Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kobietki w końcu mam internet i może uda mi się dziś nadrobić wszystko, miałam dziś wizytę, od 3 dni mam spuchnięte bardzo nogi zwłaszcza lewa i jak ja zobaczył to powiedział ze muszę leżeć co dzień się ważyć i mierzyć ciśnienie i za tydz na wizytę jestem podłamana bo lekarz powiedział ze to może być objaw zatrucia ciążowego 😞 lub żyła zapchana. Tak się martwię i boje boziu.... musze mocz oddać do badania. Jak ja sie martwie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
Cześć kobietki w końcu mam internet i może uda mi się dziś nadrobić wszystko, miałam dziś wizytę, od 3 dni mam spuchnięte bardzo nogi zwłaszcza lewa i jak ja zobaczył to powiedział ze muszę leżeć co dzień się ważyć i mierzyć ciśnienie i za tydz na wizytę jestem podłamana bo lekarz powiedział ze to może być objaw zatrucia ciążowego 😞 lub żyła zapchana. Tak się martwię i boje boziu.... musze mocz oddać do badania. Jak ja sie martwie 😞


nie bój sie wszystko bedzie dobrze zobaczysz i nie martw sie jeszcze troszke do konca Ja sie martwie bo nie moge kleknac na jedno kolano tak mam chyba opuchniete ale tylko jak naciskam bo jak chodze jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taka mała ciekawostka - może już czytałyście a jak nie to do poczytania 🙂


Wzrost masy ciała w ciąży Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Zalecany przyrost masy ciała w ciąży to ok. 12-16kg. Dla kobiet
z niedowagą przyrost masy ciała może być nieco większy nawet do ok. 18 kg. Natomiast dla kobiet z nadwagą
zalecany przyrost masy ciała powinien wynosić w granicach 7-11kg.

Z

tego:
Płód 3000 - 3500gram
Łożysko 400 - 900gram
Płyn owodniowy 900gram
Przyrost masy
macicy 900 gram

Powiekszenia masy sutków 400 - 900gram
Wzrost objętości krwi 1400 - 1800 gram
Wzrost ilości płynów tkankowych 1000 - 1400gram
Przyrost tkanki tłuszczowej 1800 - 2700gram

Zazwyczaj wzrost masy ciała wynosi w I trymestrze ok. 1300 - 2700 gram, w II i III trymestrze można uśrednić na ok. 250-450 gram tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola to się uśmiałam z filmu, taka gwiazda filmowa i patrz - nie wzięli jej - strata dla "sfery tanecznej" 😁

Ja już wykąpana i nasmarowana, baaa nawet mi mąż mój kochany stopy wymasował spuchnięte, zlitował się jak spojrzałam na niego wzrokiem kota ze Shreka 😁 dzisiaj to jak balon jestem..

Kasia
właśnie - jak tam zajęcia z masażu z panem Pawłem bo się nie pochwaliłaś..

Nina spokojnie - to nie zatrucie 😉 takie uroki końcówki 🙂 będzie dobrze - nie martw się 🙂

Matylda pij chociaż jak jeść nie możesz albo pij kisielek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też już pachnąca choć nie smarowana niczym bo mi się nie chce, wymęczył mnie ten prysznic

no dziś wyjątkowo staram się pić więcej- byłam teraz w kuchni ale nic tam dla siebie nie znalazłam i nie chce w sumie ryzykować , może przez ten dzień z głodu nie pomrzemy a jutro zacznę nadrabiać, paczka krakersów i sucharów koło mnie i butla wody mineralnej -dziś na kolację akurat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinaaleks napisał(a):
ja dopiero co wyszłam z wanny po kąpieli i pillingu nasmarowałam się oliwką przeciw rozstępom a teraz wietrze sypialnie!
kurde mam jakąś obsesje że zaraz wyskoczą mi rozstępy boje się co dzień to bardziej 🤢

wyskoczą na bank wyskoczą, przecież nie możesz być gorsza od reszty hi hi 😉

dobra wyłączam to bo coś za głośny ten laptop dziś pracował przez 16i pół godziny ło matko

będę rano na posterunku
DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
ja dopiero co wyszłam z wanny po kąpieli i pillingu nasmarowałam się oliwką przeciw rozstępom a teraz wietrze sypialnie!
kurde mam jakąś obsesje że zaraz wyskoczą mi rozstępy boje się co dzień to bardziej 🤢

wyskoczą na bank wyskoczą, przecież nie możesz być gorsza od reszty hi hi 😉

dobra wyłączam to bo coś za głośny ten laptop dziś pracował przez 16i pół godziny ło matko

będę rano na posterunku
DOBRANOC

dobranoc 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
ja dopiero co wyszłam z wanny po kąpieli i pillingu nasmarowałam się oliwką przeciw rozstępom a teraz wietrze sypialnie!
kurde mam jakąś obsesje że zaraz wyskoczą mi rozstępy boje się co dzień to bardziej 🤢

wyskoczą na bank wyskoczą, przecież nie możesz być gorsza od reszty hi hi 😉

dobra wyłączam to bo coś za głośny ten laptop dziś pracował przez 16i pół godziny ło matko

będę rano na posterunku
DOBRANOC


ale ja mam jednego coraz dłuższy jest 🥴
DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
ja dopiero co wyszłam z wanny po kąpieli i pillingu nasmarowałam się oliwką przeciw rozstępom a teraz wietrze sypialnie!
kurde mam jakąś obsesje że zaraz wyskoczą mi rozstępy boje się co dzień to bardziej 🤢

weź nie stresuj ludzi, ja też codzień sprawdzam brzuch jednak jestem trochę leniwa i nie zawsze go nawilżę, a jak już to krem przeciw rozstępom stosuję ostatno coraz rzadziej.... 🤢 Kuźwa brak mi dyscypliny a ja do woja chciałam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
ja dopiero co wyszłam z wanny po kąpieli i pillingu nasmarowałam się oliwką przeciw rozstępom a teraz wietrze sypialnie!
kurde mam jakąś obsesje że zaraz wyskoczą mi rozstępy boje się co dzień to bardziej 🤢

weź nie stresuj ludzi, ja też codzień sprawdzam brzuch jednak jestem trochę leniwa i nie zawsze go nawilżę, a jak już to krem przeciw rozstępom stosuję ostatno coraz rzadziej.... 🤢 Kuźwa brak mi dyscypliny a ja do woja chciałam!


a masz jakieś rozstepy na brzuchu już??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na chwilę powiedzieć dobranoc 🙂

brechti, nie opierdalaj się, za przeproszeniem ze smarowaniem, bo rozstępy lubią wyskoczyć w ostatnim miesiącu 😁
Ewelina, mam tak samo: codziennie rano i wieczorem muszę w siebie wsmarować krem, do tego wieczorem CAŁA smaruję się oliwką..kleję się, męczę się, ale strach przed rozstępami mnie mobilizuje 😁 a pewnie i tak ich nie uniknę, a co tam..

Tyminka, tak jak Ola napisała: puchnięcie to na naszym etapie ciąży ostatni chyba już objaw, także spokojnie, przetrwamy, choć lekko nie jest.. 🤢

Kuźwa, a synek to mi się dzisiaj tak gimnastykuje przez cały dzień, tak wali po pęcherzu, że wyć mi się z bólu już chce: więcej: jak mi przyłożył podczas smażenia kotletów, to się po kolana posikałam ☺️ ☺️ diabeł dzisiaj z niego niegrzeczny 😠 😠
czy pęcherz moczowy od środka wygląda TAK atrakcyjnie, żeby go cały dzień molestować ??!!!
😠 😠 😠 😠

Ola, zajęcia z masażu..hm.. ciut jestem rozczarowana, bo mieliśmy suchą teorię, bez jakichkolwiek ćwiczeń na sobie: położył ochotniczkę na stole i na niej pokazywał, ale my już na sobie nie ćwiczyliśmy 🤢 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam do nardobienia ok 300 stron jeszcze mi 65 zostało, dziekuje ze mi tak mówicie bo bardzo mnie to zmartwiło, tez macie takie mocno spuchniete az sie skarpetki wrzynają i zostawiają rowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...