Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

a ja jestem bezrobotna wiec te zwolnienia mnie nie dotyczą a z ZUSEM mam na pieńku za coś innego i nie wiem jak się teraz z tego wyplącze bo te chamy mi nie odpuszczą ale może coś wykombinuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
ej ale w moczu oprócz mocznika i ewentualnych bakterii nic nie ma tak mi się zdaję, to krew ma być zawsze na czczo a mocz najlepiej pierwszy bo najbardziej "czysty albo nie czysty" więc nie wiem

Ja się ostatnim razem obżarłam na kolację, zjadłam 4 pajdy chleba z pasztetem teściowej i rano po oddaniu moczu miałam 50 jednostek glukozy we krwi, stąd moje obawy o cukrzycę ciążową.. Potem dopiero dowiedziałam się że na 12 h przed planowanym badaniem nie powinno się jeść, a co do moczu to też kilka razy wyszły mi bakterie ale to dlatego, że źle go oddałam 😁 Trzeba się najpierw podmyć, potem pierwszy sik do kibelka, środkowe do pojemnika a resztę do kibelka i teraz mam idealne wyniki (prócz glukozy : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helooł moje drogie 🙂Kurde wstalam rano i mialam straszne bóle i kazałam mojemu mnie zawiesc do siebie do domu!!! Na szczescie usnął wczoraj jak pies puto i sie nie dobieral do mnie,kurcze mam do niego jakies obrzydzenie:/
Znow mam skurcze w macicy,to chyba na tle nerwowym;/ przez tego dziada;/
A co do ZUSu to ja jestem na zwolnieniu od 11 listopada i tez ne dostalam jeszcze zadnej kasy;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
ej ale w moczu oprócz mocznika i ewentualnych bakterii nic nie ma tak mi się zdaję, to krew ma być zawsze na czczo a mocz najlepiej pierwszy bo najbardziej "czysty albo nie czysty" więc nie wiem

Ja się ostatnim razem obżarłam na kolację, zjadłam 4 pajdy chleba z pasztetem teściowej i rano po oddaniu moczu miałam 50 jednostek glukozy we krwi, stąd moje obawy o cukrzycę ciążową.. Potem dopiero dowiedziałam się że na 12 h przed planowanym badaniem nie powinno się jeść, a co do moczu to też kilka razy wyszły mi bakterie ale to dlatego, że źle go oddałam 😁 Trzeba się najpierw podmyć, potem pierwszy sik do kibelka, środkowe do pojemnika a resztę do kibelka i teraz mam idealne wyniki (prócz glukozy : )

nie wiem ja tam tego nie pilnuje co ma wyjść to wyjdzie poza tym wmoim przypadku to ja już nie wiem kiedy jest ten poranny mocz i kiedy miałabym się podmyć bo od 1.00 w nocy do samego wstania sikam co godzinę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Frytus150 napisał(a):
Helooł moje drogie 🙂Kurde wstalam rano i mialam straszne bóle i kazałam mojemu mnie zawiesc do siebie do domu!!! Na szczescie usnął wczoraj jak pies puto i sie nie dobieral do mnie,kurcze mam do niego jakies obrzydzenie:/
Znow mam skurcze w macicy,to chyba na tle nerwowym;/ przez tego dziada;/
A co do ZUSu to ja jestem na zwolnieniu od 11 listopada i tez ne dostalam jeszcze zadnej kasy;/


a kiedy powinnas normalnie dostac kaske ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
Alexia a powiedz mi bo ty tez maz prywatna klinike z pracy normalnie ci potracaja z wynagrodzenia kaske na ten pakiet medyczny ?? i nie wiem czy masz ubezpieczenie grupowe czy tez ci normalnie potracaja ??

Ja mam 2 ubezpieczenia kochana 🙂 Za pakiet w Medicover płaci nam bank a za dobrowolne - to z PZU potrącają mi co miesiąc składkę z wynagrodzenia. Teraz jeszcze męża dopisałam - dostaniemy 4 tysie z tej okazji jak się mała urodzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
ej ale w moczu oprócz mocznika i ewentualnych bakterii nic nie ma tak mi się zdaję, to krew ma być zawsze na czczo a mocz najlepiej pierwszy bo najbardziej "czysty albo nie czysty" więc nie wiem

Ja się ostatnim razem obżarłam na kolację, zjadłam 4 pajdy chleba z pasztetem teściowej i rano po oddaniu moczu miałam 50 jednostek glukozy we krwi, stąd moje obawy o cukrzycę ciążową.. Potem dopiero dowiedziałam się że na 12 h przed planowanym badaniem nie powinno się jeść, a co do moczu to też kilka razy wyszły mi bakterie ale to dlatego, że źle go oddałam 😁 Trzeba się najpierw podmyć, potem pierwszy sik do kibelka, środkowe do pojemnika a resztę do kibelka i teraz mam idealne wyniki (prócz glukozy : )
Wlasnie sprawdzilam wszystkie wyniki jakie do tej pory robilam moczu. Nikt mi nie mowil o tym ze nie moge jesc wiec zawsze bylam po jedzeniu bo badania robilam popoludniu o 16 lub 17 (prywatna klinika) wiec zawsze juz bylam po jedzeniu 🙂 I wszedzie glukoze mam w normie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
Alexia a powiedz mi bo ty tez maz prywatna klinike z pracy normalnie ci potracaja z wynagrodzenia kaske na ten pakiet medyczny ?? i nie wiem czy masz ubezpieczenie grupowe czy tez ci normalnie potracaja ??

Ja mam 2 ubezpieczenia kochana 🙂 Za pakiet w Medicover płaci nam bank a za dobrowolne - to z PZU potrącają mi co miesiąc składkę z wynagrodzenia. Teraz jeszcze męża dopisałam - dostaniemy 4 tysie z tej okazji jak się mała urodzi 😁


ja tez wlasnie tak mam i zastanawialam sie czy normalnie potracaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
Alexia a powiedz mi bo ty tez maz prywatna klinike z pracy normalnie ci potracaja z wynagrodzenia kaske na ten pakiet medyczny ?? i nie wiem czy masz ubezpieczenie grupowe czy tez ci normalnie potracaja ??

Ja mam 2 ubezpieczenia kochana 🙂 Za pakiet w Medicover płaci nam bank a za dobrowolne - to z PZU potrącają mi co miesiąc składkę z wynagrodzenia. Teraz jeszcze męża dopisałam - dostaniemy 4 tysie z tej okazji jak się mała urodzi 😁


ja tez wlasnie tak mam i zastanawialam sie czy normalnie potracaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeju wy to macie problemy z tymi zatrudnieniami ale i same korzyści bo ja to nic wolny strzelec i po urodzeniu dziecka nic nie dostanę 😠 ale to moja wina bo jak sie jest nie zaradnym życiowo to tak wychodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
ej ale w moczu oprócz mocznika i ewentualnych bakterii nic nie ma tak mi się zdaję, to krew ma być zawsze na czczo a mocz najlepiej pierwszy bo najbardziej "czysty albo nie czysty" więc nie wiem

Ja się ostatnim razem obżarłam na kolację, zjadłam 4 pajdy chleba z pasztetem teściowej i rano po oddaniu moczu miałam 50 jednostek glukozy w moczu, stąd moje obawy o cukrzycę ciążową.. Potem dopiero dowiedziałam się że na 12 h przed planowanym badaniem nie powinno się jeść, a co do moczu to też kilka razy wyszły mi bakterie ale to dlatego, że źle go oddałam 😁 Trzeba się najpierw podmyć, potem pierwszy sik do kibelka, środkowe do pojemnika a resztę do kibelka i teraz mam idealne wyniki (prócz glukozy : )
Wlasnie sprawdzilam wszystkie wyniki jakie do tej pory robilam moczu. Nikt mi nie mowil o tym ze nie moge jesc wiec zawsze bylam po jedzeniu bo badania robilam popoludniu o 16 lub 17 (prywatna klinika) wiec zawsze juz bylam po jedzeniu 🙂 I wszedzie glukoze mam w normie

To ja nie wiem, mi zawsze każdy lekarz mówił, że do badania oddaje się mocz poranny na czczo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Dawno tu nie zaglądałam. Widzę że smutków trochę znowu było. Ja też miałam książkową sinusoidę w te święta jeżeli chodzi o nastrój. Ale wszystko udało się naprostować 🙂
W kwestii L4 to ja wam powiem, że dostaję więcej niż mam na umowie o ponad 1000 zł. brutto. Zus płaci za każdy dzień (w tym soboty i niedziele) i dlatego tak wychodzi. Myślę że ty Alexia masz to samo. Nie mam opóźnień i wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Ja po świętach jestem tak objedzona, że szok. Ale coś mnie pod lewym żebrem boli - może mała się źle ułożyła. A fika tak że nie wiem co 🙂 no ale mi się już zaczął 27 tydzień - III trymestr więc nie ma się co dziwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
a mi pracodawca odtraca jakies 150 zl od tego co powinnam dostac na umowie. Dlaczego? nie wiem bo mi nie powiedziaal...

Nikt Ci raczej niczego nie odtrąca, dostajemy teraz średnią z ostatnich 12 miesięcy, widocznie tak Ci wyszło 🙂 Mi płaci normalnie pracodawca potrącając jedynie składkę na PZU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...