Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
moja jeszcze ma ciemiaczko, a obwod glowki ma 43cm to zle ? bo Lenka i Nikola ma 45cm 🤨
i podarla mi miarke papierowa bo mi wyrywała z reki 😠

generalnie dziecku ciemiaczko ma zarosnac kolo 12 miesiaca a obwod głowy to jest ok 44cm tzn mniej wiecej powinno byc kolo 9 cm od urodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
moja jeszcze ma ciemiaczko, a obwod glowki ma 43cm to zle ? bo Lenka i Nikola ma 45cm 🤨
i podarla mi miarke papierowa bo mi wyrywała z reki 😠

generalnie dziecku ciemiaczko ma zarosnac kolo 12 miesiaca a obwod głowy to jest ok 44cm tzn mniej wiecej powinno byc kolo 9 cm od urodzenia

No to u Lenki 9 cm właśnie jest - urodziła się z obwodem 36 cm (BTW - i namawiali mnie na poród naturalny 🤪 - dzięki Bogu że się nie zgodziłam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
moja jeszcze ma ciemiaczko, a obwod glowki ma 43cm to zle ? bo Lenka i Nikola ma 45cm 🤨
i podarla mi miarke papierowa bo mi wyrywała z reki 😠

generalnie dziecku ciemiaczko ma zarosnac kolo 12 miesiaca a obwod głowy to jest ok 44cm tzn mniej wiecej powinno byc kolo 9 cm od urodzenia

No to u Lenki 9 cm właśnie jest - urodziła się z obwodem 36 cm (BTW - i namawiali mnie na poród naturalny 🤪 - dzięki Bogu że się nie zgodziłam)



U mnie 6,5 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Magda - ale on się zmienił 😮 Nie to dziecko normalnie 😮 A jakie ma rzęsy długie ☺️ A sam siada czy go posadziłaś jak ja swoją piranie? 😁

ja go sadzam i siedzi, ale jak np zlapie szczebelki od lozeczka tez probuje sie sam podnosic jak narazie nieskutecznie, ale jak go posadze to siedzi. w wanience sie trzyma bokow i siedzi oczywiscie go asekuruje, ale o polozeniu juz moge marzyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Magda - ale on się zmienił 😮 Nie to dziecko normalnie 😮 A jakie ma rzęsy długie ☺️ A sam siada czy go posadziłaś jak ja swoją piranie? 😁

ja go sadzam i siedzi, ale jak np zlapie szczebelki od lozeczka tez probuje sie sam podnosic jak narazie nieskutecznie, ale jak go posadze to siedzi. w wanience sie trzyma bokow i siedzi oczywiscie go asekuruje, ale o polozeniu juz moge marzyc

Nie sadzaj go, Aisak by na Ciebie nakrzyczała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Magda - ale on się zmienił 😮 Nie to dziecko normalnie 😮 A jakie ma rzęsy długie ☺️ A sam siada czy go posadziłaś jak ja swoją piranie? 😁

ja go sadzam i siedzi, ale jak np zlapie szczebelki od lozeczka tez probuje sie sam podnosic jak narazie nieskutecznie, ale jak go posadze to siedzi. w wanience sie trzyma bokow i siedzi oczywiscie go asekuruje, ale o polozeniu juz moge marzyc

Nie sadzaj go, Aisak by na Ciebie nakrzyczała 😉

celowo go nie sadzalam poprostu widac ze on tego chce w lezaczku sam sie odginal do przodu lapiac barierke tylko sam jeszcze nie dal rady sie tak mocno podciagac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
a wlasnie co z ta aisak jak jej dzieciatko?

Oj dużo by pisać, łatwego życia nie mają, i rehabilitacja na asymetrie i na nadwrażliwość sensoryczną, plastrowanie do tego Kasia wróciła do pracy i coś pisała ostatnio że jakiś ginekologiczny problem się pojawił u Liwki. Generalnie nie jest różowo i wszystkie zastanawiamy się skąd ona na to siłę bierze 🥴 Podziwiam ją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
a wlasnie co z ta aisak jak jej dzieciatko?

Oj dużo by pisać, łatwego życia nie mają, i rehabilitacja na asymetrie i na nadwrażliwość sensoryczną, plastrowanie do tego Kasia wróciła do pracy i coś pisała ostatnio że jakiś ginekologiczny problem się pojawił u Liwki. Generalnie nie jest różowo i wszystkie zastanawiamy się skąd ona na to siłę bierze 🥴 Podziwiam ją

😞 cos przeczytalam o asymetrii ale nie wiedzialam o nadwrazliwosci sensorycznej 😞 szczerze mowiac maialm zajecia z rehbilitacji, ale nigdy nie widzialam dziecka z tym schorzeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i widzialam, ze piszecie o d3, to wazna wit trzeba ja podawac codziennie najlepiej chwile przed podaniem mleka ( bo ta wit "rozklada" sie w tluszczach)na lyzeczce bo ona jest oleista i sie osadza na butelce. niedobor moze powodowac krzywice nadmiar za szybki zrost ciemiaczka. Dlatego trzeba scisle przestrzegac zlecen lekarza bo on iloscia kropel dostosowuje do wielkosci ciemiaczka. Jedna kropla ma az 400j a to duzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...