Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
chciałabym mieć jakieś 3-4 zdjęcia małego zrobione ala portfolio bo takowych nie bede robić małemu dziecku które się tak szybko zmienia a cena takiego zestawu też jest duża ale może sama moge zrobić takie 3-4 zdjęcia i je ładnie oprawić( tyle ile bede umiała) i wydrukować w tym formacie. na te castingi bo czasem proszą o zdjecia 🤔


wydrukuj i włóż w okładki (album) ale teraz często sprawdza sie forma portfolio na płycie cd lub dvd więc wcale nie musisz wywoływać tylko mieć na cd


nina czyli moge zrobić to sama tak?? musze mieć zdjecie twarzy i całego jego jaka jest reguła??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

aisak napisał(a):
http://dzieci.pl/breedingAid,12953908,title,Popularne-maty-puzzle-sa-toksyczne,wychowanie_artykul.html
jeszcze raz link o puzzlach


jak by każdy tego przestrzegał to by tego nie było... Bo nikt by tego nie kupował.
Ludzie jednak kupują i mają zdrowe dzieci...
Teraz w każdym temacie "wymyślają" 🙂
Takie moje zdanie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry
dziewczyny tymi facetami sie nie przejmujcie to juz chyba taka ich natura - ja dzisiaj mojego poderwalam po 6 mowie wolne masz to sie bujasz rano z małym bo ja zmeczona jestem chce pokimac do 8 chociaz. no i 7 szymek głodny, juz sie wkurwia, tamten mleko mu robi i sie drze do mnie z kuchni zebym wstala bo jemu sie za przeproszeniem kuuuuuuuuupe chce. no żesz !! to ja zdarzyłam dziecko nakarmic, przewinac bo sie tez zkupsztalił i tamten przychodzi ze go wziasc chce 😲 😲
u mnie dzisiaj leczo sie pichci, pogoda ładna chyba sie wezme za okna bo ścierki od wielkanocy nie widziały 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
aisak napisał(a):
http://dzieci.pl/breedingAid,12953908,title,Popularne-maty-puzzle-sa-toksyczne,wychowanie_artykul.html
jeszcze raz link o puzzlach


jak by każdy tego przestrzegał to by tego nie było... Bo nikt by tego nie kupował.
Ludzie jednak kupują i mają zdrowe dzieci...
Teraz w każdym temacie "wymyślają" 🙂
Takie moje zdanie 🙂


Mnie się wydaje, że to dopiero może wyjść jak dziecko dorośnie... Takie puzzle wprowadzone zostały do sprzedaży stosunkowo niedawno, a zanim nowotwór się rozwinie musi minąć jakiś czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do konca nie wiem co myśleć o tych puzzlach 🤔 🤔
znalazłam jeszcze taki artykuł, bardzo podobny zresztą

Kolorowe puzzle – maty piankowe są niebezpieczne dla dzieci. Zawierają formamid – substancję toksyczną, która może powodować podrażnienie skóry, alergie, zwiększać wystąpienie nowotworów i niekorzystnie oddziaływać na płód. Formamid zakwalifikowany jest do substancji z grupy CMR – rakotwórczych, mutagennych i szkodliwie działających na rozrodczość.

Po doniesieniach o występowaniu toksyn w matach dla dzieci, Belgia i Francja wprowadziły zakaz sprzedaży tych produktów. Belgia zdecydowała się wprowadzić bardziej restrykcyjne wymagania względem bezpieczeństwa zabawek. Teraz, zanim trafią na rynek muszą przejść badania wykluczające obecność formamidu, acetofenonu oraz 2-fenylo-2-propanolu.

Maty wydają się bardzo atrakcyjne, są kolorowe i miękkie (właśnie dzięki trującemu formamidowi), dlatego stały się bardzo popularne. To, że są niebezpieczne może zdradzać jedynie nieprzyjemny zapach, który ulatnia się po otwarciu opakowania.

Intertek – międzynarodowa firma zajmująca się testowaniem i nadawaniem certyfikatów zabawkom podaje, że od lipca 2013 roku zakaz sprzedaży zabawek zawierających formamid będzie obowiązywał we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂

dziekuje za pamiec o mnie 🙂
rzeczywiscie, moja Ola przyjechala w czwartek i wciaz sie nie moge nacieszyc 🙂 wczoraj bylysmy na dlugim spacerze nad morzem, dzisiaj mialysmy zrobic maly shopping, ale niestety siostra dostala okresu,m wymiotuje, ma biegunke a chwilowo spi, wiec chyba zostaniemy w domu dzisiaj, ja tylko wyskocze do teskacza kupic kilka pierdolek.
ale nadrobilam sumiennie 🙂
co do pieneidzy i sytuacji finansowych sie nie wypowiadam,
a co do facetow?? hmmm, S> ma z reguly lekki sen, ale o dziwo jak Neliczek placze w nocy po amciu to jej nie slyszy 🙂 no ale ja sie nie czepiam tego, on pracuje do ok 4 wiec nie wymagam zeby ja tez karmil jak wroci, spoko
bardziej bylabym wdzieczna ( jak to brzmi, o zgrozo) za wziecie jej chociaz na godzinke na spacer zebytm ja w ciagu dnia mogla pobyc sama, ale tego sie chyba nigdy nie doczekam
co do puzzli, to ja mialam wczoraj je kupic, ale jakos tak stwierdzilam, ze moze jak juz z polski wrocimy to kupie,a tu takie info.....
ok, ide zmyc maseczke i wlosy wysuszyc, dziecie sie pewnie niedlugo obudzi na mlesio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde....
to chyba nie smoczek. Ona "wyje" non stop, ani na rękach nie chce, ani się bawić, ani jeść, ani pić... Już nie wiem... To do niej nie podobne.... Zaraz zwariuje!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiaa21 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Kurde....
to chyba nie smoczek. Ona "wyje" non stop, ani na rękach nie chce, ani się bawić, ani jeść, ani pić... Już nie wiem... To do niej nie podobne.... Zaraz zwariuje!!!!!!!

moze zabki...


Myślałam o tym, ale ma cały czas takiego samego bąbelka na dziąsełku jak miała, nic się nie zmieniło, a zachowanie tak... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda, powiem ci ze moja nela tez ostatnio sworuje z jedzeniem, wiem wiem u niej to zadna nowosc i Cie nie zaskoczylam, ale ona tez sie tak wije, i buzie zamyka i wypycha jezykiem skoczek i placze, ale co najlepsze ze jak jej troche na sile wepchne go do buzki to nagle zaczyna jesc normalnie. A moze sprobuj na foteliku, albo poloz ja wygodnie na lozku?? mojej to pomaga, ah,,, ona zawsze ma cos z tym jedzeniem.... tylko w nocy na spiocha nie wymysla ze chce na lezaczku jesc bo zaspana...
ale co, Madzia, myslisz ze jej cos dolega, ze ja cos boli??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagi_ napisał(a):
Magda, powiem ci ze moja nela tez ostatnio sworuje z jedzeniem, wiem wiem u niej to zadna nowosc i Cie nie zaskoczylam, ale ona tez sie tak wije, i buzie zamyka i wypycha jezykiem skoczek i placze, ale co najlepsze ze jak jej troche na sile wepchne go do buzki to nagle zaczyna jesc normalnie. A moze sprobuj na foteliku, albo poloz ja wygodnie na lozku?? mojej to pomaga, ah,,, ona zawsze ma cos z tym jedzeniem.... tylko w nocy na spiocha nie wymysla ze chce na lezaczku jesc bo zaspana...
ale co, Madzia, myslisz ze jej cos dolega, ze ja cos boli??


Nie wiem... nie mam pojęcia o co chodzi.... Wcześniej też jej się to zdarzało, ale przelewałam wosk i przechodziło jak ręką odjął...
Teraz padła, bo tak płakała, aż się zanosiła... 😞


I wygląda to tak - non stop -
tutaj jest już zmęczona, bo trwa to już z pół godziny, więc tak dziwnie płacze...


[youtube]93suI9oadbQ[/youtube]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- niech mi ktoś to wytłumaczy, bo nie kumam 😞 😞 😞 😞 😞


Jeżeli dziecko płacze i nie chce spać a nic go nie boli to możliwe że jest wystraszone. Wtedy babcia gotuje wodę. Bierze garnuszek półlitrowy i głęboki talerz. Do garnuszka nalewa wody (tak do połowy). Dziecko musi leżeć w jednym miejscu (ja np. kładę małą do wózka). Nad wózkiem odwrotnie do ruchów wskazówek zegara trzykrotnie zatacza się koło i pod tym wózkiem kładzie się głęboki talerz. Wylewacie z tego garnuszka wodę do talerza i stawiacie do góry nogami na środku talerza ten garnuszek i czekacie. Jeżeli dziecko faktycznie jest wystraszone to całą ta woda z talerza spowrotem wpłynie pod ten garnuszek odwrócony do góry dnem a na talerzu nic nie zostanie. Wtedy najlepiej żeby dziecko leżało jak najdłużej nad tym talerzem z garnuszkiem (dlatego lepiej to robić w wózku lub łóżeczku).
Wiem że wydaje się to skomplikowane ale uwierzcie mi to łatwizna i serio działa Dzięki temu moje słoneczko ostatnio przespało dwie nocki bez problemów. A nie mogła w ogóle zasnąc bo się zrywała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiem Ci Kochana tak:
mojej neli ze 2 moze 3 razy w zyciu zdazylo sie drzec w nieboglosy, bo plakac to za malo powiedziane, trwalo to dluzszy czas i tak jak ty mowisz siedziec nie, lezec ne, bawic sie nie, na rekach tez nie chciala. I ja jej poprostu w takich sytuacjach daje odrobine paracetamolu, 1,5 ml, jej to pomagalo za kazdym razem. szla spac a potem jaks ie budzila to wszystko do normy wracalo. najgorsze z tymi naszymi maluszkami jest to, ze ci nie powie co jej dolega, a ewidentnie widac ze cos jej jest, no sama nie wiem co mam ci innego poradzic. Moze jak nie przejdzie do wieczora to idz z nia do szpitala??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagi_ napisał(a):
powiem Ci Kochana tak:
mojej neli ze 2 moze 3 razy w zyciu zdazylo sie drzec w nieboglosy, bo plakac to za malo powiedziane, trwalo to dluzszy czas i tak jak ty mowisz siedziec nie, lezec ne, bawic sie nie, na rekach tez nie chciala. I ja jej poprostu w takich sytuacjach daje odrobine paracetamolu, 1,5 ml, jej to pomagalo za kazdym razem. szla spac a potem jaks ie budzila to wszystko do normy wracalo. najgorsze z tymi naszymi maluszkami jest to, ze ci nie powie co jej dolega, a ewidentnie widac ze cos jej jest, no sama nie wiem co mam ci innego poradzic. Moze jak nie przejdzie do wieczora to idz z nia do szpitala??

gorączki żadnej nie ma, a panadol już podałam...
Nie wiem... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagi_ napisał(a):
ja ci nie pom,oge z ta woda, bo sama do konca nie rozumiem, raz tylko wosk nad nia wylalam jak nie chciala jesc przez tydzien. Moze zadzwon do wioli, ona ci najlepiej wytlumaczy??


a to nie Kasia?
To Wiola robiła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem Magda - co tam jest niejasne dla Ciebie? 🙂
Poza tym pamiętasz jak pisałam, że moja ciągle płacze? Widzę, że teraz Maja to ma - jeśli Cię to pocieszy to minie za kilka dni - może tydzień i wg mnie to skok rozwojowy ale oczywiście obserwuj ją bo ja mało na tym filmie widzę, zrób jak czujesz - instynkt matki najlepszy 🙂 Jak się martwisz to idź z nią do lekarza, lepiej dmuchać na zimne...
Moja tak miała w ciągu dnia, w dzień spała normalnie no i jadła też w miarę normalnie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...