Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A i jeszcze jedno Matylda - jak Ci zależy na płytce to szukaj gdzieś teraz na gwałt lekarza który zrobi Ci USG, w 30 tyg to już niewiele będzie widać, teraz już był kłopot a później to dziecko będzie wielkie i odwrócone głową w dół do porodu tak jak moje dziś.. Nie masz możliwości zrobić gdzie indziej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamuski 🙂 Ja tez dopiero wstalam. Alexia no to babe masz w macicy ze ho ho 🙂 Calkiem spora. Ale u mnie w sumie dziewczyny w 21 tygodniu maly wazyl 410. Wlasnie jestem w 24 wiec juz tez napewno bedzie duzo ciezszy 🙂 Martwie sie zeby za duzy nie urosl bo chyba umre podczas porodu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
A i jeszcze jedno Matylda - jak Ci zależy na płytce to szukaj gdzieś teraz na gwałt lekarza który zrobi Ci USG, w 30 tyg to już niewiele będzie widać, teraz już był kłopot a później to dziecko będzie wielkie i odwrócone głową w dół do porodu tak jak moje dziś.. Nie masz możliwości zrobić gdzie indziej?

kuźwa nawet nie chce mi sie szukać w tym jebanym Biłgoraju, trudno ewentualnie zrezygnuję przy następnym dziecku będę robić ciagle 3D hehe
to ja już w ogóle jestem zakręcona ja przytyłam 15 kilo prawie w ogóle nie jedząc, tzn bez specjalnej różnicy sprzed ciąży brzucha ciągle nie ma, no może połowę mniejszy niż u Tyski
i weź tu bądź mądry
ja tylko teraz sobie myślę że moje utycie jest też spowodowane kompletną zmianą trybu życia, brak roweru, biegania brak wszystkiego, od pół roku tylko siedzę przed TV albo komputerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej jeśli rozmiar rodziców ma wpływa na wagę dziecka to ja aż boję się pomyśleć co mogę urodzić 🤪
mimo wszystko myślę że moja będzie miała niską masę ale nadrobi długością..............
moja siostra niziutka pulchniutka i jej mąż też a mały przydał się do mnie hehe
urodził się dwa dni po terminie ważył 3300 g ale nogi to miał tak długie że aż śmiesznie wyglądał
ale teraz ma dwa i pół roku i proporcje wróciły do normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się muszę zaraz za obiad zabierać, bo teść ma urodziny i pewnie trzeba będzie pojechać ok 15-tej. Najlepszy to był dzisiaj mój mąż 😁 Odstawił mnie po USG pod metro i pojechał do pracy. Jeszcze nie zdążyłam zrobić zakupów a on dzwoni, że pracę mu zamknęli 😁 Okazało się, że Telewizja N dzisiaj nie pracuje - odbierają dzień wolny za 25.12 😁 To gamoń noooooo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
ej jeśli rozmiar rodziców ma wpływa na wagę dziecka to ja aż boję się pomyśleć co mogę urodzić 🤪
mimo wszystko myślę że moja będzie miała niską masę ale nadrobi długością..............
moja siostra niziutka pulchniutka i jej mąż też a mały przydał się do mnie hehe
urodził się dwa dni po terminie ważył 3300 g ale nogi to miał tak długie że aż śmiesznie wyglądał
ale teraz ma dwa i pół roku i proporcje wróciły do normy

Wcale nie jest powiedziane, że moja córka będzie duża - jeszcze się to może 3 razy zmienić 🙂 Tydzień w tą czy tamtą nie robi różnicy, byleby nie ważyła mniej jak 3 kg, mamusia ważyła 3700 i mierzyła 56 cm a teraz mała i drobna.. a tata urodził się z wagą 3100 i 51 cm a teraz byk 190 cm - to nieprawda widocznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki
Tyska a myślałam ze tylko ja tak późno wstaje ale widzę ze ty też lubisz sobie pospać 🙂
Alexia zazdroszczę 3D no i ciesze się ze wszystko oki z malutką i z twoim łożyskiem
też chciałam iść na 3D, ale jak piszesz że już za późno 🥴 🥴 🥴 to chyba sobie też odpuszczę, szkoda kasy jak niewiele będzie widać
moja "niby" niunia tydzień temu ważyła ok.1100 g 🤪 🤪 chyba dużo 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy co ma być to będzie tylko moja w 20tc ważyła około 370g 😮
to widzę że wszystkie dziś macie jakieś plany a ja dalej nic
nastawiłam drugą pralkę i widzę że jeszcze jedna się nazbiera nie wiem skąd ja to ciągle po domu w jednym, mama też a Paweł w pracy robi pranie- aż strach pomyśleć co będzie jak się dziecko urodzi, ta pralka będzie pracować non stop- mhm chyba ktoś mi to pranie podrzuca
ja zjadłam dwie kanapki i do popołudnia spokój
teraz trochę poukładam ciuchy, pozmywam i co???dalej internet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki 🙂 sto lat mnie chyba nie było 😉
Ja to nie wiem ale jakoś ostatnio czas przez palce mi przelatywał i z niczym nie mogłam zdążyć, może teraz już będzie lepiej 🙂
Nie wiem jak wy ale ja ostatnio mam schizę na punkcie przygotowań do porodu 🤪 ciągle tylko myślę o tym że to już w zasadzie za chwilę a ja w proszku nic nie mam (poza garstką śpioszków), i do tego nie bardzo wiem co powinnam mieć 🥴 Rany jak to wszystko ogarnąć ☺️ 😞 HELP!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
o i jestem sobie sama ja
siedzę w piżamie bo nawet dziś ubrać mi się nie chce
teraz jest 8.40 więc Alwxia właśnie rozkłada sie na 3d, tak sobie myślałam ale by były "jaja' jakby dziś się okazało że to jednak chłopak hehe
czekam na wieści

Twoja przepowiednia się nie sprawdzi malutka 😜 Cipka jak marzenie - dzisiaj widziałam nawet wargi sromowe i mam nagrane na płytce.. Chciałam Ci powiedzieć, że w Twoim przypadku 3D czy 4D już nie ma sensu, bo dzisiaj lekarz mi powiedział, że to ostatni dzwonek na nagranie płyty, dziecko już jest za duże.. A jeszcze ta moja wredota odwróciła się głową w dół, wtuliła się w macicę i tylko jej było widać cipkę u góry i jedno ucho na dole 😁 Spała w najlepsze, nawet szturchania lekarza nie pomogły, wcale się nie dziwię, że taka śpiąca bo mi dziś dała do wiwatu od 4 rano do 6-tej. Akrobatykę uprawiała nocną. Teraz sama śpi a matka oczy na zapałki - taki czort 😁 pewnie to po tatusiu 😁 Aaaa i najważniejsze - z łożyskiem już ok - wszystko się wchłonęło 🙃
Ps. moja cytrynka waży już 920 gram więc prawie kilogram 😁 i wg USG termin mam na 9 kwietnia bo jest większa 🤪

to fajnie że wszystko dobrze na prawdę się cieszę ale trochę zmartwiłaś mnie z tym moim 3D tak na to czekałam ale mój lekarz jest nieubłagany będę mogła mieć dopiero za 5 tygodni czyli w 30tc tyle tylko że powiedział mi że sobie podejrzy i gdyby była źle ułożona i mało będzie widać to nie będzie mnie naciągał na to 3D
jeju wasze dzieciaki takie duże, mnie sie wydaje że moja moze waży z 500g na pewno nie więcej Alexia to czemu to dzieco tak "spasłaś"??????????miałyśmy rodzić razem, mnie to pewnie wszystko się opóźni i w maju urodzę a mój mnie tu wczoraj podpytywał kiedy urlop planować a ja mówiłam że około 5 kwietnia na miesiąc i muszę zdążyć w tym czasie bo jak nie to się załamię

to moze poszukaj innego usg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry wszystkim 🙂 Ja wstyd sie przyznac, ale dopiero jakas godzine temu zwleklam sie z lozka!!!! Nadrobilam zaleglosci od wczoraj i tak sie troche zmartwilam, ze to juz ostatni dzwonek na 3D, bo tak sie sklada, ze ja mam termin za dwa tygodnie we wtorek, czyli, to bedzie pierwszy dzien 27 tygodnia. Ale ja nie mialam innej mozliwosci, nie mieszkam w Polsce, a tutaj w UK musialabym zaplacic ok 1000 zl przeliczajac, wiec jak pojade na urlop, to akurat wtedy odwiedze lekarzy. Mam nadzieje, ze jednak cos zobacze, uslysze mam nadzieje ze wszystko w porzadku i wreszcie sie dowiem czy chlopiec czy dziewczynka 🙂

A propos! moje Dziecie tez mnie dzisiaj obudzilo o 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beatak83 napisał(a):
Witajcie brzuszki 🙂 sto lat mnie chyba nie było 😉
Ja to nie wiem ale jakoś ostatnio czas przez palce mi przelatywał i z niczym nie mogłam zdążyć, może teraz już będzie lepiej 🙂
Nie wiem jak wy ale ja ostatnio mam schizę na punkcie przygotowań do porodu 🤪 ciągle tylko myślę o tym że to już w zasadzie za chwilę a ja w proszku nic nie mam (poza garstką śpioszków), i do tego nie bardzo wiem co powinnam mieć 🥴 Rany jak to wszystko ogarnąć ☺️ 😞 HELP!!!!!

Beata nie uwierzysz ale tak sobie myślałam że kogoś mi tu brakuje i aż dziś zajrzałam do tabelki i wyszło mi ze Ciebie tu dawno nie było
swoimi obawami się nie przejmuj ja mam podobnie, powiem nawet więcej w ogóle to do mnie nie dociera i wydaje mi się że jeszcze lata świetlne dzielą mnie od porodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dołączajcie się u mnie pewnie odwrotnie będzie jak dziecko takie leniwe jak mamusia to jeszcze gdzieś w maju wyskoczy zamiast w kwietniu......................................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatak83 napisał(a):
Witajcie brzuszki 🙂 sto lat mnie chyba nie było 😉
Ja to nie wiem ale jakoś ostatnio czas przez palce mi przelatywał i z niczym nie mogłam zdążyć, może teraz już będzie lepiej 🙂
Nie wiem jak wy ale ja ostatnio mam schizę na punkcie przygotowań do porodu 🤪 ciągle tylko myślę o tym że to już w zasadzie za chwilę a ja w proszku nic nie mam (poza garstką śpioszków), i do tego nie bardzo wiem co powinnam mieć 🥴 Rany jak to wszystko ogarnąć ☺️ 😞 HELP!!!!!

nie martw sie u mnie tylko kilka par body lezy samotnie i nic wiecej... i jakos nie w głowie mi te zakupy wydaje sie ze jeszcze mam kupe czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂 Ale sie ni wyspałam,jeszcze rano miałam spine ze swoim...W ogole dzisiaj mialam sen,snil mi sie moj były,ide dzisiaj na pks czekam na autobus wsiadam do autobusu,patrze a wlasnie ten moj byly wchodzi do autobusu i do mnie"Czesc" mowi 🤪 🤪 masakra co 🙂
Dzisiaj o 18 mam wizyte u lekarza,cekawe czy mi będzie robić usg,jak myślicie??? 🙂
Bardzo chcialabym sie dowiedziec kogo nosze pod sercem,a jak znow sie wywinie to sie wkurze normalnie;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinka1007 napisał(a):
beatak83 napisał(a):
Witajcie brzuszki 🙂 sto lat mnie chyba nie było 😉
Ja to nie wiem ale jakoś ostatnio czas przez palce mi przelatywał i z niczym nie mogłam zdążyć, może teraz już będzie lepiej 🙂
Nie wiem jak wy ale ja ostatnio mam schizę na punkcie przygotowań do porodu 🤪 ciągle tylko myślę o tym że to już w zasadzie za chwilę a ja w proszku nic nie mam (poza garstką śpioszków), i do tego nie bardzo wiem co powinnam mieć 🥴 Rany jak to wszystko ogarnąć ☺️ 😞 HELP!!!!!

nie martw sie u mnie tylko kilka par body lezy samotnie i nic wiecej... i jakos nie w głowie mi te zakupy wydaje sie ze jeszcze mam kupe czasu... a termin mam 2 tyg przed toba chyba ze jeszcze wczesniej dzidzia sie pospieszy na swiat 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
ta dołączajcie się u mnie pewnie odwrotnie będzie jak dziecko takie leniwe jak mamusia to jeszcze gdzieś w maju wyskoczy zamiast w kwietniu......................................


swego czasu bylam lipcoweczka 2009 ale mala sie pospieszyla i zaliczylam czerwiec 2009 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobitki 🙂
Ja po długiej nieobecności, ale jestem usprawiedliwiona. Miałam koszmarnego sylwestra, w piątek zaczął mnie boleć mój niedoleczony ząb. W sobotę zwijałam się z bólu, oczywiście nigdzie dentysty nie mogłam złapać. o 23 pojechałam na pogotowie, a tam, że mnie będzie cholernie bolało, bo nie ma znieczuleń dla kobiet w ciąży!!!! Wiec poprosiłam o jakiś antybiotyk albo coś, co pozwoli mi przetrwać do pon (bo oczywiście w niedziele wszystkie gabinety również zamknięte). W nocy nie spałam, wyłam w poduszkę, jechałam na apapie.. ;/ W niedziele o 9 pojechałam znowu na pogotowie, babka mi trochę powierciła itp było ok przez następną godzinę, aż tu nagle powrócił ból. Myślałam, że po ścianach będę chodziła!!!! Zaczęła, dzwonić po wszystkich klinikach, gabinetach i NIC!!!!! aż się jeden facet o godzinie 16 zlitował, co prawda wrócił dopiero z sylwestra. Pojechałam o 19 do niego i miałam WYRYWANEGO zęba!!!!!!!!!! Ja pierdole, co za koszmar. Tzn sam ból wyrywania nie, ale ten dźwięk. Wiem, że to moja wina, bo go zaniedbałam (na szczęście siódemka u góry), ale nikomu nie życzę tego o przez ostatnie 3 dni przechodziłam. Jeszcze baba na pogotowiu mi przepisała duomox. Zdążyłam łyknąć dwie tabletki, ale ten dentysta u którego wczoraj wieczorem byłam mówił, żebym odstawiła, bo to bez sensu. No i teraz bujam się bez jednego zęba 😞 MASAKRA!!!!!!!!!!!!

No ale już po sprawie.
Dziewczyny macie piękne, duże brzuchole!!!! 🙂 Jak tak patrze na te zdjęcia to Wam zazdroszczę. Matylda ja też mam tak mały, że nic po mnie nie widać ;/ Dzidzia w brzuchu duża jak na swój wiek, a bebzona jak kot napłakał 😁 Przytyłam od początku ciąży 4 kg- także niewiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wam się nie wydaje że ta ciąża to w jakimś przyśpieszonym tempie teraz nasuwa??? Ja to odnosze wrażenie że dzidzia może się pojawić już w każdej chwili 🤪 niby termin na kwiecień ale to przecież nigdy nic nie wiadomo. Przecież ja nie jestem jeszcze gotowa 😲 😲 😲 nie wiem czy kiedyś będę, znaczy oczywiście chcę tego maleństwa i z jednej strony nie mogę się doczekać aż wezmę je w ramiona, ale z drugiej strony to nie wiem czy sobie poradzę czy będę dobrą matką, przecież cały mój świat stanie do góry nogami i wszystko będzie podporządkowane tej małej istotce.......
Sorki że smęcę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello!
Kobiety jak Wy wcześnie wstajecie.. ja mogę spać i spać, nie ma takiej siły która by mnie ściągnęła z łózka przed 10.30 😮 Klaudia serdecznie współczuje, ból zęba to chyba coś najgorszego jak dla mnie ( pewnie do porodu hehe). Dziewczyny apropos tego przygotowania do porodu, zakupów może stworzyłybyśmy taką listę co jest potrzebne? No wiadomo oprócz wózka, łózeczka itp. ale co trzeba to pielęgnacji itp. Bo ja w tej kwestii jestem zielona 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boze!! Wspolczuje Ci Klaudia!!! bol zeba nawet gdy mozesz brac jakies znieczulacze to jest jedna z gorszych rzeczy na swiecie, a co dopiero gdy nie mozesz tego, ani tamtego. No ale na szczescie juz to co najgorsze za Toba, teraz ranka sie tylko zagoi i bedzie dobrze. Trzymaj sie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...