Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Kasia spokojnie wyrosnie jeszcze na pewno 😉 dziecia nie zawsze ida wedlug planu zeby 🙂
\

eeeeee ja się tym nie przejmuję, wyrosnąć na pewno wyrośnie, nie ma bata 😁
tylko mnie to zdziwiło że jedynki górne już wyszły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jest jeszcze jakiś bejbik który nie raczkuje????
bo ja juz jestem podłamana, wiem że Liwia wszystko robi dużoooooooo później, ale już mnie to dobija, bo rehabilitacja wyglada tak że 30 min jest krzyk jakby obdzierali ze skóry, nic się nie da zrobić, mało postęp jest 🥴
jeszcze na dodatek psycholog mi powiedziała takie hasło że myślałam że sie wkur...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Dzień dobry..
Cześć Kasiu - stęskniłam się za wami 🙂 Ucałuj trójzębną Liwcię ode mnie 🙂 Moja nadal ma tylko dwie dolne jedynki. A jak tam u was z czworakowaniem??

😘 😘 😘 😘
ucałuje, ucałuje 😉
nie raczkuje 🥴 ja juz nie wiem co robić 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Dzień dobry..
Cześć Kasiu - stęskniłam się za wami 🙂 Ucałuj trójzębną Liwcię ode mnie 🙂 Moja nadal ma tylko dwie dolne jedynki. A jak tam u was z czworakowaniem??

😘 😘 😘 😘
ucałuje, ucałuje 😉
nie raczkuje 🥴 ja juz nie wiem co robić 🤢


Kasia moja zaczęła raczkować jakieś 2 tygodnie temu więc spokojnie - mi neurolog mówiła że dzieciaki takie jak nasze muszą mieć na wszystko więcej czasu. Ona w ogóle nie chciała raczkować i pewnego dnia nagle ruszyła 🙂 No i na rehabilitacji też mówili że pomimo tego że Laura jest już wyleczona to dopóki nie zacznie raczkować to musimy jeździć - no i zobaczymy co teraz powie lekarz. Idziemy 26 stycznia.

Aaaa i najważniejsze co mi powiedziano to to, że dziecko musi jak najdłużej raczkować bo przez raczkowanie stymuluje się rozwój półkul mózgowych więc nie jest dobre jak dziecko od razu wstaje 🥴 I żeby robić wszystko żeby dziecko "zmuszać" do poruszania się na czworakach więc jak już ci ruszy to pamiętaj o tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yhmm weź dziecko zmuś do raczkowania jak je natura pcha do stania 🤢 Włazi wszędzie gdzie się da, a już mnie osłabia jak mi się po nogach od tyłu wspina jak coś w kuchni robię 🤨
Z tym, że moja raczkuje już od 5 grudnia, a tak mega sprawnie to od 15-tego, więc się nie martwię 🙂
Jak się chce gdzieś przemieścić to zasuwa więc jest git, nie było tak że nagle zaczęła wstawać i pominęła raczkowanie 🙂

Kasia - jeszcze będziesz miała dosyć wszędobylskiej Liwki, mówię Ci ciesz się że masz pod tym względem luz 😁
A no i moja też ma tylko 2 dolne jedynki od listopada i cisza, nic więcej na horyzoncie się nie pojawiło od tamtej pory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
a u nas zębów nadal brak 🤨


Ewelina nie martw się - czytałam gdzieś jak mama rocznego dziecka martwiła się że jeszcze nie ma zębów a dentysta ją uspokajał że to nic złego i do półtora roku powinien się jakiś zębul pojawić a jak się nie pojawi to wtedy trzeba się martwić. Podobno im później wychodzą tym dłużej się trzymają 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola1983 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
a u nas zębów nadal brak 🤨


Ewelina nie martw się - czytałam gdzieś jak mama rocznego dziecka martwiła się że jeszcze nie ma zębów a dentysta ją uspokajał że to nic złego i do półtora roku powinien się jakiś zębul pojawić a jak się nie pojawi to wtedy trzeba się martwić. Podobno im później wychodzą tym dłużej się trzymają 😜


Ewela potweirdzam, znam mamę dziewczynki która do 15miesiąca nie miała ząbków. Lekarz kazał zrobić badanie krwi, zrobili i nic nie wykazało. W wieku 16miesięcy bezboleśnie wyszły jej na raz 4 ząbki. Więc widzisz 😉 czasami tak bywa i nie ma co się martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
a u nas zębów nadal brak 🤨


Ewelina nie martw się - czytałam gdzieś jak mama rocznego dziecka martwiła się że jeszcze nie ma zębów a dentysta ją uspokajał że to nic złego i do półtora roku powinien się jakiś zębul pojawić a jak się nie pojawi to wtedy trzeba się martwić. Podobno im później wychodzą tym dłużej się trzymają 😜


Ewela potweirdzam, znam mamę dziewczynki która do 15miesiąca nie miała ząbków. Lekarz kazał zrobić badanie krwi, zrobili i nic nie wykazało. W wieku 16miesięcy bezboleśnie wyszły jej na raz 4 ząbki. Więc widzisz 😉 czasami tak bywa i nie ma co się martwić.


dzięki dziewczyny choć chciałabym chociaż jednego 😉 teraz 😁
a my po kościele bo mnie naszło 😮
i jemy obiad i spadamy na basen 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja znowu mam gości 😞 Tzn nie ja dzisiaj tylko brat T. ma rocznicę ślubu i nie wypada nie iść a ja jestem tak chora że głos straciłam 😞 Ja to się chyba nie przyzwyczaję do tego ich rytuału rodzinnego gdzie weekend bez gości albo bez pojechania w gości to weekend stracony 🤢 🤢 🥴 🥴 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂

wreszcie dorwałam się do kompa.

Dzisiaj po raz pierwszy od kilku mcy miałam 4 h nieprzerywanego snu 🙃
Magda a czy Ty próbowałaś dokarmiać Nikolę jak płacze?

Szyszka jak skóra Majki? Mój jak dostał uczulenia na bebiko to miał takie suche plamy jakby liszajki, które po kąpieli robiły się czerwone. Jak zmieniłam mleko i jeszcze go karmiłam piersią to nadal mu wyskakiwały mimo, iż nie jadłam nabiału i innych . Dopiero jak go odstawiłam od piersi to mu to zeszło a teraz ma znowu ale 2 tylko liszajki na nóżce. Jak jeszcze jesteś to mogę wstawić zdjęcie sprzed kilku mcy tych plam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...