Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

no a ja zjadłam trzy pomarańcze i ciągle popijam pepsi
mała mnie kopie chyba dlatego że na plecach leże albo te pomarańcze z pepsi mi się przelewają bo już sama nie wiem co to za rewolucje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
hello, ja wstalam raptem 45 minut temu.. i na sniadanie zjadlasm ptasie mleczko, ciasteczka i popilam cola 😮 I takie moje jedzenie.. nudy w cholere, trzeba by mieszkanie ogarnac ale strasznie mi sie nie chce, na 16 musze leciec oddac siuski do badania. Tez mi sie nie chce dreptac tam w tym sniegu..

Siuśki do badania po takiej dawce cukru??? 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! 🙂 Ja zawsze jem normalne śniadanie ale po śniadaniu zawsze coś pysznego. Jutro będę miała robioną krzywą cukrową. a wczoraj znajoma która dwa miesiące temu urodziła opowiadała jak było. ale się uśmiałam, ale też się popłakałam. coraz bardziej boję się porodu:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wogole mam takie pytanie zwiazane ze zwolnieniem szczegolnie do osob ktore pracuja na umowe o prace i maja zwolnienie dluzej niz miesiac Ostatnio sporo czytalam ale nic nie rozumie bo 30 dni placi za zwolnienie pracodawca a za kolejne juz ZUS mam pytanie czy dlugo czekaliscie na kase z ZUS bo podobno maja 30 dni na przekazanie kasy 😞 czyli wyszlo by tak ze zostanie jeden miesiac bez kaski 😞 Ktoras moze sie w tym orientuje ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka - ja nie bede rodzic w madurowiczu, tylko w rydgierze 😁
Jesli chodzi o to zwolnienie, to ja mam normalnie wyplate - to zanczy z zusu to juz nazywa sie zasilek, ale mam kolezanke, ktora wlasnie czekala na wyplate jak ja zus przejmowal i w sumie byla 2 miechy bez kasy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
wogole mam takie pytanie zwiazane ze zwolnieniem szczegolnie do osob ktore pracuja na umowe o prace i maja zwolnienie dluzej niz miesiac Ostatnio sporo czytalam ale nic nie rozumie bo 30 dni placi za zwolnienie pracodawca a za kolejne juz ZUS mam pytanie czy dlugo czekaliscie na kase z ZUS bo podobno maja 30 dni na przekazanie kasy 😞 czyli wyszlo by tak ze zostanie jeden miesiac bez kaski 😞 Ktoras moze sie w tym orientuje ??

A skąd masz takie rewelacje? 😁 Ja mam umowę na czas nieokreślony i każde zwolnienie zanoszę do zakładu pracy 🙂 Dostajesz wynagrodzenie tego dnia którego zawsze dostawałaś. Jestem na zwolnieniu od 1 września czyli 4 miesiące 🙂 Owszem pierwsze 30 dni płaci pracodawca potem ZUS ale nas to nie interesuje jak oni to sobie rozliczają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
wogole mam takie pytanie zwiazane ze zwolnieniem szczegolnie do osob ktore pracuja na umowe o prace i maja zwolnienie dluzej niz miesiac Ostatnio sporo czytalam ale nic nie rozumie bo 30 dni placi za zwolnienie pracodawca a za kolejne juz ZUS mam pytanie czy dlugo czekaliscie na kase z ZUS bo podobno maja 30 dni na przekazanie kasy 😞 czyli wyszlo by tak ze zostanie jeden miesiac bez kaski 😞 Ktoras moze sie w tym orientuje ??


ja na zwolnieniu za które płaci ZUS jestem od 29.11 i pierwsze pieniążki (za okres 29.11-13.12)
dostałam 23.12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
Zawsze wcinam takie porcje cukru 🙂 Do tej pory badania byly ok 😜 Musze powtorzyc tylko dlatego ze ostatnie byly robione po chorobie i nie wyszly za ciekawie.

Wyjdzie Ci glukoza w moczu 🥴 W ogóle na 12 h przed badaniem moczu nie powinno się niczego jeść... 🤨 to samo odnosi się do badania obciążenia glukozą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
hello, ja wstalam raptem 45 minut temu.. i na sniadanie zjadlasm ptasie mleczko, ciasteczka i popilam cola 😮 I takie moje jedzenie.. nudy w cholere, trzeba by mieszkanie ogarnac ale strasznie mi sie nie chce, na 16 musze leciec oddac siuski do badania. Tez mi sie nie chce dreptac tam w tym sniegu..

Siuśki do badania po takiej dawce cukru??? 🤪 🤪 🤪

a to w siuśkach też wychodzi jakiś cukier???????myślałam że to badają tylko pod kontem bakterii a wszystko wychodzi we krwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
Zawsze wcinam takie porcje cukru 🙂 Do tej pory badania byly ok 😜 Musze powtorzyc tylko dlatego ze ostatnie byly robione po chorobie i nie wyszly za ciekawie.

Wyjdzie Ci glukoza w moczu 🥴 W ogóle na 12 h przed badaniem moczu nie powinno się niczego jeść... 🤨 to samo odnosi się do badania obciążenia glukozą...
Nikt mi tego nie mowil, i nie zwracalam na to uwagi przez ostatnie dwa badnia moczu, wychodzily dobrze, nie mowili noc o glukozie, tylko teraz sie okazalo ze mialam jakies bakterie i bralam leki dopochwowo po antybiotykach i dlatego kazal mi powtorzyc zeby sprawdzic czy te bakterie nadal beda czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
hello, ja wstalam raptem 45 minut temu.. i na sniadanie zjadlasm ptasie mleczko, ciasteczka i popilam cola 😮 I takie moje jedzenie.. nudy w cholere, trzeba by mieszkanie ogarnac ale strasznie mi sie nie chce, na 16 musze leciec oddac siuski do badania. Tez mi sie nie chce dreptac tam w tym sniegu..

Siuśki do badania po takiej dawce cukru??? 🤪 🤪 🤪

a to w siuśkach też wychodzi jakiś cukier???????myślałam że to badają tylko pod kontem bakterii a wszystko wychodzi we krwi
No wlasnie mi chyba tak robia.. nie wiem, az zaraz sprawdze co tam mi wyszlo przy ostatnich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej ale w moczu oprócz mocznika i ewentualnych bakterii nic nie ma tak mi się zdaję, to krew ma być zawsze na czczo a mocz najlepiej pierwszy bo najbardziej "czysty albo nie czysty" więc nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
Alexia - ale ludzie niektorzy musza czekac na kase wlasnie po dwa miesiace w momencie przejmowania przez zus... mysle, ze to wina ksiegowej w pracy..

To ja nie wiem jak funkcjonują wasze zakłady pracy, ja pracuję w korporacji tzn w banku więc tam jest wszystko co do dnia, nigdy nie ma opóźnień. Nie bardzo zrozumiałe dla mnie jest to dlaczego u was występuje... Przecież dostarczasz L4 pracodawcy, czy jesteś na zwolnieniu czy pracujesz wynagrodzenie powinno być wypłacone na czas, no chyba że to firma krzak albo zatrudnia 5 osób na krzyż.. to ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam mój teść zawsze się nawpieprza rano wszystkiego, wypije kawę i jedzie na badania zawsze ma wszystko ok
ja zawsze na wszystkich badaniach byłam po kawie nawet teraz w 8 tc bo inaczej nie dojechałabym na badanie tylko usnełabym za kierownicą I jakoś nikt nigdy nic nie mówił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexia - ja Cię rozumiem... sama też dostaje normalnie - pracuje państwo - w oświacie.. Ale ta moja koleżanka też tak jak ja - jako nauczyciel i musiała tyle czekać i jeździć do roboty i prosić zeby sprawdzili co się dzieje. Także widzisz- nawet w państwowej robocie olewają... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
A Ciebie Dorka dopiero teraz Zus przejmuje? To od kiedy Ty jesteś na zwolnieniu?


ja bylam miesiac na zwolnieniu we wrzesniu pozniej chodzilam normalnie do pracy i teraz od polowy listopada do 23 grudnia mialam kolejne zwolnienie czyli dopiweo teraz mi przekroczylo 30 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...