Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Alice bywam czasem we Wro, odwiedzam kumpelki albo siostrę 🙂 Teraz na Sylwka byłam 🙂

Młoda na cipcię dostała Pimafucort 🤢 Mam nadzieję, że jej szybko to badziejstwo zniknie. I dalej mamy stan podgorączkowy, i z nosa cieknie, i kaszelek też jest 😞 Niksssa także przeżywam praktycznie to samo co Ty... I tak sobie myślę, że mała mogła złapać wirusa w przychodni jak byłyśmy w poniedziałek.

Pimafucort? Ja to od gina na swędzenie dostałam, to chyba na grzyby jest 🤨 🤔 Zaraaa obadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pimafucort dzięki zawartości 3 substancji czynnych działa grzybobójczo, bakteriobójczo oraz przeciwuczuleniowo. Preparat łagodzi stany zapalne oraz świąd związany z zakażeniami skóry. Neomycyna jest silnym antybiotykiem z grupy aminoglikozydów. Działa na wiele szczepów bakteryjnych wywołujących zakażenia skórne. Hydrokortyzon działa przeciwuczuleniowo i łagodzi świąd. Natamycyna działa grzybobójczo.
Alergiczne choroby skóry z powikładniami bakteryjnymi i grzybiczymi.


Zoba na to: 🤪 🤪 🤪

Prawdopodobieństwo wystąpienia uogólnionych działań niepożądanych (zahamowanie czynności nadnerczy) jest największe w przypadku stosowania preparatu pod opatrunkiem okluzyjnym lub w fałdach i zgięciach skóry, oraz u dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem wiem, już sama obczaiłam ulotkę i kilka stron w necie, boję się trochę ale mamy to stosować max 8 dni, dwa razy dziennie 🤢 Ale ten obrzęk naprawdę wygląda fatalnie, nie jest to grzyb, tylko infekcja skóry.... Aż mi się płakać chce jak oglądam jej pupunię....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Wiem wiem, już sama obczaiłam ulotkę i kilka stron w necie, boję się trochę ale mamy to stosować max 8 dni, dwa razy dziennie 🤢 Ale ten obrzęk naprawdę wygląda fatalnie, nie jest to grzyb, tylko infekcja skóry.... Aż mi się płakać chce jak oglądam jej pupunię....

To co Ty jej za pampki zakładasz że się tak załatwiła bidulka? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti na pocieszenie-czytasz interakcje i skutki uboczne wszystlich ulotek? WSZEDZIE jest napisane milion skutkow ubocznych a pewnie setki razy w zyciu bralas rozne leki itp prawda?,a napisane jest tak w tych ulotkach chyba tylko poto zeby w razie czegos jak cos sie stanie zeby producent niebyl odpowiedzialny. Ja juz przestalam czytac dzial skutki uboczne. Czutam tylko dawkowanie i co najwyzej interakcje z innymi lekami czy jak to sie tam zwie zeby wiedziec czy moge cos z czyms laczyc i tyle 😉 nie przejmuj sie skoro masz zaufanie do swojej lekarki to badz spokojna a na pewno wszystko bedzie ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
brechti napisał(a):
Wiem wiem, już sama obczaiłam ulotkę i kilka stron w necie, boję się trochę ale mamy to stosować max 8 dni, dwa razy dziennie 🤢 Ale ten obrzęk naprawdę wygląda fatalnie, nie jest to grzyb, tylko infekcja skóry.... Aż mi się płakać chce jak oglądam jej pupunię....

To co Ty jej za pampki zakładasz że się tak załatwiła bidulka? 🥴

Te co zwykle, zresztą od przedwczoraj to głównie z gołym tyłkiem lata albo z luźno przewiązaną pieluchą. Wszystko się zaczęło jak z B pojechaliśmy na sylwestra, tak myślę, że może moja sis za mocno wycierała chusteczkami i uszkodziła naskórek, a potem to już z górki... Wcześniej nie miałam takich problemów, obmyłam w bratkach, nałożyłam kremik i znikało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Alice- masz rację 🙂 dzięxy 😁

Przezorności nigdy za wiele, lekarze też popadają w rutynę albo dają leki nieodpowiednie dla dzieci tak jak było w przypadku Davercinu na trądzik niemowlęcy u Lenki - ja tam wolę sprawdzić zanim coś zaaplikuję 🙂 Inaczej bym antybiotykiem dla dorosłych dzieciakowi twarz poparzyła a i tak by nie pomogło 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tam uważam że trzeba znaleźć złoty środek, czasem ryzyko i ewentualność jakichś tam komplikacji jest mniejsze niż skutki nieleczonej przypadłości. z drugiej strony faktycznie lekarzy trzeba pilnować, kiedyś pojechałam z Julka na dyżur w sobote to dostała końską dawkę antybiotyku - całe szczeście ze sprawdziłam ulotke bo bylyby problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie próbowałam 🤔

ale pochwalę się rodzinką, bo już mi ciśnienie podskoczyło:

kuzynka mojej mamy zadzwoniła JĄ opierdzielić, że JA za lekko ubieram dziecko i dlatego jest teraz CHORE, bo jej córka wpadła kilka tygodni temu i widziała jak Hela ubrana była 🤢 🤢 🤢 🤢

Na szczęście tylko taką jedną cioteczkę kochaną mam, ona wprost uwielbia wszystko wytykać-zwłaszcza mojej mamie- nie patrząc na siebie i swoją rodzinkę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Alexia wiem wiem ostrożności nigdy za wiele, ale chodzi o to zeby nie popadac w panike i czytac wszystko co do kropki. A co do malej to sliczna ale ja wlasnie bym powiedziala ze oczy to ma po tacie 😜 ale niewiem jak Ty wygladasz wiec ciezko mi powiedziec po jednym zdjęciu z boku 😉

...............................

tak wyglądamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinka1007 napisał(a):
hej sorka ze tak ni z gruszki ni z pietruszki ale potrzebuje pilnie sciagnac i nagrac film z jutuba a nie mam pojecia czy to sie da i jak to zrobic mogła by któras mi szybko i w miare prosto to wytłumaczyc
🙂
bede wdzieczna

jak to nagrać film z You Tube'a? Na co? Do czego? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
ewelinka1007 napisał(a):
hej sorka ze tak ni z gruszki ni z pietruszki ale potrzebuje pilnie sciagnac i nagrac film z jutuba a nie mam pojecia czy to sie da i jak to zrobic mogła by któras mi szybko i w miare prosto to wytłumaczyc
🙂
bede wdzieczna

jak to nagrać film z You Tube'a? Na co? Do czego? 🤔[/quote mojemu sie przypomniało ze na jutro do szkoly musi miec film o ogrodzie 🥴 nie musi byc z jutuba ale film musi byc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...