Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aisak napisał(a):
Właśnie zapisałam Liwulkę na usg przez ciemiączko, bo pediatra stwierdziła że warto zrobić a Liwka ma już ciemiączko 0,5 na 0,5, więc bardzo małe 🤔


Dziwne mi w szpitalu miesiac po porodzie powiedzieli ze takie usg jest niewiarygodne jak juz dziecku zarasta 😮 bo pojechalismy jak mala miala miesiac bo uderzylam ja w ciemiaczko lokciem przy karmieniu niechcacy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
Właśnie zapisałam Liwulkę na usg przez ciemiączko, bo pediatra stwierdziła że warto zrobić a Liwka ma już ciemiączko 0,5 na 0,5, więc bardzo małe 🤔

Kasi Witek wcale nie ma od ponad miesiąca i jest ok 🙂 Nie martw się, ma prawo jej już zarastać. Ma skończone 9 miesięcy więc martwić się nie ma co 😘
A jak Liwka pełza to już za moment będzie raczkować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aisak napisał(a):
Właśnie zapisałam Liwulkę na usg przez ciemiączko, bo pediatra stwierdziła że warto zrobić a Liwka ma już ciemiączko 0,5 na 0,5, więc bardzo małe 🤔


Kasia my mamy 1 na 1 i tez mamy usg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
aisak napisał(a):
Właśnie zapisałam Liwulkę na usg przez ciemiączko, bo pediatra stwierdziła że warto zrobić a Liwka ma już ciemiączko 0,5 na 0,5, więc bardzo małe 🤔


Dziwne mi w szpitalu miesiac po porodzie powiedzieli ze takie usg jest niewiarygodne jak juz dziecku zarasta 😮 bo pojechalismy jak mala miala miesiac bo uderzylam ja w ciemiaczko lokciem przy karmieniu niechcacy 😞

A mi lekarz powiedział że puki jest ciemiączko to usg powinno się udać 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
aisak napisał(a):
Właśnie zapisałam Liwulkę na usg przez ciemiączko, bo pediatra stwierdziła że warto zrobić a Liwka ma już ciemiączko 0,5 na 0,5, więc bardzo małe 🤔

Kasi Witek wcale nie ma od ponad miesiąca i jest ok 🙂 Nie martw się, ma prawo jej już zarastać. Ma skończone 9 miesięcy więc martwić się nie ma co 😘
A jak Liwka pełza to już za moment będzie raczkować 😉


no myślę że podniesie pupę i ruszy z kopyta 😁
tak do 18 miesiąca ma zarosnąć ale ok.12 ma już prawo go nie być więc oki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia no tak widac w usg ale bardzo mala przestrzen wiec badanie niejest wiarygodne.
U nas majac 2x2 cm zrobili usg ale mowili ze nie caly obszar widac i ze takie usg jest niewiarygodne przy jakis uderzeniach lub innych wypadkach kiedy sie je robi. Ze jak dzieje sie cos powaznego to nastepnym razem mam jechac do szpitala na trauguta tam usypiaja dziecko i robia tomograf bo usg jest POBIERZNE
to tak jakbyw do wielkiej kuli miala otworek 0,5,05 cm i probowala swiecic latarka do srodka-i co zobaczysz kazde miejsce? 100% czaszki (wnetrza kuli)?? nie tylko czesc - i na tej zasadzie nam to tlumaczyli.... ja lekarz nie jestem tylko mowie co mowili nam na pogotowiu w szpitalu z najlepszym oddzialem neonantologi we wrocku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze ze temat ciemiaczka znowu na tapecie, u Neli tez minimalnie wyczuwalne juz jest, ale cos tam jeszcze odrobinke jest... ale mi tutaj nie podali nigdy zadnych rozmiarow, nigdy nie uslyszalam 1 na 1 ani nic takiego.


dziewczyny mam pytanie, czy niektore z was podaja jeszcze sloiczki te od 4 miesiaca??? czy podajecie juz te powyzej 7 ( nie chcodzi mi o liczby tak naprawde, tylko o strukkture jedzonka), bo moja nela bardzo lubi dynie z marchwia i kurczakiem, od 4 miesiaca i sie zastanawiam czy jej dawac co lubi czy forsowac juz mniej zmiksowane.... tak naprawde to wiem ze wszystko w swoim czasie i jak bedzie gotowa to zacznie jesc mniej rozdrobnione, tak poprostu pytam orientacyjnie.
Z jedzeniem zwyklego naszwego obiadu nie ma problemow, zje kawalek jablka, i banana i sie nie krztusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Kasia no tak widac w usg ale bardzo mala przestrzen wiec badanie niejest wiarygodne.
U nas majac 2x2 cm zrobili usg ale mowili ze nie caly obszar widac i ze takie usg jest niewiarygodne przy jakis uderzeniach lub innych wypadkach kiedy sie je robi. Ze jak dzieje sie cos powaznego to nastepnym razem mam jechac do szpitala na trauguta tam usypiaja dziecko i robia tomograf bo usg jest POBIERZNE
to tak jakbyw do wielkiej kuli miala otworek 0,5,05 cm i probowala swiecic latarka do srodka-i co zobaczysz kazde miejsce? 100% czaszki (wnetrza kuli)?? nie tylko czesc - i na tej zasadzie nam to tlumaczyli.... ja lekarz nie jestem tylko mowie co mowili nam na pogotowiu w szpitalu z najlepszym oddzialem neonantologi we wrocku.


🥴 🥴
no zobaczymy co z tego wyjdzie
badanie we wtorek 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
widze ze temat ciemiaczka znowu na tapecie, u Neli tez minimalnie wyczuwalne juz jest, ale cos tam jeszcze odrobinke jest... ale mi tutaj nie podali nigdy zadnych rozmiarow, nigdy nie uslyszalam 1 na 1 ani nic takiego.


dziewczyny mam pytanie, czy niektore z was podaja jeszcze sloiczki te od 4 miesiaca??? czy podajecie juz te powyzej 7 ( nie chcodzi mi o liczby tak naprawde, tylko o strukkture jedzonka), bo moja nela bardzo lubi dynie z marchwia i kurczakiem, od 4 miesiaca i sie zastanawiam czy jej dawac co lubi czy forsowac juz mniej zmiksowane.... tak naprawde to wiem ze wszystko w swoim czasie i jak bedzie gotowa to zacznie jesc mniej rozdrobnione, tak poprostu pytam orientacyjnie.
Z jedzeniem zwyklego naszwego obiadu nie ma problemow, zje kawalek jablka, i banana i sie nie krztusi

Dagi ja daję cały czas zupkę z ryżem marchwiową po 4 m-cu i Hippa deserki też po 4-tym ale nie dlatego że rozdrobnione tylko dlatego że Lenka je bardzo lubi. Wczoraj i dziś wrąbała po 2 pierogi z mięsem i nawet jej nie gniotłam widelcem tylko w kawałkach szamała... Im prędzej dziecko zacznie jeść nierozdrobnione tym lepiej dla ząbków i zgryzu podobno. No i zaglądałam dziś do kupki - nie ma niestrawionych resztek więc już sobie układ trawienny radzi dobrze

(Ps. plastiku nie szukałam bo rzadzizna była i i tak się ubabrałam - sorry za szczegóły ☺️
)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alice1984 napisał(a):
aisak napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
a przypomnisz mi Kasia dlaczego wogolemala mosi miec robione usg?


z powodu napięcia mięśniowego


To tym bardziej rezonans magnetyczny albo tomograf komputerowy 😮


niekoniecznie, ja tez miałam usg przez ciemiączko jedne, teraz mam drugie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
aisak napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
a przypomnisz mi Kasia dlaczego wogolemala mosi miec robione usg?


z powodu napięcia mięśniowego


To tym bardziej rezonans magnetyczny albo tomograf komputerowy 😮


ale o co chodzi?
że powinna mieć zrobiony?
😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
no moja to w ogole z jedzeniem na bakier jest, ale wiem ze dalaby rade z tymi mniej rozdrobnionymi, a lubi i je tylko ten jeden sloik, moze jej sie odwidzi,,,,,,,, kiedys.............. 🙂


czekamy na Liwie 🙂


a widzisz Dagi, miałam pisać o wadze Neliczki,
9,2kg? tak? dobrze pamiętam?
to całkiem przyzwoita waga 😉 😉
Liwka miała tydzień temu 9,6 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Kasia, Magda kurcze niewiem ale po tym co slysze ze szpitala z najlepszym oddzialem neonantologi to zaklapkowalam sie ze tak musi byc no ale skoro po usg glowki widza to co chca to ok 🤨

no ja nie wiem Alice czy widać czy nie
okażę się we wtorek
ale wiesz jak to jest z lekarzami, jak sama nie wyprosisz to nic nie zrobią sami od siebie,
ja nie wiedziałam że mogłam zrobić Liwii tomograf 🥴 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...