jakoś to wszystko dziwnie robi
na pewno mnie zważy i wtedy dostanę zapaści jak zobaczę 65!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przestań, 3 miesiące po porodzie i wrócisz do formy, tym to ja się wcale nie przejmuję 🙂

no ja myślę ale to chyba nie jest noramalne że taka chudzina jak ja do tego źle albo w ogóle się nie odżywiająca przytyła do 24 tygodnia 15 kilo!!!!!!!!!!!!

No jak Ty jesz same batony i chipsy to ja sie wcale nie dziwię. A poza tym może to też świadczyć o cukrzycy ciężarnych. Wyjaśni się jak zrobisz test obciążenia glukozą 🙂 Poza tym ja też ważyłam 53 kg a teraz ważę 62 więc mam 9 kg do przodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej kobitki 🙂 duzo mialam od wczoraj do nadrobienia hehe 🙂 ja wrocilam z zakupow bo juz nie mialam w czym chodzic tak sie mi troszke przybralo na wadze a gdzie tu jeszcze 🙂a co do kawki to nie pijam bo nie lubie za bardzo czasami mi sie zdarzylo wypic ale to juz musialo byc swieto 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mamuśki zmykam ale będę tu jeszcze ze dwię godzinki Was podglądać bo muszę wyjechać wcześniej zahaczyć o babcię bo dzwoniła z płaczem że telewizja TRWAM jej zniknęła a ja dobra wnuczka jestem od tego żeby jej tą przyjemność przywrócić bo ona jeszcze nie załapał że wystarczy kanał w dekoderze zmienić, oj trochę techniki i starszy człowiek sie gubi zwłaszcza niestety że ma zaniki pamięci
ale i tak mnie dzis wkurzyła bo zadzwoniła tu w wielkich nerwach i się mnie czepiała....................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello kochane. Pierdoly tam wupisujecie z tym jedzeniem i piciem 🙂 Gdybym miala sie tym przejmowac to juz dawno bym zdechla 😜 Ja na szczescie kawy nigdy nie pilam, ale mowie na szczescie bo mam nadcisnienie wiec chyba by mnie zabila 🙂 Ale herbate za to uwielbiam. I tak znalazlam sobie sposob co rano by cokolwiek w siebie wmusic do jedzenia, bo musze tabletki rano brac a nie wcisnelabym tak jak Matylda zadnego pieczywa bo bym chyba zwymiotowala 🤢 i kupuje sobie tony jogurtow. Bo juz zamiast czekolady i batonow wole zjesc jogurt, chociaz po jogurcie to i tak zajadam sie zaraz slodyczami 🤪 wlasnie wcinam teraz zelki i chipsy,ale nie popijam cola tylko naturalnym sokiem pomaranczowym 😁 wow, pewnie duzo mi daje przy tych syfach 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dokladnie, ja w sumie zrezygnowalam z alkoholu, o papierosach trudno powiedziec bo moj mezus pali sobie w domu, wiec ja chcac nie chcac to wdycham, z sera plesniowego, chociaz dwa razy nie moglam sie powstrzymac 🙂, z napojow energetyzujacych i to chyba tyle 🙂 Bo niestety nawet z coli nie jestem w stanie zrezygnowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
trzeba jesc i pic to na co ma sie ochote 😁 😁

I tu się do końca nie zgodzę 🙂 Ja mam na przykład ciągłą ochotę na piwo i alkohol i co mam pić? 🥴 biedne by to moje dziecię było 🙂
no dobra tu akuart wiemy ze to by raczej nie przeszlo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tak bym chlala wino.. tak uwielbiam dobre wytrawne wino ze naprawde teraz cierpie z tego powodu 😞 Zadnego alkoholu nie lubie i w sumie nigdy nie spozywalam go nie wiem w jakich ilosciach (jak dwa razy w roku mam ochote wypic w towarzystwie wodeczke to max 🙂) ale WINOO.. ubostwiam.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś mi się sniło że właśnie miałam sie napić ziemnego piwa z sokiem 🙂 i się obudziłam.
a słuchajcie tak sie zastanawiam , bo nie długo wybieram się na zakupy dla malutkiej ( ubranka) wiecie co kupić i jaki rozmiar?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha napisał(a):
alexia 79 no nie tak az ostro mialam na mysli lzejsze rzeczy 🙂 alkoholu nie wolno!!!ja w sumie tez mam caly czas wielka ochote na piwo jak widze jak ktos pije to az mi slinka cieknie no ale takie uroki ciazy wiec trzeba sie wyrzec niektorych rzeczy 🙂

Ja sobie czasem pozwalam na łyka od męża, ale zdarza się to bardzo rzadko 🙂 Poza tym chcąc nie chcąc nie jadłam i nie piłam wielu rzeczy bo wymiotowałam długo, więc natura zadecydowała za mnie - np uwielbiałam kawę a w ciąży miałam odrzut i tym sposobem udało mi się jej nie pić pierwsze 3 miesiące, teraz też rzadko sobie pozwalam. Ale jak tak czytam jak Wy pijecie te wszystkie świństwa typu cola czy napoje energetyzujące albo jecie chipsy to Was podziwiam za spokój, ja bym nie umiała, nawet jakbym bardzo lubiła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
dziś mi się sniło że właśnie miałam sie napić ziemnego piwa z sokiem 🙂 i się obudziłam.
a słuchajcie tak sie zastanawiam , bo nie długo wybieram się na zakupy dla malutkiej ( ubranka) wiecie co kupić i jaki rozmiar?
ja nie mam zielonego pojecia 😜 Wlasnie ostatnio mowilam kolezance ze niedlugo ja poprosze i przyjde z karteczka by mi wypisala jjuz sprawdzon a nie jakas tam z internetu wyprawke i w jakich rozmiarach. Tylko ze w sumie ja jestem wysoka i moj maz tez wiec nie licze ze moje dziecko sie urodzi standardowej dlugoscxi tylko dluzsze 🙂 Ale ja wczoraj bylam z mama w lumpeksie(taki mamy boski u nas) gdzie zwoza niesamowite ciuchy markowe z anglii i znalazlam kilka przepieknych ciuszkow w jasnych kolorach, nawet nie wiem czy byly uzywane bo sa poprostu w idealnym stanie i nie moglam sie powstrzymac i sobie pare kupialm 🙂 Ale te byly akurat w malutkich rozmiarach, chyba ok 56. Wlasnie wczoraj je wypralam i sie susza 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o ubranka to juz bylam na zakupach i kupilam troszke malych bo na ten sam poczatek ale staralam sie juz kupywac raczej rozmiarowke wieksza bo lepiej wieksze niz za male 🙂 i sobie rozmawialam z kolezanka ktora wlasnie robila zakupy tez w ciazy i wlasnie zle zrobila bo kupila same niemowlece i dzieciatko w zadne ciuszki jej sie nie zmiescilo wiec polecalabym od razu troszke wieksze 🙂ja zakupilam sie w czapeczki spiochy i roznego rodzaju body ale jeszcze cos tam trzeba kupic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
dziś mi się sniło że właśnie miałam sie napić ziemnego piwa z sokiem 🙂 i się obudziłam.
a słuchajcie tak sie zastanawiam , bo nie długo wybieram się na zakupy dla malutkiej ( ubranka) wiecie co kupić i jaki rozmiar?


"Pamiętaj, nie kupuj zbyt wielu rzeczy w małych rozmiarach, czyli 56. Większość ubranek kupuj w rozmiarze 62. Lepiej, żeby twój maluch miał ubranka troszeczkę za duże, niż za małe. Dzieci
rodzą się duże i na niektóre 56 od razu po urodzeniu są za malutkie nie zapominaj także o tym, iż maluchy rosną w błyskawicznym tempie!


Co więc będzie potrzebne?

Na pewno koszulki, które będziesz zakładać maleństwu pod tzw. pajacyki. Musisz ich mieć 5-7.
Body, z krótkim rękawkiem są bardzo wygodne i funkcjonalne. Na początek wystarczy 5 sztuk.
Bawełniane, rozpinane w kroku śpioszki, zakrywające stópki też będą ci potrzebne. Kup ich ok. 5 sztuk.
Ciepłe pajacyki będą ci bardzo potrzebne. Kup ich nawet 7-8 sztuk, z czego przynajmniej 2-3 ciepłe, reszta – bawełniane.
Skarpetki (uważaj, żeby nie uciskały dziecka i miały dość luźne gumki) – 2 lub 3 pary
Konieczne będą także czapeczki. Musisz ich mieć kilka sztuk. Najlepiej ze 2-3 cienkie i 2-3 ciepłe, na spacerek.
Cieplejsze sweterki czy bluzeczki – szczególnie dla dzieci urodzonych zimą. Wystarczą 2 sztuki.
Konieczny będzie także ciepły kombinezon na chłodniejsze dni"
To znalazłam w internecie na szybkiego ale ja mam kilka rzeczy na 50 - zabiorę je do szpitala, tj 2 kaftaniki, 2 pary body na długi rękaw i 3 pary śpioszków. Pozostałe mam na 56 i 62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...