Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiola nic nie przeoczylas bo nie pisalam o tym. Maly ma przepukline pepkowa, staramy sie to zminimalizowac jak tylko mozemy ale nie bardzo lubi lezec na brzuchu, jak juz to tylko na mnie dlatego tak tez czesto spimy raZEM, no i wciskac to czym tylko moge, pielucha tetrowa, pampersem i mam nadzieje ze tego unikniemy.. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wioluś, nie martw się, pójdziesz, dowiesz się, że wsio ok i będzie po krzyku; szkoda jedynie ze wizyty prywatne tyle kosztują... ja na rotawirsy będę szczepić po pół roku alo po roku, bo wtedy to jest tylko jedna dawka. a pneumokokową zaliczę dopiero jak mała ędzie miała kilka latek
Ola mojemu chłopakowi raz wózek się przewrócił (mały wózek, na trawie, trochę zamortyzowany upadek) trzymał za uchwyt na dwóch tylnich kołkach i mu poleciało w tył), małej nic się nie stało chociaż przeżyła wstrząs bo strasznie płakała, na szczęscie przez chwile, w żaden sposób nie ma to na nią teraz wpływu, ot się tylko przestraszyła i juz zapomniała 🙂
Tyska why operacja?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kwietnioweczki 🙂
Natrafilam wlasnie na wypowiedz Tyski_1 odnosnie przepukliny pepkowej.
Mamy ten sam problem, jedna lekarka powiedziala ze maly ma, ale ja myslalam ze to taki pepek. Powiedziala zeby nic z tym nie robic. W sumie nie widac jakos specjalnie, moze jakas mala. Czy moglabys mi napisac, co Ci lekarz powiedzial, co macie robic? Zeby sie nie powiekszalo?
Dzieki bardzo.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwwwa napisał(a):
Czesc kwietnioweczki 🙂
Natrafilam wlasnie na wypowiedz Tyski_1 odnosnie przepukliny pepkowej.
Mamy ten sam problem, jedna lekarka powiedziala ze maly ma, ale ja myslalam ze to taki pepek. Powiedziala zeby nic z tym nie robic. W sumie nie widac jakos specjalnie, moze jakas mala. Czy moglabys mi napisac, co Ci lekarz powiedzial, co macie robic? Zeby sie nie powiekszalo?
Dzieki bardzo.
Pozdrawiam 🙂

U nas mocno widac ten pepuszek, jest tak wypukly i sie naciaga ze az sie swieci, wyglada jakby mial zaraz peknac od nadecia.. nie da sie tego nie zauwazyc.. Lekarka ewidentnie stwierdzila ze to to. Kazala malego jak najczesciej klasc na brzuszku, zaciskac to jak sie tylko da pampersem i pielucha tetrowa podczas pieluszkowania i przy zabawach wciskac palcem i przytrzymywac. Tyle.. reszte dowiem sie od chirurga i zobaczmy.. mam nadzieje ze obejdzxie sie bez operacji 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska dzieki bardzo. W sumie zapobiegawczo bede tak robic. Na brzuszku lezy bardzo dlugo codziennie bo to jego ulubiona pozycja, moze dlatego sie nie powieksza. Ale bede tez wciskac. Pieluszka chyba nie bardzo mam jak sciskac, bo on teraz do raczkowania, wiec beda bardzo skrepowane ruchy. Ciekawa jestem, czy go to boli? Albo czy cokolwiek odczuwa. Mi powiedziala, ze to zle zawiazany pepek po porodzie dlatego sie zrobila przepuklina. ale inna pediatra na wczesniejszej wizycie nic nie mowila, a pepek widziala. wiec zglupialam juz 😞
Oki to jeszcze raz dziekuje za odpowiedz. Wpadne za niedlugo jesli moge dopytac Ciebie co powiedzial chirurg. Bo ja dopiero jak bede w Polsce dowiem sie czegos wiecej.
Dzieki, pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ekspertem nie jestem, ale kiedy Witek tak mi ryczał to mama powiedziała mi właśnie, że mój brat jako niemowlę dostał z płaczu przepukliny pępkowej i wtedy, czyli ponad 35 lat temu lekarze kazali zrobić taki koreczek z wacika, wcisnąć nim pępek do środka i zakleic plasterkiem: przy czym kontrolowac kilka razy dziennie i również dużo leżeć na brzuszku. No i przeszło.. :-/

Wiola, a na czym polegają te ćwiczenia ?? ☺️ ☺️
przyznam szczerze, że ostatnio zaniedbałam Witka z leżeniem na brzuszku i widze, że nasze efekty zaprzepaszczone..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!!!
Moja Maja przesypia różnie noce... Raz śpi od 21 do 4, lub 5, innym razem do 2.... Najczęsciej śpi od 5 do 7 godzin.
Coraz lepiej mi sie z nia "zyje", jest grzeczna (nie zapeszac) i dobrze mi z tym 🙂
No i widze teraz bardzo jak rosnie w oczach.... Niby widze ja codziennie, ale roznice widze ogromna 🙂 zaraz bedzie smigac na nozkach 😁 haha
Dzis o 15 oddaje mloda tatusiowi i lece na zakupy, zrelaksowac sie, kupic cos do ubrania sobie i Majeczce no i jakies buciki moze 😁
Do napisania wiec 😜
Milego dnia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My baby blues is back 🥴
I nic mnie znów nie cieszy, jestem zmęczona psychicznie i fizycznie "sytuacją"
A jak mi jeszcze przyjdzie rehabilitować dziecko to się załamię.
Wiola mi też brakuje czasów sprzed porodu że nie wspomnę o tych sprzed ciąży ehhh 🥴 Dziś mam ochotę wyjść i nie wracać. Nie konsultowałam się z doktorem Ozimkiem bo on jest pediatrą a to trzeba by było chyba u ortopedy lub fizjoterapeuty sprawdzić 🤨

Kasia napisałam do Pani Sempolskiej - może coś odpisze nt. tej asymetrii

4 dzień bez kupy i 3 na samym cycu 🤢

Tu macie link dot przepukliny

http://babyonline.pl/niemowle_zdrowie_artykul,5791.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
hej. dziewczyny czy wy jecie truskawki ?? te ktore karmia ??

Moj maly Ola tez nie robi znowu kupy. Dzisiaj przychodzi polozna do nas i zapytam sie co jest grane. Bo dziecko mi sie strasznie meczy...

Ja jem truskawki codziennie i nic Lence nie jest i moja też kupy nie robi i też jest na samym cycu 🥴 i dupa dupa dupa - nie mam nastroju i wyć mi się chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
hej. dziewczyny czy wy jecie truskawki ?? te ktore karmia ??

Moj maly Ola tez nie robi znowu kupy. Dzisiaj przychodzi polozna do nas i zapytam sie co jest grane. Bo dziecko mi sie strasznie meczy...

Ja jem truskawki codziennie i nic Lence nie jest i moja też kupy nie robi i też jest na samym cycu 🥴 i dupa dupa dupa - nie mam nastroju i wyć mi się chce 😞

Ola wlasnie bo ja tez jem truskawki i zastanawiam sie czy moze maly kupy nie robi przez nie.. bo ja juz nie wiem... wczesniej kupa byla w kazdej pieluszce i nie jadlam truskawek a teraz jem i kupy nie ma... juz sama nie wiem

ja tez jestem juz slaba psychicznie i w dodatku jestem calymi dniami sama w domu z malym 😞 maz wraca dopiero o 24 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
hej. dziewczyny czy wy jecie truskawki ?? te ktore karmia ??

Moj maly Ola tez nie robi znowu kupy. Dzisiaj przychodzi polozna do nas i zapytam sie co jest grane. Bo dziecko mi sie strasznie meczy...

Ja jem truskawki codziennie i nic Lence nie jest i moja też kupy nie robi i też jest na samym cycu 🥴 i dupa dupa dupa - nie mam nastroju i wyć mi się chce 😞

Ola wlasnie bo ja tez jem truskawki i zastanawiam sie czy moze maly kupy nie robi przez nie.. bo ja juz nie wiem... wczesniej kupa byla w kazdej pieluszce i nie jadlam truskawek a teraz jem i kupy nie ma... juz sama nie wiem

ja tez jestem juz slaba psychicznie i w dodatku jestem calymi dniami sama w domu z malym 😞 maz wraca dopiero o 24 😞

Nie sądzę żeby to było od truskawek bo jak nie jadłam to też nie robiła a zaczęło się od herbatek z kopru i wody koprowej które powodują i nasilają zaparcia (a ja durna nie wiedziałam) i tym dziecku krzywdę zrobiłam. Więc jeśli dajesz małemu którąś z tych 2 rzeczy to masz przyczynę, to samo dotyczy wody z cukrem.
I ja też sama dzień w dzień od 8-ej do 19-tej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
Olaa jadlas moze jablka ?? bo mozepo jablku by sie naszedzieci zalatwily ?

nie jem jabłek i nie wiem czy można surowe? piję tylko litrami kompot z jabłek dzień w dzień, u mnie też dziś 4 dzień bez kupy i też się martwię, przecież nie będę jej cały czas wtykać czegoś w pupkę bo nie tędy droga... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
kamikusia napisał(a):
Olaa jadlas moze jablka ?? bo mozepo jablku by sie naszedzieci zalatwily ?

nie jem jabłek i nie wiem czy można surowe? piję tylko litrami kompot z jabłek dzień w dzień, u mnie też dziś 4 dzień bez kupy i też się martwię, przecież nie będę jej cały czas wtykać czegoś w pupkę bo nie tędy droga... 🥴

no wlasnie nie wiem . ja raz zjadlam to moj maly pozniej plakal.. bolal go brzuszek po tym jalku chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
ja mam chyba odwrotny efekt bo moj maly sypie takimi kupami ze zastanawiam sie skad on to bierze??? 😮
Ola po pierwsze musisz zaczac od siebie kochana uwierz mi nie sprzatanie nie gotowanie tylko trzeba sie wyspac jak mala spi to ty tez i nie ze obiad bo nikt z braku jednego dania nie umrze na kanapkach tez mozna przezyc. ja na poczatku tez starralkam sie robic wszystko i mi sie udawalo ale opadalam na ryjca, bylam nieczula dla maluszka i mialam mega dola. Przyszla do mnie polozna i powiedziala ze jak sie nie bede w dzien wysypiac to nie ujade tym bardziej ze tak jak ty jestem caly dzien sama. A druga rzecz jak wroci maz to niech on sie troche mala sam zajmie a ty na 15-30 min na spacer sama obowiazkowo- nie macie pojecia jak to dobrze robi. i powoli jakos to wszystko mija 😁 ja juz sie ciesze ze wszystkiego i leje na to czy jest posprzatane i ugotowane na spokojnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.
Nowy dzień, nowe wyzwania, nowe radości i zmartwienia 🙂

Ola - ja czasami też doła łapię i nic na to nie poradzę. Ale od rana mam zajebisty humor. Próbowałam się dostać do zajebistego neurologa z małą ale terminy były najwcześniej na połowę lipca (oczywiście prywatnie). Napisałam do tej Pani smsa ale odpisała że niestety dopiero połowa lipca. Umówiłam się do innego lekarza a tu dzisiaj z rana dostałam smsa od niej że są wolne terminy na poniedziałek więc jestem mega zadowolona 🤪 🤪 🤪
Kochana najpierw idź do pediatry a potem weź skierowanie do neurologa jeśli chcesz to zrobić przez NFZ - dopiero neurolog kieruje cię na rehabilitacje jeśli są konieczne.

Kasia - ciężko to opisać jak z nią ćwiczę. Najpierw leży na pleckach i kilkakrotnie rączkami (przy zgiętych łokciach) ruszam od klatki piersiowej do podłoża (do takiej pozycji jak czasami dziecko śpi z rączkami do góry). To samo robi się z nóżkami - kolanka razem i rozchylasz na boki do pozycji żabki. Jak kilka razy tak zrobisz to potem jedną rączkę dziecka kładziesz prosto wzdłuż tułowia i ją przytrzymujesz a drugą rączkę zgięta w łokciu masz i obracasz dziecko do pozycji na brzuszek przez to ramię co rączka jest wyprostowana. Układasz rączki dziecka na przedramionkach i ono samo główkę trzyma w górze. Ewentualnie na samym początku jak nie będzie ci chciał trzymać głowy to układasz nóżki w pozycję żabki i lekko dociskasz pupkę do podłoża i samo się dziecko podnosi. U mnie to od razu zadziałało. Jak nie załapiesz to postaram się nakręcić filmik i ci posłać 🙂 Ale to najwcześniej dzisiaj popołudniu.

W ogóle to pediatra mi powiedziała że bardzo dobrze na rozwój dziecka działają takie ćwiczenia gdzie każdy paluszek w rączce rozchylasz i zginasz po kilka razy, potem tak samo ruszasz nadgarstkiem i łokciem. I tez tak z mała robię. To jej nie zaszkodzi i jak może pomóc to czemu nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
dzien dobry
ja w pon chyba znów pojde do lek. z tymi krostkami bo to podejrzande jakies

to radzę do innego lekarza jechać żebyś miała porównanie


chyba masz racje moze do kogos innego umówie bo to na pewno nie potówki i tyle czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...