Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
anus321 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Cześć dziewczynki!
anus szarpnięcia to raczej rozciagająca się macica no ale tak za sprawą dzidziusia który rośnie jak na drożdżach.
Ja wczoraj miałam wizytę...no i dołączam do grona leżących 😞 szyjka się skraca, łożysko wciąż za nisko no i złe wyniki badań - anemia. Więc Alexia nie tylko Ciebie się chwytają wszystkie przypadłości 😮 Co do żelaza do kazała mi kupić Biofer narazie i koniecznie zacząć pożerać wszystko co zawiera żelazo.[b] Alexia Ty kiedyś pisałaś o tym? co tam było? Sałata, buraki?

Oj ja mialam odpoczywac i lezec przez tydzien, z powodu twardego brzucha, i myslalam ze mnie skreci 😉. A co dopiero tak dlużej, współczuje 😞

no cóż też się zastanawiam jak to wytrzymam, zwłaszcza że mój mąż raczej mało jest w domu ale co zrobić.. jak trzeba to trzeba 😮 dobrze, że mam laptopa przynajmniej mogę z nim leżeć i z Wami trochę postukać 🙂


Widze ,ze nie jestem sama, mojego też Ciągle w domu nie ma, najpierw w pracy, potem w "pracy po pracy" i tak siedze calymi dniami sama 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
anus321 napisał(a):
kmatus napisał(a):
anus321 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Cześć dziewczynki!
anus szarpnięcia to raczej rozciagająca się macica no ale tak za sprawą dzidziusia który rośnie jak na drożdżach.
Ja wczoraj miałam wizytę...no i dołączam do grona leżących 😞 szyjka się skraca, łożysko wciąż za nisko no i złe wyniki badań - anemia. Więc Alexia nie tylko Ciebie się chwytają wszystkie przypadłości 😮 Co do żelaza do kazała mi kupić Biofer narazie i koniecznie zacząć pożerać wszystko co zawiera żelazo.[b] Alexia Ty kiedyś pisałaś o tym? co tam było? Sałata, buraki?

Oj ja mialam odpoczywac i lezec przez tydzien, z powodu twardego brzucha, i myslalam ze mnie skreci 😉. A co dopiero tak dlużej, współczuje 😞

no cóż też się zastanawiam jak to wytrzymam, zwłaszcza że mój mąż raczej mało jest w domu ale co zrobić.. jak trzeba to trzeba 😮 dobrze, że mam laptopa przynajmniej mogę z nim leżeć i z Wami trochę postukać 🙂


Widze ,ze nie jestem sama, mojego też Ciągle w domu nie ma, najpierw w pracy, potem w "pracy po pracy" i tak siedze calymi dniami sama 😞

Czyli jest nas więcej samotnic 🤨 dopóki pracowałam to jakoś tego tak się nie zauważało i nawet nie przeszkadzało, a teraz jest masakra.. Jeszcze mój nie rozumie, że jak już jest to ja potrzebuje sobie pogadać bo przecież ile można gadać z psem, a on wtedy jest zmęczony i jedyne czego potrzebuje to pilot i piwko, a nie żebym ja mu zrzędziła nad głową..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebrałam wyniki. nie znam się na tym kompletnie.
jedynie co mnie kole w oczy to ilość białych komórek
(WBC) .. norma górna 10,0 a ja mam 10,2 ze strzałką do góry.
a jeśli chodzi o czerwone (RBC) 4,26 przy normie dolnej 4,20 ..

co do cholery.. białaczke mam? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyki. Tak Was czytam to strasznie wspolczuje tych przypadlosci 😞 Ja sie ciesze i dziekuje Bogu ze od 13 tygodnia jak wyszlam ze szpitala to juz nic mi nie dolega. Czuje sie swietnie na szczescie i skoro przetrwalam ten cholerny remont, te dzwigania, sprzatania, zamiatania, przesuwania to juz chyba jestem twarda. Obym nie zapeszyla.. Moj maz tez rzadko bywa w domu bo taka ma prace, ale ja na szczescie uwielbiam ten jego tryb pracy 🙂 Bardziej wtedy za soba tesknimy, nie klocimy sie tak i akurat w naszym przypadku jest to bardzo korzystne 🙂 Ostatnio mielismy gorsze chwile ale to z innego powodu ale jakos wrocilo poki co wszystko do normy. Ja mam wlasnie stolarza w domu, ostatnie prace juz w naszym mieszkaniu i KONIEC z remontami ! Czekac tylko na piateczek 🤪 Uwielbiam swieta 😆 Wiecie co, piszecie ze Wam tak te brzuszki twardnieja i ze to niby zle.. i wtedy zawsze cos sie niby zlego dzieje. Mi brzuch twardnieje codziennie, regularnie i czasem dosyc mocno. Tylko nie boli mnie wtedy nic, nic sie nie dzieje, na wizycie okazalo sie ze wszystko jest dobrze, zarowno z brzuszkiem jak i z dzieckiem. Wiec nie wiem czemu tak sie dzieje.. ale mam nadzieje ze to nic zlego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszkonella napisał(a):
odebrałam wyniki. nie znam się na tym kompletnie.
jedynie co mnie kole w oczy to ilość białych komórek
(WBC) .. norma górna 10,0 a ja mam 10,2 ze strzałką do góry.
a jeśli chodzi o czerwone (RBC) 4,26 przy normie dolnej 4,20 ..

co do cholery.. białaczke mam? :P
Kochana przepraszam, ale nie zartuj z tak powaznych chorob.. bialaczka to cos strasznego wiec mysle ze nie ma powodu do zartowania z tego. Kiedy masz wizyte? Zapytasz sie przeciez lekarza, to niewielki wzrost, ja lekarzem nie jestem ale mysle ze nie ma sie chyba co przejmowac takimi malenkimi odchyleniami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
odebrałam wyniki. nie znam się na tym kompletnie.
jedynie co mnie kole w oczy to ilość białych komórek
(WBC) .. norma górna 10,0 a ja mam 10,2 ze strzałką do góry.
a jeśli chodzi o czerwone (RBC) 4,26 przy normie dolnej 4,20 ..

co do cholery.. białaczke mam? :P
Kochana przepraszam, ale nie zartuj z tak powaznych chorob.. bialaczka to cos strasznego wiec mysle ze nie ma powodu do zartowania z tego. Kiedy masz wizyte? Zapytasz sie przeciez lekarza, to niewielki wzrost, ja lekarzem nie jestem ale mysle ze nie ma sie chyba co przejmowac takimi malenkimi odchyleniami

Też jestem zdania, że o lekarz powinien się wypowiedzieć ale tak jak pisze Tyska te odchylenia są tak małe, że nie sądzę żeby to coś złego oznaczało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
Cześć dziewczynki!
anus szarpnięcia to raczej rozciagająca się macica no ale tak za sprawą dzidziusia który rośnie jak na drożdżach.
Ja wczoraj miałam wizytę...no i dołączam do grona leżących 😞 szyjka się skraca, łożysko wciąż za nisko no i złe wyniki badań - anemia. Więc Alexia nie tylko Ciebie się chwytają wszystkie przypadłości 😮 Co do żelaza do kazała mi kupić Biofer narazie i koniecznie zacząć pożerać wszystko co zawiera żelazo.[b] Alexia Ty kiedyś pisałaś o tym? co tam było? Sałata, buraki?

Sałata, buraki, wątróbka ale dobrze wysmażona (bez krwi), jarmuż, ogólnie mięso, płatki owsiane i warzywa strączkowe. Jest dużo artykułów na ten temat w internecie. Poczytaj sobie. Tu masz jeden z nich 🙂
http://resmedica.pl/pl/archiwum/zdart1999.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszkonella napisał(a):
odebrałam wyniki. nie znam się na tym kompletnie.
jedynie co mnie kole w oczy to ilość białych komórek
(WBC) .. norma górna 10,0 a ja mam 10,2 ze strzałką do góry.
a jeśli chodzi o czerwone (RBC) 4,26 przy normie dolnej 4,20 ..

co do cholery.. białaczke mam? :P

Nie przejmuj się, ja na okrągło mam podwyższone krwinki białe - teraz mam 11,85, krwinki czerwone mam 3,45 (ale u mnie norma to 3,50 - 5,00). Nigdy lekarz przy oglądaniu wyników nie wspomniał nic nt, krwinek białych, zresztą sama sobie poczytaj, w internecie są artykuły z tym związane 🙂 Rzadko zdarzają się ciąże idealne, więc głowa do góry - inni mają gorzej (czytaj ja, kmatus, aisak etc)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Cześć dziewczynki!
anus szarpnięcia to raczej rozciagająca się macica no ale tak za sprawą dzidziusia który rośnie jak na drożdżach.
Ja wczoraj miałam wizytę...no i dołączam do grona leżących 😞 szyjka się skraca, łożysko wciąż za nisko no i złe wyniki badań - anemia. Więc Alexia nie tylko Ciebie się chwytają wszystkie przypadłości 😮 Co do żelaza do kazała mi kupić Biofer narazie i koniecznie zacząć pożerać wszystko co zawiera żelazo.[b] Alexia Ty kiedyś pisałaś o tym? co tam było? Sałata, buraki?

Sałata, buraki, wątróbka ale dobrze wysmażona (bez krwi), jarmuż, ogólnie mięso, płatki owsiane i warzywa strączkowe. Jest dużo artykułów na ten temat w internecie. Poczytaj sobie. Tu masz jeden z nich 🙂
http://resmedica.pl/pl/archiwum/zdart1999.html

dzięki dobra kobieto 🙂 czas wprowadzać nową dietę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OTO PRODUKTY BOGATE W ŻELAZO:

PRODUKTY ZBOŻOWE : płatki zbożowe 2 mg, pieczywo ciemne 2,5 mg, pieczywo graham 2,3 mg, chleb Żytni pełnoziarnisty 3,3mg
SUCHE OWOCE : suszone ślwki 2,9 mg, suszone figi 3 mg, rodzynki 2,2 mg
MIĘSO/ WĘDLINA: polędwica wołowa 3,1 mg, zając 3,8 mg, salami 2,7 mg
PODROBY: wątróbka 8mg, kaszanka 6,4 mg
RYBY I OWOCE MORZA: małże 24 mg, sardynki 3,2 mg, łosoś 3,8 mg
WARZYWA: buraki 3 mg, szpinak 4 mg, pietruszka < korzeń > 3,5 mg
INNE : kakao 10,7 mg, czekolada 2,2 mg, migdały 4,2 mg, orzechy pistacjowe 7,3 mg, orzechy ziemne 2 mg

Wchłanianie żelaza ulatwia : witamina C , soki owocowe, obecność mięsa w posiłku,
utrudnia : kawa, herbata, napoje typu cola, mleko, produkty bogate w błonnik.

DZIENNIE ZAPOTRZEBOWANIE KOBIETY W CIĄŻY NA ŻELAZO TO 30 MG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anus321 napisał(a):
kmatus i inne dziewczyne z krakowa, wiecie moze czy w Krakowie albo okolicach organizuja jakies targi z artykulami dziecięcymi, lub cos w tym stylu? 🙂

anus nie wiem jak w tym roku, nic takiego mi się nie obiło o uszy ale wiem, że w zeszłym roku coś takiego było : Targi matki i dziecka i były jakoś na jesień więc teoretycznie już powinny być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
anus321 napisał(a):
Wiem, ze ma być cos ale to dopiero w czerwcu, wiec troche późno 🙂

no to faktycznie dla nas to zdecydowanie za późno :-) Anus wiesz już który szpital?


Własnie nie mam pojecia, mój lekarz pracuje na ujastku. Ale ostatnio chodza opinie, ze tam straszny przemial jest. I patrza jak najszybciej sie pozbyć pacjentki ze szpitala. A Ty wiesz juz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anus321 napisał(a):
kmatus napisał(a):
anus321 napisał(a):
Wiem, ze ma być cos ale to dopiero w czerwcu, wiec troche późno 🙂

no to faktycznie dla nas to zdecydowanie za późno :-) Anus wiesz już który szpital?


Własnie nie mam pojecia, mój lekarz pracuje na ujastku. Ale ostatnio chodza opinie, ze tam straszny przemial jest. I patrza jak najszybciej sie pozbyć pacjentki ze szpitala. A Ty wiesz juz?

No właśnie do tej pory myślałam o Ujastku..byłam tam i warunki są naprawdę super! Moje 2 koleżanki niedawno tam rodziły i to prawda, że porodówka wygląda jak taśma produkcyjna 🤢 i wyrzucają bardzo szybko do domu ale mimo to były zadowolone.. Obawiam się trochę bo słyszałam, ze tej wiosny ma być baby boom i mogą być problemy z miejscami, a skoro tam już teraz jest taki nawał rodzących.. Moja gin mówiła żebym się zastanowiła nad żeromskim ale ja mam uraz do tego szpitala i jakoś nie mogę się przemóc 🤢 No i jestem w kropce..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
anus321 napisał(a):
kmatus napisał(a):
anus321 napisał(a):
Wiem, ze ma być cos ale to dopiero w czerwcu, wiec troche późno 🙂

no to faktycznie dla nas to zdecydowanie za późno :-) Anus wiesz już który szpital?


Własnie nie mam pojecia, mój lekarz pracuje na ujastku. Ale ostatnio chodza opinie, ze tam straszny przemial jest. I patrza jak najszybciej sie pozbyć pacjentki ze szpitala. A Ty wiesz juz?

No właśnie do tej pory myślałam o Ujastku..byłam tam i warunki są naprawdę super! Moje 2 koleżanki niedawno tam rodziły i to prawda, że porodówka wygląda jak taśma produkcyjna 🤢 i wyrzucają bardzo szybko do domu ale mimo to były zadowolone.. Obawiam się trochę bo słyszałam, ze tej wiosny ma być baby boom i mogą być problemy z miejscami, a skoro tam już teraz jest taki nawał rodzących.. Moja gin mówiła żebym się zastanowiła nad żeromskim ale ja mam uraz do tego szpitala i jakoś nie mogę się przemóc 🤢 No i jestem w kropce..


No wlasnie , ja od początku bylam nastawiona na ujastek, ale teraz to juz sama nie wiem, z takich blizszych przypadkow to slyszalam,ze jedna dziewczyne wypisali po cc do domu po 2 dobach, choc nie mogla sie ruszyć.A znowu drugiej malo sie dziecko nie udusilo, bo mimo ze wiedzieli ze jest zaplatane w pępowine to musiala rodzić sn, dziecko strasze umęczone przyszlo na świat. A czemu masz uraz do zeromskiego, jeżeli to nic osobistego oczywiście, i możesz odpowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anus321 napisał(a):
kmatus napisał(a):
anus321 napisał(a):
kmatus napisał(a):
anus321 napisał(a):
Wiem, ze ma być cos ale to dopiero w czerwcu, wiec troche późno 🙂

no to faktycznie dla nas to zdecydowanie za późno :-) Anus wiesz już który szpital?


Własnie nie mam pojecia, mój lekarz pracuje na ujastku. Ale ostatnio chodza opinie, ze tam straszny przemial jest. I patrza jak najszybciej sie pozbyć pacjentki ze szpitala. A Ty wiesz juz?

No właśnie do tej pory myślałam o Ujastku..byłam tam i warunki są naprawdę super! Moje 2 koleżanki niedawno tam rodziły i to prawda, że porodówka wygląda jak taśma produkcyjna 🤢 i wyrzucają bardzo szybko do domu ale mimo to były zadowolone.. Obawiam się trochę bo słyszałam, ze tej wiosny ma być baby boom i mogą być problemy z miejscami, a skoro tam już teraz jest taki nawał rodzących.. Moja gin mówiła żebym się zastanowiła nad żeromskim ale ja mam uraz do tego szpitala i jakoś nie mogę się przemóc 🤢 No i jestem w kropce..


No wlasnie , ja od początku bylam nastawiona na ujastek, ale teraz to juz sama nie wiem, z takich blizszych przypadkow to slyszalam,ze jedna dziewczyne wypisali po cc do domu po 2 dobach, choc nie mogla sie ruszyć.A znowu drugiej malo sie dziecko nie udusilo, bo mimo ze wiedzieli ze jest zaplatane w pępowine to musiala rodzić sn, dziecko strasze umęczone przyszlo na świat. A czemu masz uraz do zeromskiego, jeżeli to nic osobistego oczywiście, i możesz odpowiedzieć.

Widziałam na własne oczy znieczulice lekarzy i pielęgniarek do umierającyh tam ludzi.. Podobno na ginekologii i położnictwie jest ok tylko warunki niefajne ale to zależy kto co preferuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja ciocia tam rodzła (jakies 4 lata temu) i w sumie nic nie wspominala , zeby bylo cos nie tak. No ale też dokladnie nie wypytywalam. Czyli widze ,ze nie tylko ja mam watpliwości gdzie sie udać. A planujesz opacać polozna albo lekarza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anus321 napisał(a):
Moja ciocia tam rodzła (jakies 4 lata temu) i w sumie nic nie wspominala , zeby bylo cos nie tak. No ale też dokladnie nie wypytywalam. Czyli widze ,ze nie tylko ja mam watpliwości gdzie sie udać. A planujesz opacać polozna albo lekarza?

jeśli będę miała sn to mam zamiar opłacić położną i wiem, że ta opcja jest zupełnie oficjalna na Ujastku - nie wiem jak gdzie indziej ale u mnie niestety na 80% zanosi się na cesarkę więc raczej nie będę płacić lekarzowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
anus321 napisał(a):
Moja ciocia tam rodzła (jakies 4 lata temu) i w sumie nic nie wspominala , zeby bylo cos nie tak. No ale też dokladnie nie wypytywalam. Czyli widze ,ze nie tylko ja mam watpliwości gdzie sie udać. A planujesz opacać polozna albo lekarza?

jeśli będę miała sn to mam zamiar opłacić położną i wiem, że ta opcja jest zupełnie oficjalna na Ujastku - nie wiem jak gdzie indziej ale u mnie niestety na 80% zanosi się na cesarkę więc raczej nie będę płacić lekarzowi


No tak, przy cc to oplacanie nie ma sensu. Ja jeszcze nie wiem jak , ale pewno sn. Zastanawiam sie nad tym ponieważ, tak mysle, ze jesli oplace daną pania wczesniej, a potem sie okaże ze albo konczy 12 godzinny dyzur, albo odsypia noc, to mnie to troche przeraża z tego powodu, ze nie wyobrażam sobie zeby ktoś taki mógł prawidłowo funkcjonowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Troche mnie nie było, dużo roboty w domu... Nadrobię kilka stron postów i się włączę w kolejny temat BUUUZIAKI

Aaaa i PS już mam ciążowy brzuchooool! Jestem taka dumna, że łażę po domu z odkrytym i każę mojej siostrze haha witać się z groszkiem ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...