Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bry 🙂

Nikolina - nie załamuj mnie pls 😁 Już chyba ze 4 razy pisałam a przecież tam nic trudnego nie ma 😉
Kroisz mięsko, wrzucasz na rozgrzany tłuszcz i przyrumieniasz. Potem podlewasz trochę wodą - zostawiasz aż się woda wygotuje. Jak się wygotuje dodajesz pokrojoną w kostkę cebulę i dusisz chwilę. Znów podlewasz wodą. Jak się wygotuje dosypujesz papryki, soli i pieprzu do smaku. Dziewczyny prószą mąką - ja dodaję wody i zabielam mąką bo lubię z sosem. Czasem też ścieram marchew, pietruszkę i por. Można kombinować na różne sposoby. To tak w skrócie.

Nela
- Marinka musi odstawić małego od piersi bo jedzie do Kazachstanu swoje sprawy pozałatwiać i nie będzie jej miesiąc.

Marta - widać że Maja Polka rasowa - ma naszą narodową cechę - kombinowanie 😁 Superaśna jest 😘

Ania
- linomag maść na odparzenia a krem do codziennej pielęgnacji - Ty kup na razie maść choć ja używam na co dzień kremu i jestem zadowolona bo młoda się wcale nie odparza 🙂

Młoda śpi jeszcze, gotuję jej zupkę i niedługo wybywamy do teściów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam już tą maść, posmarowałam ją drugi raz i zobaczymy..... Najgorsze, że ona ma zaczerwienione i spuchnięte wargi sromowe i być może to nie odparzenie tylko jakaś infekcja dróg moczowych. Na razie ani bratki ani wietrzenie nie pomaga i to mnie martwi, a mała jest na syropkach kilka dni i może to od tego.... Jak się po południu nie poprawi to będę dzwonić po lekarza.
😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Mam już tą maść, posmarowałam ją drugi raz i zobaczymy..... Najgorsze, że ona ma zaczerwienione i spuchnięte wargi sromowe i być może to nie odparzenie tylko jakaś infekcja dróg moczowych. Na razie ani bratki ani wietrzenie nie pomaga i to mnie martwi, a mała jest na syropkach kilka dni i może to od tego.... Jak się po południu nie poprawi to będę dzwonić po lekarza.
😞

Ania - od razu mi to przez myśl przeszło bo gdyby była odparzona to i dupkę też miałaby czerwoną, pewnie ją to boli i swędzi bidulkę 🥴 A pozwala Ci się tam dotknąć? Mówili nam w szkole rodzenia o tym właśnie że dziewczynki mają krótką cewkę moczową i żeby uważać z basenami i ogólnie uważać przy pielęgnacji bo może dojść do infekcji dróg moczowych. Ja bym nie czekała chyba 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gracias za przepis, wiem że był ale weź tu szukaj tego 😁 😁

kurde nadal nie mam koncepcji na moje dziecko, rano mial 37,8 wiec bez syropu sie obyło i spadła mu juz gorączka ale jakis taki nieswój jest, objawów chorobowych nie ma poza kaszlem który miał juz wczesniej i który się zmniejsza. no nic, dzisiaj paniki siać nie będe - mam tylko nadzieję że mi sie dziecko nie rozłoży przez pierdoloną wizytę kontrolną 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O 2 przyjechał do nas lekarz, bo młoda miała 37,9. Wszystko ok, to tylko lekkie przeziębienie, a to odparzenie to infekcja skóry, czyli to pieluszkowe zapalenie skóry i przepisał nam jakąś silniejszą maść. Nie ma na szczęście infekcji dróg moczowych. Można ją tam dotykać, przemywać- generalnie młodej to nie przeszkadza. To przeziębienie też takie delikatne, bo lekko pokasłuje, ale drogi oddechowe ok no i jest pełna energii jak zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
brechti napisał(a):
Aaaa no właśnie- Liwcia, Kacperos i Fabianos- buziaki dla Was! :*

Ojeeeej, aż do Kazachstanu? Marinka, a Ty stamtąd pochodzisz czy jak (bo przegapiłam temat ☺️ )

Tak - ona stamtąd pochodzi 😉 To mówiłam ja - jej adwokat 😁


I dlatego Marinka ma takie ładne imię! Haaaaa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Brechti witaj 🙂 widze ze tez z dolnego slaska jestes tak? 😉 bywasz we wrocku?
Wspolczuje dla malucha. Odparzenia nie fajne ale dobrze ze mala to nie boli az tak 🙂

Szyszka Gratulacje dla malej 🙂 nie ma to jak motywacja w postaci zabawek rodzicow-u nas gorowaly telefony komorkowe ale juz jej minely 😉

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO I DUZO ZDROWKA DLA DZISIEJSZYCH SOLENIZANTOW OD DZIEN STARSZEJ ALI I JEJ MAMY 😜

Niksssa mnie tak zastanawia czy Tobie lekarz kazala zbijac syropami (paracetamol / ibuprofen) taka niska goraczke? bo mi zawsze lekarze mowili ze do 38 to spokonie sie nie daje bo dzieci z reguly maja wyzsza temperature 😞 Ale dobrze ze juz sie okazalo co to jest 🙂 niema to jak spokoj ducha ze nic powaznego 🙂 Zdrowka dla pociechy 🙂

A ja dzis po nocce paskudnej poszlam spac ok 2giej obudzilam sie o 3.30 potem o 5 potem o 730 potem o 855 i ledwo zyje 😞 pozniej w trase odwiedzilismy babcie meza ktora mieszka 60km za wrockiem i niedawno wrocilismy. Mala urzadza dzis strajk glodowy. Przez nia wlasnie siedze z laktatorem przed kompem i sciagnelam juz 150ml bo mi cyce rozsadzalo 🤨
do tegpo wzielo mnie na sprzatanie wiec pokoj jes zrobiony a nowa szafka zawalona Ali ciuchami.
Zostalo mi jeszcze wymyc gary i butelki, rozwiesic wczorajsze oststnie pranie bo bylo ich 3 i pozniej powstawiac pare klamotow na allegro i to chyba by bylo na tyle jezeli chodzi o dzis 😉
Ide robic ale bede zagladac w miedzyczasie bo zawsze mam wlaczonego kompa caly czas.
Buziaki dla wszystkich 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
... a i bym zapomniala imieninowe zyczenia dla Kacpra dzis imieniny 😁

Marinka do Kazachstanu ojejku!! moze to glupie co napisze ale nie masz mozliwosci zeby utrzymac laktacje? wziac ze soba laktator i sciagac miniumum 2-3 razy dziennie!! moim bliskim i kolezanka sie tak nie raz udawalo!! Wierze ze Tobie tez by sie udalo a te 2 razy dzinnie z rana i wieczora to nie wielka robota, wiem bo tez tak robie pomimo ze karmie piersia bo moja mala niedojada i mam za duzo pokarmu i cycuchy mi rozsadza. A tak z ciekawosci to ostatnio przeczytalam ze mozna przywrocic laktacje nawet do ilus miesiecy po odstawieniu od piersi ale warunkiem jest to ze kobieta nie dostala jeszcze miesiaczki czy jakos tak 😉
Lece....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice do 38 nie zbijam syropem ale wczoraj wieczorem mial 38.3 wiec mu dałam 😉
i jednaj kurwa mam dziecko chore, zeby to chuj strzelił - jak wczoraj mial resztki kaszlu, to po "kontrolnej" wizycie dostał mega kataru, z nosa mu sie leje aż w gardło spływa i sie męczy bidulek 😠 😠 😠 gorączki nie ma juz dzisiaj a nawet jak to minimalną. ciekawe czy z tego wyjdziemy czy jak zwykle sie skonczy na antybiotyku. do lekarza na razie nie ide, bo zapas leków mam, chyba ze sie cos gwłtownie pogorszy. ogólnie rzecz biorąc to jestem wściekła. chciałam się upewnić że z dzieckiem wszystko to ok, to je jeszcze bardziej załatwiłam 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice bywam czasem we Wro, odwiedzam kumpelki albo siostrę 🙂 Teraz na Sylwka byłam 🙂

Młoda na cipcię dostała Pimafucort 🤢 Mam nadzieję, że jej szybko to badziejstwo zniknie. I dalej mamy stan podgorączkowy, i z nosa cieknie, i kaszelek też jest 😞 Niksssa także przeżywam praktycznie to samo co Ty... I tak sobie myślę, że mała mogła złapać wirusa w przychodni jak byłyśmy w poniedziałek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...